ارزش پاسپورت دوم

امتیاز دهید post

چقدر درباره ارزش پاسپورت دوم می‌دانید؟ احتمالاً بارها شنیده باشید که بعضی از افراد شاید حتی دوستان خودتان یا اطرافیان، پاسپورت دیگری را به‌تازگی گرفتند و الان می‌توانند به‌راحتی و بدون درگیری‌های ویزا به سفرهای مختلفی بروند!

اگر راه و مسیرش را نمی‌دانید، دربارۀ قوانین اطلاعات کمی دارید یا حتی در انتخاب بهترین کشور جهت اخذ پاسپورت دوم مردد هستید، در ادامه مقاله با ما همراه شوید تا بهترین مقصد و امکان متقاضیان ایرانی را به شما معرفی کنیم، اما پیش از آن بیایید کمی درباره علت و چرایی ارزش پاسپورت دوم صحبت کنیم.

چرا باید پاسپورت دوم داشته باشیم؟

ارزش پاسپورت دوم به‌خصوص برای کسانی همچون ما که در خاورمیانه زندگی می‌کنیم، دلایل مختلفی دارد. اولین ارزش پاسپورت دوم اعتبار، امکان و آزادی سفر بدون ویزا است. متأسفانه  متقاضیان ایرانی برای سفرهای مختلف حتی سفرهای توریستی کوتاه‌مدت محدودیت بسیاری دارند و تقریباً بدون ویزا امکان سفر به بیشتر کشورهای جهان را ندارند، در نتیجه باید هزینه و زمان زیادی را صرف ارائۀ مدارک معمولی و پروسه دریافت ویزا کنند. حالا شرایطی را در نظر بگیرید که با این وقت و هزینه، نتیجه درخواست هم رد شود. به همین خاطر یکی از دلایل ارزشمندی پاسپورت دوم برای متقاضیان ایرانی امکان سفر آزادانه و بدون ویزا است تا بتوانند با هر هدفی از توریستی یا تجاری و کاری به‌راحتی و بدون پروسه زمان‌بر اخذ ویزا سفر کنند.

در کنار این مورد به شرایط بحرانی خاورمیانه هم توجه کنید، موقعیت متفاوت و حساس در سطح جهان که هر لحظه ممکن است با خطراتی همچون جنگ، ناامنی، بحران داخلی و سایر موارد مواجه شود. پاسپورت دوم این امکان را در اختیارتان قرار می‌دهد تا به‌راحتی در صورت بروز هر مشکلی بتوانید به کشور دوم سفر کرده و به‌صورت قانونی زندگی را در آنجا را همراه با خانواده ادامه دهید.

در کنار این شرایط اگر مسائلی مانند رفاه بالا، استانداردهای آموزشی، زندگی قانونمند، خدمات پزشکی و بهداشت بی‌نظیر و … که در خاورمیانه مشابهش کمتر دیده می‌شود را اضافه کنیم، متوجه خواهید شد که چرا اخذ پاسپورت دوم ارزشمند است.

کدام کشورها برای متقاضی ایرانی مناسب است؟

بعد از صحبت درباره ارزش پاسپورت دوم احتمالاً این سؤال برایتان پیش می‌آید که متقاضیان ایرانی چه انتخاب‌هایی دارند و بهترین کشوربرایشان کدام است!

بهترین فرصت برای متقاضیان ایرانی اخذ پاسپورت دومینیکا و یا اخذ اقامت پرتغال (با پروسه طولانی‌تر در مقایسه با دومینیکا) است که در ادامه مفصل درباره‌اش صحبت خواهیم کرد.

آشنایی با فرایند اخذ پاسپورت دومینیکا

متقاضیان ایرانی این فرصت و شانس را دارند تا به‌صورت کاملاً قانونی و رسمی از طریق شرکت کنکاش برای اخذ پاسپورت دومینیکا درخواست دهند. این پروسه در مدت چند ماه به نتیجه قطعی رسیده و به سرمایه و البته چند ماه زمان نیاز دارد.

سرمایه‌گذاران ایرانی می‌توانند با کمک بلاعوض به دولت به مبلغ ۱۰۰ هزار دلار یا سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تأیید دولت به مبلغ ۲۲۰ هزار دلار همراه با همسر و فرزندان وابسته خود برای اخذ پاسپورت دومینیکا درخواست دهند.

چرا دومینیکا؟

پاسپورت دومینیکا یکی از قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان است که امکان سفر آزادانه به بیش از ۱۴۰ کشور جهان از جمله کشورهای حوزه شنگن را برایتان فراهم خواهد کرد. در نتیجه این فرصت و شانس را دارید تا در کنار سرمایه‌گذاری مطمئن، پاسپورت کشوری را داشته باشید که اعتبار خوبی دارد، مادام‌العمر است و دریچه‌ای برای زندگی فردا را پیش رویتان می‌گشاید.

فرایند اخذ اقامت پرتغال

وقتی درباره ارزش پاسپورت دوم صحبت می‌کنیم، برخی از متقاضیان ایرانی علاقه‌مند دریافت پاسپورت از کشورهای اروپایی هستند و در این باره سؤالات بسیاری می‌پرسند.

شرایط کشورهای اروپایی متفاوت است و برخی از آن‌ها اصلاً تابعیت مضاعف را به رسمیت نمی‌شناسند. از طرف دیگر معمولاً پروسه طولانی‌تری دارند و متقاضی باید سال‌ها در انتظار اخذ پاسپورت بماند.

با این حال، پرتغال یکی از بهترین کشورها برای متقاضیان ایرانی است تا شانس خود را جهت دریافت اقامت دائم امتحان کنند. برای پرتغال شما ۲ حق انتخاب دارید. در انتخاب اول باید سراغ ویزای انجل پرتغال رفته و در انتخاب دوم باید هزینه و سرمایه لازم جهت خرید ملک در پرتغال را داشته باشید.

برای ویزای انجل پرتغال باید سابقه کارآفرینی یا مدیریتی داشته باشید و ایده استارتاپی و پول‌سازی را با سرمایه ۱۷۵ هزار یورویی توسط شرکت کنکاش به دست انکوباتورها برسانید تا با جلب حمایت آن‌ها مجاز به درخواست ویزای انجل شوید. تنها نماینده رسمی برنامه ویزای آنجل پرتغال در ایران؛ کنکاش می باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان این شرکت مهاجرتی تماس حاصل فرمایید.

برای خرید ملک در پرتغال هم از ۲۸۰ تا ۵۰۰ هزار یورو شانس و فرصتی برای خرید ملک در پرتغال دارید تا مجاز به درخواست اقامت شوید. در هر ۲ روش شما ابتدا اقامت موقت را دریافت می‌کنید تا بعد از ۵ سال مجاز به درخواست اقامت دائم شوید.

پاسپورت پرتغال اعتبار بسیاری دارد و این کشور انتخاب خوبی برای سرمایه‌گذاران و متقاضیان ایرانی است ولی رسیدن به این پاسپورت حداقل ۵ سال زمان می‌برد.

تصمیم‌گیری مناسب با کمک تیم مشاوران کنکاش

بعد از آشنایی و اطلاعاتی درباره هر ۲ کشور که مقصد تعداد زیادی از متقاضیان ایرانی برای سرمایه‌گذاری و اخذ پاسپورت دوم است، احتمالاً دربارۀ خودتان نمی‌توانید تصمیم درستی بگیرید. به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم حتماً با تیم مشاوران متخصص کنکاش جلسه مشاوره‌ای درباره بررسی شرایط خودتان و سرمایه فعلی داشته باشید تا تصمیم بهتری برای آینده بگیرید.

در ضمن شرکت کنکاش از طرف دولت پرتغال تنها نماینده رسمی ایرانی برای درخواست ویزای انجل و ارتباط با انکوباتورها است و از سمت دومینیکا نیز به‌عنوان نماینده معتبر جهت سرمایه‌گذاری در این کشور شناخته می‌شود. پس با خیال راحت هر انتخابی که دارید را برای طی‌کردن مسیر قانونی به نمایندگان کنکاش بسپارید. برای اطلاعات بیشتر هم در ادامه به تعدادی از سؤالات پرتکرار پاسخ دادیم

پاسخ به سؤالات متداول درباره ارزش پاسپورت دوم

آیا در برنامه ویزای انجل و خرید ملک در پرتغال باید حتماً در این کشور حضور داشته باشیم؟

خیر، ویزای انجل پروسه‌ای کاملاً غیرحضوری دارد و ویزای طلایی پرتغال (گلدن ویزا) هم تنها نیازمند ۷ روز حضور در پرتغال در هرسال است.

آیا در برنامه سرمایه‌گذاری دومینیکا باید مدرک رسمی زبان داشته باشیم؟

خیر، جهت اخذ پاسپورت دوم از کشور دومینیکا نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید.

آیا دومینیکا برنامه‌‎ای برای خرید ملک دارد؟

دومینیکا مشابه پرتغال برنامه‌ای برای خرید ملک ندارد و متقاضی باید در پروژه‌هایی که دولت از قبل تأیید کرده، سرمایه‌گذاری کند که در واقع مشابه همان برنامه خرید ملک است.

آیا با پاسپورت دومینیکا می‌توان به آمریکا سفر کرد؟

خیر، ولی متقاضی شانس بالایی برای دریافت ویزای توریستی ۱۰ ‌ساله آمریکا و کانادا دارد.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *