بهترین روش اخذ اقامت اروپا بدون شرط حضور کدام است؟

5/5 - (1 امتیاز)

اگر همین حالا اقامت اروپا را در اینترنت جستجو کنید، دنیایی از اطلاعات به شما نشان داده می‌شود که چندان هم به‌روز نیست یا شاید با شرایط شما و خانواده همخوانی نداشته باشد.

آنچه امروز در این مقاله می‌خواهیم مفصل درباره‌اش صحبت کنیم، اقامت اروپا بدون شرط حضور است که اطلاعات کمی درباره آن گفته شده و مناسب متقاضیانی است که قصد دریافت اقامت کشوری اروپایی را دارند بدون اینکه مجبور به ترک کشورشان باشند.

مدیران، پزشکان، استادان دانشگاه، کارآفرینان و تمام کسانی که در موقعیت شغلی خوبی هستند و قصد ترک کسب‌وکارشان را ندارند و یا نمی‌توانند بدون خانواده زندگی آرامی را تجربه کنند، بهتر است که سراغ روش‌های اخذ اقامت اروپا بدون شرط حضور بروند تا هم مجوز اقامت معتبری داشته باشند، هم مجبور به ترک وطن نشوند و هم بتوانند بدون دغدغه و پروسه طولانی اخذ ویزا به‌صورت آزادانه به بیشتر کشورها سفر کنند.

چرا اقامت اروپا بدون شرط حضور بهتر است؟

خیلی گذرا به این نکته اشاره کردیم که بسیاری از متقاضیان به دلایل مختلف به دنبال اخذ اقامت اروپا بدون شرط حضور هستند.

با فراهم شدن شرایط اقامت بدون شرط حضور، متقاضی اجباری برای ترک کشور خودش ندارد، نیازی نیست از شغلش دست بکشد یا محل زندگی‌اش را تغییر دهد، بلکه در طول سال تنها چند روز مشخص را باید در کشور مقصد بماند که در حد سفری کوتاه است.

معمولا این روش با سرمایه‌گذاری انجام می‌شود، در نتیجه متقاضی در مسیر مشخصی سرمایه‌گذاری کرده که می‌تواند روی آن سود هم داشته باشد، ارزش سرمایه‌اش را از دست ندهد و در نهایت بعد از چند سال آن را به شخص دیگری واگذار کند. در ضمن، اقامتی که با سرمایه‌گذاری به‌دست می‌آید، علاوه بر متقاضی اصلی شامل همسر و فرزندان زیر سن قانونی‌اش نیز می‌شود. در نتیجه آینده فرزندان تأمین است و آن‌ها می‌توانند برای تحصیل یا کار به کشور مقصد سفر کنند.

متقاضی نیازی به جابه‌جایی ندارد و می‌تواند در کشور خودش تا هر زمان که دوست دارد، زندگی کند و از مزایای سرمایه‌گذاری در اروپا بهره ببرد. پس اگر شرایطی مشابه مواردی که گفتیم را دارید، اخذ اقامت اروپا بدون شرط حضور مناسب شما است.

البته احتمالا این سؤال برایتان پیش‌آمده که این مزایا شامل کدام کشورها می‎‌شود. در ادامه معرفی کاملی از ویزای انجل پرتغال و ویزای طلایی پرتغال Golden Visa  برایتان آوردیم که بدون حضور شما یا خانواده منجر به اخذ اقامت می‌شود.

ویزای انجل پرتغال، حمایت از ایده‌های استارتاپی!

احتمالا شما هم شنیده‌اید که یکی از روش‌های اخذ اقامت کشورهای مختلف به‌ویژه در چند سال اخیر کارافرینی و ایده‌های استارتاپی است. مثلا کشوری مثل کانادا ویزایی به همین نام یعنی ویزای استارتاپ کانادا دارد. در اروپا هم با اندکی تفاوت شرایط مناسبی برای ایده‌های کارآفرینی مهیا شده که بهترین و البته کم‌هزینه‌ترین آن ویزای انجل پرتغال است.

با اخذ اقامت از طریق ویزای انجل پرتغال، مجاز هستید تا به‌صورت قانونی در پرتغال زندگی کرده، کارکرده یا حتی مشغول تحصیل شوید ولی مجبور به حضور در پرتغال هم نیستید و می‌توانید در کشور خودتان بمانید. پس انتخاب نهایی با خودتان است.

زمانی که برای ویزای انجل پرتغال پیشنهاد می‌دهید، باید یک ایده مشخص و مرتبط با زمینه تحصیلی و کاری‌تان ارائه دهید. بعد از تأیید ایده شما، شرکت انکوباتور موظف است تا به مدت سه سال از ایده پشتیبانی کامل کرده و با تحقیق و توسعه، آن را جلو ببرد و سپس به شما تحویل دهد. حالا تصمیم نهایی با خودتان است که ادامه دهید یا آن را به شخص دیگری بفروشید. در هر صورت، اقامت پرتغال دارید.

پروسه رسیدگی به پرونده ویزای انجل بسیار سریع و به لحاظ هزینه از دیگر روش‌ها کمتر است. برای این درخواست متقاضی نیازی به ارائۀ مدرک زبان ندارد.

اگر ایده استارتاپی ندارید و دنبال شرایط مشابهی هستید که بدون شرط حضور اقامت اروپا داشته باشید، پیشنهاد بعدی یعنی ویزای طلایی پرتغال مخصوص شماست.

ویزای طلایی پرتغال Golden Visa، مطمئن سرمایه‌گذاری کنید!

ویزای طلایی پرتغال اولین‌بار در سال ۲۰۱۲ توسط دولت پرتغال معرفی شد تا سرمایه‌گذارانی که قصد اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید خانه را دارند بتوانند با حداقل ۲۸۰ هزار یورو در بخش املاک پرتغال سرمایه‌گذاری کرده و برای اقامت این کشور درخواست دهند.

بعد از خرید ملک، علاوه بر سرمایه‌گذار همسر و فرزندان نیز مجاز به زندگی در پرتغال هستند، منتها برای تمدید اقامت، ملک خریداری شده تا ۵ سال نباید به فروش برسد تا اقامت موقت مجدد تمدید شود. تنها شرط تمدید ویزا هم نفروختن ملک و حضور در پرتغال حداقل هفت روز در سال است که می‌تواند به یک مسافرت اروپایی خاطره‌انگیز تبدیل شود.

بعد از ۵ سال و با تمدید اقامت و حضور حداقل هفت روز در کشور، متقاضی مجاز است تا برای اقامت دائم و اخذ تابعیت و پاسپورت درخواست دهد. با دریافت تابعیت از مسیر ویزای طلایی، سرمایه‌گذار و اعضای خانواده‌اش شهروند قانونی پرتغال هستند و مانند شهروندان اتحادیه اروپا می‌توانند در پرتغال و دیگر کشورهای اتحادیه مشغول تحصیل شده، برای کار درخواست داده و حتی زندگی کنند. در نتیجه بدون حضور همیشگی در اروپا به‌راحتی و با خرید ملک هم اقامت اروپا را کسب کرده، هم با خرید ملک ارزش سرمایه‌شان از دست نرفته و هم شهروند قانونی اروپا هستند و علاوه بر پرتغال می‌توانند در کشور خودشان هم بمانند.

احتمالا بعد از آشنا شدن با این مسیر که چندان هم سخت نیست و نیازی به مدرک زبان ندارد، برای دریافت اقامت پرتغال مشتاق هستید. پیشنهاد می‌کنم برای تصمیم‌گیری بهتر و بررسی شرایط و انتخاب یکی از دو روش که بیشتر مناسب شرایط شما باشد، با مشاوران تیم کنکاش تماس گرفته و در ادامه نگاهی به سؤالات متداول داشته باشید، شاید سؤال شما هم باشد.

سؤالات متداول

برای ویزای طلایی پرتغال نیاز به ارائه مدرک دانشگاهی است؟

خیر برای ویزای طلایی فقط نیاز به سرمایه دارید.

هزینه اخذ ویزای انجل چقدر است؟

هزینه ویزای انجل پرتغال ۱۷۵ هزار یورو است. درصورتی‌که دولت با درخواست متقاضی موافقت نکند هزینه قابل‌بازگشت refundable است.

کنکاش کدام روش را پیشنهاد می‌دهد؟

همان‌طوری که در مقاله هم گفتیم، برای بررسی شرایط و انتخاب روشی که بیشتر مناسب شما باشد، بهتر است که برای مشاوره با کنکاش تماس بگیرید. شرکت کنکاش در حوزه سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت دائم در پرتغال در هر دو صورت راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه می‌دهد.

متقاضی با ویزای انجل یا ویزای طلایی از مزایای سیستم بهداشت و درمان پرتغال برخوردار می‌‎شود؟

بله شما با اقامت موقت هم به تمام امکانات کشور دسترسی دارید.

آیا در ویزای طلایی باید سهام و اوراق قرضه نیز خریداری شود؟

خیر، سرمایه‌گذاری در املاک کافی است.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *