پاسپورت دومینیکا


پاسپورت دومینیکا و همه آنچه باید درباره قدرت پاسپورت دومینیکا بدانید

چقدر درباره پاسپورت دومینیکا (Dominica Passport) و روش اخذ این پاسپورت اطلاع دارید؟ اصلاً چه شناختی از این کشور دارید و تا چه اندازه درباره آن شنیده‌اید؟ دومینیکا جواهری طبیعی در دل دریای کارائیب است که به‌خاطر طبیعت بی‌نظیرش شناخته می‌شود. طبیعتی بکر، دست‌نخورده و حیرت‌‌انگیز که حتی دیدن تصاویر آن هم می‌تواند شما را سر ذوق بیاورد؛ چه برسد به حق زندگی در چنین کشوری. اگر دوست دارید درباره کشور دومینیکا بدانید، اگر می‌خواهید از شرایط اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا مطلع شوید یا فقط تمایل دارید اطلاعات عمومی خود را درباره این کشور بیشتر کنید، این مطلب از کنکاش برای شما است. همه آنچه باید درباره دومینیکا و شهروندی دومینیکا بدانید را در این مطلب با شما به اشتراک گذاشته‌ایم:

پاسپورت چیست؟

پاسپورت یا گذرنامه کلمه‌ای است که به‌احتمال خیلی زیاد بارها به گوشتان خورده است. پاسپورت درواقع یک مدرک شناسایی رسمی است که از طرف دولت‌های مختلف برای شهروندان یک کشور صادر می‌شود. داشتن گذرنامه برای شهروندان هر کشور به این معنی است که دولت مربوطه از دیگر دولت‌‌ها و کشورها اجازه می‌‌خواهد تا به شهروندش اجازه گذر یا ورود به آن کشور را بدهند. علاوه بر این، داشتن پاسپورت تضمین‌کننده امنیت و حقوق مسافرانی است که برای مسافرت یا زندگی به کشور مقصد رفته‌اند.

دومینیکا کجاست؟

دومینیکا (به انگلیسی: Dominica) کشور جزیره‌ای است. این کشور در شرق دریای کارائیب و در جنوب شرقی فلوریدای آمریکا واقع شده است. دومینیکا که با نام «جزیره طبیعی کارائیب» هم شناخته می‌شود، بهشتی استوایی است که مسیرهای پیاده‌روی فراوان، ۳۶۹ رودخانه آب شیرین و چشمه‌های آبگرم دارد. به‌علاوه این شهر محل زندگی طوطی سیرو بومی و جمعیتی از نهنگ‌ها است که در دریای آبی عمیق اطراف جزیره زندگی می‌کنند. پایتخت دومینیکا شهر روسو است. این کشور در ۳ نوامبر سال ۱۹۷۸ به استقلال رسید. دومینیکا هم اکنون عضو کشورهای مشترک‌المنافع بریتانیا محسوب می‌شود. این جزیره دارای موقعیتی عالی از نظر جذب توریست‌های کانادا، آمریکا، اروپا و خاور دور است. دومینیکا جزء جزایر بادپناه و بخشی از منطقه آنتیل کوچک است. دومین چشمه آبگرم بزرگ دنیا و صدها دریاچه جوشان در این کشور قرار دارد. جمعیت جزیره دومینیکا حدود ۷۳,۰۰۰ نفر است.

مساحت این کشور ۷۵۰ کیلومترمربع است و انگلیسی را به‌عنوان زبان رسمی کشور می‌شناسند. زبان‌های کریول دومینیکایی و فرانسوی هم در برخی از مناطق این کشور استفاده می‌شود.

تفاوت کشور دومینیکا با کشور دومینیکن

حالا که با کشور دومینیکا و مشخصات اولیه آن آشنا شدید، لازم است یک نکته مهم درباره این کشور را ذکر کنیم. بعضی افراد کشور دومینیکا را با کشور دومینیکن اشتباه می‌گیرند، درصورتی‌که جز شباهتی که بین اسم این ۲ کشور وجود دارد، در باقی موارد ۲ کشور کاملاً جدا هستند.

جمهوری دومینیکن کشوری در بخش شرقی جزیره هیسپانیولا در دریای کارائیب است. زبان رسمی این کشور اسپانیایی است و با حدود ۱۱ میلیون نفر جمعیت و  ۴۴۵,۴۸ کیلومترمربع مساحت، دومین کشور بزرگ در حوزه دریای کارائیب محسوب می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این موضوع مطلب دومینیکا را با دومینیکن اشتباه نگیرید را بخوانید.

دولت دومینیکا

دومینیکا یک دولت دموکراتیک باثبات دارد که یکی از تمرکزهای آن حمایت قوی قانون اساسی از سرمایه‌گذاری است. سیستم حقوقی بر اساس حقوق عمومی انگلیسی تعریف شده و تولید ناخالص داخلی دومینیکا تقریباً ۵۰۰ میلیون دلار است.

اخذ شهروندی دومینیکا از طریق برنامه سرمایه‌گذاری

برنامه اخذ مستقیم تابعیت و پاسپورت دومینیکا در سال ۱۹۹۳ تاسیس شد. برنامه‌ای که یکی از قدیمی‌ترین و در دسترس‌ترین برنامه‌های CBI در جهان است. این برنامه بر اساس اصل ماده قانونی از بخش ۱۰۱ از قوانین مهاجرتی و تابعیت این کشور به تأیید مقامات دولتی دومینیکا رسیده است. بر اساس این قانون، دولت دومینیکا یک برنامه اقتصادی برای اعطای شهروندی ایجاد کرده است که به‌عنوان یکی از روش‌های موثر و موفق برای توسعه ملی محسوب می‌شود. این برنامه اقتصادی به متقاضیان امکان دریافت شهروندی و پاسپورت دومینیکا را می‌دهد.

علاوه بر این، دولت دومینیکا یکپارچگی برنامه شهروندی خود را در طول سالیان متمادی پرورش داده و اهمیت و اثرگذاری بیشتری برای این برنامه قائل شده است. برای واجد شرایط بودن در برنامه شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری، باید مدارک و سوابق دقیق متقاضیان توسط دولت دومینیکا بررسی شود و مبلغ لازم توسط متقاضی (اهدا به صندوق دولت دومینیکا یا سرمایه‌گذاری در پروژه‌های تایید شده دولت) پرداخته شود.

سرمایه اهدائی در دومینیکا برای توسعه فناوری اطلاعات، صنعت، کشاورزی، گردشگری و… در پروژه‌هایی چون مدارس غیرانتفاعی، بازسازی بیمارستان‌ها، استادیوم ورزشی و دیگر پروژه‌های بخش خصوصی به‌کار برده می‌شود.

روش‌های اخذ پاسپورت دومینیکا

دولت دومینیکا از سرمایه‌گذاران دعوت می‌کند تا با واریز سرمایه خود به این کشور باعث رشد و شکوفایی پایدار اقتصادی و ایجاد فرصت‌های شغلی و تجاری برای شهروندان دومینیکا شوند. همچنین دولت متعهد به ارائه چارچوب قانونی و اداری با پشتیبانی مالی و فنی لازم برای تشویق سرمایه‌گذاران و دستیابی به این اهداف است.

برای دریافت پاسپورت دوم از کشور دومینیکا، ۲ گزینه سرمایه‌گذاری وجود دارد. متقاضیان می‌توانند باتوجه‌به بودجه و برنامه‌ریزی خودشان، یکی از این ۲ روش‌ را انتخاب کنند:

 • پرداخت کمک بلاعوض به دولت دومینیکا
 • سرمایه‌گذاری به ارزش ۲۲۰,۰۰۰ دلار آمریکا در پروژه‌های تأیید شده دولت دومینیکا

به جز هزینه اصلی مربوط به کمک به دولت و یا سرمایه‌گذاری در پروژه‌ها، هزینه‌های دیگری از جمله هزینه بررسی پرونده، هزینه صدور گواهی شهروندی و هزینه صدور پاسپورت هم وجود دارد. همچنین به‌منظور جلوگیری از ورود تبهکاران و افراد مرتبط با گروه‌های تروریستی به کشور دومینیکا، تحقیقات سخت‌گیرانه‌ای در مورد همه افراد شامل در پرونده انجام می‌شود و به‌منظور پوشش‌دهی هزینه‌های مربوط به انجام این امر، افراد متقاضی باید مبالغ تعیین شده را بپردازند.

یک نفر از اعضای خانواده می‌تواند برای کل خانواده اقدام کند و با انجام یکی از این روش‌ها، برای تمام اعضا شهروندی دریافت کند. خانواده‌ای که در این درخواست قرار می‌گیرد شامل متقاضی اصلی، همسر، به‌اضافه افراد تحت تکفل آنها است. وابستگان متقاضی اصلی هم شامل فرزندان، والدین، پدربزرگ و مادربزرگ، نوزادان، همسران جدید و خواهر و برادر است. این نکته را هم در نظر داشته باشید که به‌ازای اضافه‌شدن هر فرد به این جمعیت، هزینه اضافی یا محدودیت‌های خاصی ممکن است اعمال شود.

روش پرداخت بلاعوض به صندوق تنوع اقتصادی برای اخذ پاسپورت دومینیکا

صندوق تنوع اقتصادی (EDF) از پروژه‌های دولتی و خصوصی در دومینیکا حمایت می‌کند. پروژه‌هایی که صنایعی مانند آموزش، مراقبت‌های بهداشتی، ورزش و گردشگری را تحت پوشش خود دارند. در این روش، هزینه پرداختی به متقاضی بازگردانده نمی‌شود.

برای دریافت پاسپورت دومینیکا تنها برای متقاضی اصلی (یک نفر، فارغ از این‌که شخص مجرد باشد و یا خانواده داشته باشد) باید ۱۰۰,۰۰۰ دلار آمریکا کمک بلاعوض به دولت دومینیکا پرداخت شود.

اگر فرد بخواهد برای افراد وابسته بیشتری اقدام کند و درخواست اخذ شهروندی دومینیکا را داشته باشد، هزینه‌ها افزایش پیدا خواهد کرد. هزینه‌هایی که به این مبلغ اضافه می‌شوند هم به شرح زیر است:

 • برای همسر متقاضی اصلی باید ۵۰,۰۰۰ دلار آمریکا پرداخت شود.
 • برای هر خواهر و برادر ۱۸ تا ۲۵ ساله متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی باید ۵۰,۰۰۰ دلار آمریکا پرداخت شود.
 • برای هر فرد وابسته ۱۸ تا ۲۵ ساله به‌غیراز همسر متقاضی اصلی یا خواهر و برادر متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی باید ۲۵,۰۰۰ دلار پرداخت شود.

روش سرمایه‌گذاری در پروژه‌های تأیید شده دولت برای اخذ پاسپورت دومینیکا

املاک و مستغلات یکی دیگر از گزینه‌های سرمایه‌گذاری برای متقاضیان CBI دومینیکا است. پروژه‌ها و املاکی که مورد تأیید دولت است شامل هتل‌ها، اسپاها و ویلاها می‌شوند. در این روش متقاضی باید به ارزش حداقل ۲۲۰,۰۰۰ دلار آمریکا در یکی از این املاک سرمایه‌گذاری کند. علاوه بر این، این سرمایه‌گذاری را باید به مدت حداقل ۳ سال نگه‌دارند تا شهروندی مادام‌العمر را تضمین کند. در حال حاضر، کنکاش نماینده فروش سهام هتل هیلتون دومینیکا در ایران است.

هزینه‌های دولتی مربوط به روش سرمایه‌گذاری در پروژه‌های تأیید شده دولت

هزینه‌های دولتی که برای هر سرمایه‌گذاری اعمال می‌شود از ۲۵,۰۰۰ دلار برای یک متقاضی شروع می‌شود و تا ۷۰,۰۰۰ دلار برای یک خانواده ۷ نفره افزایش پیدا می‌کند. اگرچه به نظر ممکن است این هزینه کمی بالا به نظر برسد اما باتوجه‌به صنعت گردشگری روبه‌رو رشد و چشمگیر دومینیکا و آینده روشن اقتصادی آن، این سرمایه‌گذاری می‌تواند از نظر مالی بسیار سودآور باشد. برای اطلاعات بیشتر درباره جزئیات هزینه‌‌های دولتی مربوط به این روش، نگاهی به لیست هزینه‌ها داشته باشید:

 • متقاضی اصلی: ۲۵,۰۰۰ دلار آمریکا
 • خانواده تا ۴ نفر شامل متقاضی اصلی و حداکثر ۳ فرد وابسته به‌استثنای خواهر و برادر متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی: ۳۵,۰۰۰ دلار آمریکا
 • خانواده تا ۶ نفر شامل متقاضی اصلی و حداکثر ۵ فرد وابسته به‌استثنای خواهر و برادر متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی: ۵۰,۰۰۰ دلار آمریکا
 • خانواده ۷ نفره یا بیشتر شامل متقاضی اصلی و حداقل ۶ فرد وابسته به‌استثنای خواهر و برادر متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی: ۷۰,۰۰۰ دلار آمریکا
 • خواهر و برادر ۱۸ تا ۲۵ ساله متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی: ۵۰,۰۰۰ دلار آمریکا
 • خواهر و برادر زیر ۱۸ سال متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی: ۲۵,۰۰۰ دلار آمریکا

باقی هزینه های پاسپورت دومینیکا

علاوه بر هزینه‌هایی که در بخش‌های قبلی گفتیم، هزینه‌هایی هم وجود دارند که برای انجام دیگر اقدامات اداری و مراحل دریافت پاسپورت دومینیکا باید پرداخت شود. هزینه‌های زیر در هر ۲ روش ضروری هستند:

