راهنمای اخذ اقامت پرتغال و زندگی در لیسبون، سومین شهر برتر دنیا برای زندگی

5/5 - (1 امتیاز)

در آخرین اعلام جهانی بهترین شهرها برای زندگی، پایتخت پرتغال، شهر زیبای لیسبون در رتبه سوم قرار گرفته و حالا یکی از بهترین شهرهای اروپا است که جایگاهی بالاتر از واشنگتن، نیویورک و حتی ونکوور و تورنتو دارد.

میزان پایین آلودگی صوتی و آلودگی هوا، مناظر زیبا، رفاه اقتصادی، جاذبه‌های گردشگری و درآمد ارزی بالا از حضور همیشگی گردشگران در تمام روزهای سال توانسته در چند سال اخیر لیسبون را به یکی از بهترین شهرها برای زندگی تبدیل کند. تا به ‌حال کمتر پیش آمده متقاضیان ایرانی برای زندگی در این شهر درخواست دهند، اما به نظر شما وقتش نرسیده که سراغ مقصدی جدید با شانس‌های بیشتری برای افزایش سرمایه‌تان بروید؟

با توجه به موقعیت اقتصادی پرتغال و لیسبون به‌عنوان سومین شهر برتر دنیا برای زندگی بد نیست که اگر برنامه‌ای برای سرمایه‌گذاری در خارج از کشور دارید، لیسبون را هم در لیستتان قرار دهید. از طرف دیگر، پرتغال شرایط چندان سختی هم برای دریافت اقامت ندارد، برنامه‌اش غیرحضوری است و هزینه تقریباً مناسبی دارد. با این شرایط می‌توانید شانس خود را برای سرمایه‌گذاری در پرتغال بیشتر کنید.

با این مقدمه احتمالاً بیشتر مشتاق شدید تا درباره سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت پرتغال بخوانید و با بهترین روش برای انجام این کار آشنا شوید. پس در ادامه کمی از وقتتان را به ما بدهید تا بیشتر در این باره صحبت کنیم.

لیسبون، سومین شهر منتخب دنیا برای زندگی مرفه و آرام

پرتغال با معیارهایی از جمله امنیت، احترام به محیط‌ زیست، میزان پایین آلودگی صوتی و آلودگی هوا، شرایط پایدار و درآمد قابل ‌قبول به‌عنوان سومین شهر برتر دنیا برای زندگی در سال ۲۰۲۲ انتخاب شده است. در رتبه اول این رده‌بندی، نام پایتخت دانمارک شهر کپنهاگ به چشم می‌خورد و پایتخت سوئیس شهر زوریخ در رتبه دوم قرار دارد.

تا پیش از این، برای زندگی در شهر زیبای لیسبون و اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری، ۲ راه پیش روی خود داشتید؛ اولین راه اخذ ویزای انجل پرتغال بود و دیگری نیز خرید ملک در این کشور. از آنجایی که خرید ملک در پرتغال یا همان برنامه ویزای طلایی دیگر دسترس نیست، شما عملا تنها ۱ راه برای رسیدن به هدف خود خواهید داشت:

ویزای انجل پرتغال

بیایید با ویزای انجل پرتغال شروع کنیم. وقتی بحث اقامت اروپا می‌شود، بسیاری از متقاضیان ایرانی خواهان برنامه‌ای مشابه برنامه استارتاپ کانادا هستند که متأسفانه برای کشورهای اروپایی چنین چیزی را نمی‌توانید پیدا کنید. البته پرتغال یک برنامه مشابه دارد که ترکیبی از روش‌های سرمایه‌گذاری و استارتاپی برای اخذ اقامت پرتغال است. به این برنامه ویزای انجل می‌گویند که در آن متقاضی باید ۱۷۵ هزار یورو را همراه با ایده‌ای خلاقانه به دست انکوباتورهای پرتغالی برساند.

انکوباتورها با مطالعه ایده پیشنهادی شما، به مدت ۳ سال روی آن تحقیق کرده و سپس آن را در اختیارتان قرار می‌دهند. حالا شما به‌عنوان صاحب ایده هم اقامت موقت پرتغال دارید و هم می‌توانید بیزینسی را که انکوباتورها بعد از ۳ سال تحقیق و توسعه در اختیارتان قرار دادند اداره کرده یا به شخص دیگری بفروشید. در هر صورت هر تصمیمی بگیرید، تأثیری در وضعیت اقامت شما نخواهد داشت.

با گذشت ۵ سال از اقامت موقت پرتغال که کاملاً غیرحضوری است و اصلاً نیازی به حضور شما در خاک پرتغال ندارد، مجاز هستید تا در صورت آشنایی ابتدایی با زبان پرتغالی برای اقامت دائم، پاسپورت و شهروندی پرتغال درخواست دهید.

خرید ملک در پرتغال، شانسی برای سرمایه‌گذاری موفق

قبل از هر چیز باید بدانید که با توجه به تغییرات جدید قوانین پرتغال، امکان خرید ملک و دریافت اقامت یا همان ویزای گلدن پرتغال دیگر امکان‌پذیر نیست. کنکاش نیز در این زمینه هیچ‌گونه خدماتی به شما ارائه نخواهد کرد؛ پس اگر میل دارید که در شهر لیسبون زندگی جدیدی را آغاز کنید، بهتر است که از روش ویزای انجل استفاده کنید.

هرچند که راه دریافت اقامت پرتغال با ویزای طلایی دیگر بسته شده است، اما بد نیست که شرح آن را در ادامه بخوانیم:

با ویزای طلایی پرتغال، شما می‌توانستید با مبلغ حداقل ۲۸۰ هزار یورو، ملکی را در کشور پرتغال خریداری کنید. این ویزا علاوه بر زندگی در این کشور، این امکان را به شما می‌داد که بتوانید به کار و تحصیل نیز بپردازید. از بزرگ‌ترین مزایای اخذ این ویزا آن بود که الزام به حضور در خاک پرتغال را برای شما ایجاد نمی‌کرد؛ شما تنها می‌بایست ۷ روز از سال را در این کشور اقامت می‌کردید.

بعد از گذشت ۵ سال نیز می‌توانستید با ارائه مدرک زبان پرتغالی، برای دریافت شهروندی و در نهایت پاسپورت این کشور اقدام کنید. متاسفانه این روش دیگر برای ایرانیان موجود نیست و کارشناسان کنکاش توصیه می‌کنند از مزایای اخذ ویزای انجل استفاده کنید.

مزایای اخذ اقامت پرتغال

احتمالاً با این معرفی کوتاه دلتان می‌خواهید که نگاهی به سرمایه‌تان داشته باشید، برای یک روش اقامتی مطمئن در پرتغال اقدام کنید و امکان زندگی در سومین شهر برتر دنیا را داشته باشید. البته شاید هنوز هم مردد باشید و خیلی اطلاعاتی درباره ارزش اقامت پرتغال نداشته باشید.

پرتغال عضوی از پیمان شنگن است، پس اگر اقامت موقت یا دائم پرتغال را داشته باشید، مجاز هستید تا بدون ویزا به تمام کشورهای حوزه شنگن سفر کنید. همچنین مانند دیگر دارندگان کارت اقامت پرتغال می‌توانید در هرجای این کشور اروپایی مشغول زندگی، کار یا تحصیل شده و از خدمات اجتماعی، پزشکی و بهداشت برخوردار شوید.

کلام آخر

از آنجایی که دیگر نمی‌توان با خرید ملک در لیسبون زندگی کرد، اخذ ویزای انجل این کشور می‌تواند بهترین راه برای شما متقاضیان گرامی باشد.  ویزای انجل به شما این شانس را می‌دهد تا بتوانید در یکی از بهترین شهرهای دنیا یعنی لیسبون و البته یکی از زیباترین کشورهای جنوب اروپا با چشم‌اندازی به اقیانوس اطلس زندگی کنید.

اگر فکر می‌کنید شرایط و سرمایه لازم را برای زندگی در لیسبون سومین شهر برتر دنیا دارید، پیشنهاد ما ارتباط با شرکت کنکاش تنها نماینده رسمی اخذ ویزای انجل پرتغال در ایران است تا کارشناسان بر اساس قوانین فعلی، وضعیت خودتان و البته شرایط جامعه جهانی برای گرفتن بهترین تصمیم راهنمایی‌تان کنند و مشاوره دقیق‌تری ارائه دهند.

پاسخ به سؤالات متداول درباره اخذ اقامت پرتغال

با کارت اقامت پرتغال به کدام کشورهای جهان می‌توان بدون ویزا سفر کرد؟

با اخذ اقامت پرتغال می‌توانید به تمامی کشورهای حوزه شنگن بدون ویزا سفر کنید.

حداقل سرمایه لازم برای اخذ ویزای انجل پرتغال چقدر است؟

سرمایه لازم برای اخذ ویزای انجل پرتغال ۱۷۵ هزار یورو است.

اگر با گلدن ویزای پرتغال در این کشور خانه بخریم، چه کسانی را می‌توانیم همراهمان ببریم؟

همسر، فرزندان مجرد و وابسته و والدین سرمایه‌گذار اصلی شامل پرونده می‌شوند.

در ویزای انجل و ویزای طلایی پرتغال چه زمانی باید برای آزمون زبان پرتغالی آماده باشیم؟

در هر ۲ برنامه باید بعد از ۵ سال در صورتی که تمایل به اخذ شهروندی داشته باشید، این مدرک زبان را ارائه دهید.

آیا در این ۵ سال می‌توانیم بدون ویزا به پرتغال سفر کنیم؟

بله در طی این ۵ سال اقامت موقت پرتغال را دارید و برای سفر به این کشور نیازی به اخذ ویزا نخواهید داشت.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *