دومینیکا فرصت نهایی برای تعویض پاسپورت را انتهای سال ۲۰۲۲ اعلام کرد!

امتیاز دهید post

احتمالا درباره اخبار مربوط به تغییر پاسپورت دومینیکا شنیده باشید. اگر هم در جریان نیستید، خیلی خلاصه باید بگوییم که بر اساس قوانین جدید و جهت جلوگیری از سفرهای غیرقانونی یا کلاهبرداری‌های قاچاقچیان، قرار است تمامی پاسپورت‌ها تغییر کرده، اصطلاحا بیومتریک شده و از نسخه کاغذی ساده به نسخه‌ای همراه با تراشه حاوی اطلاعات هویتی فرد با تکنولوژی جدید تبدیل شود.

این پاسپورت‌های بیومتریک دقیقا بر اساس هویت فرد تنظیم شده و قابل جعل نیست. اخبار مربوط به تمدید و تعویض پاسپورت دومینیکا و تحولاتی که در شکل و شمایل پاسپورت قرار است رخ بدهد را پیشتر گفتیم. در آن زمان آخرین فرصت برای تمدید پاسپورت، ۳۱ آگوست سال ۲۰۲۲ اعلام شد اما با توجه به شرایط دومینیکا و اینکه تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران این کشور در کشورهای دیگری زندگی می‌کنند، دولت این بازه زمانی را تمدید کرده است.

بیشتر بخوانید: اخذ پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان قانونی است

زمان تعویض پاسپورت دومینیکا تغییر کرد!

اگر از متقاضیانی هستید که با روش سرمایه‌گذاری در دومینیکا موفق به دریافت پاسپورت این کشور شده‌اید و در حال حاضر خارج از مرزهای جزیره هستید، باید در اولین فرصت برای تعویض پاسپورت و دریافت نسخه الکترونیکی جدید اقدام کنید.

با توجه به شرایط موجود و تغییر پاسپورت‌های سنتی به نسخه بیومتریک در بیشتر کشورهای جهان احتمال می‌رود که این تغییر برنامه دومینیکا در ارائه پاسپورت الکترونیکی به متقاضیان در گرو نیاز فزاینده جهان در توزیع پاسپورت‌های امن و معتبر باشد و باید به عنوان اقدامی برای حفظ امنیت کشورها در تمام سطوح تلقی شود.

بر اساس قانون جدید ابتدا قرار بود تمامی پاسپورت‌ها نهایتاً تا اخر آگوست امسال یعنی ۳۱ آگوست ۲۰۲۲ تعویض شود و تمامی شهروندان پاسپورت جدید داشته باشند که این زمان تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲ تمدید شد.

بر اساس اعلام رسمی، این آخرین زمان برای تعویض پاسپورت‌ شهروندان دومینیکا است تا متقاضیان فرصت کافی برای دریافت پاسپورت‌های جدید مطابق با قوانین بین‌المللی داشته باشند.

بیشتر بخوانید: خرید ملک در دومینیکا

تماس با کنکاش

در صورتی که هنوز برای دریافت پاسپورت جدید اقدام نکرده‌اید، بهتر است بدانید که فقط تا آخر سال میلادی یعنی ۳۱ دسامبر فرصت دارید و بهتر است هرچه سریع‌تر جهت دریافت پاسپورت بیومتریک اقدام کنید.

این مسئله نه‌ تنها از سمت دولت اعلام شده، بلکه برای حفظ امنیت خودتان نیز ضروری است، زیرا در صورت نداشتن پاسپورت بیومتریک شاید مجبور به پرداخت جریمه شوید و این مسئله اهمیت ندادن به قوانین بین‌المللی تلقی شود. اگر پاسپورت دوم خود را از دومینیکا دریافت کرده‌اید، برای تعویض و دریافت پاسپورت الکترونیکی با تیم کنکاش تماس بگیرید تا متخصصان ما فورا کار را شروع کرده و برای دریافت پاسپورت بیومتریک اقدامات لازم را انجام دهند.

سوالات متداول

آیا دریافت پاسپورت بیومتریک شامل تمام اعضای خانواده می‌شود؟

بله. تمام اعضای خانواده باید برای تغییر و تعویض پاسپورت اقدام کنند.

آیا پاسپورت‌های جدید هم مادام‌العمر هستند؟

بله، از آنجایی که شهروندی مادام‌العمر است، حق دریافت پاسپورت هم مادام‌العمر است.

در پاسپورت‌های بیومتریک چه اطلاعاتی ذخیره شده است؟

در پاسپورت‌های جدید اطلاعات هویتی فرد در یک تراشه ذخیره شده است. این اطلاعات شامل اثر انگشت، رنگ عنبیه چشم همراه با اسکن و نسخه دیجیتال متقاضی می‌شود.

برای تمدید پاسپورت باید چه مدارکی ارائه دهیم؟

مدارک خاصی لازم نیست. همکاران ما در بخش پردازش پرونده در این مورد شما را راهنمایی می‌کنند.

آیا با پاسپورت قبلی همچنان می‌توان آزادانه و بدون ویزا سفر رفت؟

بله شما با پاسپورت دومینیکا می‌توانید بدون ویزا به بیش از ۱۴۰ کشور سفر کنید، ولی پاسپورت‌های قدیمی فقط تا آخر امسال معتبر هستند و باید هرچه سریع‌تر برای دریافت نسخه بیومتریک اقدام کنید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *