اخذ ویزای دومینیکا برای ایرانیان

3/5 - (1 امتیاز)

طبیعت زیبا و بکر کشور دومینیکا همواره گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. خبر خوب این است که شهروندان ایرانی برای سفر کوتاه مدت به دومینیکا نیاز به گذراندن مراحل سخت اخذ ویزا ندارند. ایرانیان سالانه می‌توانند ۲۱ روز در این کشور بی‌نهایت زیبا و پیشرفته به گشت و گذار بپردازند. با این حال، برای سفر به دومینیکا مانند خیلی از کشورهای دیگر پرواز مستقیمی از ایران وجود ندارد و گردشگران ایرانی برای سفر به این جزیره باید حداقل در چند کشور توقف داشته باشند.

شهروندان ایرانی برای سفر به دومینیکا به ویزا نیاز ندارند!

همان‌طور که اشاره کردیم، برای سفر به دومینیکا شما به ویزا احتیاج ندارید و تنها با در دست داشتن پاسپورت ایرانی می‌توانید وارد این کشور زیبا شوید. دومینیکا کشوری با سواحل زیبا و طبیعتی بکر واقع در شرق دریای کارائیب است. این کشور به دلیل جاذبه‌های گردشگری فراوان مانند چشمه‌های آب گرم، گونه‌های متنوع گیاهی و جانوری، مسیرهای زیبا برای پیاده‌روی و هتل‌های لوکس همواره مورد علاقه توریست‌های ایرانی و خارجی بوده است. دولت دومینیکا با در نظر گرفتن شرایط آسان برای اخذ ویزای این کشور باعث آرامش خیال و کاهش هزینه‌های گردشگران شده است.

علاوه بر اینکه دومینیکا توجه گردشگران زیادی را برای گشت‌وگذار در این کشور استوایی جذب کرده است، به دلیل داشتن پاسپورت قدرتمند همواره مورد توجه افرادی است که به دنبال آزادی سفر و گرفتن تابعیت و پاسپورت دوم در یک کشور معتبر هستند.

دریافت پاسپورت و شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری

دولت دومینیکا از سرمایه‌گذاران دعوت می‌کند تا با تزریق سرمایه خود به این کشور باعث رشد و شکوفایی پایدار اقتصادی و ایجاد فرصت‌های شغلی و تجاری برای شهروندان دومینیکا شوند. در ازای سرمایه‌گذاری در کشور دومینیکا تابعیت و پاسپورت دومینیکا ظرف مدت کوتاه (چند ماه) به سرمایه‌گذاران اعطا می‌شود

گرفتن تابعیت دوم آن هم در قاره آمریکا، آرزوی خیلی‌ها است. کشور رو به پیشرفت دومینیکا با امنیت بالا می‌تواند گزینه بسیار خوبی باشد. پاسپورت دومینیکا از اعتبار بالایی برخوردار است به گونه‌ای که تنها با این پاسپورت می‌توانید به ۱۴۰ کشور از جمله کشورهای حوزه شنگن، انگلستان، ایرلند، روسیه، چین و خیلی از کشورهای دیگر بدون هیچ گونه محدودیتی سفر کنید؛ دو روش برای دریافت شهروندی و پاسپورت از کشور دومینیکا وجود دارد:

روش اول کمک بلاعوض به دومینیکا و روش دوم سرمایه گذاری در پروژه‌های تائید شده دولت دومینیکا

کمک بلاعوض به دولت دومینیکا

اولین گزینه‌ای که دولت دومینیکا برای سرمایه‌گذاران در نظر گرفته است گزینه کمک‌های بلاعوض به صندوق‌های اقتصادی کشور دومینیکا است. مبالغ ذخیره شده در این صندوق‌ها عموما صرف بهبود زیر ساخت‎ها مانند ساخت مدرسه، بیمارستان، گردشگری و… می‌شود.

حداقل سرمایه لازم برای شرکت در این طرح ۱۰۰ هزار دلار آمریکا است.

سرمایه‌گذاری در پروژه‌های تأیید شده دولت دومینیکا

دومین گزینه سرمایه‌گذاری در پروژه‌های تائید شده دومینیکا است. این پروژه‌های تائید شده شامل هتل‌های لوکس، اسپا و مجموعه ویلاها است. در این روش فرد متقاضی باید مبلغی به ارزش ۲۲۰ هزار دلار را در یکی از پروژه‌های مورد تائید دولت دومینیکا مانند هتل هیلتون دومینیکا سرمایه‌گذاری کند.

هتل هیلتون

مجموعه هتل‌های هیلتون از معتبرترین و پیشرفته‌ترین هتل‌های پنج ستاره در دنیا هستند و یکی از پروژه‌های تائید شده دولت دومینیکا برای دریافت شهروندی و پاسپورت این کشور پروژه هتل هیلتون دومینیکا است. افرادی که در این پژوه بزرگ سرمایه‌گذاری می‌کنند، می‌توانند از خدمات VIP در مجموعه هتل‌های هیلتون در سرتاسر دنیا استفاده کنند. سرمایه‌گذاری در این مجموعه به صورت سهام غیرقابل تقسیم است که پس از ۳ سال امکان فروش آن وجود دارد ولی تا قبل از آن قابل انتقال نیست. از آن جا که مجموعه هتل‌های هیلتون در دنیا به عنوان هتل‌های لوکس و معتبر شناخته شده‌اند، سرمایه‌گذاری در این پروژه بزرگ از اعتبار بالایی برخوردار است. علاوه بر اخذ پاسپورت و شهروندی دومینیکا، سرمایه‌گذاران می‌توانند پس از اتمام پروژه و شروع کار هتل‌ها در سود آن‌ها سهیم باشند.

خبر خوب این است که شرکت کنکاش نماینده فروش سهام هتل هیلتون در ایران است.

بنابراین، افرادی که به‌دنبال رهایی از مشکلات دریافت ویزای از کشورهای مختلف هستند، می‌توانند تنها با سرمایه‌گذاری در دومینیکا، بدون شرط حضور و امتحان زبان در مدت چند ماه پاسپورت این کشور را به‌دست آورند. اما این تنها راه به‌دست آوردن قدرت سفر نیست. کشورهای دیگری هم هستند که از طریق سرمایه‌گذاری در آنها می‌توان آزادی سفر به‌دست آورد. یکی از این کشورها پرتغال است و خبر خوب اینکه برنامه سرمایه‌گذاری آن برای ایرانی‌ها بسته نیست.

دریافت اقامت اروپا

یکی دیگر از روش‌های گسترش آزادی سفر برای شهروندان کشورهایی که پاسپورت قدرتمند ندارند دریافت اقامت از کشورهای اروپایی مانند پرتغال است. کشور پرتغال دو روش را برای سرمایه‌گذارانی که قصد اخذ اقامت اروپا بدون شرط حضور دارند ارائه داده است. یک روش دریافت ویزای انجل و روش دیگر اخذ ویزای گلدن پرتغال است.

ویزای انجل پرتغال

اولین روش برای دریافت اقامت پرتغال ویزای انجل است که ترکیبی از برنامه‌های سرمایه‌گذاری و استارتاپ است. یکی از مزیت‌های اخذ ویزای انجل پرتغال را می‌توان عدم شرط حضور فیزیکی نام برد. دریافت این ویزا به این صورت است که ی ایده استارتاپی به نام شما در کشور پرتغال ثبت می‌شود و انکوباتورهای مورد تائید دولت به مدت ۳ سال روی تحقیق و توسعه آن کار می‌کنند. پس از گذراندن این مرحله ایده به شما واگذار می‌شود. شما می‌توانید شرکت را به شخص دیگری بفروشید و یا خودتان کار را استارت بزنید. در طی این مدت شما اقامت پرتغال را دریافت خواهید کرد. حداقل میزان سرمایه‌گذاری برای ویزای آنجل ۱۷۵ هزار یورو است.

ویزای طلائی پرتغال

دومین روش برای دریافت اقامت اروپا استفاده از گلدن ویزای پرتغال یا ویزای طلائی است. در این برنامه سرمایه گذران می‌توانند با خرید ملک و مستغلات در سریع‌ترین زمان ممکن اقامت پرتغال را دریافت کنند. حداقل سرمایه لازم برای اخذ اقامت پرتغال با خرید ملک، ۲۸۰ هزار یورو است. برای دریافت این ویزا افراد متقاضی باید حداقل سالی ۷ روز در این کشور حضور داشته باشند.

پرتغال در قاره اروپا یکی از کشورهای عضو شنگن است. با اخذ اقامت این کشور آزادی سفر به تمام کشورهای شنگن به‌دست می‌آید علاوه بر این دارندگان اقامت پرتغال حق زندگی، کار و تحصیل در کشور پرتغال را دارند. یکی دیگر از مزیت‌های پرتغال این است که متقاضیان می‌توانند پس از ۵ سال و با گذراندن یک آزمون مقدماتی زبان پرتغالی برای اخذ اقامت دائم و پاسپورت پرتغال درخواست دهند.

سخن آخر

اگرچه همان طور که در این مقاله گفته شد شهروندان ایرانی برای سفر به دومینیکا نیاز به دریافت ویزا ندارند اما برای سفر به خیلی از کشورهای دنیا باید ویزا دریافت کنند، پیشنهاد کنکاش برای کسب آزادی سفر اخذ پاسپورت دومینیکا یا دریافت اقامت پرتغال است.

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بوده‌اید از شما متشکریم. در ادامه به چند سوال پرتکرار می‌پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره‌ رایگان در مورد برنامه‌های اخذ اقامت اروپا و یا پاسپورت دوم با مشاورین کنکاش تماس بگیرید.

سوالات متداول

چگونه ایرانیان می‌توانند ویزای دومینیکا را دریافت کنند؟

سفر به دومینیکا برای شهروندان ایرانی ویزا فیری است.

بدون ویزا می‌توان به دومینیکا سفر کرد؟

اگر شهروند ایران باشید، بله. البته خیلی از کشورهای دیگر هم ویزا فیری هستند.

بدون داشتن ویزا چند روز می‌توان در دومینیکا ماند؟

۲۱ روز.

حداقل مبلغ لازم برای اخذ پاسپورت دومینیکا چقدر است؟

حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در دومینیکا ۱۰۰ هزار دلار است.

آیا کشور پرتغال برای برنامه ویزای طلائی پروژه‌های خاصی را در نظر گرفته است؟

خیر شما می‌توانید هر ملکی که در پرتغال به فروش می‌رسد را خریداری کنید و اقامت پرتغال را به‌دست آورید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *