راهنمای اخذ اقامت پرتغال و زندگی در لیسبون، سومین شهر برتر دنیا برای زندگی

5/5 - (1 امتیاز)

در آخرین اعلام جهانی بهترین شهرها برای زندگی، پایتخت پرتغال، شهر زیبای لیسبون در رتبه سوم قرار گرفته و حالا یکی از بهترین شهرهای اروپا است که جایگاهی بالاتر از واشنگتن، نیویورک و حتی ونکوور و تورنتو دارد.

میزان پایین آلودگی صوتی و آلودگی هوا، مناظر زیبا، رفاه اقتصادی، جاذبه‌های گردشگری و درآمد ارزی بالا از حضور همیشگی گردشگران در تمام روزهای سال توانسته در چند سال اخیر لیسبون را به یکی از بهترین شهرها برای زندگی تبدیل کند. تا به ‌حال کمتر پیش آمده متقاضیان ایرانی برای زندگی در این شهر درخواست دهند، اما به نظر شما وقتش نرسیده که سراغ مقصدی جدید با شانس‌های بیشتری برای افزایش سرمایه‌تان بروید؟

با توجه به موقعیت اقتصادی پرتغال و لیسبون به‌عنوان سومین شهر برتر دنیا برای زندگی بد نیست که اگر برنامه‌ای برای سرمایه‌گذاری در خارج از کشور دارید، لیسبون را هم در لیستتان قرار دهید. از طرف دیگر، پرتغال شرایط چندان سختی هم برای خرید ملک و سرمایه‌گذاری ندارد، برنامه‌اش غیرحضوری است و هزینه تقریباً مناسبی دارد. با این شرایط می‌توانید شانس خود را برای سرمایه‌گذاری در پرتغال بیشتر کنید.

با این مقدمه احتمالاً بیشتر مشتاق شدید تا درباره سرمایه‌گذاری و خرید ملک در پرتغال بخوانید و با بهترین روش اخذ اقامت این کشور زیبا آشنا شوید، پس در ادامه کمی از وقتتان را به ما بدهید تا بیشتر در این باره صحبت کنیم.

لیسبون، سومین شهر منتخب دنیا برای زندگی مرفه و آرام

پرتغال با معیارهایی از جمله امنیت، احترام به محیط‌ زیست، میزان پایین آلودگی صوتی و آلودگی هوا، شرایط پایدار و درآمد قابل ‌قبول به‌عنوان سومین شهر برتر دنیا برای زندگی در سال ۲۰۲۲ انتخاب شده است. در رتبه اول این رده‌بندی، نام پایتخت دانمارک شهر کپنهاگ به چشم می‌خورد و پایتخت سوئیس شهر زوریخ در رتبه دوم قرار دارد.

اگر می‌خواهید لیسبون را برای زندگی انتخاب کنید، برای اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری ۲ راه بیشتر ندارید. اولین انتخاب شما ویزای انجل پرتغال و دومین راه ویزای طلایی پرتغال است که هر ۲ را در ادامه مفصل توضیح خواهیم داد.

ویزای انجل پرتغال

بیایید با ویزای انجل پرتغال شروع کنیم. وقتی بحث اقامت اروپا می‌شود، بسیاری از متقاضیان ایرانی خواهان برنامه‌ای مشابه برنامه استارتاپ کانادا هستند که متأسفانه برای کشورهای اروپایی چنین چیزی را نمی‌توانید پیدا کنید. البته پرتغال یک برنامه مشابه دارد که ترکیبی از روش‌های سرمایه‌گذاری و استارتاپی برای اخذ اقامت پرتغال است. به این برنامه ویزای انجل می‌گویند که در آن متقاضی باید ۱۷۵ هزار یورو را همراه با ایده‌ای خلاقانه به دست انکوباتورهای پرتغالی برساند.

انکوباتورها با مطالعه ایده پیشنهادی شما، به مدت ۳ سال روی آن تحقیق کرده و سپس آن را در اختیارتان قرار می‌دهند. حالا شما به‌عنوان صاحب ایده هم اقامت موقت پرتغال دارید و هم می‌توانید بیزینسی را که انکوباتورها بعد از ۳ سال تحقیق و توسعه در اختیارتان قرار دادند اداره کرده یا به شخص دیگری بفروشید. در هر صورت هر تصمیمی بگیرید، تأثیری در وضعیت اقامت شما نخواهد داشت.

با گذشت ۵ سال از اقامت موقت پرتغال که کاملاً غیرحضوری است و اصلاً نیازی به حضور شما در خاک پرتغال ندارد، مجاز هستید تا در صورت آشنایی ابتدایی با زبان پرتغالی برای اقامت دائم، پاسپورت و شهروندی پرتغال درخواست دهید.

خرید ملک در پرتغال، شانسی برای سرمایه‌گذاری موفق

احتمالاً در آشنایان و دوستان شنیده باشید که این روزها بسیاری از افراد بهترین و مطمئن‌ترین راه سرمایه‌گذاری و حفظ ارزش پولشان را خرید ملک در دیگر کشورها می‌دانند. این افراد برای خرید ملک سراغ کشورهایی مانند ترکیه می‌روند و از این طریق شانسشان را برای اخذ پاسپورت هم امتحان می‌کنند، ولی شما بیایید تصمیم بهتری بگیرید و سراغ کشوری بروید که بتوانید بدون حضور در آن هم ملک خریداری کرده و هم آن را به‌راحتی اجاره داده و درآمد یورویی داشته باشید.

ویزای طلایی پرتغال یا گلدن ویزا یکی از بهترین برنامه‌های خرید ملک در اروپا است که از طریق آن هم شانس خوبی برای اخذ اقامت دارید، هم می‌توانید به درآمد برسید و هم با بودجه‌های مختلف از مزایای آن استفاده کنید. بر اساس قوانین این برنامه شما می‌توانید از حداقل ۲۸۰ هزار یورو به بالا برای خرید انواع ملک از نوساز تا قدیمی در مناطق مختلف اقدام کنید.

خوشبختانه خرید ملک در پرتغال هم کاملاً غیرحضوری است، منتها شما باید حتماً سالی ۷ روز را در خاک پرتغال بمانید. بعد از ۵ سال با گرفتن مدرک زبان پرتغالی که تقریباً سطح مبتدی است می‌توانید برای اخذ اقامت دائم و شهروندی و پاسپورت پرتغال هم درخواست دهید. البته بر اساس آخرین تغییرات این برنامه دیگر در شهرهای پورتو و لیسبون نمی‌توانید خانه بخرید، ولی در باقی شهرها می‌توانید هر ملکی را دوست داشتید، خریده و اجاره دهید.

با توجه به غیرحضوری بودن برنامه ویزای طلایی پرتغال این روش را می‌توان یکی از بهترین برنامه‌های سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات معرفی کرد که محدودیت فیزیکی برای سرمایه‌گذار نداشته و از طرف دیگر قابلیت درآمدزایی هم دارد.

مزایای اخذ اقامت پرتغال

احتمالاً با این معرفی کوتاه دلتان می‌خواهید که نگاهی به سرمایه‌تان داشته باشید، برای یک روش اقامتی مطمئن در پرتغال اقدام کنید و امکان زندگی در سومین شهر برتر دنیا را داشته باشید. البته شاید هنوز هم مردد باشید و خیلی اطلاعاتی درباره ارزش اقامت پرتغال نداشته باشید.

پرتغال عضوی از پیمان شنگن است، پس اگر اقامت موقت یا دائم پرتغال را داشته باشید، مجاز هستید تا بدون ویزا به تمام کشورهای حوزه شنگن سفر کنید. همچنین مانند دیگر دارندگان کارت اقامت پرتغال می‌توانید در کجای این کشور اروپایی مشغول زندگی، کار یا تحصیل شده و از خدمات اجتماعی، پزشکی و بهداشت برخوردار شوید.

کلام آخر

ویزای انجل پرتغال و گلدن ویزا از بهترین برنامه‌های اخذ اقامت در سطح اروپا هستند که به شما این شانس را می‌دهند تا بتوانید در یکی از بهترین شهرهای دنیا یعنی لیسبون و البته یکی از زیباترین کشورهای جنوب اروپا با چشم‌اندازی به اقیانوس اطلس زندگی کنید.

اگر فکر می‌کنید شرایط و سرمایه لازم را برای زندگی در لیسبون سومین شهر برتر دنیا دارید، پیشنهاد ما ارتباط با شرکت کنکاش تنها نماینده رسمی اخذ ویزای انجل پرتغال در ایران است تا کارشناسان بر اساس قوانین فعلی، وضعیت خودتان و البته شرایط جامعه جهانی برای گرفتن بهترین تصمیم راهنمایی‌تان کنند و مشاوره دقیق‌تری ارائه دهند.

پاسخ به سؤالات متداول درباره اخذ اقامت پرتغال

با کارت اقامت پرتغال به کدام کشورهای جهان می‌توان بدون ویزا سفر کرد؟

با اخذ اقامت پرتغال می‌توانید به تمامی کشورهای حوزه شنگن بدون ویزا سفر کنید.

حداقل سرمایه لازم برای اخذ ویزای انجل پرتغال چقدر است؟

سرمایه لازم برای اخذ ویزای انجل پرتغال ۱۷۵ هزار یورو است.

اگر با گلدن ویزای پرتغال در این کشور خانه بخریم، چه کسانی را می‌توانیم همراهمان ببریم؟

همسر، فرزندان مجرد و وابسته و والدین سرمایه‌گذار اصلی شامل پرونده می‌شوند.

در ویزای انجل و ویزای طلایی پرتغال چه زمانی باید برای آزمون زبان پرتغالی آماده باشیم؟

در هر ۲ برنامه باید بعد از ۵ سال در صورتی که تمایل به اخذ شهروندی داشته باشید، این مدرک زبان را ارائه دهید.

آیا در این ۵ سال می‌توانیم بدون ویزا به پرتغال سفر کنیم؟

بله در طی این ۵ سال اقامت موقت پرتغال را دارید و برای سفر به این کشور نیازی به اخذ ویزا نخواهید داشت.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *