امتیاز دهید post

در سال‌ ۲۰۱۹ دولت پرتغال با هدف جذب ایده‌های خلاقانه و استارتاپی از کشورهای مختلف طرحی را به نام ویزای انجل به تصویب رساند. در این برنامه دولت از ایده‌های کارآفرینان، سرمایه‌گذاران و مدیران استقبال کرده و در مقابل اقامت پرتغال را به آنها و خانواده‌شان می‌دهد.

متقاضیان ایرانی هم می‌توانند علاوه بر سرمایه‌گذاری در پرتغال با خرید ملک، در حوزه راه‌اندازی شرکت با ایده‌های خلاقانه و استارتاپی برای اخذ اقامت دائم و پاسپورت پرتغال درخواست دهند.

ویزای انجل که ترکیبی از برنامه‌های سرمایه‌گذاری و استارتاپ است، در زمان کوتاه و با هزینۀ مناسب به نتیجه مثبت رسیده و از صفر تا صد توسط شرکت کنکاش به‌عنوان تنها نماینده رسمی HQA در ایران هدایت خواهد شد، اما چطور؟! در ادامه با ما همراه شوید تا مفصل در این باره صحبت کنیم.

ویزای انجل پرتغال چیست؟

درحال‌حاضر هزینه ملک در پرتغال تا حدی افزایش پیدا کرده و محدودیت‌هایی در قوانین مربوط به خرید ملک یا همان گلدن ویزای پرتغال اعمال شده است. یکی از این محدودیت‌ها، ممنوعیت خرید ملک در دو شهر لیسبون و پورتو است. دولت پرتغال قصد دارد تا سرمایه‌گذاران خارجی علاوه بر املاک در حوزه‌های استارتاپی و راه‌اندازی شرکت هم سرمایه‌گذاری کنند و ایده‌هایی ارائه دهند که قابلیت درآمدزایی دارد. به همین دلیل ممکن است قوانین مرتبط با خرید ملک باز هم تغییر کند، در نتیجه بهتر است با روش دیگری هم که منجر به اخذ اقامت دائم پرتغال می‌شود، یعنی ویزای انجل پرتغال آشنا شوید.

برای متقاضیانی که قصد دارند از روشی غیر از خرید ملک اقدام کنند، دولت پرتغال برنامه‌ای را تحت عنوان ویزای انجل (Portugal Highly Qualified Activity Residence Visa)  ارائه داده که هزینۀ مقرون‌ به ‌صرفه‌ای دارد و بدون شرط حضور منجر به اخذ اقامت پرتغال می‌شود.

با خیال راحت و بدون ترک کشور یا محل کارتان می‌توانید ایده پیشنهادی را از طریق شرکت کنکاش به دست انکوباتورهای مورد تایید دولت برسانید تا تحقیق و بررسی آن‌ شروع شود. بعد از بررسی کامل، چیدن استراتژی و برآورد هزینه‌ها، ایده خام شما به یک ایده آماده برای شروع کار تبدیل شده است. حالا می‌توانید در صورت تمایل شرکتتان را اداره کنید یا ایده و شرکت را بفروشید. هر کدام از این دو تصمیم، تاثیری در نتیجه نهایی پرونده اقامتی نخواهد داشت.

در نهایت شما از طریق ویزای انجل می‌توانید با هزینه‌ای به‌ مراتب کمتر از خرید ملک در پرتغال برای اخذ اقامت این کشور درخواست دهید.

فرایند درخواست ویزای انجل برای متقاضیان ایرانی

درصورتی‌که سابقه کیفری و سوءپیشینه نداشته و دارای تحصیلات دانشگاهی هستید، می‌توانید برای ویزای انجل از طریق نماینده‌ رسمی HQA در ایران یعنی شرکت کنکاش درخواست بدهید. برای اطمینان بیشتر هم می‌توانید سایت دولت را چک کرده و نام شرکت کنکاش را به‌عنوان تنها نماینده قانونی و رسمی درخواست ویزای انجل در ایران ببینید.

با انجام توافقات اولیه کارت اقامت موقت دریافت می‌کنید و رسماً به‌عنوان یکی از ساکنان موقت پرتغال شناخته خواهید شد. در این مدت نیازی به حضور در پرتغال نداشته و می‌توانید در کشور و محل زندگی خودتان بمانید، موقعیت شغلی خود را در ایران حفظ کرده و به کار ادامه دهید. البته در طی این مدت باید حتماً با انکوباتورها در ارتباط باشید و روند پیشرفت کار را نظارت کنید تا بعد از ۳ سال آماده تحویل گرفتن شرکت یا فروش آن شوید. در این مرحله می‌توانید شرکت و ایده را به سرمایه‌گذار دیگری بفروشید یا خودتان شخصاً آن را اداره کنید.

با دردست‌داشتن کارت اقامت موقت پرتغال بعد از ۵ سال مجاز هستید تا برای اخذ اقامت دائم و دریافت پاسپورت پرتغال درخواست دهید و به‌صورت قانونی شهروند پرتغال و یکی از کشورهای اتحادیه اروپا شوید.

چرا پرتغال را انتخاب کنیم؟

البته یکی از سؤالات همیشگی متقاضیان ایرانی در برنامه‌های استارتاپی و ویزاهای مشابه، دلیل انتخاب پرتغال است.

اول ‌از همه خوب است بدانید که ویزای انجل پرتغال قیمت مقرون ‌به ‌صرفه‌تری در مقایسه با سایر برنامه‌های اقامت اروپا دارد. از آن مهم‌تر این برنامه کاملاً غیرحضوری انجام می‌شود. در نتیجه می‌توانید با اطمینان به وظایف شغلی و یا مدیریتی خود در ایران ادامه داده و هم‌زمان یک بیزینس مطمئن در کشوری مانند پرتغال داشته باشید. در این مدت هم اقامت موقت پرتغال داشته و می‌توانید هر زمان که خواستید همراه با همسر و فرزندان به این کشور سفر کنید.

از طرف دیگر با اقامت پرتغال، یکی از مشکلات همیشگی متقاضیان ایرانی یعنی اخذ ویزا حتی برای سفرهای کاری چندروزه بر طرف خواهد شد. در نتیجه متقاضی هر زمان بخواهد، می‌تواند بدون ویزا به تمامی کشورهای شنگن سفر کند.

کنکاش تنها نماینده رسمی برای درخواست ویزای انجل در ایران

ویزای انجل پرتغال از طریق ارتباط با انکوباتورها و ارائه ایده شما به دولت شروع خواهد شد. این مسیر صرفاً و تنها از طریق ایجنت‌های مورد تأیید امکان‌پذیر است و این ایجنت‌های مورد تأیید توسط خودت دولت پرتغال به‌صورت رسمی معرفی شده‌اند. در نتیجه اگر هر گروه دیگری چنین ادعایی را مطرح کرد، شما با مراجعه به سایت‌ رسمی این برنامه می‌توانید صحت حرف آنها را جویا شوید.

شرکت کنکاش تنها نماینده قانونی ویزای انجل پرتغال یا همان HQA در ایران است که به‌صورت رسمی معرفی شده و این معرفی نیز قابل استعلام است. در نتیجه اگر شرایط لازم برای اخذ ویزای انجل را دارید، می‌توانید با خیال راحت و با اطمینان از مسیر درست و قانونی، ایده و سرمایه‌تان را از طریق ایجنت‌های کنکاش به دست انکوباتورها برسانید.

برای شروع کار هم اگر همچنان سؤالات مختلفی دارید و نیاز دارید تا از طریق مشاوره مسیر پیش روی شما مشخص‌تر شود، در تیم مشاوره منتظر تماستان هستیم. در ادامه هم به تعدادی از سؤالات پرتکرار پاسخ داده‌ایم.

سؤالات متداول

هزینه ویزای انجل پرتغال چقدر است؟

هزینه این برنامه ۱۷۵ هزار یورو است.

آیا متقاضی ویزای انجل باید مدرک رسمی زبان ارائه دهد؟

خیر در ویزای انجل نیازی به ارائه مدرک زبان نیست.

متقاضی چه زمانی می‌تواند ایده‌اش را بفروشد؟

بعد از ۳ سال.

برنامه ویزای انجل شامل حال کدام افراد خانواده می‌شود؟

علاوه بر متقاضی، همسر و فرزندان او نیز زیرمجموعه ویزای انجل محسوب می‌شوند.

آیا همه می‌توانند برای ویزای انجل درخواست دهند؟

درصورتی‌که سابقه کیفری و سوءپیشینه نداشته و دارای تحصیلات دانشگاهی هستید، می‌توانید برای ویزای انجل از طریق نماینده‌ رسمی HQA در ایران یعنی شرکت کنکاش درخواست بدهید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *