بهترین روش مهاجرت به دومینیکا

امتیاز دهید post

مهاجرت به کشورهای مختلف جهان با آرزوها و اهدافی مانند رفاه اقتصادی و امنیت اجتماعی، درس‌خواندن در بهترین دانشگاه‌های جهان، سرمایه‌گذاری و افزایش ثروت و موارد مشابه انجام می‌شود. معمولاً هم وقتی اسم مهاجرت باشد، بیشتر مردم یا به کشورهای اروپایی فکر می‌کنند یا توجهشان به سمت آمریکای شمالی جلب می‌شود، ولی امروز قرار است با یک پیشنهاد متفاوت روبه‌رو شوید که در آرامش، امنیت و دموکراسی مانند کانادا و آمریکا است و از لحاظ زیبایی دست کمی از کشورهای سرسبز و زیبای اروپایی ندارد. با ما همراه شوید تا بیشتر درباره مهاجرت به دومینیکا صحبت کنیم.

دومینیکا کجاست؟

دومینیکا یکی از کشورهای مشترک‌المنافع است که در دهه هفتاد میلادی به استقلال رسید. این کشور که یک جزیره کوچک، زیبا و خارق‌العاده است، به بهشت کارائیب معروف شده و در سال ۲۰۲۲ هم توانست به‌عنوان بهترین مقصد برای سفر انتخاب شود.

برای پیداکردن دومینیکا باید نقشه را به طرف حوزه کارائیب چرخانده و جزیره‌ای را در نزدیکی گوادلوپ و مارتینیک پیدا کنیم که بهترین برنامه شهروندی اقتصادی را داشته و تابعیت مضاعف را هم قبول دارد، در نتیجه یکی از بهترین کشورهای جهان برای شروع فصل جدیدی از زندگی است.

احتمالاً با این معرفی می‌خواهید بپرسید چرا دومینیکا؟ همراه ما شوید تا ببینیم چرا می‌توانیم به دومینیکا مهاجرت کنیم.

چرا به دومینیکا مهاجرت کنیم؟

دومینیکا کشوری امن و مطمئن با نظام پارلمانی و رعایت دموکراسی، احترام به حقوق بشر و آزادی مذهبی در حوزه کارائیب است که توانسته در سال‌های گذشته به قطب گردشگری منطقه هم تبدیل شود. به همین بهانه بیایید نگاهی دقیق‌تر به مزایای مهاجرت به دومینیکا داشته باشیم.

کشوری امن و آزاد برای زندگی راحت

طبیعت بی‌نهایت زیبا با سواحل چشم‌نواز، سایت‌های غواصی، کوه‌های آتشفشانی و چشمه‌های آبگرم طبیعی همگی دومینیکا را به بهشتی در دنیای گردشگری تبدیل کرده که کمتر توریست و جهانگردی می‌تواند بی‌خیال سفر به این جزیره شود. همین مسئله باعث شده تا دومینیکا بهترین فرصت برای سرمایه‌گذاری پرسود و مطمئن در اقامتگاه‌ها و هتل‌ها هم باشد و دولت نیز بتواند از این طریق درآمد ارزی خوبی به‌دست آورد.

به خاطر همین طبیعت زیبا، آرامش و امنیت دومینیکا است که بسیاری از متقاضیان بعد از بازنشستگی و برای تجربه آرامش بیشتر در دل طبیعت ترجیح می‌دهند کشور خودشان را ترک کرده و راهی دومینیکا شوند. گروه دوم متقاضیان هم فریلنسرها یا نیروهای کاری هستند که به صورت دورکاری و ریموت با شرکت‌ها و پروژه‌های مختلف مشغول کار هستند. این دسته هم ترجیح می‌دهند به جای هیاهوی زندگی شهری در فضایی آرام مانند جزیره دومینیکا مشغول کار و زندگی شوند.

کشوری امن و شرایط مطمئن زندگی

دولت دومینیکا در تلاش برای حفظ رفاه مردم و امنیت کشورش، قوانین و سخت‌گیری‌های بسیار ویژه دارد تا افرادی که مشکوک به کلاهبرداری هستند، سابقه دارند یا در لیست تحریم جهانی هستند، نتوانند وارد این کشور شوند. این احترام به قوانین جهانی و تلاش برای حفظ  امنیت کشور و رفاه مردم، دومینیکا را به یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی در آرامش و امنیت تبدیل کرده است.

موقعیت مناسب برای تحصیل در دانشگاه

آخرین مورد مهمی هم که باید به آن اشاره کنیم، فرصت مناسب تحصیل برای رشته‌های پزشکی است. خوشبختانه زبان رسمی دومینیکا انگلیسی است و تنها در قسمت‌هایی از آن مردم به فرانسوی صحبت می‌کنند. دانشگاه و سیستم آموزشی هم به زبان انگلیسی است، در نتیجه اگر کسی قصد تحصیل خارج از کشور خودش را داشته باشد، می‌تواند دانشگاه‌های دومینیکا را انتخاب کرده و در عین حال شانس بیشتری برای زندگی در آمریکا و کانادا برای سال‌های بعد از فارغ‌التحصیلی داشته باشد.

در ضمن در میان دانشگاه‌های مختلف دومینیکا، دانشگاه پزشکی این کشور شهرت بیشتری دارد که شاید موقعیتی مناسب برای علاقمندان به تحصیل در این رشته باشد.

با وجود این‌ همه مزیت و نکتۀ مثبت، زبان رسمی انگلیسی، مردمی مهمان نواز و بدون تفکرات نژادپرستانه، احتمالا مهاجرت به دومینیکا یکی از بهترین انتخاب‌ها برای خانواده شما خواهد بود. پس بیایید با شرایط و هزینه‌هایش نیز آشنا شویم.

شرایط مهاجرت به دومینیکا چیست؟

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به دومینیکا وجود دارد، اما از میان همه آنها تنها برنامه سرمایه‌گذاری است که مجموعه کنکاش برای آن اقدام می‌کند و برای شرکت در این برنامه باید حداقلی از سرمایه تعیین شده توسط دولت دومینیکا را داشته باشید که در قسمت هزینه‌ها توضیح خواهیم داد. علاوه بر این موارد مهم‌ترین شرایطی که شما به عنوان متقاضی و اعضای خانواده‌ شما باید داشته باشند:

  • عدم سوءپیشینه
  • سن بالای ۱۸ سال برای متقاضی اصلی
  • ارائه منشأ ثروت برای مقابله با پول‌شویی و کلاهبرداری

است. به این ترتیب دولت هم مطمئن می‌شوند که افرادی که سوء نیت دارند، وارد کشور دومینیکا نمی‌شوند و امنیت این جزیره حفظ می‌شود.

اگر شرایط بالا را دارید، حالا نوبت این است که درباره هزینه‌های برنامه شهروندی اقتصادی بدانید. در این برنامه، بخشی از پرداختی‌های شما، هزینه‌های جانبی است؛ یعنی برای بیومتریک، بررسی پرونده، صدور گواهی شهروندی و پاسپورت باید پرداخت شود.

علاوه بر این هزینه‌ها، برای اینکه بتوانید از طریق برنامه شهروندی اقتصادی به دومینیکا مهاجرت کنید، باید یکی از دو روش:

  • کمک بلاعوض ۱۰۰ هزار دلاری به دومینیکا
  • سرمایه‌گذاری حداقل ۲۲۰ هزار دلاری در پروژه‌های مورد تأیید دولت مانند پروژه هتل هیلتون دومینیکا

را انتخاب کند که تمام هزینه‌ها به دلار آمریکا است و از هزینه‌های جانبی جدا است. البته واحد پول دومینیکا مانند دیگر جزیره‌های این منطقه، دلار کارائیب شرقی است که با دلار آمریکا تفاوت دارد.

زمانی که یکی از این دو روش را انتخاب کردید، باید مدارک لازم را به دست نماینده‌های رسمی دولت مانند شرکت کنکاش رسانده تا بعد از راستی‌آزمایی به دست دولت برسد. در این مرحله از شما درخواست می‌شود تا سرمایه‌تان را به دومینیکا انتقال داده و در ازای آن شهروندی را دریافت کنید.

در نهایت هم یادتان باشد که دو روش بالا تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند، فقط یک مورد کمک بلاعوض است و قاعدتاً در آینده به سود نمی‌رسد؛ ولی روش دوم همراه با سود است.

پرونده متقاضی چه زمانی به نتیجه مثبت می‌رسد؟

برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا یکی از سریع‌ترین برنامه‌های شهروندی اقتصادی است و برخلاف سایر کشورها که از یک سال تا چند سال ممکن به طول انجامد و نیاز به آیلتس یا تافل و … دارد، بدون نیاز به هیچ مدرک زبان خاصی و فقط در مدت چند ماه به نتیجه مثبت می‌رسد. در نتیجه اگر برای این برنامه اقدام کنید، در مدت زمانی کمتر از یک سال می‌توانید شهروندی دومینیکا را به‌دست آورید و به همراه خانواده به دومینیکا مهاجرت کنید.
این شهروندی مادام‌العمر است و هیچ‌گونه شرط حضوری ندارد. در نتیجه می‌توانید دومینیکا را تنها به عنوان خانه دوم خود در نظر بگیرید، بدون اینکه حق شهروندی از شما گرفته شود.

کلام آخر

تا اینجا با شرایط مهاجرت به دومینیکا از طریق برنامه سرمایه‌گذاری و هزینه‌هایش آشنا شدید و احتمالاً می‌خواهید همین حالا در گوگل جستجو کنید تا بتوانید نمایندگان رسمی دولت دومینیکا را پیدا کنید؛ اما بهتر است چند دقیقه دست نگه دارید.

در سایت رسمی دولت دومینیکا لیست تمام نمایندگان رسمی دولت در تمام کشورها آورده شده و شما با انتخاب ایران می‌توانید لیست نماینده‌ها را پیدا کنید.

شرکت کنکاش نماینده دولت دومینیکا در ایران است که علاوه بر راهنمایی و مشاوره برای انتخاب بهترین روش، صفر تا صد پرونده شما را نیز برایتان انجام می‌دهد. در صورتی که نیاز به جلسه مشاوره و صحبت با کارشناسان ما دارید، منتظر تماستان هستیم.

بیشتر بخوانید:

عکس ها و تصاویر کشور دومینیکا (مردم، طبیعت، نقشه)

دومینیکا روی نقشه (دومینیکا با چه کشورهایی هم‌ مرز است ؟)

آیا دومینیکا کشور ثروتمندی است؟

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *