راحت ‌ترین کشور اروپایی برای گرفتن اقامت

امتیاز دهید post

انتخاب راحت‌ترین کشور اروپایی برای گرفتن اقامت این فرصت را به شما می‌دهد تا بدون فوت وقت، مسیر‌های پر پیچ ‌و خم گرفتن اقامت اروپا را دور بزنید و در یکی از کشور‌های جهان اول اقامت بگیرید. شما از این طریق می‌توانید یکی از آرزوهای دیرینه خودتان را تحقق بخشید و آینده فرزندانتان را تضمین کنید. علاوه بر این، اقامت داشتن در یکی از کشور‌های عضو حوزه شنگن این فرصت را به شما می‌دهد تا بدون نیاز به ویزا به دیگر کشور‌های عضو شنگن سفر کنید و طعم سفر در تعداد زیادی از کشور‌های اروپایی را بچشید!

اگر می‌خواهید راحت‌ترین کشور اروپایی برای گرفتن اقامت را بشناسید و روش‌های اقامت در این کشور را بدانید، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

گرفتن اقامت از طریق سرمایه گذاری

افراد زیادی در رؤیای اخذ اقامت کشورهای اروپایی به انواع مهاجرت‌های تحصیلی و کاری اقدام می‌کنند و متحمل هزینه‌های سنگینی می‌شوند، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که این افراد بتوانند اقامت کشور مقصد را بگیرند. یکی از راحت‌ترین روش‌های مهاجرت به کشورهای اروپایی، برنامه ویزای طلایی است. از طریق این برنامه، متقاضیان با سرمایه‌گذاری در کشور مقصد یا خرید املاک و مستغلات می‌توانند اقامت کشور مورد نظرشان را دریافت کنند. از طرف دیگر، اقامت از طریق سرمایه‌گذاری این فرصت را به شما می‌دهد تا اخذ اقامت اروپا بدون شرط حضور را تجربه کنید. کافی است فقط ۷ روز در را در کشور مقصد بگذرانید!

تغییر شغل، تغییر محل زندگی، تغییر مدرسه بچه‌ها و جدایی از دوستان و آشنایان … همه از دلایلی هستند که روند مهاجرت را سخت‌تر می‌کنند. حالا اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری این فرصت را به شما می‌دهد تا بدون نیاز به حضور دائم در آن کشور، اقامت آن کشور را مال خودتان کنید. در این شرایط، شما این فرصت را دارید تا با اطمینان خاطر و آمادگی بیشتری مهاجرت کنید. اگر هم تمایلی به مهاجرت دائم ندارید، از طریق این اقامت، امکان سفر به کشور‌های زیادی برایتان فراهم می‌شود.

روش‌های اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری

بحران مالی و فشار اقتصادی دولت پرتغال را وادار کرد که برنامه‌هایی را برای اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری در دستور کار خود قرار دهد. از سال ۲۰۱۲ تا کنون نیز میلیون‌ها یورو از این طریق وارد کشور پرتغال شده است. اقامت پرتغال با خرید ملک و اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در یک ایده استارت آپی دو روشی هستند که امکان اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه‌ را فراهم می‌کنند.

به‌طورکلی، برای آنکه بتوانید اقامت کشور پرتغال را به دست آورید، ۲ راه پیش روی شماست:

  • ویزای انجل
  • ویزای طلایی

اخذ اقامت پرتغال از طریق ویزای انجل

برنامه ویزای انجل پرتغال ترکیبی از برنامه‌های سرمایه‌گذاری و استارت‌آپ است و اخذ اقامت پرتغال از طریق ویزای انجل، روشی مقرون به صرفه برای دریافت اقامت این کشور است. در این برنامه، متقاضی ۱۷۵ هزار یورو پرداخت می‌کند و یک شرکت حامی استارتاپ (انکوباتور) به مدت ۳ سال ایده خام متعلق به متقاضی را به صورت تحقیق و توسعه جلو می‌برد و پس از ۳ سال به اون تحویل می‌دهد. در این زمان متقاضی می‌تواند آن را بفروشد یا کسب و کار خود را راه‌اندازی کند. در هر صورت، اقامت پرتغال را دریافت کرده است.

اخذ اقامت پرتغال از طریق ویزای طلایی

برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق ویزای طلایی در سال ۲۰۱۲ معرفی شد. در این برنامه متقاضی باید ملکی به ارزش حداقل ۲۸۰ هزار یورو در پرتغال خریداری کندو به مدت ۵ سال آن را نفروشد. در برنامه ویزای طلایی، به جز خرید ملک، هیچ شرط دیگری مانند سابقه مدیریتی یا مدرک زبان وجود ندارد.

چرا پرتغال راحت ترین و بهترین کشور اروپایی برای گرفتن اقامت است؟

همان‌طور که پیش‌ازاین گفته شد، کشور پرتغال راحت‌ترین و بهترین کشور اروپایی برای اخذ اقامت اروپا و افزایش آزادی سفر است. دلایل این برتری را در زیر برایتان آورده‌ایم:

  • امکان سفر به کشورهای حوزه شنگن
  • امکان استفاده از سیستم درمانی پیشرفته پرتغال
  • امکان استفاده از فرصت‌ها شغلی جدید
  • امکان گرفتن پاسپورت پرتغال پس از ۵ سال
  • امکان گرفتن اقامت و مهاجرت با تمام اعضای خانواده

علاوه بر دلایلی که در بالا به آن اشاره کرده‌ایم، ۳ دلیل اصلی برتری برنامه سرمایه گذاری پرتغال را در زیر می‌بینید:

  • عدم شرط حضور در پرتغال: در برنامه ویزای انجل شما حتی نیاز نیست یک روز هم در پرتغال زندگی کنید و در ویزای طلایی هم ۷ روز در سال نیاز به حضور شما وجود دارد.
  • قوانین مالیاتی عادلانه: شما اگر درآمدی در خارج از پرتغال به‌دست آورده باشید و مالیات آن را در کشور مبدأ پرداخت کرده باشید، در پرتغال از مالیات معاف می‌شوید.
  • دریافت پاسپورت پرتغال: بعد از ۵ سال گرفتن اقامت پرتغال امکان گرفتن پاسپورت این کشور را خواهید داشت. درحالی‌که این عدد برای بیشتر کشور‌ها به ۱۰ سال می‌رسد.

مجموعه این دلایل در کنار هم پرتغال را به راحت‌ترین کشور اروپایی برای گرفتن اقامت تبدیل کرده است.

کلام آخر

استاندارد‌های بالای زندگی در کشور‌های اروپایی و محدودیت‌هایی که برای پاسپورت ایرانی وجود دارد باعث شده که سالانه افراد زیادی به گرفتن اقامت کشور دیگری اقدام کنند. گرفتن اقامت از طریق سرمایه‌گذاری یکی از روش‌هایی است که پیش روی افراد است و کشور پرتغال با ارائه ویزای انجل و ویزای طلایی این مسیر را برای سرمایه‌گذاران هموار‌تر کرده است.

مشاوران شرکت کنکاش شرایط شما را بررسی می‌کنند تا با صرف وقت و هزینه کمتر، از یکی از بهترین کشور‌های اروپایی اقامت بگیرید.

سوالات متداول

۱. راحت‌ترین کشور اروپایی برای گرفتن اقامت کدام است؟

کشور پرتغال دارای راحت‌‌ترین برنامه اروپا برای گرفتن اقامت است.

۲. اخذ تابعیت کشور پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری چند سال طول می‌کشد؟

اگر اقامت پرتغال را دریافت کنید، پس از ۵ سال می‌توانید برای اخذ تابعیت و پاسپورت پرتغال اقدام کنید.

۳. آیا می‌توان از طریق سرمایه‌گذاری اقامت پرتغال را اخذ کرد؟

بله. کشور پرتغال ۲ گزینه برای اخذ اقامت این کشور از طریق سرمایه‌گذاری دارد: ویزای انجل و ویزای طلایی.

۴. راحت‌ترین راه برای اخذ اقامت کشورهای اروپایی کدام است؟

برنامه ویزای طلایی راحت‌ترین راه برای اخذ اقامت کشورهای اروپایی است.

۵. چرا پرتغال راحت ترین و بهترین کشور اروپایی برای گرفتن اقامت است؟

عدم شرط حضور در پرتغال، داشتن قوانین مالیاتی عادلانه و امکان گرفتن تابعیت پرتغال پس از ۵ سال اقامت در این کشور از دلایل اهمیت پرتغال برای گرفتن اقامت است.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *