اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک

اخذ اقامت اروپا با خرید ملک


4.9/5 - (32 امتیاز)

اخذ اقامت اروپا با خرید ملک، یکی از ساده‌ترین و سریع‌ترین روش‌های اخذ اقامت دائم کشورهای اروپایی است. با خرید ملک نه تنها می‌توانید اقامت یک کشور اروپایی را کسب کنید، بلکه آزادانه می‌توانید به کشورهای عضو شنگن سفر کنید.

تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا یا شرایط خرید ملک در کشورهای اروپایی و اخذ اقامت دائم از طریق آن بیشتر آشنا شوید.

مزایای اخذ اقامت اروپا با خرید ملک چیست؟

امروزه سرمایه‌گذاران متمول سرمایه خود را فقط صرف خرید ویلا، جت، قایق و تعطیلات لوکس نمی‌کنند. خیلی از این افراد در جست‌وجوی زندگی بهتر و آزادی سفر بیشتر هستند. از این رو، شرکت در برنامه‌های اخذ اقامت اروپا با خرید ملک را انتخاب می‌کنند.

افرادی که اقامت اروپا را از این روش به‌دست می‌آورند، علاوه بر این‌که می‌توانند در کشورهای اروپایی زندگی کنند و به کار و تحصیل بپردازند، بدون نیاز به ویزا می‌توانند به تمام کشورهای حوزه شنگن سفر کنند.

علاوه بر این، ملک خریداری‌شده در کشورهای اروپایی را می‌شود اجاره داد و از این طریق ماهانه درآمد ثابتی داشت. همچنین، در صورتی که افراد نخواهند ملک را اجاره بدهند، می‌توانند آن را خانه دوم خود در نظر بگیرند و در تعطیلات از آن ملک استفاده کنند.

از مزایای این نوع اقامت، اجباری‌نبودن حضور فرد در کشور مقصد است. در نتیجه افرادی که می‌خواهند در کشور خودشان زندگی کنند و شرایط ترک دائمی کشور را ندارند، با خرید ملک می‌توانند اقامت یک کشور اروپایی را به‌دست آورند و از امکانات فراوان این کشورها بهره ببرند. همچنین، خرید ملک در کشورهای اروپایی، در روز مبادا – مثلا جنگ- می‌تواند به داد این افراد برسد.

اخذ اقامت اروپا با خرید ملک در چه کشورهایی امکان پذیر است؟

چندین کشور اروپایی دارای برنامه‌های سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک هستند که از جمله آنها می‌توان به کشورهایی چون قبرس، مجارستان و اسپانیا اشاره کرد.

در تمامی این برنامه‌ها متقاضی باید به میزان تعیین‌شده توسط کشور میزبان، ملک خریداری کند که این مقدار در هر کشور متفاوت است. در صورتی که ملک خریداری شود، پرونده متقاضی به اداره مهاجرت فرستاده شده و در صورت اخذ نامه قبولی، کارت اقامت متقاضی صادر می‌شود.

در ادامه، با جزئیات بیشتری درباره شرایط خرید ملک در کشورهای اروپایی و اخذ اقامت در آنها صحبت خواهیم کرد.

اخذ اقامت مجارستان با خرید ملک

اخذ اقامت مجارستان با خرید ملک

مجارستان از جمله بهترین کشورهای اتحادیه اروپا به شمار می‌رود که می‌توان با خرید ملک به ارزش ۵۰۰ هزار یورو در آن، اقامت اروپا را نیز به دست آورد. از جمله شرایط اولیه برای خرید ملک و اخذ اقامت مجارستان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • متقاضی باید مراحل بررسی پرونده و همین‌طور بررسی سوابق قضایی را پشت سر بگذارد تا بتواند صلاحیت خود را برای خرید ملک در مجارستان اثبات کند.
 • متقاضی باید اثبات کند که از تمکن مالی کافی برای خرید ملک در کشور مجارستان برخوردار است. همچنین باید اثبات کند که می‌تواند این کار را در مدت‌زمان تعیین‌شده انجام دهد.
 • همچنین متقاضی باید اثبات کند که از تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های زندگی خود و خانواده خود در مجارستان برخوردار است. متقاضی باید اثبات کند که منبع درآمد کافی برای این کار را دارا است.
 • در نهایت متقاضی باید بتواند تاییدیه‌های لازم را از جانب مراجع ذی‌ربط در کشور مجارستان اخذ کرده و سپس برای خرید ملک و دریافت اقامت اقدام نماید.

در صورتی که به‌عنوان یک متقاضی شرایط مذکور را دارا بودید، می‌توانید مطابق با مراحل زیر، فرایند خرید  ملک و دریافت اقامت مجارستان را آغاز نمایید:

 • در مرحله اول باید درخواست خود را ثبت کرد و مدارک لازم را برای شروع فرایند امضا نمایید. همچنین باید ثابت کنید که تمکن مالی لازم را برای خرید ملک و حمایت از خانواده دارید.
 • بعد از ثبت درخواست، باید منتظر بمانید تا مراجع مربوطه، تاییدیه خرید ملک را برای شما صادر کنند.
 • در مرحله سوم می‌توانید به جستجوی خانه بپردازید. لازم است که ۶۰ هزار یورو را پرداخت کنید. بررسی پرونده و سابقه کیفری شما نیز در همین مرحله صورت خواهد گرفت.
 • در صورت تایید تمام مراحل قبلی، می‌توانید برای انتقال مبلغ نهایی ملک اقدام کنید و خرید ملک را نهایی کنید. ملک به اسم شما ثبت شده است و  شما می‌توانید اقامت مجارستان را به کمک آن دریافت نمایید.

تمامی مراحل مذکور حدود چند ماه به طول خواهد انجامید. توجه داشته باشید که در تمام این مراحل و فرایند اخذ اقامت با خرید ملک، علاوه بر هزینه ملک، پرداخت تمامی هزینه‌های اداری، دفتری و دولتی نیز بر عهده متفاضی می‌باشد.

برای مشاهده هزینه ها و توضیحات کامل به این لینک مراجعه نمایید: اخذ اقامت مجارستان

اخذ اقامت اسپانیا با خرید ملک

اخذ اقامت اسپانیا با خرید ملک

اخذ اقامت اروپا با خرید ملک در اسپانیا امکان‌پذیر است. در این روش متقاضیان از گلدن ویزا یا همان ویزای طلایی اسپانیا استفاده می‌کنند. برای دریافت این ویزا، لازم است که به مبلغ حداقل ۵۰۰ هزار یورو در بخش املاک این کشور سرمایه‌گذاری کنید؛ به عبارت دیگر باید یک ملک به ارزش حداقل ۵۰۰ هزار یورو خریداری نمایید.

اخذ اقامت اروپا با خرید ملک در اسپانیا نیز می‌تواند مزایای بسیاری برای شما به همراه داشته باشد. از جمله مهم‌ترین امتیازهایی که گلدن ویزای اسپانیا برای شما به همراه خواهد داشت، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • عدم نیاز به حضور فیزیکی در خاک این کشور برای حفظ ویزای طلایی یا همان اقامت موقت
 • مدت‌زمان کوتاه درخواست، بررسی و دریافت ویزا
 • امکان سفر بدون ویزا به تمامی کشورهای حوزه شنگن
 • قابلیت اخذ اقامت دائم اسپانیا بعد از ۵ سال (در صورت اینکه ۶ ماه از هر سال را در خاک این کشور گذرانده باشید)
 • قابلیت اخذ شهروندی و پاسپورت اسپانیا بعد از ۱۰ سال
 • بعد از گذشت ۱۰ سال و اخذ شهروندی این کشور، می‌توانید با پاسپورت آن به ۱۸۹ کشور در دنیا بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنید.
 • امکان اخذ ویزای طلایی اسپانیا برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال
 • زندگی در یکی از بهترین کشورهای دنیا، برخورداری از رفاه و امنیت، سیستم آموزشی بی‌نقص، امکان کار در بازار آزاد جهانی و غیره.

توجه داشته باشید که ویزای طلایی اسپانیا در ابتدا با اعتبار ۲ ساله برای شما صادر خواهد شد. بعد از پایان این مدت، شما می‌توانید اقامت خود را تمدید کرده و برای حفظ آن‌، تنها سالی یک بار وارد خاک این کشور شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اخذ اقامت اروپا با خرید ملک در اسپانیا، توصیه می‌کنیم که مقاله اقامت اسپانیا با خرید ملک و همچنین مقاله ویزای طلایی اسپانیا را مطالعه بفرمایید.

اخذ اقامت قبرس با خرید ملک

اخذ اقامت قبرس با خرید ملک

از دیگر روش‌های اخذ اقامت اروپا با خرید ملک، می‌توانیم به خرید ملک در قبرس اشاره کنیم. قبرس جنوبی از جمله کشورهای اتحادیه اروپا به شمار می‌رود که با سرمایه‌گذاری در بخش املاک آن، می‌توان به اقامت اروپا رسید. حداقل میزان سرمایه‌گذاری ملکی در این کشور برای اخذ اقامت دائم، ۳۰۰ هزار یورو است؛ هیچ فرقی هم ندارد که ملک شما آپارتمانی باشد یا ویلایی.

همچنین لازم به ذکر است که شما از طریق خرید ملک در کشور قبرس جنوبی، می‌توانید اقامت دائم این کشور را برای اعضای خانواده خود، مانند همسر و فرزندان زیر ۲۵ سال نیز دریافت نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اقامت اروپا با خرید ملک در قبرس، توصیه می‌کنیم که مقاله اقامت قبرس از طریق سرمایه‌گذاری در خرید ملک را حتما مطالعه بفرمایید.

ارزان‌ترین برنامه اخذ اقامت اروپا با خرید ملک

اگر به‌دنبال مکانی برای زندگی، سرمایه‌گذاری، یا راهی برای بهبود استراتژی مالیاتی خود هستید، اخذ اقامت اروپا با خرید ملک ارزان گزینه بسیار خوبی برای شماست. اگر دنبال گزینه‌های ارزان‌تر خرید ملک برای اخذ اقامت اروپا هستید، برنامه اخذ اقامت اروپا با خرید ملک در قبرس، ارزان‌ترین و همین‌طور یکی از مطمئن‌ترین پلن برای دریافت اقامت اروپا است. بعد از آن می‌توان اخذ اقامت اسپانیا با خرید ملک را در این فهرست قرار داد.

چه به دنبال کاهش مالیات باشید و چه صرفا هدفتان خوش‌گذرانی و سفر باشد، اخذ مجوز اقامت با خرید ملک ارزان یکی از گزینه‌های پیش روی شما است. در حقیقت، سرمایه‌گذاری با خرید ملک، یکی از آسان‌ترین روش‌های اخذ اقامت از کشورهای اروپایی است. از این طریق، دیگر نیازی نیست که مدت زمان زیادی را برای پیداکردن شغل، ثبت نام در مدرسه و… صرف کنید. در این روش، تنها پس از چند ماه، به‌سادگی و فقط با خرید ملک می‌توانید به اقامت کشور مد نظرتان برسید.

سرمایه‌گذاری روی املاک یکی از روش‌های بهبود شرایط مالیاتی نیز هست. علاوه بر این، مقیم مالیاتی یک کشور با شرایط مالیاتی آسان خیلی بهتر از پرداخت مالیات‌های گزاف به کشورهایی با شرایط مالیاتی سخت‌تر است. سرمایه‌گذاری شما به رونق اقتصاد کشور مقصد هم کمک می‌کند. در حقیقت، هدف بیشتر کشورهایی که دارای برنامه سرمایه‌گذاری هستند، توسعه و پیشرفت شرایط اقتصادی‌شان است

برنامه اخذ اقامت اروپا با خرید ملک در چه کشورهایی وجود ندارد؟

با وجود اینکه افراد معمولا می‌توانند در هر کشور اروپایی ملک خریداری کنند، اما خرید ملک از هر کشوری منجر به اخذ اقامت اروپا نخواهد شد. در اکثر کشورها خرید ملک تنها نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود و کشورهای معدودی وجود دارند که خرید ملک در آنها به قیمت تعیین‌شده از طرف دولت منجر به اخذ اقامت اروپا تحت برنامه‌های قانونی و به‌تصویب‌رسیده خواهد شد.

کنکاش، همراه مطمئن و امن شما در اخذ اقامت اروپا با خرید ملک

شرکت کنکاش شرکتی بسیار خوش‌نام، معتبر، مجرب و باسابقه است که تنها روش‌های اخذ اقامت منسجم، قانونی و با بالاترین شانس قبولی را در مشاوره‌های کاملا رایگان و دقیق خود به متقاضیان پیشنهاد می‌دهد. شرکت کنکاش هرگز اطلاعات مبهم به شما عزیزان ارائه نمی‌کند و هرگز به منظور جذب مشتری حقایق را پنهان نمی‌کند؛ بلکه با ارائه مشاوره‎های دقیق و انتشار مقالات، متقاضیان را از روش‌های غیر قانونی یا روش‌هایی که شانس زیادی برای موفقیت ندارند، آگاه می‌کند.

کنکاش همچنین، با دراختیارداشتن تیمی بسیار مجرب و حرفه‌ای و به‌کارگیری بهترین وکلای مهاجرت و وکلای ملک در کشورهای اروپایی، بهترین انتخاب برای متقاضیان اخذ اقامت و تابعیت اروپا است. با سپردن پرونده اخذ اقامت و تابعیت خود به کنکاش، با اطمینان خاطر و شانس موفقیت بالا پرونده اخذ اقامت خود را پیگیری کنید و تجربه‌ای مثبت و آسایشی بی‌نظیر از سرمایه‌گذاری در کشورهای اروپایی را برای خود رقم بزنید.

کلام آخر

بسیاری از سرمایه‌گذاران و افراد ثروتمند برای بهره‌مندی از مزایای اخذ اقامت اروپا، اقدام به خرید ملک در این کشورها می‌کنند. خرید ملک در کشورهایی که در مقاله حاضر به آنها اشاره شد، علاوه بر اعطای حق تحصیل، زندگی و کار در کشور مقصد، امکان سفر آزادانه به کشورهای عضو شنگن را هم فراهم می‌کند.

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه‌های اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک با مشاوران کنکاش تماس حاصل کنید

سوالات متداول

برای خرید ملک در اروپا چه مقدار سرمایه لازم است؟

هزینه لازم برای خرید ملک در هر کشوری و با توجه به قوانین مالیاتی آن متفاوت است. به‌طور کلی اگر قصد خرید ملک در کشورهای اروپایی را دارید، حداقل باید ۳۰۰ هزار یورو سرمایه داشته باشید.

آیا با خرید ملک در اروپا می‌توان پاسپورت هم دریافت کرد؟

خیر در حال حاضر این گزینه وجود ندارد.

ساده‌ترین و سریع‌ترین راه برای اخذ اقامت کشورهای اروپایی چیست؟

سرمایه‌گذاری یکی از ساده‌ترین و سریع‌تری راه‌های کسب اقامت کشورهای اروپایی است.

ارزان‌ترین راه اخذ اقامت کشورهای اروپایی از طریق خرید ملک کدام است؟

در حال حاضر، خرید ملک در قبرس جنوبی را می‌توان ارزان‌ترین روش اخذ اقامت اروپا با خرید ملک دانست.

با خرید ملک در کدام کشورها می‌توان اقامت و تابعیت آنها را دریافت کرد؟

مجارستان، قبرس و اسپانیا از جمله کشورهایی هستند که برنامه‌هایی برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند.

بیشتر بخوانید:

بهترین روش های اخذ اقامت اروپا همراه با تمام هزینه‌ها

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *