۹ دلیل مهم برای دریافت پاسپورت دوم

امتیاز دهید post

این روزها، بسیاری از سرمایه‌داران و ثروتمندان، اقدام به دریافت پاسپورت دوم می‌کنند. دلایل متعددی برای دریافت پاسپورت دوم وجود دارد. از امنیت و آرامش خاطر بیشتر برای خود، عزیزان و خانواده‌تان تا به دست آوردن آزادی سفر و فرصت‌های بیکران بین‌المللی برای کسب و کارتان. همه‌ مزایای فوق‌العاده دریافت پاسپورت دوم با هزینه‌‌ای بسیار معقول و در مدت زمانی بسیاری اندک به دست می‌آید. با این مطلب از سایت شرکت کنکاش، همراه باشید تا ۹ تا از مهم‌ترین دلایل دریافت پاسپورت دوم را با هم بررسی کنیم:

آزادی سفر بدون ویزا

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که مردم به دنبال دریافت پاسپورت دوم هستند، افزایش امکان سفر بدون ویزا به سایر کشورهاست. پاسپورت ایرانی، پاسپورتی قدرتمند نیست و سفر بدون ویزا به بسیاری از کشورها با آن امکان ندارد. به همین دلیل است که افرادی که دوست دارند در سطح جهان، بدون دغدغه سفر کنند، کسب و کار خود را گسترش دهند و فرصت‌های مختلف سرمایه‌گذاری، شغلی، علمی و تفریحی را از دست ندهند، باید برای دریافت پاسپورتی قدرتمند اقدام کنند. مثلا با دریافت پاسپورت دومینیکا می‌توان به بیش از ۱۴۱ کشور جهان بدون درگیری‌های دریافت ویزا سفر کرد. همه‌ کشورهای اروپایی عضو شنگن در این لیست قرار دارند. با پاسپورت دوم، امکان دریافت ویزای سایر کشورها نیز بسیار ساده‌تر خواهد بود. مثلا در حالی که دریافت ویزای توریستی آمریکا با پاسپورت ایرانی رویایی دور و دراز محسوب می‌شود، با پاسپورت دومینیکا به سادگی می‌توان ویزای ۱۰ ساله تجاری تفریحی آمریکا را دریافت کرد.

داشتن آینده‌ای ایمن با یک شهروندی جایگزین

یکی از دغدغه‌های اصلی بسیاری افراد در کشورهایی که هر آن ممکن است دچار آشوب‌های سیاسی، اجتماعی یا اقتصادی شوند، امنیت است. وقتی پاسپورت دوم دارید، انگار وطن دیگری دارید که هر وقت در کشور خودتان درگیری و مشکلی پیش آمد می‌توانید با خیال راحت به آنجا نقل مکان کنید. امکان دریافت پاسپورت دوم برای تمام اعضای خانواده، این احساس امنیت و آرامش را برای شما دوچندان می‌کند.

یک بار سرمایه‌گذاری برای همه نسل‌ها

یکی از مزایای قابل توجه برنامه‌های شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری این است که خانواده و فرزندان شما نیز می‌توانند پاسپورت دوم دریافت کنند و شهروند کشور مورد نظرتان مثلا دومینیکا شوند. این تابعیت، به نسل‌های بعدی یعنی فرزندان و نوه‌های شما نیز منتقل می‌شود. یعنی شما یک بار، به قیمت یک آپارتمان متوسط در پایتخت، در دومینیکا سرمایه‌گذاری می‌کنید و همه‌ی نسلتان نیز این تابعیت را به ارث می‌برد و می‌تواند از مزایای آن استفاده کند. امکان سفر بدون ویزا، زندگی، تحصیل و کسب و کار در فضای بین‌الملل، تعدادی از مزایایی است که با دریافت پاسپورت از طریق سرمایه‌گذاری برای همه‌ نسل خود به ارث می‌گذارید.

دسترسی به مؤسسات مالی متنوع

با دریافت پاسپورت یک کشور، می‌توانید حساب بانکی داشته باشید و سبد دارایی خود را متنوع و ایمن نگه دارید. به این ترتیب تجارت خود را در سطح بین‌المللی گسترش می‌دهید و از خدمات مالی و بانکی متنوع این کشورها و همین‌طور خدمات مالی بین‌المللی سود می‌برید. مثلا کشوری مثل دومینیکا، سیستم بانکی بسیار توسعه‌یافته و باثباتی دارد که می‌تواند برای دارندگان پاسپورت این کشور، یک مزیت فوق‌العاده محسوب شود.

مدیریت بهینه مالیات

در بعضی موارد، ممکن است بر درآمد یا سرمایه شما مالیات سنگینی تحمیل شود. در این صورت، یک برنامه‌ریزی مالیاتی هوشمندانه از طریق دریافت پاسپورت دوم و انتقال سرمایه به کشور دوم خودتان، می‌تواند به شما کمک کند تا سرمایه خود را از مالیات‌های سنگین و غیرمنطقی در امان نگه دارید.

به دست آوردن آزادی

آزادی، شاید اولین واژه‌ای است که پس از عبارت پاسپورت دوم به ذهن افراد متبادر می‌شود. آزادی سفر، آزادی اقامت، آزادی کسب و کار و…. وقتی پاسپورت دوم دارید، فارغ از اینکه می‌خواهید در کشور اولتان زندگی کنید یا نه، می‌دانید که در صورت بروز هر گونه مشکل، آزادی این را دارید که به وطن دومتان مهاجرت کنید. این امکان، خصوصا در کشورهایی که در آن حقوق بشر به چالش کشیده می‌شود و گاه آزادی‌های فردی و اجتماعی مورد تعرض قرار می‌گیرد بسیار کارآمد است. همین‌طور ممکن است بعضی قوانین در کشور اولتان را نپسندید، آن وقت است که می‌توانید به کشوری که شهروندی آن را دارید مراجعه کنید. مثلا بسیاری افراد برای فرار از خدمت سربازی اجباری به راحتی از پاسپورت دوم خود استفاده می‌کنند.

بیمه در برابر ظلم‌های سیاسی

اگر در کشوری زندگی می‌کنید که سیستم سیاسی ناپایدار و تبعیض‌آمیزی دارد، احتمالا برنامه شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری کارآمد خواهد بود، زیرا در صورت مواجهه با هر گونه ظلم سیاسی و در صورت داشتن تعارضات اعتقادی و … که باعث ناامنی شما می‌شود، می‌توانید به راحتی به کشور دوم خود مراجعت کنید.

زندگی بهتر

اکثر کشورهایی که برنامه‌ی اعطای شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری دارند، شرایط زندگی مطلوبی را به شهروندان خود ارائه می‌دهند. با داشتن پاسپورت هر کشوری، شما از نظر حقوقی با شهروندان محلی برابر هستید و امکان زندگی در شرایط مطلوب این کشورها را دارید. هر کشوری، با توجه به ویژگی‌های و شرایط خاص خود، فرصت‌های ویژه‌ای به شهروندان خود ارائه می‌دهد. در حالی که بعضی کشورها با فراهم کردن خدمات آموزشی و بهداشتی در سطح جهانی برای درخواست‌کنندگان پاسپورت جذابیت دارند، برخی دیگر با مالیات‌های کمتر، شرایط زندگی بهتر، فرصت‌های تجاری پرسودتر و… مردم را به خود جذب می‌کنند.

ترک تابعیت

دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است فرد بخواهد تابعیت اول خود را تغییر دهد؛ مثلا گزارش شده است که آمریکایی‌ها به دلیل مشکلات مالیاتی و کاهش بار مالیاتی، به تغییر ملیت خود تمایل دارند. هر چه که باشد، چه کاهش ظلم سیاسی باشد چه شرایط سخت مالیاتی و… به راحتی می‌توانید از طریق برنامه‌های اخذ شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری به هدف خود برسید.

برنامه شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری چیست؟

برنامه‌های شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری، این روزها توسط کشورهای مختلف اجرا می‌شود. این کشورها، به کسانی که سرمایه‌ای قابل توجه را به کشورشان وارد می‌کنند، شهروندی اهدا می‌کنند. بعضی کشورهای آسیایی، اروپایی و آمریکایی از این نوع برنامه‌های شهروندی دارند.

مجله فایننشیال تایمز، یکی از معتبرترین مجلات مالی جهان، برنامه اعطای شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری دومینیکا را بهترین برنامه در جهان معرفی می‌کند. دومینیکا، با هزینه‌ای بسیار معقول، حداقل ۱۰۰ هزار دلار آمریکا، در کمتر از یک سال، به شما، همسر، فرزندان زیر ۳۰ سال، والدین و پدربزرگ و مادربزرگتان، پاسپورت این کشور را اهدا می‌کند. این پاسپورت امکان سفر بدون درگیری‌های دریافت ویزا را به بیش از ۱۴۱ کشور جهان فراهم می‌کند. شما با پاسپورت دومینیکا می‌توانید ۶ ماه سال را در کشورهای حوزه شنگن و ۶ ماه سال را با ویزای توریستی تفریحی آمریکا در این کشور زندگی کنید.

امکان زندگی، کار و تحصیل در دومینیکا و استفاده از خدمات عمومی این کشور نیز از دیگر مزایای این پاسپورت است. دریافت این پاسپورت، تقریبا شرایط خاصی ندارد. همین که بالای ۱۸ سال باشید و سابقه کیفری خاصی نداشته باشید، برای اینکه بتوانید از طریق سرمایه‌گذاری برای همه عزیزان خود پاسپورت بگیرید کفایت می‌کند. فقط حواستان باشد که باید حتما از طریق یکی از نمایندگان رسمی دولت دومینیکا برای سرمایه‌گذاری اقدام کنید. کیانوش محمودی، مدیر عامل شرکت کنکاش، نماینده رسمی دولت دومینیکاست که نام او را می‌توانید از سایت این کشور، استعلام کنید.

بدون اعطای پول، برای همه خانواده پاسپورت بگیرید

یکی از جذاب‌ترین گزینه‌های برنامه‌ اعطای شهروندی دومینیکا، سرمایه‌گذاری در پروژه‌های عمرانی این کشور است. شما می‌توانید با هزینه‌ای حدود ۲۲۰ هزار دلار آمریکا، در یکی از پروژه‌های عمرانی مورد تایید دولت این کشور، مثلا پروژه هتل هیلتون دومینیکا، سهام بخرید و برای خود و خانواده‌تان پاسپورت را دریافت کنید. این سهام را می‌توانید پس از ۳ تا ۵ سال از زمان دریافت پاسپورت بفروشید و پولتان را به علاوه سود سهامتان پس بگیرید، بدون اینکه پاسپورت خود را از دست بدهید. این یکی از به‌صرفه‌ترین راه‌های دریافت پاسپورت دوم در دنیاست.

کنکاش، نماینده رسمی دولت دومینیکا و نماینده فروش سهام هتل هیلتون

همان‌طور که گفتیم، برای دریافت پاسپورت دوم از طریق سرمایه‌گذاری، باید از نمایندگان رسمی کشورها کمک بگیرید. شرکت کنکاش، با بیش از ۳۰ سال سابقه در زمینه اخذ اقامت و تابعیت دوم از طریق سرمایه‌گذاری، بهترین یار و همراه شما در این مسیر خواهد بود. کنکاش علاوه بر پروژه بزرگ هتل هیلتون دومینیکا، نماینده بسیاری از پروژه‌های بین‌المللی دیگر نیز هست. شما می‌توانید با تیم متخصصان کنکاش تماس بگیرید و از بودجه، اهداف و شرایط خود بگویید تا بهترین مسیر دریافت اقامت و پاسپورت دوم را به شما معرفی کنیم.

شما از مزایای پرشمار دریافت پاسپورت دوم چیزی می‌دانید؟ به نظر شما چه قشری از مردم بیشتر از دیگران به دریافت پاسپورت دوم احتیاج دارند؟ اگر می‌توانستید از بین همه کشورها، یک کشور را به برای دریافت پاسپورت انتخاب کنید، کدام کشور را برمی‌گزیدید؟ نظرات و تجربیات خود را با مخاطبان کنکاش به اشتراک بگذارید و سوالات خود را از ما بپرسید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *