اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک

اخذ اقامت اروپا با خرید ملک


4.9/5 - (31 امتیاز)

اخذ اقامت اروپا با خرید ملک، یکی از ساده‌ترین و سریع‌ترین روش‌های اخذ اقامت دائم کشورهای اروپایی است. با خرید ملک نه تنها می‌توانید اقامت یک کشور اروپایی را کسب کنید، بلکه آزادانه می‌توانید به کشورهای عضو شنگن سفر کنید. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا شرایط خرید ملک در کشورهای اروپایی و اخذ اقامت دائم از طریق آن بیشتر آشنا شوید.

مزایای اخذ اقامت اروپا با خرید ملک چیست؟

امروزه سرمایه‌گذاران متمول سرمایه خود را فقط صرف خرید ویلا، جت، قایق و تعطیلات لوکس نمی‌کنند. خیلی از این افراد در جست‌وجوی زندگی بهتر و آزادی سفر بیشتر هستند. از این رو، شرکت در برنامه‌های اخذ اقامت اروپا با خرید ملک را انتخاب می‌کنند.

افرادی که اقامت اروپا را از این روش به‌دست می‌آورند، علاوه بر این‌که می‌توانند در کشورهای اروپایی زندگی کنند و به کار و تحصیل بپردازند، بدون نیاز به ویزا می‌توانند به تمام کشورهای حوزه شنگن سفر کنند.

علاوه بر این، ملک خریداری‌شده در کشورهای اروپایی را می‌شود اجاره داد و از این طریق ماهانه درآمد ثابتی داشت. همچنین، در صورتی که افراد نخواهند ملک را اجاره بدهند، می‌توانند آن را خانه دوم خود در نظر بگیرند و در تعطیلات از آن ملک استفاده کنند.

از مزایای این نوع اقامت، اجباری‌نبودن حضور فرد در کشور مقصد است. در نتیجه افرادی که می‌خواهند در کشور خودشان زندگی کنند و شرایط ترک دائمی کشور را ندارند، با خرید ملک می‌توانند اقامت یک کشور اروپایی را به‌دست آورند و از امکانات فراوان این کشورها بهره ببرند. همچنین، خرید ملک در کشورهای اروپایی، در روز مبادا – مثلا جنگ- می‌تواند به داد این افراد برسد.

اخذ اقامت اروپا با خرید ملک در چه کشورهایی امکان پذیر است؟

چندین کشور اروپایی دارای برنامه‌های سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به کشورهای پرتغال، یونان و اسپانیا اشاره کرد. در تمامی این برنامه‌ها متقاضی باید به میزان تعیین‌شده توسط کشور میزبان، ملک خریداری کند که این مقدار در هر ۳ کشور متفاوت است. در صورتی که ملک خریداری شود، پرونده متقاضی به اداره مهاجرت فرستاده شده و در صورت اخذ نامه قبولی، کارت اقامت متقاضی صادر می‌شود.

در ادامه، با جزئیات بیشتری درباره شرایط خرید ملک در کشورهای اروپایی و اخذ اقامت در آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

اخذ اقامت اروپا با خرید ملک در پرتغال

برنامه اخذ اقامت اروپا با خرید ملک در پرتغال یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاران است. در این برنامه متقاضی می‌تواند با خریداری ملک بالای ۳۰ سال به ارزش حداقل ۲۸۰,۰۰۰ یورو در خارج از لیسبون، اقامت این کشور را به‌دست آورد. در صورتی که بالای ۳۰ سال نباشد، حداقل هزینه لازم ۴۰۰,۰۰۰ یورو خواهد بود.

همچنین اگر متقاضی بخواهد ملکی در لیسبون خریداری کند، باید حداقل ۵۰۰,۰۰۰ یورو در املاک تجاری لیسبون سرمایه‌گذاری کند. با اخذ اقامت این کشور، متقاضی حق زندگی، کار و تحصیل در پرتغال و حق سفر بدون ویزا به تمام کشور های حوزه شنگن را به‌دست خواهد آورد.

برنامه سرمایه‌گذاری پرتغال از یکی از پرطرفدارترین برنامه‌های اخذ اقامت اروپا با خرید ملک است. به همین دلیل، توجه سرمایه گذاران را از سرتاسر دنیا به خود جلب کرده است. متقاضیانی که در سال‌های اخیر در پرتغال ملک خریداری کرده‌اند، رشد چشمگیری را برای قیمت ملک خود شاهد بوده‌اند. در نتیجه، با خرید ملک نه تنها اقامت کشور اروپایی زیبایی مثل پرتغال را به‌دست آورده و از مزایای عالی آن برخوردار شده‌اند، بلکه با انجام این سرمایه‌گذاری درست، به سود مالی هم دست پیدا کرده‌اند.

اخذ اقامت اروپا با خرید ملک در یونان

برنامه اخذ اقامت اروپا با خرید ملک در یونان به این صورت است که متقاضی با خرید ملکی به ارزش حداقل ۲۵۰,۰۰۰ یورو در مدت حدودا ۶ ماه می‌تواند کارت اقامت این کشور را دریافت کند. با اخذ کارت اقامت این کشور، متقاضی حق زندگی و تحصیل در یونان را به‌دست می‌آورد؛ اما به‌دلیل شرایط بد اقتصادی، متقاضی حق کار در این کشور را ندارد، مگر این‌که خودش کسب‌وکاری در این کشور راه بیندازد.

یونان عضو شنگن است و اقامت این کشور حق سفر بدون ویزا به تمام کشورهای حوزه شنگن را ارائه می‌دهد. این برنامه به‌دلیل ارزان‌تر بودن ملک، توجه سرمایه‌گذاران بسیاری را جلب کرده است. با این وجود، در سال‌های اخیر قیمت ملک در اکثر مناطق یونان چندان تغییری پیدا نکرده است؛ یعنی نه افزایش داشته و نه کاهش. البته پیش‌بینی می‌شود که در آینده شاهد رشد قیمت ملک در یونان باشیم.

اخذ اقامت اروپا با خرید ملک در اسپانیا

برنامه اخذ اقامت اروپا با خرید ملک در اسپانیا گزینه‌ای دیگر برای سرمایه‌گذاران و سایر افرادی‌ست که به دنبال اخذ اقامت در کشورهای اروپایی هستند. در این برنامه متقاضی باید حداقل ۵۰۰,۰۰۰ یورو برای خرید ملک در اسپانیا هزینه کند. افرادی که اقامت این کشور زیبا را کسب می‌کنند، مانند سایر برنامه‌ها علاوه بر برخورداری از حق زندگی در این کشور، از حق سفر بدون ویزا به تمام کشورهای حوزه شنگن هم برخوردار خواهند شد.

اخذ اقامت و تابعیت اروپا با خرید ملک در قبرس

کشور قبرس که یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است، برنامه‌ای استثنایی اما گران‌قیمت برای متقاضیان اخذ تابعیت این کشور دارد: به این ترتیب که سرمایه‌داران می‌توانند با خرید ملکی به ارزش حداقل ۲,۰۰۰,۰۰۰ یورو تنها طی چند ماه اقامت و تابعیت این کشور را اخذ کنند. در حال حاضر این برنامه از معدود برنامه‌های موجود در دنیا است که متقاضی بدون نیاز به حضور فیزیکی طولانی مدت، بدون نیاز به امتحان زبان و تنها با سرمایه‌گذاری در خرید ملک، می‌تواند اقامت و تابعیت (پاسپورت) یک کشور اتحادیه اروپا را کسب نماید.

از مزایای بی‌نظیر اخذ تابعیت یک کشور اتحادیه اروپا، می‌توان به امکان زندگی در کل اتحادیه اروپا و بالابودن آزادی سفر به اقصی نقاط دنیا اشاره کرد. اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق خرید ملک، هزینه‌های جانبی از جمله پرداخت بلاعوض ۱۵۰,۰۰۰ یورویی هم دارد.

ارزان‌ترین برنامه اخذ اقامت اروپا با خرید ملک

اگر به‌دنبال مکانی برای زندگی، سرمایه‌گذاری، یا راهی برای بهبود استراتژی مالیاتی خود هستید، اخذ اقامت اروپا با خرید ملک ارزان گزینه بسیار خوبی برای شماست. اگر دنبال گزینه‌های ارزان‌تر خرید ملک برای اخذ اقامت اروپا هستید، خرید ملک قدیمی در پرتغال و خرید ملک در یونان گزینه‌های مناسبی محسوب می‌شوند.

چه به دنبال کاهش مالیات باشید و چه صرفا هدفتان خوش‌گذرانی و سفر باشد، اخذ مجوز اقامت با خرید ملک ارزان یکی از گزینه‌های پیش روی شما است. در حقیقت، سرمایه‌گذاری با خرید ملک، یکی از آسان‌ترین روش‌های اخذ اقامت از کشورهای اروپایی است. از این طریق، دیگر نیازی نیست که مدت زمان زیادی را برای پیداکردن شغل، ثبت نام در مدرسه و… صرف کنید. در این روش، تنها پس از چند ماه، به‌سادگی و فقط با خرید ملک می‌توانید به اقامت کشور مد نظرتان برسید.

سرمایه‌گذاری روی املاک یکی از روش‌های بهبود شرایط مالیاتی نیز هست. علاوه بر این، مقیم مالیاتی یک کشور با شرایط مالیاتی آسان خیلی بهتر از پرداخت مالیات‌های گزاف به کشورهایی با شرایط مالیاتی سخت‌تر است.

سرمایه‌گذاری شما به رونق اقتصاد کشور مقصد هم کمک می کند. در حقیقت، هدف بیشتر کشورهایی که دارای برنامه سرمایه‌گذاری هستند، توسعه و پیشرفت شرایط اقتصادی‌شان است.

برنامه اخذ اقامت اروپا با خرید ملک در چه کشورهایی وجود ندارد؟

با وجود اینکه افراد معمولا می‌توانند در هر کشور اروپایی ملک خریداری کنند، اما خرید ملک از هر کشوری منجر به اخذ اقامت اروپا نخواهد شد. در اکثر کشورها خرید ملک تنها نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود و کشورهای معدودی وجود دارند که خرید ملک در آن‌ها به قیمت تعیین‌شده از طرف دولت منجر به اخذ اقامت اروپا تحت برنامه‌های قانونی و به‌تصویب‌رسیده خواهد شد.

کنکاش، همراه مطمئن و امن شما در اخذ اقامت اروپا با خرید ملک

شرکت کنکاش شرکتی بسیار خوش‌نام، معتبر، مجرب و باسابقه است که تنها روش‌های اخذ اقامت منسجم، قانونی و با بالاترین شانس قبولی را در مشاوره‌های کاملا رایگان و دقیق خود به متقاضیان پیشنهاد می‌دهد. شرکت کنکاش هرگز اطلاعات مبهمی به شما عزیزان ارائه نمی‌کند و هرگز به منظور جذب مشتری حقایق را پنهان نمی‌کند؛ بلکه با ارائه مشاوره‎های دقیق و انتشار مقالات، متقاضیان را از روش‌های غیر قانونی یا روش‌هایی که شانس زیادی برای موفقیت ندارند، آگاه می‌کند.

کنکاش همچنین، با دراختیارداشتن تیمی بسیار مجرب و حرفه‌ای و به‌کارگیری بهترین وکلای مهاجرت و وکلای ملک در کشورهای اروپایی، بهترین انتخاب برای متقاضیان اخذ اقامت و تابعیت اروپا است. با سپردن پرونده اخذ اقامت و تابعیت خود به کنکاش، با اطمینان خاطر و شانس موفقیت بالا پرونده اخذ اقامت خود را پیگیری کنید و تجربه‌ای مثبت و آسایشی بی‌نظیر از سرمایه‌گذاری در کشورهای اروپایی را برای خود رقم بزنید.

مراحل اخذ اقامت اروپا با خرید ملک با شرکت کنکاش

اخذ اقامت اروپا با خرید ملک از طریق شرکت کنکاش، شامل مراحل زیر است (لازم به ذکر است که مراحل ذکرشده کاملا قانونی انجام می‌شوند):

  1. بلافاصله بعد از عقد قرارداد سرمایه‌گذار با شرکت کنکاش، باید مقدمات خرید ملک برای متقاضی فراهم شود. مرحله اول، اخذ شماره مالیاتی از اداره دارایی، استخدام نماینده مالی و افتتاح حساب بانکی برای متقاضی است تا او بتواند طی یک مسیر امن و قانونی، وجه لازم برای خرید ملک در اروپا را به حساب بانکی شخصی خود در کشور مقصد واریز کند.
  2. بعد از این مرحله، متقاضی برای سفر به کشور مورد نظر و بازدید از املاک آماده می‌شود. کارشناسان ملک شرکت کنکاش در هر کدام از کشورهای اروپایی با مشاوره‌هایشان متقاضیان را در انتخاب ملک مناسب یاری می‌رسانند.
  3. بعد از انتخاب ملک و به‌توافق‌رسیدن بر سر قیمت با صاحب ملک، وکیل ملک متقاضی که در تیم شرکت کنکاش حضور دارد، وارد عمل خواهد شد. او تمامی مدارک لازم برای بررسی‌های دقیق را از صاحب ملک درخواست کرده و همه موارد قانونی را بررسی خواهد کرد. چنان‌چه ملک مشکل قانونی نداشته باشد، انتقال ملک و سندزدن به‌نام متقاضی کاملا زیر نظر وکیل شرکت کنکاش انجام خواهد شد.
  4. بعد از خرید ملک و دریافت سند قطعی به نام متقاضی، تیم کنکاش مدارک لازم برای اداره مهاجرت کشور مقصد را به متقاضی اعلام می‌کند. سپس، پرونده در دفتر کنکاش آماده شده و برای مقامات مربوطه ارسال می‌شود.
  5. در این مرحله زمانی برای انجام انگشت‌نگاری برای متقاضی و خانواده او تعیین می‌شود و همه اعضای خانواده برای انجام انگشت‌نگاری حاضر می‌شوند.
  6. سپس کارت‌های اقامت صادر شده و به متقاضی تقدیم می‌شوند.

کلام آخر

بسیاری از سرمایه‌گذاران و افراد ثروتمند برای بهره‌مندی از مزایای اخذ اقامت اروپا، اقدام به خرید ملک در این کشورها می‌کنند. خرید ملک در کشورهایی که در مقاله حاضر به آن‌ها اشاره شد، علاوه بر اعطای حق تحصیل، زندگی و کار در کشور مقصد، امکان سفر آزادانه به کشورهای عضو شنگن را هم فراهم می‌کند.

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه‌های اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک با مشاوران کنکاش تماس حاصل کنید

سوالات متداول

برای خرید ملک در اروپا چه مقدار سرمایه لازم است؟

هزینه لازم برای خرید ملک در هر کشوری و با توجه به قوانین مالیاتی آن متفاوت است. به‌طور کلی اگر قصد خرید ملک در کشورهای اروپایی را دارید، حداقل باید ۲۵۰ هزار یورو سرمایه داشته باشید.

آیا با خرید ملک در اروپا می‌توان پاسپورت هم دریافت کرد؟

در حال حاضر چنین چیزی فقط در کشور قبرس با خرید ملکی به ارزش ۲ میلیون یورو امکان‌پذیر است.

ساده‌ترین و سریع‌ترین راه برای اخذ اقامت کشورهای اروپایی چیست؟

سرمایه‌گذاری یکی از ساده‌ترین و سریع‌تری راه‌های کسب اقامت کشورهای اروپایی است.

ارزان‌ترین راه اخذ اقامت و تابعیت کشورهای اروپایی از طریق خرید ملک کدام است؟

خرید ملک قدیمی در پرتغال و خرید ملک در یونان، ارزان‌ترین راه برای اخذ اقامت دائم کشورهای اروپایی با خرید ملک است.

با خرید ملک در کدام کشورها می‌توان اقامت و تابعیت آن‌ها را دریافت کرد؟

پرتغال، یونان، اسپانیا و قبرس از جمله کشورهایی هستند که برنامه‌هایی برای اخذ اقامت و تابعیت از طریق خرید ملک در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *