با یک‌بار سرمایه ‌گذاری در پرتغال، شهروند اتحادیه اروپا شوید!

امتیاز دهید post

قوانین شهروندی در کشورهای اتحادیه اروپا توسط دولت‌ها مشخص شده و از کشوری تا کشور دیگر متفاوت است. به همین خاطر اگر تصمیم به اخذ شهروندی در کشورهای اروپایی دارید، بهتر است که اول‌ازهمه بر اساس شرایط خودتان مقصد را انتخاب کرده و بعد از آن با مشاورانی متخصص و زبده مانند تیم کنکاش در ارتباط باشید تا برای ادامه مسیر راهنمایی‌تان کنند.

کشورهای مختلفی در اروپا از جمله پرتغال، اسپانیا، یونان و قبرس از طریق سرمایه‌گذاری در حوزه املاک و مستغلات و حتی استارتاپ، شرایط خوبی برای دریافت اقامت یا شهروندی فراهم کرده‌اند که قرار است در این مقاله بیشتر درباره‌شان صحبت کنیم. اگر هنوز در ابتدای راه هستید، برای اطلاعات بیشتر دربارۀ سرمایه‌گذاری و برنامه‌های کارآفرینی در سطح اروپا با ما همراه شوید.

ویزای انجل پرتغال، بهترین انتخاب برای مدیران و کارآفرینان

ویزای انجل پرتغال ترکیبی از برنامه‌های سرمایه‌گذاری و استارتاپ است. در این روش متقاضی تنها با پرداخت ۱۸۰,۰۰۰ یورو و در بازه زمانی کوتاه، اقامت پرتغال را کسب می‌کند که نتیجۀ آن حق زندگی، کار و تحصیل در کشور پرتغال و حق سفر بدون ویزا / به کشورهای حوزه شنگن است.

سرمایه‌گذار بعد از ۵ سال اقامت موقت، به شرطی که در سطح ابتدایی با زبان پرتغالی آشنا باشند، می‌تواند برای اخذ اقامت دائم و تابعیت و پاسپورت پرتغال اقدام کند.

ویزای انجل پرتغال چیست؟

تا اینجا با مسیر ۵ساله ویزای انجل برای اخذ اقامت موقت و تبدیل آن به اقامت دائم آشنا شدید، اما یک سؤال مهم‌تر! ویزای انجل پرتغال دقیقاً چه مراحلی دارد و فرد برای شروع این مسیر باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟!

ویزای انجل پرتغال یک برنامه منسجم برای اخذ اقامت پرتغال است. در این برنامه متقاضی مجبور به زندگی و کار در کشور پرتغال نیست و تنها با پرداخت هزینه‌ای به ارزش ۱۸۰,۰۰۰ یورو به انکوباتور مورد تایید دولت پرتغال، اقامت این کشور را دریافت می‌کند.

شرکت انکوباتور تحقیقات جامع و کاملی را روی طرح خلاقانه و استارتاپی پیشنهادی انجام می‌دهد. طی این تحقیقات، انکوباتور هزینه‌ها و مشکلات پیش‌رو را پیش‌بینی کرده و بر اساس تحقیقاتش راه‌حل‌های مناسب را ارائه می‌دهد تا در نهایت طرح اولیه به یک مدل نهایی و قابل‌اجرا تبدیل شود.

شما در طی این مدت، مالک این ایده استارتاپی  خواهید بود. بعد از ۳ سال که ایده به شما تحویل داده شد، می‌توانید آن را بر اساس تحقیقات انجام شده مدیریت کرده یا آن را به دیگران بفروشید.

این برنامه بدون هزینه‌های جانبی و بدون نیاز به حضور فیزیکی تنها با پرداخت ۱۸۰,۰۰۰ یورو انجام می‌شود. در نتیجه، اگر علاقه‌ای به ترک کشور ندارید یا حتی مشغول کار دیگری هستید و نمی‌توانید موقعیت شغلی‌تان را ترک کنید، می‌توانید بدون شرط حضور از این طریق برای اخذ اقامت پرتغال درخواست دهید.

انجل ویزای پرتغال  برای چه افرادی مناسب است؟

اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری در یک ایده استارت‌آپی مناسب افرادی است که نمی‌توانند محل زندگی و کسب‌وکار فعلی خود را ترک کنند، اما دوست دارند برای آینده خانواده و فرزندانشان برنامه‌ریزی دقیق داشته باشند.

باقی روش‌های اخذ اقامت پرتغال به جز برنامه خرید ملک در پرتغال نیازمند اقامت فیزیکی طولانی مدت در پرتغال هستند.

مزایای ویزای انجل

  • اقامت اروپا بدون شرط حضور
  • امکان زندگی، کار و تحصیل در پرتغال
  • امکان سفر بدون ویزا به کشورهای حوزه شنگن
  • بدون نیاز به مدارک اثبات مدیریت و ثروت
  • بدون شرط حضور
  • امکان دریافت شهروندی اروپا پس از ۵ سال
  • همراهی همسر و فرزندان در پرونده
  • بدون هزینه‌های جانبی سنگین

مقایسه گلدن ویزای پرتغال و انجل ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال چیست؟

دومین روش پیشنهادی برای اخذ اقامت دائم پرتغال برنامه ویزای طلایی پرتغال یا همان گلدن ویزا Golden visa است. در این برنامه سرمایه‌گذار باید در حوزه املاک و مستغلات پرتغال سرمایه‌گذاری کند.

تفاوت ویزای انجل با گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزا شرط حضور یک هفته در سال را دارد، اما ویزای انجل به‌هیچ‌وجه شرط حضور ندارد.

هزینه برنامه گلدن ویزا تقریباً ۲ برابر برنامه انجل ویزا است.

نتیجۀ انجل ویزا یک کسب‌وکار استارتاپی است که یا باید آن را مدیریت کرده و یا باید به شخص دیگری بفروشید اما نتیجه گلدن ویزا یک ملک در پرتغال است.

درصورتی‌که از طریق ویزای انجل موفق به دریافت اقامت نشوید، تمام هزینه‌ها به شما بازگردانده می‌شود، اما در روش گلدن ویزا هزینه‌های جانبی به شما بازگردانده نمی‌شود.

کلام آخر

گلدن ویزای پرتغال و ویزای انجل هر دو منجر به اخذ اقامت موقت پرتغال برای یک بازه زمانی ۵ساله و سپس اقامت دائم این کشور می‌شوند. در واقع نتیجه هر دو ویزا یکی است و تنها مسیر آن‌ها متفاوت است. به همین خاطر بیشتر متقاضیان هنوز درباره انتخاب یکی از این دو روش مطمئن نیستند و ما تا جای ممکن سعی کردیم با زبان ساده و روان، شما را برای انتخاب نهایی راهنمایی کنیم.

درصورتی‌که سرمایه خوبی در دست دارید و می‌توانید وارد خرید ملک در شهرهای مختلف پرتغال شوید، ویزای طلایی انتخاب خوب و مناسبی است. اگر هم در بودجه کمی محدودیت دارید و نگران هزینه‌های جانبی هستید، می‌توانید ایده کسب‌وکارتان را با هزینه مناسبی به دست دولت سپرده و یک ایده آماده با استراتژی اصولی تحویل بگیرید. در نهایت انتخاب اصلی با خودتان است و مشاوران شرکت کنکاش در این مسیر شما را همراهی خواهند کرد. برای انتخاب بهترین تصمیم و بررسی شرایط منتظر تماستان هستیم.

سؤالات متداول

حداقل هزینه لازم برای سرمایه‌گذاری در پرتغال چقدر است؟

۱۸۰ هزار یورو که مربوط به برنامه ویزای انجل پرتغال است.

شرط حضور در پرتغال در برنامه ویزای طلایی چند روز در سال است؟

متقاضی در برنامه ویزای طلایی باید سالانه حداقل هفت روز را در پرتغال ساکن باشد.

در چه صورت دولت با سرمایه‌گذاری متقاضیان اقامت پرتغال موافقت نخواهد کرد؟

درصورتی‌که متقاضی سوءپیشینه داشته باشد، دولت پرتغال با سرمایه‌گذاری او موافقت نخواهد کرد.

با پاسپورت پرتغال به کدام کشورها می‌توان سفر کرد؟

با پاسپورت پرتغال می‌توان به ۱۸۷ کشور از جمله تمامی کشورهای حوزه شنگن بدون اخذ ویزا سفر کرد.

بهترین شهرها برای خرید ملک کدام‌ها هستند؟

شهرهای لیسبون و پورتو از شهرهای پرطرفدار بین متقاضیان ایرانی است.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *