اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک

4.4/5 - (7 امتیاز)

خرید ملک و سرمایه‌گذاری در حوزه املاک و مستغلات کشورهای دیگر یکی از روش‌های مطمئن برای سرمایه‌گذاری موفق است که این روزها حسابی محبوب و پرطرفدار شده است.

از یک سو در کشورهایی مانند قبرس متقاضیان با خرید ملک برای اقامت این کشور درخواست داده و ملکشان را اجاره می‌دهند تا درآمد یورویی داشته باشند و از سوی دیگر گروهی با هدف اخذ اقامت در کشورهایی مانند پرتغال ملک می‌خرند و بعد از چند سال درخواست شهروندی و پاسپورت هم می‌دهند.

در هر صورت، خرید ملک در دیگر کشورها یکی از بهترین راه‌ها برای حفظ ارزش سرمایه و اخذ درآمد یورویی است. به همین خاطر بسیاری از متقاضیان ایرانی این روزها در تکاپوی خرید ملک در سایر کشورها هستند و همین بهانه‌ای شد تا ما این مقاله را برایتان آماده کنیم، پس در چند دقیقه آینده همراهمان باشید.

چرا خرید ملک قبرس؟

قبرس یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است و رفاه تقریباً بالایی دارد. علاوه بر رفاه بالای اقتصادی و موقعیت خوب زندگی در این جزیره، قبرس در صنعت گردشگری هم حرفی برای گفتن دارد و توانسته درآمد ارزی بسیاری بالایی را از طریق ورود توریست به کشور جذب کند. همین مسئله هم بهانه‌ای شده تا بسیاری از هتل‌های زنجیره‌ای بزرگ دنیا و رستوران‌های مشهور برای افتتاح شعبه جدیدشان قبرس را انتخاب کنند و بسیاری از سرمایه‌گذاران خانه‌هایشان را به گردشگران و جهانگردان اجاره دهند.

خوشبختانه خرید ملک در قبرس این اجازه را به شخص می‌دهد تا برای اخذ اقامت این کشور درخواست دهد و از طریق این اقامت بتواند در قبرس درس خوانده یا مشغول به کار شود؛ ولی متأسفانه برنامه اعطای پاسپورت قبرس از طریق خرید ملک و مستغلات چند وقتی است که به حالت تعلیق درآمده و تا زمانی که تصمیم جدیدی برای آن گرفته نشود، متقاضیان ایرانی نمی‌توانند با خرید خانه در قبرس برای اخذ پاسپورت درخواست دهند.

هزینه خرید ملک در قبرس چقدر است؟

خب حالا اگر قرار باشد که صرفاً برای اخذ اقامت کشور مرفه و زیبایی مانند قبرس در این کشور ملک بخریم، چقدر سرمایه نیاز داریم؟

با خرید ملک در قبرس به ارزش ۳۰۰ هزار یورو و ایجاد سپرده بلند‌مدت سه‌ساله در یکی از بانک‌ها به مبلغ ۳۰ هزار یورو اقامت دائم قبرس برای شما صادر می‌شود. افرادی که از این طریق اقامت قبرس را دریافت می‌کنند، پس از ۵ سال در صورت رعایت شرط حضور در قبرس می‌توانند برای شهروندی و پاسپورت قبرس اقدام کنند.

شرایط سرمایه‌گذاری برای اخذ اقامت قبرس

برای شروع کار و خرید ملک در قبرس متقاضی باید حداقلی از شرایط را داشته و مراحلی را طی کند که در ادامه به‌صورت خلاصه برایتان آوردیم.

اول از همه، متقاضی باید تأییدیه‌ای از یک مؤسسه مالی در قبرس بگیرد که بیان کند حداقل مبلغ ۳۰ هزار یورو در حساب بانکی دارد که برای حداقل ۳ سال مسدود خواهد شد. ضمناً باید ثابت شود که این مبلغ از خارج به قبرس منتقل شده است.

همچنین شخص باید ثابت کند که یک درآمد امن سالیانه به مبلغ حداقل ۳۰ هزار یورو در اختیار دارد. درآمد سالیانه نیز به‌ازای هر عضو خانواده ۵ هزار یورو و به‌ازای هر یک از والدین وابسته متقاضی اصلی و یا والدین همسر متقاضی ۸ هزار یورو افزایش می‌یابد. منبع این درآمد باید خارج از قبرس باشد، مثلاً حقوق استخدام در خارج از قبرس، مستمری، سود سهام، سپرده‌های ثابت و درآمد اجاره شامل این منبع درآمد می‌شوند. البته یادتان باشد که درآمد همسر متقاضی هم ممکن است جزء درآمد سالیانه متقاضی حساب شود.

بعد از روشن شدن وضعیت مالی، خریدار ملک باید به همراه درخواست، سند مالکیت یا قرارداد خرید ملک به نام خود یا همسرش را به اداره مهاجرت قبرس ارسال کند که نشان دهد او ملک و منزلی با حداقل ارزش ۳۰۰ هزار یورو خریده است. حداقل ۲۰۰ هزار یورو از مبلغ باید زمان خرید پرداخت شده و رسید این پرداخت ارائه شود. پرداخت کامل مبلغ ملک باید به یک حساب بانکی یا مؤسسه مالی در قبرس واریز شده باشد، یعنی این مبالغ باید از خارج از قبرس منتقل شده باشند.

در مورد اشخاص حقوقی هم خرید ملک در قبرس قانونی است. به این معنا که خرید ملک می‌تواند به نام یک شرکت که در قبرس یا یک کشور عضو اتحادیه اروپا ثبت شده نیز باشد، فقط به‌ شرط اینکه شرکت به نام متقاضی یا به نام متقاضی و همسرش ثبت شده و آنها تنها سهام‌داران یا مالکین ذی‌نفع این شرکت باشند.

همچنین متقاضی می‌تواند یک یا دو واحد مسکونی (آپارتمان یا خانه) نیز بخرد که این املاک می‌‌توانند به یکی از چند صورت

  • مستقل
  • واحد مسکونی
  • مغازه به مساحت حداکثر ۱۰۰ مترمربع
  • واحد مسکونی و یک دفتر کار به مساحت حداکثر ۲۵۰ مترمربع

باشند. البته تمامی این املاک باید دست‌اول باشند و فروش توسط یک شرکت عمرانی انجام شود. اگر دو ملک خریداری شود، هر دو ملک باید از یک شرکت خریداری شوند. همچنین باید تأکید شود که قراردادهای خرید خانه دست‌دوم پذیرفته نخواهند شد.

اعضای وابسته خانواده در اخذ اقامت قبرس با خرید ملک

خب حالا که با هزینه و مقدمات خرید ملک در قبرس آشنا شدید، احتمالاً می‌خواهید بدانید کدام یک از اعضای خانواده می‌توانند از طریق این برنامه همراه شما باشند. اقامت قبرس شامل همسر متقاضی، فرزندان زیر ۲۵ سال متقاضی، پدر و مادر متقاضی و پدر و مادر همسر متقاضی می‌شود.

سایر شرایط خرید ملک در قبرس چیست؟

متقاضی و همسر او باید گواهی عدم سوءپیشینه ارائه داده و تأیید کنند که قصد ندارند به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم در قبرس استخدام شوند.

در مورد ترجمه مدارک هم فراموش نکنید که تمامی مدارک باید در دارالترجمه‎های رسمی و قانونی به زبان یونانی یا انگلیسی ترجمه رسمی و تأیید سفارت در ایران شوند.

مراحل ارسال و بررسی پرونده

حالا که مدارک را ترجمه کرده و ملک موردنظر را هم انتخاب کردید، نوبت ارسال مدارک و ثبت رسمی درخواست است. درخواست‌ها باید به‌صورت حضوری یا توسط نماینده رسمی به اداره مهاجرت ارائه شوند.

مبلغ ۵۰۰ یورو برای ارسال درخواست و ۷۰ یورو به‌ازای هر شخص برای ثبت‌نام در اداره مهاجرت باید پرداخت گردد. در صورت پذیرفته شدن درخواست، متقاضی و همراهانش باید به‌صورت حضوری برای انگشت‌‌نگاری بیومتریک و دریافت کارت اقامت مراجعه کنند.

تمامی درخواست‌ها توسط اداره مهاجرت بررسی شده و به وزارت کشور فرستاده می‌شود. ممکن است از متقاضی درخواست شود تا در مصاحبه شرکت کند که در این صورت وزارت کشور، متقاضی یا نماینده او و اداره مهاجرت را از تصمیم وزیر کشور مطلع خواهد ساخت. بررسی درخواست بیش از ۴ ماه از تاریخ ارسال آن به طول نمی‌انجامد و نتیجه آن بلافاصله برای متقاضی ارسال خواهد شد.

در آخر هم لطفاً توجه کنید که قبرس یک کشور عضو اتحادیه اروپا است اما عضو حوزه شنگن نیست. اقامت قبرس اجازه سفر بدون ویزا به حوزه شنگن و بریتانیا را به شما و اعضای خانواده‌تان نمی‌دهد. در واقع تنها با پاسپورت قبرس است که اجازه زندگی و کار در همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا را به علاوه و اجازه سفر بدون ویزا به بیش از ۱۵۵ کشور شامل حوزه شنگن، کانادا، بریتانیا را خواهید داشت که متاسفانه در حال حاضر این برنامه بسته است. همان‌طوری که گفتیم با خرید ملک در قبرس شما صرفاً مجاز به اقامت در این کشور و سفر بدون ویزا به قبرس هستید و نمی‌توانید از مزایای اخذ پاسپورت قبرس استفاده کنید.

خرید ملک برای کسانی که پاسپورت معتبر می‌خواهند!

با این حساب شاید بعضی از متقاضیان بخواهند کشوری را انتخاب کنند که از طریق خرید ملک و سرمایه‌گذاری در مستغلات به آنها امکان دریافت پاسپورت را بدهد. برای این افراد بهترین پیشنهاد ویزای طلایی پرتغال یعنی سرمایه‌گذاری در حوزه املاک و مستغلات این کشور است که از حداقل قیمت ۲۸۰ هزار یورو شروع شده و تا ۵۰۰ هزار یورو افزایش دارد.

سرمایه‌گذاران ایرانی با خرید ملک در پرتغال ابتدا برای اقامت موقت این کشور درخواست داده و بعد از ۵ سال در صورتی که با زبان پرتغالی آشنایی ابتدایی داشته و در هرسال مجموعاً ۷ روز را در پرتغال گذرانده باشند، می‌توانند برای شهروندی و اخذ پاسپورت پرتغال درخواست دهند. به این ترتیب بعد از ۵ سال و با اخذ پاسپورت جدید می‌توانند به نیمی از کشورهای دنیا سفر کنند و در تمام کشورهای اتحادیه اروپا زندگی و کار کنند. در صورتی هم که بخواهند علاوه بر حفظ ارزش سرمایه‌شان، درآمد هم داشته باشند، ملک خریده شده در پرتغال را می‌توانند به دانشجویان یا گردشگران یا حتی مردم بومی اجاره داده و درآمد یورویی داشته باشند.

فرصت طلایی سرمایه‌گذاری در حوزه املاک در اروپا

سرمایه‌گذاری در حوزه املاک و مستغلات یکی از مطمئن‌ترین روش‌ها برای حفظ ارزش پول شما است، منتها اگر از این طریق می‌خواهید درآمد یورویی هم داشته باشید و بتوانید در یکی از زیباترین کشورهای دنیا زندگی کنید، می‌توانید با شرایطی که در بالا گفته شد برای خرید خانه در قبرس برنامه‌ریزی کنید. اگر هم علاوه بر کارت اقامت می‌خواهید از یک کشور معتبر پاسپورت و اجازه شهروندی بگیرید تا هر زمان که دوست داشتید، آزادانه و بدون ویزا دور دنیا سفر بروید و حتی زندگی کنید، برای خرید ملک در اروپا کشور پرتغال بهترین انتخاب است.

برای شروع مسیر، راهنمایی دقیق و بررسی شرایط فعلی‌تان پیشنهاد می‌کنیم با تیم مشاوران کنکاش تماس گرفته و با اطمینان از تمام جزئیات همین امروز تصمیم مهم دیگری برای آینده خود و خانواده‌تان بگیرید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *