راهنمای کامل درباره زندگی در کارائیب

امتیاز دهید post

وقتی صحبت از زندگی در کارائیب می‎شود، اولین کار این است که زندگی در جزیره‌های آرامی را تصور کنید که هر طرف چشم بچرخانید، اقیانوس دیده می‌شود. سکوت و زیبایی طبیعت اولین مشخصه زندگی در کشورهای مرفه کارائیب است. بعد از این زیبایی، نوبت مردمی مهمان‌نواز می‌رسد که تاریخچه غنی و فرهنگ پرباری دارند. اگر به یکی از این کشورها سفر کرده باشید، دیگر می‌دانید که نژادپرستی جایی در فرهنگ مردم این نواحی ندارد و بیشترشان با روی خوش از جهانگردان، سرمایه‌گذاران و مهاجران استقبال می‌کنند. با این مقدمه بیایید با کارائیب، کشورهای عضو کاریکام و مزایای زندگی در کارائیب بیشتر آشنا شویم.

کارائیب کجاست؟

قبل از شروع صحبت درباره مزایای زندگی در کارائیب ببینیم که اصلاً کارائیب زیبا کجاست و شامل چه کشورهایی می‌شود! اگر نقشه را به طرف قاره آمریکا بچرخانید، در منطقه بین آمریکای شمالی و جنوبی یعنی درست در نزدیکی خلیج مکزیک، تعداد زیادی جزیره به چشم می‌خورد که هر کدامشان کشوری مستقل با دولت مشخص هستند. به این منطقه کارائیب و به کشورها نیز کشورهای کارائیبی گفته می‌شود. حدود ۴۰ میلیون نفر در این مناطق زندگی می‌کنند و البته سرمایه‌گذارانی از سراسر جهان این جزیره‌های زیبا و جذاب را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کرده‌اند.

کشورهای کارائیبی که بیشترشان از دهه هفتاد میلادی به بعد از کشورهایی مانند انگلیس، فرانسه و هلند به استقلال رسیدند، در حال حاضر کشورهایی مستقل هستند که مهم‌ترینشان شامل دومینیکا، سنت لوسیا، آنتیگوآ و باربودا،‎ ترینیداد و توباگو، گرانادا، سنت مارتین و تعدادی کشور دیگر می‌شود.

کشورهای عضو کاریکام

مجموعه‌ای از ۲۰ کشور کارائیبی یک انجمن مخصوص برای خودشان دارند که به آن کاریکام (CARICOM) می‌گویند. این کشورها، جامعه‌ای با اقوام و زبان‌های مختلف را تشکیل داده‌اند که در زمینه اجتماعی و اقتصادی رو به پیشرفت و رشد هستند، یعنی توانسته‌اند در سال‌های اخیر درآمد خوبی از گردشگر داشته باشند، توجه سرمایه‌گذاران خارجی را به خودشان جلب کنند، با طبیعت زیبا و سواحل بکرشان به مقصد سفرهای خارق‌العاده برای بسیاری از جهانگردان تبدیل شوند و در ازای این موقعیت‌ها، زندگی متفاوت و مرفهی را برای مردمشان فراهم کنند.

انجمن کشورهای کاریکام بر اساس ۴ اصل مهم:

 • یکپارچگی اقتصادی
 • هماهنگی سیاسی خارجی
 • توسعه اجتماعی
 • حفظ امنیت

شکل گرفته است. در نتیجه این کشورها در تلاش هستند تا استانداردهای زندگی مردمشان را ارتقا داده و بتوانند نرخ اشتغال بالایی داشته باشند. توسعه و همگرایی اقتصادی با کمک اقتصاد پایدار و بهبود تجارت خارجی و روابط اقتصادی با دیگر کشورهای دنیا از دیگر اهداف این انجمن است تا کشورهای عضو بتوانند افزایش سطح تولید و بهره‌وری را همراه با بهبود وضعیت اقتصادی و رفاه شهروندانشان تجربه کنند.

کشورهای عضو کاریکام شامل:

 • آنتیگوآ و باربودا
 • باهاما
 • باربادوس
 • بلیز
 • دومینیکا
 • گرنادا
 • گویان
 • هائیتی
 • جامائیکا
 • مونتسرات
 • سنت کیتس و نویس
 • سنت لوسیا
 • سنت وینسنت و گرنادین‌ها
 • سورینام
 • ترینیداد و توباگو

می‌شوند.

چرا زندگی در کشورهای کارائیب

حالا وقتش رسیده که درباره دلایل زندگی در کشورهای کارائیبی صحبت کنیم. اولین دلیلی که شاید خودتان هم تا اینجا متوجهش شده باشید، آرامش و سکوت حاکم بر کشورهای کارائیبی همراه با طبیعت بی‌نهایت زیبا و بکرشان است. بیشتر این کشورها جمعیت کمی دارند و در عین حال طبیعتشان سرسبز و دلنشین است. در سراسر جزیره‌های کارائیبی درختان انبوه و استوایی، آبشارهای مرتفع و رودخانه‌های خروشان به چشم می‌خورد و در جزیره دومینیکا بیشتر ارتفاعات آتشفشانی  همراه با آبگرم‌های متعدد هستند. به همین خاطر اگر زندگی در این جزیره‌ها را انتخاب کنید، می‌توانید روزهای متوالی دور از شلوغی و هیاهوی شهرهای بزرگ و مدرن در آرامش زندگی کرده و از استرس دور باشید. به همین خاطر هم بیشتر افرادی که کارشان دورکاری و ریموت است، از کارشان بازنشسته شدند، مشغول ترید رمزارزها هستند و یا در دیگر حوزه‌ها سرمایه‌گذاری کردند و فعالیت اقتصادی‌شان به‌صورت حضوری نیست، برای ادامه زندگی کشورهای کارائیب را انتخاب می‌کنند.

مزیت مهم دیگر برای زندگی در جزایر کارائیبی، موقعیت مناسب برای سرمایه‌گذاری و در عین حال ادامه زندگی در سایه امنیت و رفاه اقتصادی است. به همین خاطر هم بسیاری از سرمایه‌گذاران بزرگ دنیا برای حفظ ارزش سرمایه و حتی افزایش سودشان، در پروژه‌های مختلف کشورهای این منطقه مانند هتل هیلتون دومینیکا سرمایه‌گذاری می‌کنند. به این ترتیب شما علاوه بر زندگی در فضایی امن و مطمئن می‌توانید در کشوری که ساکنش هستید، سرمایه‌گذاری کرده و همچنان درآمدتان را حفظ کنید.

وقتی به این دو مورد مهم، برگزاری فستیوال‌های مهم و پرشور، سیستم تقریباً کارآمد پزشکی و البته تحصیلی، تسلط بیشتر مردم به زبان انگلیسی و البته تاریخچه و فرهنگ غنی را هم اضافه کنیم، خودتان متوجه می‌شوید که چرا کشورهای کارائیبی انتخابی مطمئن برای زندگی هستند.

فرهنگ و تاریخچه مردم کارائیب

در انتهای بحثمان بیایید کمی هم با فرهنگ و تاریخچه مردم کارائیب آشنا شویم. در این کشورها علاوه بر مردم بومی یعنی کارائیبی و لاتینو، تعداد زیادی از آفریقایی‌ها، چینی‌ها و البته تعداد کمی هم از بومیان قاره آمریکا یعنی سرخ‌پوستان زندگی می‌کنند. اگرچه در کشورهایی مانند دومینیکا اصلاً قانون مذهب رسمی و اجبار دینی وجود ندارد؛ اما اکثر مردم مسیحی هستند به طوری که یکی از جاذبه‌های پایتخت دومینیکا، شهر روسو کلیسایی با قدمت چند صدساله است. البته در سراسر کشورهای کارائیبی تعدادی هندو مذهب، یهودی، مسلمان و بودایی‌ نیز زندگی می‌کنند.

تقریباً بیشتر مردم به‌خصوص در کشورهای توریستی مانند دومینیکا به زبان انگلیسی کاملاً مسلط هستند. در قسمت‌های دیگری از جزیره هم فرانسوی زبانان و هلندی زبانان ساکن هستند که تعدادشان کمتر است.

مردم بومی تاریخچه غنی و فرهنگی پربار دارند و همین مسئله باعث شده مردمی مهمان‌نواز و سخاوتمند به دور از باورهای نژادپرستی باشند.

کلام آخر

تا اینجا با دلایل و مزایای زندگی در کشورهای کارائیب، به‌خصوص کشورهای پیشرفته‌تری مانند دومینیکا و سنت‌ لوسیا آشنا شدید. در صورتی که برای سفر به این کشورهای زیبا و یا دریافت شهروندی کارائیب از طریق سرمایه‌گذاری نیاز به راهنمایی بیشتری دارید، می‌توانید با تیم کارشناسان ما در شرکت کنکاش تماس بگیرید تا با جزئیات بیشتری راهنمایی‌تان کنیم.

بیشتر بخوانید :

۷ جزیره جذاب در منطقه کارائیب برای گذراندن تعطیلات خانوادگی

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *