اقامت دومینیکا از طریق تحصیل آیا ممکن است؟

امتیاز دهید post

وجود دانشگاه‌های بین‌المللی، امکان تحصیل به زبان انگلیسی و اخذ مدارک دانشگاهی معتبر باعث شده که تحصیل در دومینیکا مورد توجه دانشجویان زیادی در سراسر جهان قرار بگیرد. اگرچه با شنیدن نام دومینیکا همه به یاد سواحل بی‌نظیر و طبیعت بکر این جزیره می‌افتند، اما دولت دومینیکا نشان داده که در کنار توسعه زیر ساخت‌های گردشگری، اهمیت زیادی به افزایش فرصت‌های تحصیلی مردم دومینیکا می‌دهد. وجود چندین دانشگاه بین‌المللی معتبر در دومینیکا گواه این موضوع است!

در این مقاله از بلاگ کنکاش می‌خواهیم در کنار توضیح شرایط تحصیل در دومینیکا، امکان اخذ اقامت دومینیکا از طریق تحصیل را بررسی کنیم. با توجه به اینکه افراد زیادی به مهاجرت از طریق تحصیل فکر می‌کنند، بهتر است بدانید که بعد از تحصیل در دومینیکا می‌توانید در این جزیره زیبا زندگی کنید یا باید به کشور خود برگردید.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی دومینیکا

هزینه پایین تحصیل در دومینیکا نسبت به دیگر کشورها و امکانات دومینیکا برای دانشجویان خارجی باعث شده که دانشگاه‌های دومینیکا مقصد خوبی برای دانشجویان بین‌المللی باشند. بسیاری از دانشجویان آمریکایی برای کاهش هزینه‌های تحصیل و برخورداری از مزایای تحصیل در دومینیکا، تحصیل در این کشور را انتخاب می‌کنند. به ویژه اینکه، دانشگاه‌های دومینیکا امکانات و سوابق درخشانی در رشته‌های پزشکی دارند و چه کسی را می‌توانید پیدا کنید که از آینده درخشان این رشته‌ها در تمام دنیا خبر نداشته باشد؟

دانشگاه پزشکی آل سنت و دانشگاه پزشکی راس ۲ مورد از دانشگاه‌های مهم دومینیکا هستند که می‌توانید با هزینه مناسبی نسبت به دیگر کشورها در آنها پزشکی بخوانید.

چند قدم برای تحصیل در دومینیکا:

  • انتخاب دانشگاه مورد نظر
  • پرداخت اپلیکیشن فی
  • پذیرش در رشته مورد نظر
  • دریافت مدارک لازم برای اخذ ویزا از طریق دانشگاه
  • اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی
  • پرداخت شهریه
  • تحصیل در دومینیکا

متقاضیان تحصیل در دومینیکا ابتدا از طریق یکی از دانشگاه‌های دومینیکا پذیرش می‌گیرند. سپس دانشگاه مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی را برای آنها ارسال می‌کند. متقاضی باید نشان دهد که پذیرش تمام وقت از یک موسسه آموزش عالی معتبر دارد و می‌تواند از پس هزینه‌های تحصیل و زندگی در دومینیکا بر بیاید. پس از اخذ ویزای تحصیلی دومینیکا، متقاضی می‌تواند برای تحصیل به این جزیره زیبا مهاجرت کند. البته دانشجو باید نشان دهد که بعد از تحصیل قصد ماندن در دومینیکا را ندارد و می‌خواهد به کشور خود برگردد.

اخذ اقامت دومینیکا از طریق ویزای تحصیلی

کشور دومینیکا برنامه مشخصی برای اخذ اقامت دومینیکا از طریق تحصیل ندارد! به عبارت دیگر، شما با تحصیل در دومینیکا فقط به طور موقت ساکن این کشور می‌شوید و دولت دومینیکا به دانشجویان اقامت دائم نمی‌دهد. البته اینکه دومینیکا برنامه اخذ اقامت از طریق تحصیل ندارد به این معنی نیست که شما نمی‌توانید از طریق تحصیل به دومینیکا مهاجرت کنید. اخذ ویزای دانشجویی دومینیکا به شما اقامت موقت دومینیکا را می‌دهد و می‌توانید تا انتهای دوران تحصیل در این کشور بمانید.

فرصت‌های زیادی برای تحصیل در دانشگاه‌های دومینیکا به ویژه در رشته پزشکی وجود دارد. چندین دانشگاه بین‌المللی و پزشکی در دومینیکا هستند که امکانات بسیار خوبی برای دانشجوهای بین‌المللی فراهم کرده‌اند. علاوه بر این، بورسیه‌های تحصیلی دومینیکا نیز به دانشجویان ممتاز این امکان را می‌دهند که از مزایای تحصیل در دومینیکا برخوردار شوند. با این حال، بعد از اتمام تحصیل باید خاک این کشور را ترک کنید.

شرایط اخذ اقامت دومینیکا از طریق تحصیل

اخذ اقامت دومینیکا از طریق تحصیل تنها زمانی ممکن است که شما بعد از تحصیل بتوانید در دومینیکا کار پیدا کنید. به عبارت دیگر، باید کاری پیدا کنید که امکان اقامت موقت شما در دومینیکا را تمدید کند. در غیر این صورت، باید بلافاصله بعد از اتمام تحصیل به کشور خود بر گردید. اگر بخواهید بدون نگرانی از زندگی و کار در دومینیکا، شهروندی این کشور را به‌دست آورید، فقط یک راه پیش رو دارید.

برنامه سرمایه‌گذاری دومینیکا از ۲ روش زیر به شما امکان اخذ شهروندی دومینیکا را می‌دهد:

  • اخذ شهروندی از طریق کمک بلاعوض به دولت دومینیکا
  • اخذ شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تایید دولت دومینیکا مانند پروژه هتل هیلتون دومینیکا

مهمترین مزیت برنامه شهروندی این است که شما بدون نیاز به حتی یک روز زندگی در دومینیکا می‌توانید شهروند این کشور شوید و برای تمام اعضای خانواده درخواست شهروندی و پاسپورت دومینیکا را دریافت کنید.

کلام آخر

دومینیکا یکی از جزایر توریستی منطقه کارائیب است که دانشگاه‌های معتبری برای تحصیل دارد. همانطور که در این مقاله به آن اشاره کردیم، دولت دومینیکا برنامه‌ای برای اخذ اقامت از طریق تحصیل ندارد و شما با تحصیل در دومینیکا فقط اقامت موقت این کشور را به‌دست می‌آورید. اگر به فکر اخذ اقامت دائم در دومینیکا هستید، باید به دنبال برنامه‌های دیگر دولت دومینیکا برای اعطای اقامت به خارجی‌ها باشید.

شرکت کنکاش با بیش از ۳۰ سال سابقه درخشان در پرونده‌های سرمایه‌گذاری، نماینده رسمی دولت دومینیکا در ایران است. اگر بخواهید برای شهروندی و پاسپورت دومینیکا اقدام کنید، باید از طریق ایجنت‌های رسمی دومینیکا مانند تیم کنکاش مراحل اخذ شهروندی را پیش ببرید. استفاده از مشاوره رایگان تیم ما بهترین و سریع‌ترین کاری است که می‌توانید برای تصمیم‌گیری در این موضوع انجام دهید. ما در ابتدا شرایط شما را بررسی می‌کنیم و به همه سوالات شما درباره اخذ شهروندی دومینیکا پاسخ می‌دهیم.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *