آیا دومینیکا مکان خوبی برای زندگی است؟

امتیاز دهید post

زندگی و یا سرمایه‌گذاری در دومینیکا مدت‌ها است که به بحث روز تبدیل شده است. تنوع و زیبایی‌های طبیعت دومینیکا، موقعیت خارق‌العاده جزیره همراه با آرامش و چشم‌انداز سواحل زیبا همگی این کشور را نه‌تنها به مقصدی مناسب برای سفر تبدیل کرده؛ بلکه به دومینیکا موقعیتی مناسب برای سرمایه‌گذاری نیز داده است. حالا دومینیکا هم پاسپورت بسیار معتبری برای سفر بدون ویزا به بیش از ۱۴۴ کشور جهان دارد و هم در سال ۲۰۲۲ توانسته برای ششمین بار به‌عنوان بهترین مقصد برای دریافت پاسپورت از طریق سرمایه‌گذاری شناخته شود. به همین خاطر هم متقاضیان بسیاری هستند که برای شرکت در برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا درخواست می‌دهند.

با این مقدمه بیایید کمی بیشتر با دومینیکا آشنا شده و ببینیم این کشور چه شرایطی برای زندگی، سرمایه‌گذاری و اخذ پاسپورت دارد.

دومینیکا کجاست؟

دومینیکا یکی از جزایر حوزه کارائیب، نزدیک مارتینیک و گوادلوپ با حدود ۷۰ هزار نفر جمعیت است که موقعیتی خاص در منطقه داشته و به بهشت کارائیب معروف شده است. در این جزیره سواحل زیبا، سایت‌های مناسب غواصی و ماهیگیری، مسیرهای پیاده‌روی و کوهنوردی سبک، چشمه‌های آبگرم و آبشارهای خارق‌العاده، آتشفشان‌های زیبا و سایت سافاری در دامنه این ارتفاعات به چشم می‌‎خورد که همه این موارد در کنار بهترین هتل‌ها و ریزورت‌ها، دومینیکا را به یکی از بهترین مقاصد برای سفر از نظر جهانگردان تبدیل کرده است.

مردم دومینیکا بیشترشان به زبان انگلیسی صحبت کرده و تسلط خوبی به این زبان دارند، عده دیگری از مردم نیز فرانسه صحبت می‌کنند. واحد پول دومینیکا هم مانند سایر کشورهای منطقه دلار کارائیب شرقی است. با این مقدمه بیایید بیشتر درباره زندگی در دومینیکا صحبت کنیم.

زندگی در دومینیکا چگونه است؟

برخلاف بسیاری از ما که به زندگی در شهرهای شلوغ و بزرگ عادت کردیم، دومینیکا جزیره‌ای کوچک، آرام و بدون سروصدا است که برای گذران تعطیلات و زندگی در روزهای بازنشستگی پیشنهاد می‌شود. شاید به همین خاطر هم هست که یکی از مزایای زندگی در دومینیکا بهره‌بردن از طبیعت بکر و سرسبز، سکوت و آرامش معرفی شده است.

علاوه بر این موارد، هزینه‌های زندگی هم در دومینیکا تقریباً پایین است، به طوری که شما مثلاً با ۸۰۰ دلار در ماه می‌توانید آپارتمان تقریباً بزرگی در پایتخت دومینیکا یعنی مرکز شهر روسو اجاره کرده و با هزینه کمتر دور از مرکز شهر خانه بگیرید.

هزینه خورد و خوراک هم در دومینیکا خیلی زیاد نیست و با توجه به موقعیت جزیره در مسئله کشاورزی، بسیاری از میوه‌ها و سبزی‌های ارگانیک در سطح دومینیکا کشت می‎شود، یعنی شما برای خرید مایحتاج روزانه نیازی به پرداخت هزینه‌های سنگین و استفاده از محصولات وارداتی ندارید.

ایرانیان چطور می‌توانند به دومینیکا بروند؟

خوشبختانه متقاضیان ایرانی به‌راحتی می‌توانند برای زندگی و سرمایه‌گذاری در دومینیکا درخواست بدهند. از طرف دیگر چون دومینیکا تابعیت مضاعف را قبول دارد، متقاضیان ایرانی می‌توانند از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور درخواست پاسپورت دوم داده و همانطور که در کشور خودشان مشغول کار یا تحصیل هستند، از پاسپورت دومینیکا برای سفر آزادانه و بدون ویزا استفاده کنند.

برای سرمایه‌گذاری در دومینیکا دو روش اصلی وجود دارد که روش اول پرداخت حداقل ۱۰۰ هزار دلار آمریکا کمک بلاعوض به دولت است. در این روش همان‌طور که از نامش هم پیداست، شما سودی در آینده به دست نیاورده؛ ولی به همراه همسر و فرزندان وابسته، صاحب پاسپورت دومینیکا می‌شوید. مبلغ پرداخت شده توسط شما هم در حوزه آموزش، بهداشت و درمان دومینیکا سرمایه‌گذاری می‌شود.

البته علاوه بر این هزینه سرمایه‌گذاری، باید برای بیومتریک، بررسی پرونده و صدور گواهی شهروندی نیز هزینه‌های جانبی را پرداخت کنید که توسط مشاوران به اطلاع شما خواهد رسید.

در روش دوم باید ۲۲۰ هزار دلار آمریکا را برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تأیید دولت بپردازید. در واقع در این روش شما سهام‌دار پروژه‌ها شده، بعد از افتتاح هر پروژه می‌توانید از سود آن برخوردار شده و حتی با افزایش درآمدتان وارد سرمایه‌گذاری در سایر پروژه‌ها شوید. به این ترتیب یادتان باشد که سرمایه‌گذاری در املاک دومینیکا فقط شامل پروژه‌های مورد تأیید دولت شده و این کشور تحت هیچ شرایطی، برنامه‌ای به نام دریافت پاسپورت با خرید خانه ندارد.

چگونه سرمایه‌گذاری در دومینیکا را شروع کنیم؟

بعد از آشنایی با دو روش بالا و حالا که می‌دانید دومینیکا بهترین برنامه برای شهروندی اقتصادی را دارد، احتمالاً به دنبال نقطه شروع کار هستید.

اول از همه یادتان باشد که برای سرمایه‌گذاری در پرونده باید حتماً واجد شرایط زیر باشید:

  • متقاضی بالای ۱۸ سال باشد
  • متقاضی سوءسابقه نداشته باشد
  • متقاضی بتواند منشأ ثروت و سرمایه‌اش را نشان دهد
  • متقاضی فقط از طریق نماینده‌های رسمی دولت درخواست دهد

در صورتی که سه شرط اول را دارید، باید از نماینده رسمی دومینیکا برای سرمایه‌گذاری و اخذ پاسپورت این کشور اقدام کنید تا صفر تا صد پرونده سرمایه‌گذاری شما را انجام دهند.

دولت دومینیکا برای حفظ اعتبار پاسپورت کشور و افزایش تعداد کشورهای مقصد برای سفر بدون ویزا، سخت‌گیری ویژه‌ای در امر صدور پاسپورت دارد. به همین خاطر نمایندگان دولت با سخت‌گیری مدارک متقاضیان را راستی‌آزمایی کرده و در صورت تأیید برای دولت ارسال می‌کنند تا گواهی شهروندی و پاسپورت مادام‌العمر برای سرمایه‌گذار و خانواده‌اش صادر شود.

کلام آخر

تا اینجا با شرایط و مزایای زندگی در دومینیکا آشنا شدیم و گفتیم که این کشور نه‌تنها بهترین مقصد برای سرمایه‌گذاری و اخذ پاسپورت دوم است؛ بلکه یکی از معتبرترین پاسپورت‌های جهان را دارد که متقاضیان ایرانی بیش از هر چیزی به آن نیاز دارند.

به همین خاطر اگر برنامه‌ای برای اخذ پاسپورت دوم از طریق سرمایه‌گذاری در دومینیکا دارید، بهتر است که همین امروز با نماینده رسمی دولت دومینیکا در ایران یعنی شرکت کنکاش تماس گرفته و از جلسه مشاوره رایگان استفاده کنید تا بهترین تصمیم را برای آینده بگیرید، منتظر تماستان هستیم.

بیشتر بخوانید:

دین مردم دومینیکا چیست؟

زبان مردم دومینیکا چیست؟

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *