بهترین پیشنهاد به متقاضیان ایرانی برای اقامت در آمریکا!

4.8/5 - (22 امتیاز)

کمتر کسی پیدا می‌شود که علاقه‌ای به اخذ اقامت آمریکا آن هم در یک سال نداشته باشد. در شرایطی که سفر به آمریکا و زندگی در ایالات متحده بیش از هروقت دیگری برای متقاضیان ایرانی سخت و دشوار شده، ما در این مقاله قرار است راهی را به شما معرفی کنیم که در مدت‌زمان کوتاهی به اخذ اقامت آمریکا منجر می‌شود.

یکی از روش‌های اخذ اقامت آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری، برنامه EB-5  است. طبق اصلاحات جدید این برنامه، متقاضی باید حداقل ۹۰۰,۰۰۰ دلار در یک پروژه سرمایه‌گذاری کرده و از این طریق برای تعداد مشخصی از افراد کارآفرینی کند.

دولت امریکا در هرسال تنها ۷۰۰ ویزا از هر کشور را می‌پذیرد و همین مسئله موجب افزایش مدت‌زمان انتظار برای افراد متقاضی شده و تأثیر منفی بر کشورهای پرجمعیت داشته است، زیرا طبیعتاً در مقایسه با کشورهای کم‌جمعیت، از کشورهای پرجمعیتی مانند هند و چین افراد بیشتری برای سرمایه‌گذاری در آمریکا درخواست می‌دهند. مثلاً بررسی پرونده یک شهروند چینی ممکن است حدوداً ۱۷ سال طول بکشد. این مدت برای متقاضیان هندی حدوداً ۶ تا ۷ سال است. پس حتی اگر افزایش قیمت و نوسانات بازار سرمایه برای برخی قابل‌قبول باشد، این‌همه مدت‌زمان انتظار قابل‌قبول نیست.

برنامه E2 برای اخذ اقامت آمریکا

روش پیشنهادی برای اخذ اقامت آمریکا برنامه E-2 است که ترکیبی از سرمایه‌گذاری و کارآفرینی است. برای شرکت در برنامه E-2 متقاضی باید شهروند یکی از کشورهایی باشد که دارای معاهده E-2 با آمریکا است. در حال حاضر بیش از ۷۰ کشور عضو این توافقنامه هستند.

کشورهایی مانند انگلستان، ایتالیا، گرانادا و ژاپن دارای معاهده ویزای E-2  با حداکثر مدت‌زمان اقامت هستند؛ بنابراین اگر کشور شما دارای معاهده E-2 با ایالات متحده نیست و قصد دارید برای اخذ اقامت آمریکا اقدام کنید، بهتر است که در ابتدا برای اخذ شهروندی کشوری که دارای این معاهده است، اقدام کنید.

اخذ پاسپورت دومینیکا به عنوان یکی از معتبرترین پاسپورت‌های جهان

دومین روش پیشنهادی برای اخذ اقامت آمریکا، دریافت پاسپورت دومینیکا از روش سرمایه‌گذاری است. با در دست داشتن پاسپورت دومینیکا به‌عنوان یکی از قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان، متقاضی ایرانی می‌تواند برای ویزای توریستی ۱۰ ساله آمریکا درخواست داده و بعد از دریافت نتیجۀ مثبت ویزا به‌صورت کاملاً قانونی و بدون محدودیت به مدت حداکثر ۱۸۰ روز در هر سال به آمریکا سفر کند. از طرف دیگر با پاسپورت دومینیکا می‌توان به ۱۴۰ کشور دنیا از جمله کشورهای پیمان شنگن بدون اخذ ویزا سفر کرد. در نتیجه متقاضی ایرانی دیگر دغدغه اخذ ویزا و حضور در سفارت را نداشته و به‌راحتی می‌تواند به نقاط مختلف جهان سفر کند.

متقاضیان ایرانی برای اخذ پاسپورت دومینیکا می‌توانند به کمک متخصصان تیم کنکاش وارد پروسه سرمایه‌گذاری در این کشور زیبای کارائیب شوند. همسر و فرزندان، خواهر و برادر و پدر و مادر متقاضی هم مجاز به درخواست پاسپورت هستند.

حالا که با بهترین راه پیش‌روی متقاضی ایرانی جهت ورود به آمریکا آشنا شدیم، بد نیست که کمی دربارۀ ۲ مفهوم مهم اقامت آمریکا و شهروندی آمریکا هم صحبت کنیم. متأسفانه بسیاری اوقات این دو واژه به‌جای هم استفاده شده و برای بسیاری از کلاهبرداران شرایط سوءاستفاده را فراهم کرده است، پس پیشنهاد می‌کنیم که با تعریف قانونی هر دو واژه به طور کامل آشنا شوید.

اقامت دائم آمریکا چیست؟

فردی که دارای اقامت دائم آمریکا است، می‌تواند بدون محدودیت در آمریکا ساکن باشد. به این فرد یک کارت شناسایی عکس‌دار داده می‌شود که به گرین کارت آمریکا معروف است.

اقامت دائم آمریکا برای متقاضی حق و حقوقی همراه دارد که مهم‌ترین آن شامل حق کار در آمریکا و درخواست اقامت دائم برای خانواده درجه یک (همسر و فرزندان مجرد) است. دیگر اعضای خانواده تحت عنوان «بستگان درجه‌دو» در نظر گرفته می‌شوند؛ سالانه تعداد محدودی ویزای مهاجرت برای افراد این گروه صادر می‌شود. درنتیجه این افراد ممکن است که قبل از اجازه  ورود یا اقامت در آمریکا و دریافت گرین کارت مجبور باشند که سال‌ها در صف انتظار بمانند.

فردی که دارای اقامت دائم آمریکا است، شهروند کشور خود باقی می‌ماند؛ بنابراین هر زمان که بخواهد به خارج از آمریکا سفر کند، باید پاسپورت کشور خود را به همراه گرین کارت آمریکا به همراه داشته باشد تا بتواند برای ورود دوباره به آمریکا از گرین کارت استفاده کند.

بااین‌حال محدودیت‌های مهمی در حقوق این افراد وجود دارند: برای مثال افرادی که شهروند آمریکا نیستند و صرفاً اقامت این کشور را دارند، حق رأی دادن در انتخابات آمریکا را ندارند.  یا اگر آمریکا را به ‌قصد اقامت در هر جای دیگر ترک کنند، این کار به منزله انصراف از اقامت در آمریکا و باطل شدن گرین کارت آن‌ها خواهد بود.

برخی قوانین مهم درباره گرین کارت آمریکا

بر خلاف شایعات رایج، افراد می‌توانند در کمتر از یک روز از اقامت خود انصراف دهند. همچنین، اگر دارندگان اقامت آمریکا برای بیشتر از ۶ ماه خارج از آمریکا باشند، مقامات اداره مهاجرت وضعیت آن‌ها را به دقت بررسی می‌کنند. این افراد اگر بیش از یک سال خارج از آمریکا باشند، مقامات فرض می‌کنند که آن‌ها از اقامت خود انصراف داده‌اند. در ضمن، افرادی که قصد دارند به مدت ۱۲ ماه یا بیشتر، از آمریکا خارج شوند، بهتر است قبل از خروج، یک مجوز ورود دوباره (Reentry Permit) بگیرند.

بعد از گذشت زمان معینی (در بیشتر موارد ۵ سال) افراد دارای اقامت دائم آمریکا که رفتار مناسبی از خود نشان داده‌اند و توانایی صحبت‌کردن، خواندن و نوشتن به زبان انگلیسی دارند و در امتحان دولت و تاریخ ایالت متحده آمریکا قبول شده‌اند، می‌توانند برای اخذ شهروندی آمریکا اقدام  کنند.

شهروندی آمریکا چیست؟

شهروندی آمریکا شامل کسانی می‌شود که:

  • در خاک آمریکا متولد شدند
  • بر اساس قوانین زمان تولد پدر یا مادر آمریکایی دارند
  • از طریق برنامه‌های مختلف مهاجرتی وارد آمریکا شده و برای اخذ شهروندی درخواست دادند

شهروند آمریکا، طبق قانونی که توسط دپارتمان ایالت متحده تصویب شده، می‌تواند پاسپورت آمریکایی دریافت کند. این پاسپورت را باید معتبرترین‌ پاسپورت جهان دانست، زیرا اکثر کشورها به شهروندان آمریکایی اجازه ورود بدون ویزا می‌دهند.

شهروند آمریکا می‌تواند هر زمان که بخواهد از آمریکا خارج شده و بدون نیاز به مجوز ورود دوباره وارد کشور شود.

شهروندان آمریکایی می‌توانند در انتخابات فدرال و محلی رأی بدهند، مشاغل دولتی داشته باشند و در هیئت منصفه خدمت کنند. بسیاری از کمک‌های مالی دولتی، بورس‌های تحصیلی و مزایای خاص و متنوع فقط به شهروندان آمریکا تعلق می‌گیرد، پس اگر اقامت آمریکا را دارید، بهتر است هرچه سریع‌تر مراحل ضروری را طی کنید تا مجاز به درخواست شهروندی شوید.

شهروند آمریکا می‌تواند برای مهاجرت تعدادی از بستگان خود  نیز درخواست دهد. همسر، فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال و پدر مادر بستگان درجه یک محسوب می‌شوند. این افراد به‌محض این که کارهای قانونی و مصاحبه انجام شود، مجاز به مهاجرت به آمریکا هستند. فرزندان متأهل و بالای ۲۱ سال و خواهر و برادر بستگان درجه ۲ محسوب شده و باید در لیست انتظار برای مهاجرت قرار بگیرند.

کلام آخر

احتمالاً تا اینجا با قوانین تقریباً سخت‌گیرانه آمریکا برای اعطای شهروندی و حتی اخذ اقامت آشنا شدید. این مسیر طولانی و دشوار برای متقاضیان ایرانی به‌مراتب پیچیده‌تر و پرهزینه‌تر هم می‌شود، در نتیجه بر اساس شرایط فعلی بهترین پیشنهاد  برای رسیدن به آمریکا، کشور دومینیکا است.

متقاضیان ایرانی به‌راحتی می‌توانند از طریق سرمایه‌گذاری در مدت زمانی بسیار کوتاه و در پروسه‌ای کاملاً شفاف و قانونی بدون شرط حضور برای دریافت پاسپورت دومینیکا درخواست داده و سپس علاوه بر شانس سفر به زیباترین کشور کارائیب یعنی دومینیکا و ۱۴۰ کشور دیگر، مجاز به درخواست ویزای آمریکا شوند. بعد از دریافت پاسپورت دومینیکا شانس شما برای کار و تجارت با شرکت‌های بزرگ آمریکایی هم بیشتر شده و اگر قصد تحصیل داشته باشید، بهترین فرصت برای دریافت فاند تحصیلی یا پذیرش را خواهید داشت.

در مقایسه با سایر روش‌ها، هزینه پاسپورت دومینیکا به مراتب معقول‌تر و مدت زمان رسیدن به نتیجه هم سریع‌تر است، پس شاید بهترین راه همین باشد که امروز برای بررسی شرایط و مشاوره تخصصی تماس با کنکاش را فراموش نکنید و با مشاوران ما برای انتخاب تصمیمی بهتر، گپ‌وگفت تخصصی و دقیق داشته باشید.

سؤالات متداول

برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تأیید دولت چه انتخاب‌هایی داریم؟

برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تأیید دولت، بهترین انتخاب شما بر اساس نمودار سهام و پیشرفت پروژه، هتل هیلتون دومینیکا است که هم به مجموعه بزرگ هتل هیلتون تعلق دارد و هم سود سرمایه شما را تضمین می‌کند.

علاوه بر  مبلغ سرمایه‌گذاری، درخواست پاسپورت دومینیکا چه هزینۀ دیگری دارد؟

برای درخواست پاسپورت دومینیکا باید برای هر بررسی پرونده مبلغ ۱۰۰۰ دلار، برای هر گواهی شهروندی ۲۵۰ دلار، برای بررسی پرونده سرمایه‌گذار ۷۵۰۰ دلار و برای وابستگان بالای ۱۶ سال مبلغ ۴۰۰۰ دلار پرداخت شود.

در پرونده سرمایه‌گذاری در دومینیکا علاوه بر متقاضی، کدام اعضای خانواده مجاز به درخواست پاسپورت هستند؟

در فرایند درخواست پاسپورت علاوه بر سرمایه‌گذار، همسر و فرزندان مجرد و زیر سن قانونی نیز می‌توانند درخواست دهند. والدین و دیگر وابستگان در اولویت دوم قرار دارند.

آیا پاسپورت دومینیکا به‌صورت دائمی است یا نیاز به تمدید دارد؟

شهروندی و پاسپورت دومینیکا به‌صورت همیشگی و مادام‌العمر به متقاضی داده شده و نیازی به تمدید چندباره ندارد.

برنامه سرمایه‌گذاری در دومینیکا نیاز به حضور دائمی سرمایه‌گذار و اعضای خانواده‌اش در کشور دارد؟

خیر، این برنامه کاملاً به‌صورت غیرحضوری و قانونی از طریق ایجنت‌ها دنبال شده و فرد می‌تواند تا هر زمان که مایل بود در کشور خودش بماند و صرفاً برای سفر از پاسپورت دومینیکا استفاده کند. این برنامه الزامی به حضور همیشگی سرمایه‌گذار و خانواده‌اش ندارد اما بد نیست که برای لذت بردن از این بهشت دریای کارائیب برای سفرهای سالانه برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشید.

2 دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *