ارزان‌ترین انتخاب برای شهروندی دوم: دومینیکا

امتیاز دهید post

امروزه مردم به دلایل مختلف و باتوجه‌به شرایطشان به دنبال اخذ شهروندی کشورهای دیگر و دریافت پاسپورت دوم آن‌ها هستند. روش‌های مختلفی برای دریافت تابعیت مضاعف وجود دارد اما راحت‌ترین آن‌ها اخذ تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری است.

کشورهای مختلف برنامه‌های سرمایه‌گذاری متفاوتی را به متقاضیان ارائه می‌دهند و هرکدام از این برنامه‌ها هزینه‌ها و شرایط متفاوتی دارند. برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری یکی از اقتصادی‌ترین برنامه‌‌های منسجمی است که افراد می‌توانند از طریق آن در مدت چند ماه شهروندی دوم دریافت کنند و همین باعث توجه زیاد سرمایه‌داران به این کشور جزیره‌ای شده است.

دومینیکا کجاست؟

مشترک‌المنافع دومینیکا کشوری جزیره‌ای است که در منطقه آنتیل کوچک در دریای کارائیب قرار دارد. این کشور بیشتر از دو قرن مستعمره انگلیس بود و به همین دلیل هم در حال حاضر زبان رسمی این کشور انگلیسی و سیستم حقوقی آن بر اساس قوانین عمومی بریتانیا است. البته در بخش‌هایی از جزیره مردم بومی هنوز به زبان کریول دومینیکایی هم صحبت می‌کنند.

کشور دومینیکا در سال ۱۹۷۸ به استقلال رسید و در حال حاضر جمعیت ۷۲ هزارنفری دارد. پایتخت این کشور روسو نام دارد که ۲۰،۰۰۰ نفر از جمعیت کل را در خود جا داده است.

واحد پول رسمی در دومینیکا دلار کارائیب شرقی است که نرخ آن با دلار آمریکا تنظیم شده است.

دومینیکا با نام مستعار “جزیره طبیعت” یکی از زیباترین مکان‌های روی زمین با جنگل‌های بارانی دست‌نخورده، خط ساحلی خیره‌کننده و چشمه‌های آب گرم طبیعی با منشأ آتشفشانی است و به همین دلیل طبیعت دوستان معمولاً علاقه زیادی به این کشور نشان می‌دهند.

اخذ تابعیت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری

برنامه اخذ شهروندی دوم از دومینیکا اولین‌بار سال ۱۹۹۳ معرفی شد که به طور قانونی به متقاضی و بستگان درجه یک او تابعیت و پاسپورت این کشور را می‌دهد.

این کشور جزیره‌ای کارائیب از شهرت بین‌المللی بسیار خوبی برخوردار است و پاسپورت آن دسترسی بدون ویزا به بیش از ۱۴۰ کشور در سراسر جهان از جمله کل کشورهای شنگن، بریتانیا، سنگاپور، روسیه، چین و… را فراهم می‌کند.

دریافت شهروندی دوم دومینیکا از طریق برنامه سرمایه‌گذاری علاوه برنداشتن شرایط اقامت فیزیکی، زبان، تجربه تجاری یا شرایط تحصیلی، مصاحبه اجباری هم ندارد.

این کشور امن اقتصادی با دموکراسی پارلمانی از یکی از بالاترین استانداردهای زندگی در دریای کارائیب برخوردار است، مالیاتی برای افراد غیر مقیم ندارد، دارای کمترین میزان جرم و جنایت در کل منطقه است و مسلماً با وجود کوه‌ها، جنگل‎ها و رودخانه‌های منحصر به فردش یکی از زیباترین مکان‌ها روی زمین است.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره امنیت کشور دومینیکا

برنامه شهروندی ارزان دومینیکا

برنامه اخذ شهروندی دوم از دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری یکی از مناسب‌ترین برنامه‌های اخذ شهروندی دوم است که با وجود ارزان بودن نسبت به برنامه‌های مشابه، امکانات زیادی را در اختیار سرمایه‌گذار می‌گذارد.

بسیاری از کارشناسان حوزه سرمایه‌گذاری معتقدند دومینیکا ارزان‌ترین پاسپورت دوم را در آسان‌ترین حالت و کم‌ترین زمان ممکن ارائه می‌کند و برای همه به جز آن‌هایی که سابقه کیفری دارند، بهترین گزینه است.

هزینه اخذ شهروندی دوم با دومینیکا

دو راه برای اخذ شهروندی دوم از دومنیکا از طریق سرمایه‌گذاری وجود دارد:

  • کمک مالی به دولت به مبلغ ۱۰۰ هزار دلار آمریکا
  • سرمایه‌گذاری در پروژه‌های تایید شده دولت به مبلغ ۲۲۰ هزار دلار آمریکا

در گزینه دوم می‌توانید در پروژه هتل هیلتون دومینیکا که شرکت کنکاش نماینده فروش سهام آن در ایران است، سرمایه‌گذاری کنید و علاوه بر اخذ تابعیت و پاسپورت، از مزایای دیگری مانند دریافت کارت VIP هتل‌های هیلتون در سرتاسر جهان بهره ببرید.

خرید ملک در دومینیکا

شاید بزرگ‌ترین مزیت سرمایه‌گذاری در برنامه اخذ شهروندی دومینیکا با خرید ملک این است که می‌توانید بعد از مدتی سرمایه‌ خود را پس بگیرید. ۳۶ ماه پس از سرمایه‌گذاری، تعهد شما تمام می‌شود و مجاز به فروش سهام خود هستید.

مقدار سرمایه‌ای که باید برای خرید ملک دومینیکا به منظور دریافت تابعیت و پاسپورت خرج کنید، در مقایسه با برنامه شهروندی کشورهای دیگربسیار کمتر است.

همراهی اعضای خانواده در پرونده متقاضی اصلی

هر سرمایه‌گذار اجازه دارد تمام خانواده خود را بدون درنظرگرفتن تعداد فرزندان در پرونده وارد کند. علاوه بر همسر و فرزندان، پدر و مادر و همچنین خواهر و برادر متقاضی هم می‌توانند با پرونده متقاضی اصلی برای دریافت شهروندی دومینیکا اقدام کنند.

افراد وابسته متقاضی اصلی در برنامه سرمایه‌گذاری دومینیکا شامل اشخاص زیر است:

  • همسر متقاضی اولیه
  • فرزندان مجرد
  • خواهرو برادر
  • والدین
  • پدربزرگ و مادربزرگ

آیا فرزندان آینده پاسپورت دومینیکا را دریافت خواهند کرد؟

فرزندان تازه متولد شده هم واجد شرایط هستند و بدون نیاز به سرمایه‌گذاری اضافی، شهروند دومینیکا می‌شوند. برای اضافه‌کردن یک نوزاد به‌عنوان شهروند کشور، هزینه ۲۰۰۰ دلار آمریکا باید پرداخت شود. توجه داشته باشید باید قبل از ۵ سالگی کودک برای پاسپورت اقدام کنید.

مزایای شهروندی دوم دومینیکا

یکی از دلایل اصلی اخذ شهروندی دوم، رهایی از وابستگی مطلق به یک کشور واحد است. تنوع بخشیدن به سرمایه‌گذاری‌های مالی، دارایی‌ها و تجارت از هدف‌های رایج افراد برای اخذ تابعیت و پاسپورت دوم است.

یکی دیگر از دلایل محبوبیت شهروندی دوم راحت‌تر کردن سفرهای بین‌المللی است. حتی اگر شما یک فرد قابل‌اعتماد و ثروتمند یا یک مقام دولتی مهم باشید، اگر پاسپورت کشوری با مسائل امنیتی داخلی یا چالش‌های سیاسی خارجی داشته باشید، ممکن است سفر به خارج از کشور برای شما سخت باشد.

پاسپورت دوم دومینیکا به فرد این امکان را می‌دهد تا از اکثر کشورها در سرتاسر دنبا بدون درگیری‌های ویزا بازدید کند و همین مساله می‌تواند کیفیت زندگی افراد را بهبود بخشد. به طور مثال افرادی که پاسپورت دومینیکا را دارند، نیازی نیست برای سفر به کشورهای عضو شنگن ویزا بگیرند.

پاسپورت دومینیکا برای تاجرها مزایای زیادی دارد مانند تجارت آزادانه در منطقه و معافیت‌های مالیاتی. در واقع دومینیکا به کارآفرینان جهانی یک محیط تجاری مطلوب و سیستم مالیاتی سخاوتمندانه ارائه می‌دهد. شهروندان دومینیکا که در این کشور اقامت ندارند، از وضعیت معافیت مالیاتی در مورد کلیه درآمدهای خارجی و سود سرمایه برخوردار هستند و هیچ‌گونه مالیاتی برای ارث‌ومیراث شامل حال آنها نمی‌شود.

کلام آخر

تا اینجا سعی کردیم به طور کامل در مورد برنامه ارزان شهروندی دومینیکا صحبت کنیم. اگر سوالی در این مورد برایتان پیش آمد، حتما با همکاران ما در تیم مشاوران کنکاش تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید. در ادامه به چند سوال رایج در مورد این برنامه پاسخ می‌دهیم.

سؤالات رایج

۱. برای شرکت در برنامه سرمایه‌گذاری دومینیکا کدام گزینه بهتر است؟

گزینه بهتر با توجه به شرایط و بودجه شما تعیین می‌شود.

۲. آیا اگر پس از اخذ پاسپورت دومینیکا فرزند جدید به دنیا بیاید، به فرزندم هم پاسپورت تعلق می‌گیرد؟

بله می‌توانید برای فرزندتان اقدام کنید و به‌راحتی برای او هم پاسپورت دومینیکا را بگیرید.

۳. آیا برای اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری باید به این کشور سفر کرد؟

خیر نیازی به سفر به دومینیکا نیست و همه کارها از طریق نمایندگان دولت دومینیکا انجام می‌شود.

۴. آیا می‌توان با پاسپورت دومینیکا به کشورهای شنگن سفر کرد؟

بله پاسپورت دومینیکا به کشور‌های منطقه شنگن ویزا فیری است.

۵. حداقل مقدار سرمایه‌گذاری برای خرید ملک در دومینیکا چقدر است؟

حداقل هزینه ۲۲۰ هزار دلار آمریکا است.

 

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *