همه چیز درباره آب و هوای کشور دومینیکا

4.7/5 - (3 امتیاز)

دومینیکا جزیره‌ای در دریای کارائیب با آب‌وهوای مناسب تفریحات ساحلی و دریایی است که گردشگران زیادی را در بیشتر ایام سال به خود جذب می‌کند با نگاهی به تصاویر دومینیکا زیبایی این جزیره را بهتر درک خواهید کرد. به همین خاطر، در این مقاله می‌خواهیم آب‌وهوای این کشور را بررسی کنیم.

آب و هوای دومینیکا

دومینیکا آب‌وهوایی گرم، بادخیز و نیمه‌ابری دارد. دمای هوا در این کشور معمولاً بین ۲۱ تا ۳۱ درجه سانتی‌گراد (۷۱ تا ۸۸ درجه فارنهایت) است و به‌ندرت خارج از این محدوده می‌رود. در تصاویر زیر می‌توانید اطلاعاتی درباره میانگین دمای دومینیکا و شدت گرما در ساعات مختلف روز در ماه‌های مختلف سال را مشاهده کنید.

آب و هوای دومینیکا

جدول زیر میانگین دمای هوای روسو پایتخت دومینیکا را در طول سال نشان می‌دهد. اختلاف و تغییر اندکی در دمای هوا در طول ماه‌های مختلف مشاهده می‌شود.

روسوژانویهفوریهمارچآوریلمیژوئنجولایآگوستسپتامبراکتبرنوامبردسامبر
حداقل222222232425252424232322
حداکثر282828293030303130293029

آسمان دومینیکا

میزان ابرها در آسمان دومینیکا متغیر است و تغییرات فصلی دارد. معمولاً از اواخر نوامبر تا اواسط آوریل ابر کمی در آسمان است و صاف‌ترین آسمان در ماه ژانویه دیده می‌شود. همچنین ابری‌ترین فصل سال سپتامبر است که به طور متوسط ۶۷ درصد مواقع آسمان ابری است. اطلاعات دقیق‌تر را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

آب و هوای دومینیکا

بارش باران در دومینیکا

وضعیت بارش باران هم مانند وضعیت ابرها تغییرات فصلی زیادی دارد و میزان بارش باران در دومینیکا به دلیل استوایی بودن منطقه بسیار زیاد است: در روسو، پایتخت دومینیکا سالانه ۲۰۰۰ میلی‌متر باران می‌بارد و کم‌بارش‌ترین دورهٔ سال بین ماه‌های فوریه تا آوریل است که به طور میانگین ۶۵ تا ۷۰ میلی‌متر باران می‌بارد. 

میزان بارش باران در ساحل شرقی در مقایسه با ساحل غربی بیشتر است و به ۲۵۰۰ میلی‌متر در سال می‌رسد. در قسمت داخلی جزیره به دلیل این که عمدتاً پوشیده از کوه و جنگل است، بارش باران بیشتر است. در قسمت شمالی جزیره کوه آتش‌فشانی مورن دایابولتینز قرار دارد که ۱۴۴۷ متر ارتفاع دارد و سالیانه ۹۰۰۰ میلی‌متر باران را به خود اختصاص می‌دهد. در جنوب جزیره پارک ملی پیتونس ترویس که میراث جهانی یونسکو است قرار دارد و رودخانه‌ها، چشمه‌های آب گرم و آبشار‌های زیادی را در خود جای داده است. باوجوداینکه باران در طول سال به‌صورت بارش شدید اتفاق می‌افتد، اما مدت‌زمان زیادی طول نمی‌کشد  و به همین دلیل چیزی از میزان گرم بودن و آفتابی بودن جزیره کم نمی‌کند.

رطوبت هوا در دومینیکا

 همان‌طور که مشخص است، به‌عنوان یک کشور استوایی با جنگل‌های بارانی، سطح رطوبت در دومینیکا بالا است. میزان رطوبت از آوریل زیاد می‌شود و در سپتامبر به اوج خود می‌رسد، اما بر خلاف دما که در طول شبانه‌روز مداوم تغییر می‌کند، میزان رطوبت در شبانه‌روز تقریباً ثابت است.

آب و هوای دومینیکا

دمای آب جزیره دومینیکا

جزیره دومینیکا در دریای کارائیب قرار دارد و ۳ دریاچه هم داخل جزیره وجود دارد. در این بخش می‌خواهیم میانگین دمایی این آب‎ها را بررسی کنیم.

میانگین دمای آب‌ها در دومینیکا در طول سال تغییرات فصلی را تجربه می‌کند. آب‌های این منطقه از ۱۰ آگوست تا ۱۵ نوامبر در گرم‌ترین حالت خود قرار دارند و دمای آن‌ها در سپتامبر حتی به ۳۰ درجه سانتی‌گراد هم می‌رسد.

از ۱۱ ژانویه تا ۱۰ آوریل آب‌ها در خنک‌ترین حالت خود قرار دارند و دمای آن‌ها بالاتر از ۲۶ درجه سانتی‌گراد نمی‌رود.

آب و هوای دومینیکا

چه زمانی برای رفتن به دومینیکا مناسب است؟

بهترین زمان برای سفر به دومینیکا زمانی است که هوا صاف و احتمال بارش کم است. بنابراین، بهترین زمان برای سفر به جزیره دومینیکا از اواخر دسامبر تا اواسط مارس است.  صنعت گردشگری و جذب توریست دومینیکا درحال‌رشد است و هرسال نسبت به سال قبل مردم بیشتری علاقه‌مند به بازدید از دومینیکا می‌شوند. در آینده نزدیک، پروژه بزرگ هتل هیلتون دومینیکا که یکی از پروژه‌های اخذ اقامت و پاسپورت دومینیکا است هم کمک بزرگی به رشد نرخ توریسم در دومینیکا خواهد کرد.

فرصتی برای سرمایه‌گذاری موفق و اخذ پاسپورت دوم

تا اینجا با آب‌وهوای کشوری آشنا شدیم که لقب بهشت کارائیب را دارد. جزیره‌ای با سواحل زیبا و دیدنی، طبیعت بکر و آب‌وهوایی مطبوع که فرصت مناسبی را برای سفر فراهم کرده است. همین موقعیت متفاوت جزیره، دولت این کشور را بر آن داشت که با بهبود زیرساخت‌های توریسم مطابق با استانداردهای جهانی توجه گردشگران بیشتر و بیشتری را به این کشور جلب کند.

به‌این‌ترتیب بزرگ‌ترین هتل‌ها و رستوران‌های دنیا با ورود به جزیره موجب تغییرات چشمگیری در دومینیکا شدند و از طرف دیگر به سود خوبی دست پیدا کردند. دولت دومینیکا هم تصمیم گرفت با بهره‌گیری مثبت از این موهبت توجه سرمایه‌گذاران بیشتری را به دومینیکا جلب کند و در ازای آن برای جذب سرمایه خارجی، پاسپورت دومینیکا را که یکی از معتبرترین پاسپورت‌های جهان است به سرمایه‌گذاران بدهد.

متقاضیان ایرانی هم از این قانون مستثنی نیستند و با سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تأیید دولت یا کمک بلاعوض به دولت می‌توانند صاحب پاسپورت دومینیکا شوند. با این پاسپورت نه‌تنها شانس این را دارید که برای سفر به آمریکا و اخذ ویزای توریستی ده ساله درخواست دهید، بلکه می‌توانید به ۱۴۰ کشور دنیا از جمله کشورهای عضو پیمان شنگن بدون اخذ ویزا سفر کنید.

کلام آخر

دومینیکا یکی از روبه‌رشدترین کشورهای جهان است که علاوه بر طبیعت زیبا و بکر، پاسپورت معتبری هم دارد. در نتیجه اگر موقعیت و بودجه لازم برای سرمایه‌گذاری در این کشور را دارید، پیشنهاد می‌کنیم نه‌تنها برای رسیدن به سود بلکه برای تأمین آینده خود و خانواده‌تان برای اخذ پاسپورت دومینیکا اقدام کرده و تحقیقات لازم را در این باره انجام دهید. با دردست‌داشتن پاسپورت دومینیکا نه‌تنها می‌توانید بدون ویزا به ۱۴۰ کشور سفر کنید، بلکه در صورت بروز هر اتفاق ناخوشایندی به‌عنوان شهروند قانونی این کشور می‌توانید بلافاصله ساکن دومینیکا شده و از بحران دور باشید.

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر هم می‌توانید با همکاران ما در تماس باشید و هر زمان برای راهنمایی دقیق کمک بگیرید. در ادامه به تعدادی از سؤالات مهم شما پاسخ دادیم اما پیشنهاد می‌کنیم که برای اطلاعات بیشتر نگاهی به مقاله سوالات رایج اخذ شهروندی و پاسپورت دومینیکا داشته باشید، شاید جواب پرسش‌هایتان در آنجا باشد.

سوالات پرکاربرد

چه زمانی برای مسافرت به دومینیکا مناسب است؟

دومینیکا از اواخر دسامبر تا اواسط مارس بهترین آب‌وهوا را دارد و این بازه بهترین زمان برای سفر به دومینیکا است.

دومینیکا چه نوع آب‌وهوایی دارد؟

دومینیکا دارای آب‌و‌هوای گرم و استوایی است.

آیا برای دریافت پاسپورت دومینیکا باید به این کشور سفر کنیم؟

خیر برای شرکت در برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا نیازی به سفر به این کشور نیست.

بزرگ‌ترین دریاچه دومینیکا چه نام دارد؟

دریاچه “آب تازه” بزرگ‌ترین دریاچه این کشور است که از رودخانه روسو تغذیه می‌کند.

آیا دومینیکا کشوری باران‌خیز است؟

بله دومینیکا به دلیل آب‌هوای استواییش بسیار بارانی است.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *