ویزای انجل پرتغال تنها برنامه تضمین‌ شده اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری

امتیاز دهید post

شاید بارها شنیده باشید که هیچ تضمینی برای اخذ اقامت دائم اروپا وجود ندارد و ممکن است بنا به هر دلیلی اعم از شرایط جامعه جهانی مانند جنگ روسیه و اوکراین، تغییر قوانین بین‌المللی یا حتی انتخابات چهارساله و روی کار آمدن پارلمان جدیدی که قرار است اداره کشور را به‌دست بگیرد، با درخواست اقامت دائم متقاضیان موافق نشود. به همین خاطر بیشتر مراجعه‌کنندگان تنها خواسته‌ای که دارند، معرفی برنامه‌ای با تضمین صددرصدی است تا در هزینه و زمانشان صرفه‌جویی شود.

ما در این مقاله قرار است برنامه‌ای را معرفی کنیم که تضمین صددرصدی  برای اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه‌گذاری دارد و منجر به دریافت اقامت دائم پرتغال خواهد شد. پس اگر تحصیلات دانشگاهی دارید یا در حوزه کارآفرینی فعال هستید و تجربه مدیریت دارید و می‌توانید ایده‌های خلاقانه‌ و استارتاپی ارائه دهید، برای آشنایی با شرایط ویزای انجل پرتغال و اخذ اقامت پرتغال از طریق این برنامه با ما همراه شوید.

ویزای انجل پرتغال چیست؟

ویزای انجل پرتغال (Portugal Highly Qualified Activity Residence Visa)یکی از مطمئن‌ترین برنامه‌های کشور پرتغال برای اخذ اقامت دائم است. البته این روش با تکیه صرف بر سرمایه نیست و در کنار آن نیازمند ایده استارتاپی هم هست. در واقع شما با مقدار معینی سرمایه یعنی ۱۷۵ هزار یورو و ایده‌ای خلاقانه که قابل درآمدزایی باشد، می‌توانید از دولت پرتغال و در قالب برنامه ویزای انجل درخواست اخذ اقامت دائم بدهید. هیچ کدام از برنامه‌های اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری تضمین صددرصدی ندارد و بنا به دلایلی که گفتیم ممکن است با درخواست متقاضی موافقت نشود. در این میان فقط ویزای انجل پرتغال است که اگر توسط دولت تائید شود، متقاضی  حتماً کارت اقامت موقت گرفته و پس از ۵ سال مجاز است تا برای پاسپورت و اخذ اقامت دائم درخواست بدهد.

فرایند ویزای انجل به چه صورت است؟

در مرحله اول باید با انکوباتورهای مورد تأیید دولت پرتغال یعنی شرکت‌هایی که حامی ایده‌های استارتاپی هستند، از طریق ایجنت‌های این شرکت ارتباط بگیرید و برنامه پیشنهادی‌تان را برایشان بفرستید. لازم به ذکر است که کنکاش تنها نماینده رسمی ویزای انجل پرتغال در ایران است!

با گرفتن حمایت و تأیید انکوباتورها شما به‌عنوان صاحب ایده مجاز به درخواست اقامت پرتغال هستید که ابتدا به‌صورت موقت به شما داده می‌شود. در طی این مدت اصلاً نیازی نیست که در پرتغال زندگی کنید، زیرا برنامه ویزای انجل کاملاً غیرحضوری است، پس می‌توانید در عین درخواست ویزای انجل، با خیال راحت در کشور خودتان و موقعیت شغلی که دارید بمانید و در تعطیلات اگر دوست داشتید، به پرتغال سفر کنید.

در طول مدت 3 سال انکوباتور روی ایده شما کار می‌کند و پس از آن به شما تحویل می‌دهد. در این مرحله شما دو حق انتخاب دارید!

می‌توانید به‌صورت رسمی مدیریت شرکت را در پرتغال بر عهده گرفته و یا بدون اینکه برنامه اقامتی شما ذره‌ای تغییر کند، این ایده را به شخص دیگری بفروشید. درهرصورت شما اقامت موقت پرتغال را دریافت کردید و بعد از ۵ سال مجاز هستید تا برای اخذ اقامت دائم و پاسپورت پرتغال درخواست دهید.

به همین خاطر است که ویزای انجل را یکی از مطمئن‌ترین برنامه‌های اخذ اقامت پرتغال می‌دانند که در مدت زمان کوتاهی به نتیجه رسیده و باعث هدر رفتن زمان و انرژی متقاضیان نمی‌شود.

مزایای ویزای انجل پرتغال چیست؟

متقاضیان ایرانی بعد از معرفی ویزای انجل پرتغال، درباره مزایای این برنامه می‌پرسند و می‌خواهند دربارۀ جزئیات آن بیشتر بدانند.

ویزای انجل پرتغال تنها برنامه تضمینی جهت اخذ اقامت اروپا است که از طریق ایده خلاقانه و سرمایه ۱۷۵ هزار یورویی منجر به اخذ اقامت دائم می‌شود. در این برنامه متقاضی بعد از دریافت اقامت مجاز به زندگی در پرتغال است، می‌تواند به‌صورت کاملاً قانونی درخواست کار داده یا مشغول به تحصیل شوند. از آن مهم‌تر با دردست‌داشتن کارت اقامت پرتغال از آزادی سفر برخوردار شده و می‌توانند به تمامی کشورهای حوزه شنگن بدون ویزا سفر کند. در واقع با این برنامه یکی از مهم‌ترین مشکلات متقاضیان ایرانی یعنی دغدغۀ اخذ ویزا برای کوچک‌ترین سفرها برطرف شده و فرد می‌تواند به‌راحتی سفر کند.

خوب است که این نکته را هم بدانید که اگر بنا به هر دلیلی دولت در همان ابتدا با درخواست شما برای ویزای انجل موافقت نکند یا نتوانید حمایت انکوباتورها را داشته باشید، تمام هزینه برگشت داده شده و ضرر مالی نخواهید داشت.

کلام آخر

ویزای انجل پرتغال یکی از بهترین برنامه‌های اخذ اقامت دائم یکی از کشورهای اروپایی است که موجب هدر رفتن انرژی و سرمایه متقاضی نمی‌شود. از طرف دیگر درصورتی‌که انکوباتورها از ایده سرمایه‌گذار حمایت نکنند، تمام هزینه را باز‌می‌گردانند و متقاضی دچار هیچ ضرر و زیان مالی نخواهد شد، در نتیجه اگر شرایطش را دارید با خیال راحت می‌توانید وارد برنامه درخواست ویزای انجل پرتغال شده و برای اخذ اقامت پرتغال درخواست دهید.

در این مسیر شرکت کنکاش نماینده رسمی اقدام برای ویزای انجل پرتغال است که مشاوره کاملی را به شما ارائه داده و با انکوباتورها ارتباط می‌گیرد. شرکت کنکاش مورد تائید پرتغال است که از طریق سایت رسمی این برنامه می‌توانید استعلام انجام داده و با خیال راحت این مسیر را در کنار همکاران ما شروع کنید. پس برای یک شروع مطمئن و راهنمایی‌های کامل با تیم مشاوران کنکاش در ارتباط باشید و بهترین تصمیم را بگیرید.

سؤالات متداول

آیا برای اخذ اقامت از طریق ویزای انجل باید مدرک رسمی زبان داشته باشیم؟

خیر ویزای انجل پرتغال نیازی به ارائه مدرک رسمی زبان ندارد.

متقاضی برای اخذ ویزای انجل علاوه بر سرمایه و ایده خلاقانه دیگر چه ویژگی‌های باید داشته باشد؟

متقاضی باید بالای ۱۸ سال و بدون سوءسابقه باشد.

آیا متقاضی می‌تواند به‌تنهایی برای ویزای انجل پرتغال درخواست دهد؟

خیر متقاضی باید حتماً از طریق ایجنت‌های رسمی با انکوباتورهای دولت در ارتباط باشد و حمایت آن‌ها را جلب کند تا مجاز به درخواست ویزای انجل شود که این مسیر در ایران از سمت کارشناسان کنکاش برای سرمایه‌گذار انجام می‌شود.

بین ویزای انجل پرتغال و ویزای طلایی (گلدن ویزا) کدام یک بهتر است؟

دو روش ویزای انجل و گلدن ویزا (برنامه خرید ملک در پرتغال) در میزان سرمایه و روش اقدام تفاوت دارند ولی نتیجه نهایی هر دو اخذ اقامت پرتغال است با این تفاوت که ویزای انجل ریسک کمتری داشته و در واقع تضمین صد در صدی دارد ولی در گلدن ویزا ممکن است که دولت با درخواست مالک برای اخذ اقامت موافقت نکند.

آیا با ویزای انجل پرتغال می‌توان در سایر کشورهای اروپایی زندگی کرد؟

با دریافت کارت اقامت پرتغال، شما حق زندگی، کار و تحصیل در کشور پرتغال و حق سفر بدون ویزا به کشورهای حوزه شنگن دارید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *