سرمایه‌گذاری در دومینیکا و بهبود صنعت توریسم

5/5 - (3 امتیاز)

دومینیکا یکی از زیباترین کشورهای حوزه دریای کارائیب است که در سال‌های اخیر به مقصد محبوب سفرهای لوکس دریایی تبدیل شده است. دومینیکا در اصل یک جزیره با چشم‌انداز دریا و کوهستان است که وسعت زیادی هم ندارد ولی با طبیعت بکر و شگفت‌انگیزش توانسته محبوب دل گردشگران و جهانگردان شود.

همین موقعیت استثنایی و آب‌وهوای متعادل جزیره راهی را برای دولت دومینیکا فراهم کرده تا درآمد خوبی از گردشگری و توریسم داشته باشد. با بهبود زیرساخت‌های دومینیکا، افتتاح هتل‌های مجلل ساحلی و انواع ریزورت‌ها، راه‌اندازی رستوران‌های شیک و متنوع کم‌کم توجه سرمایه‌گذاران نیز به دومینیکا جلب شد. دولت نیز در قبال اعطای پاسپورت دومینیکا دو گزینه سرمایه‌گذاری در دومینیکا را با دو بودجۀ مختلف به تصویب رساند. حالا یک سؤال مهم، آیا سرمایه‌گذاری در دومینیکا واقعاً ارزش دارد؟ آیا سود مطمئنی در آینده نصیب شخص سرمایه‎گذار می‌شود؟

در ادامه با ما همراه شوید تا به این سؤال مهم جواب دهیم.

بیشتر بخوانید: اخذ پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان قانونی است

وضعیت توریسم و گردشگری در دومینیکا

دنیس چارلز وزیر صنعت توریسم کشور دومینیکا، به‌تازگی اعلام کرده که یکی از اهداف دولت بهبود صنعت گردشگری و جذب ۲۰۰ هزار بازدیدکننده تا سال ۲۰۲۵ است. برای اطمینان از رسیدن به هدف، دنیس چارلز قصد دارد ۵ فاکتور زیر را مورد توجه قرار دهد:

  • اگروتوریسم (تماشای هرگونه عملیات یا فعالیت در مزرعه و باغ)
  • اکوتوریسم (طبیعت‌گردی)
  • پزشکی و سلامت
  • ماجراجویی
  • رویدادها و سرگرمی

انتظار می‌رود که این رویکرد بازدیدكنندگان بیشتری را به سمت دومینیكا جذب کند و در نتیجه باعث جذب سرمایه‌های بیشتر، بهبود اشتغال در هتل‌ها و سایر اقامتگاه‌های این جزیره شود.

دومینیکا دارای هتل‌ها و اقامتگاه‌های بسیاری است که عمدتاً توسط سرمایه متقاضیان و سرمایه‌گذاران خارجی ساخته شده است. این دسته از متقاضیان با سرمایه‌گذاری در دومینیکا برای اخذ اقامت و پاسپورت این کشور درخواست داده و می‌توانند پاسپورت دومینیکا را به‌عنوان پاسپورت دوم داشته باشند.

در واقع این برنامه به متقاضیان اجازه می دهد تا از دو طریق یعنی با سرمایه گذاری در املاک و مستغلات مورد تایید دولت (مانند پروژه هتل هیلتون دومینیکا) یا کمک بلاعوض به دولت دومینیکا، تابعیت و پاسپورت دوم را به‌دست آورند.

متقاضیان در ازای این سرمایه‌گذاری مزایای بسیاری از جمله آزادی سفر بدون ویزا به بیش از ۱۴۰ کشور جهان از جمله تمامی کشورهای حوزه شنگن را به‌دست می‌آورند. میامیربندئتدست  در عوض، کشور دومینیکا هم از سرمایه تزریق شده این افراد برای بهبود صنایع مختلف جزیره از جمله صنعت گردشگری استفاده می‌کند.

بیشتر بخوانید: اعتبار پاسپورت دومینیکا در سال ۲۰۲۲

چرا دومینیکا بهترین انتخاب برای سرمایه‌گذاری و اخذ پاسپورت دوم است؟

بسیاری از متقاضیان ایرانی بعد از اینکه متوجه می‌شوند که می‌توانند از طریق سرمایه‌گذاری برای اخذ پاسپورت دومینیکا درخواست دهند، یک سؤال مهم می‌پرسند. اصلاً چرا باید دومینیکا را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کرد؟

به گزارش Financial Times دومینیکا بهترین انتخاب برای اخذ پاسپورت دوم است. علاوه بر این، در شاخص مدیریت حرفه‌ای سرمایه در سال ۲۰۲۰، دومینیکا به‌عنوان دارنده بهترین برنامه سرمایه‌گذاری برای اخذ تابعیت مضاعف شناخته شد.

دومینیکا با ۲ گزینه سرمایه‌گذاری توانسته توجه متقاضیان مجرد و خانواده‌ها را به خود جذب کند. اگرچه اخذ شهروندی یک کشور دیگر تصمیم بزرگی است، اما دومینیکا روند درخواست خود را ساده و ایمن ساخته تا سرمایه‌گذار امکان کافی برای تحقیق در این باره داشته باشد، بعد از تصمیم‌گیری در مدت‌زمان کوتاهی به نتیجه مثبت برسد، و در نهایت هزینه و سرمایه‌اش هم هدر نرود.

شهروندان دومینیکا و خانواده آنها با در دست‌ داشتن این پاسپورت می‌توانند از آزادی سفر به ۷۵ درصد از کشورهای جهان برخوردار شوند و در صورت تمایل حق زندگی، تحصیل و کار در خانه جدید خود را به‌دست آورند. از طرف دیگر با پاسپورت دومینیکا آن‌ها شانس بسیار زیادی برای اخذ ویزای توریستی ده‌ساله کانادا و آمریکا نیز دارند.

بیشتر بخوانید: شرکت‌های غیرقانونی برای اخذ پاسپورت دومینیکا

کلام آخر

یکی از دغدغه‎‌های همیشگی بسیاری از متقاضیان ایرانی، شرایط دشوار سفرهای خارجی و پروسه اخذ ویزا است. در واقع گردشگر ایرانی برای اخذ ویزای توریستی چندهفته‌ای باید هزینه بسیار زیادی بپردازد و طولانی‌مدت در انتظار صدور ویزا بماند. در بسیاری از موارد هم درخواست ویزای او رد خواهد شد.  سرمایه‌گذاران و تجار هم که دائماً در سفر هستند، برای سفر با پاسپورت ایرانی چنین مشکلی دارند. علاوه بر این شرایط بحرانی خاورمیانه به سمتی می‌رود که داشتن پاسپورت دوم نه فقط برای آزادی سفر، بلکه برای شرایط بحرانی جنگ و ناامنی تقریباً ضروری است. به همین خاطر اخذ پاسپورت دوم در میان ایرانیان محبوب و پرطرفدار شده است.

دومینیکا یکی از بهترین کشورهای جهان با پاسپورت قدرتمند است که برای سرمایه‌گذاران ایرانی شرایط خوبی را فراهم کرده تا در مدت‌زمان کوتاه و از طریق روش قانونی و قدرتمندی بتوانند برای اخذ پاسپورت دوم درخواست دهند. اگر شرایط و سرمایه لازم برای اخذ پاسپورت دومینیکا را دارید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً برای مشاوره با تیم متخصصان کنکاش تماس گرفته و البته نگاهی به مقاله سؤالات رایج برنامه اخذ شهروندی دومینیکا داشته باشید.

سؤالات متداول

هزینه سرمایه‌گذاری در دومینیکا چقدر است؟

هزینه سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تأیید دولت ۲۲۰ هزار دلار آمریکا است و برای کمک بلاعوض به دولت باید مبلغ ۱۰۰ هزار دلار آمریکا بپردازید. البته به این مبلغ هزینه‌های جانبی مانند بررسی پرونده و صدور پاسپورت هم اضافه می‌شود.

برای اخذ پاسپورت دومینیکا باید از کجا شروع کرد؟

برای اخذ پاسپورت دومینیکا باید از طریق ایجنت‌های مورد تأیید با دولت این کشور ارتباط داشته باشید و برای سرمایه‌گذاری درخواست دهید. شرکت کنکاش شرکت قانونی برای اخذ پاسپورت دومینیکا است که از طریق ارتباط با دولت این مسیر را برای شما هموار می‎کند. در ضمن دولت دومینیکا برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده به درخواست‌های انفرادی پاسخ نداده و فقط با ایجنت‌های خودش در ارتباط است.

با سرمایه‌گذاری در دومینیکا فرد برای کدام یک از اعضای خانواده‌اش می‌تواند درخواست دهد؟

در این روش همسر و فرزندان، پدر و مادر و همچنین خواهر و برادر شامل پرونده متقاضی شده و می‌توانند برای اخذ پاسپورت درخواست دهند.

برنامه خرید ملک در دومینیکا به چه شکل است؟

خرید ملک در دومینیکا با نام سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تأیید دولت شناخته می‌شود، یعنی شما اگر می‌خواهید با سرمایه‌تان شامل برنامه اخذ پاسپورت شوید، فقط باید دست روی املاک و مستغلاتی بگذارید که دولت از قبل تعیین کرده است.

بهترین پروژه مورد تأیید دولت برای سرمایه‌گذاری کدام است؟

بهترین پروژه مورد تأیید دولت در حال حاضر پروژه هتل هیلتون دومینیکا است. شما با سرمایه‌گذاری در این پروژه یکی از سهام‌داران مجموعه هتل‌های زنجیره‌ای هیلتون می‌شود. از طرف دیگر این پروژه که یکی از مطمئن‌ترین پروژه‌های عمرانی در سطح بین‌المللی است، به زودی افتتاح شده و رو به اتمام است.

 

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *