خرید ملک در دومینیکا

امتیاز دهید post

با توجه ‌به شرایط اقتصادی خاورمیانه، بحران و اتفاقاتی که هر لحظه در کمین است، بحث خرید ملک و سرمایه‌گذاری در مستغلات کشورهایی که اقتصاد امن و مرفهی دارند، حسابی داغ شده است. سرمایه‌گذاران ایرانی هم علاوه بر امکان خرید ملک در سایر کشورها به دنبال راهی هستند تا از این طریق بتوانند شانسی برای دریافت اقامت یا پاسپورت دوم داشته باشند.

حالا چند وقتی است که بحث خرید ملک در دومینیکا باب شده و بسیاری از دوستان در این‌ رابطه از تیم کنکاش درخواست راهنمایی و مشاوره دارند. به همین خاطر تصمیم گرفتیم یک‌بار مفصل درباره مسئله خرید ملک در دومینیکا، شرایط و امکان آن صحبت کنیم و تمامی اطلاعات لازم را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه شوید.

آشنایی با بهشت کارائیب، دومینیکا کجاست؟

دومینیکا یکی از جزایر حوزه دریای کارائیب است که به دلیل طبیعت فوق‌العاده زیبایش با مناظر کوهستانی و سواحل شگفت‌انگیزش به بهشت کارائیب مشهور شده است.

روسو پایتخت دومینیکا یکی از زیباترین شهرهای ساحلی است و بسیاری از هتل‌های زنجیره‌ای و ریزورت‌های مشهور در این شهر زیبا و فوق‌العاده شعبه دارند. آب‌وهوای دومینیکا هم مثل تمام مناطق ساحلی در بهار و تابستان شرجی و گرم و در پاییز و زمستان تقریبان خنک و دلپذیر است. همه این فاکتورها در کنار هم دومینیکا را به مقصد محبوب بسیاری از جهانگردان به‌خصوص توریست‌هایی که سفرهای لوکس می‌روند، تبدیل کرده است.

پاسپورت دومینیکا، یکی از معتبرترین پاسپورت‌های جهان

بعد از آشنایی مختصر و اولیه با این جزیره زیبا، لازم است که کمی هم درباره پاسپورت معتبر دومینیکا صحبت کنیم.

دومینیکا یکی از کشورهای مشترک‌المنافع است که اوایل دهه ۹۰ میلادی از بریتانیا مستقل شد. این کشور به‌صورت جمهوری اداره شده و یکی از قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان را دارد. در واقع شما با در دست‌ داشتن پاسپورت دومینیکا می‌توانید با خیال راحت و بدون دغدغه ویزا که مشکل بیشتر متقاضیان ایرانی است، به ۱۴۰ کشور جهان از جمله تمامی کشورهای عضو شنگن سفر کنید. برای سفر به آمریکا و کانادا نیز شانس بالایی برای اخذ ویزای توریستی ۱۰ ‌ساله دارید. در نتیجه با اخذ پاسپورت دومینیکا تقریباً هیچ محدودیت و مرزی در جهان برای سفر نخواهید داشت.

با این توصیفات حالا به یک سؤال مهم می‌رسیم و آن شرایط و فرایند اخذ پاسپورت دومینیکا است.

سرمایه‌گذاری در دومینیکا

خوشبختانه دولت دومینیکا برای ارائه پاسپورت و شهروندی مادام‌العمر این کشور قوانین سخت‌گیرانه‌ای ندارد و روش مطمئن سرمایه‌گذاری در دومینیکا را پیشنهاد می‌دهد. منتها برای جلوگیری از هرگونه کلاهبرداری و یا پول‌شویی در انجام این پروسه قوانین خودش را دارد که تماماً به نفع متقاضیان است.

هیچ متقاضی به ‌تنهایی نمی‌تواند برای سرمایه‌گذاری در دومینیکا درخواست دهد، بلکه این فرایند باید کاملاً از طریق ایجنت‌های مورد تأیید دولت مانند کنکاش انجام شود، در غیر این صورت پرونده بررسی نخواهد شد.

متقاضیان ایرانی نیز کاملاً قانونی می‌توانند برای این پروسه درخواست داده و کارشان را شروع کنند که در ادامه بیشتر این دو روش را توضیح دادیم.

کمک بلاعوض به دولت

در روش اول متقاضی ایرانی با پرداخت مبلغ ۱۰۰ هزار دلار آمریکا به ‌عنوان کمک بلاعوض به دولت می‌تواند برای اخذ پاسپورت دومینیکا درخواست دهد. در این پروسه ابتدا درخواست شما ارسال شده و سپس با پرداخت مبلغ موردنظر می‌توانید همراه با همسر و افراد وابسته، پاسپورت دوم از کشور دومینیکا داشته باشید.

البته یک نکته مهم را هم فراموش نکنید که در این روش شما فقط مبلغی را برای دریافت پاسپورت پرداخت کردید و هیچ سود مالی در آینده نصیبتان نخواهد شد، پس اگر به دنبال گردش سرمایه و افزایش سودتان هستید، باید سراغ روش دوم بروید.

پروژه‌های مورد تأیید دولت، برگ برنده!

اینجا به موضوع بحث یعنی خرید ملک در دومینیکا می‌رسیم. در روش دوم شما باید حداقل ۲۲۰ هزار دلار آمریکا در پروژه‌های مورد تأیید دولت سرمایه‌گذاری کنید.

خرید ملک در دومینیکا با سایر کشورها که شرایط خرید مستغلات را دارند، مانند قبرس یا پرتغال، کمی تفاوت دارد. در دومینیکا شما اجازه خرید هر ملکی را ندارید، بلکه فقط باید در پروژه‌هایی سرمایه‌گذارید کنید که دولت از قبل تأیید آن را صادر کرده است. متأسفانه همین مسئله باعث شده تا برخی از سودجویان از اعتماد مردم سوء استفاده کرده و تحت عنوان اخذ پاسپورت از طریق خرید ملک اخاذی‌هایی داشته باشند. در صورتی ‌که بهتر است همین حالا یادتان باشد که خرید ملک مانند آنچه در قبرس و پرتغال دیده می‌شود، در دومینیکا وجود ندارد و شما با پرداخت این مبلغ فقط در پروژه‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کنید که دولت از قبل تأیید داده است.

به ‌این‌ ترتیب، سرمایه شما وارد یک چرخه اقتصادی شده که احتمال زیاد بعد از چند سال به سود خوب و مطمئنی نیز می‎‌رسد و می‌توانید با یک تیر چند نشان بزنید. اول و مهم‌تر از همه برای پاسپورت درخواست دادید و می‌توانید شهروند مادام‌العمر دومینیکا شوید. دوم  هم اینکه بدون حضور در کشور و کاملاً غیرحضوری از طریق ایجنت‌های مورد تأیید یک سرمایه‌گذاری مطمئن انجام دادید که به سود قابل قبولی خواهد رسید.

از کجا شروع کنیم؟

بعد از این آشنایی مختصر احتمالاً این پرسش در ذهنتان شکل‌گرفته که اصلاً باید از کجا شروع کنید؟ برای شروع و برنامه‌ریزی برای آینده‌ای مطمئن و متفاوت برای خود و خانواده باید بر اساس بودجه و سرمایه فعلی و شرایطی که دارید بین کمک بلاعوض به دولت و سرمایه‌گذاری در پروژه‌های تأیید شده یک مورد را انتخاب کرده و سپس با کمک ایجنت‌های دومینیکا درخواستتان را ارسال کنید. برای این کار بهترین انتخابی که پیش رو دارید، تماس با مشاوران شرکت کنکاش است تا بعد از یک مشاوره کامل و با جزئیات، پرونده درخواست پاسپورت را با اطمینان شروع کنید.

می‌دانیم که همچنان سؤال‌های بسیار زیادی در ذهنتان نقش بسته، پس دعوت می‌کنم تا تعدادی از سؤالات پرتکرار متقاضیان ایرانی را در ادامه بخوانید و سپس با تیم مشاوران کنکاش برای راهنمایی بیشتر تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: اخذ پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان قانونی است

سؤالات متداول

  • پیش از درخواست پاسپورت باید به دومینیکا سفر کنیم؟

خیر، پروسه دریافت پاسپورت دومینیکا و سرمایه‌گذاری در این کشور کاملاً غیرحضوری است و دولت دومینیکا نیز تابعیت مضاعف را قبول دارد. در نتیجه شما می‌توانید تا هر زمان که دوست دارید در کشور خودتان بمانید، از پاسپورت دومینیکا برای سفر استفاده کنید و در شرایط بحرانی خاورمیانه به هر نقطه‌ای از دنیا با اطمینان وارد شوید.

  • آیا سایر بستگان را نیز می‌توانیم همراه ببریم؟

در هر پرونده همسر و فرزندان متقاضی با او همراه خواهند ‌شد، با این ‌حال برای بستگان سرمایه‌گذار جهت شروع همین مسیر تسهیلاتی در نظر گرفته شده که می‌توانید مفصل در مقاله “تعریف افراد وابسته در برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا” بخوانید.

  • کدام پروژه مورد تأیید دولت در حال حاضر بیشترین سود را دارد؟

احتمالاً با نام هتل‌های زنجیره‌ای دومینیکا آشنا هستید. این مجموعه در دومینیکا هم در دست احداث است و در حال حاضر بهترین انتخاب برای متقاضیان ایرانی است تا هم سرمایه‌گذاری پرسود و مطمئنی داشته باشند و هم بتوانند از این طریق سهام‌دار مجموعه بزرگی مانند هیلتون شوند.

  • آیا در دومینیکا می‌توان خانه خرید؟

بله هیچ محدودیتی برای خرید خانه و ملک در دومینیکا ندارید. فقط باید به‌ خاطر داشته باشید که خرید ملک به‌ تنهایی راه و روش درخواست پاسپورت دومینیکا نیست.

  • آیا پاسپورت دومینیکا مادام‌العمر است؟

بله. متقاضیان سرمایه‌گذاری در دومینیکا بعد از قبول درخواست توسط دولت مانند شهروندان همین کشور تابعیت مادام‌العمر دریافت می‌کنند. فقط باید یادشان باشد که پاسپورت دومینیکا مانند سایر کشورها ۱۰ ‌ساله است و بعد از اتمام این تایم باید مجدد تمدید شود.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.