 • هزینه پردازش پرونده: ۱,۰۰۰ دلار آمریکا (برای هر درخواست)
 • هزینه گواهی شهروندی: ۲۵۰ دلار آمریکا (برای هر درخواست)
 • هزینه بررسی پرونده برای متقاضی اصلی: ۷,۵۰۰ دلار آمریکا
 • هزینه بررسی پرونده برای افراد وابسته ۱۶ سال به بالا: ۴,۰۰۰ دلار آمریکا

انتخاب روش سرمایه‌گذاری

درباره روش‌های اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا صحبت کردیم اما سؤال مهمی که در این قسمت به وجود می‌آید انتخاب یکی از این 2 روش‌ است: آیا سرمایه‌گذاری در املاک پیشنهاد بهتری است یا کمک بلاعوض؟ واقعیت این است که هیچ فرمول و پاسخ قطعی نمی‌توان برای این سؤال پیدا کرد. عوامل مختلفی وجود دارد که بسته به شرایط متقاضی و میزان هزینه‌ای که می‌تواند برای این کار در نظر داشته باشد، تعیین‌کننده روش مناسب تابعیت و پاسپورت دومینیکا است. اگر شما هنوز جواب کامل و مناسبی برای این سؤال پیدا نکرده‌اید، خواندن مطلبی با عنوانسرمایه‌گذاری در املاک یا کمک بلاعوض؟  می‌تواند کمک‌کننده باشد.

تعریف افراد وابسته در برنامه سرمایه‌گذاری دومینیکا

گفتیم که یکی از مهم‌ترین مزایای اخذ شهروندی دومینیکا امکان دریافت شهروندی برای افراد وابسته است. افراد وابسته‌ای که می‌توانند از طریق این برنامه موفق به اخذ پاسپورت دومینیکا شوند، به شرح زیر است:

 • همسر متقاضی اصلی
 • فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی اصلی یا همسر او
 • فرزندان ۱۸ تا ۳۰ ساله متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی که از نظر اقتصادی به متقاضی اصلی کاملاً وابسته هستند.
 • فرزندان متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی که بالای ۱۸ سال و دارای مشکل فیزیکی و یا ذهنی هستند.
 • والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی که کاملاً تحت حمایت متقاضی اصلی هستند.

در سال‌های‌ اخیر اصلاحات مختصری در قسمت تعریف افراد وابسته به وجود آمده است که باعث شده این برنامه نگاه جامع‌تر و کلی‌تری به این موضوع داشته باشد. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره این موضوع داشته باشید و آگاهی کاملی از شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا پیدا کنید، پیشنهاد می‌کنیم نگاهی به مطلب تعریف افراد وابسته در اصلاحات اخیر برنامه سرمایه‌گذاری دومینیکا  بیندازید.

امکان اضافه‌شدن افراد به پرونده متقاضی اصلی پس از دریافت شهروندی او

نکته دیگری که ممکن است برای متقاضیان این روند جای سؤال باشد، اضافه‌شدن افراد جدید به خانواده است. مثل فرزند تازه‌متولدشده یا فردی که بعد از دریافت شهروندی با او ازدواج می‌کند و تشکیل خانواده می‌دهد. برنامه اخذ شهروندی دومینیکا برای این 2 مورد هم قوانین تکمیلی دارد.

فرزندان جدید

فرزندانی که بعد از دریافت شهروندی متولد می‌شوند یا به سرپرستی گرفته می‌شوند هم شامل این برنامه هستند. فقط لازم است برای این فرزندان هزینه‌های دریافت تابعیت و پاسپورت دومینیکا پرداخت شود. هزینه اخذ پاسپورت دومینیکا برای فرزندان جدید به شرح زیر است:

 • هزینه پردازش پرونده: ۵۰۰ دلار آمریکا
 • هزینه گواهی شهروندی: ۲۵۰ دلار آمریکا

همسر متقاضی اصلی

اگر متقاضی اصلی پس از دریافت شهروندی خود با فردی ازدواج کند، می‌تواند برای همسر خود هم شهروندی و پاسپورت دومینیکا را دریافت کند. هزینه دریافت شهروندی دومینیکا برای همسر در این شرایط، ۷۵,۰۰۰ دلار آمریکا به‌علاوه هزینه‌های زیر است:

 • هزینه پردازش پرونده: ۱,۰۰۰ دلار آمریکا
 • هزینه بررسی پرونده متقاضی اصلی (اگر بیش از یک سال از درخواست متقاضی اصلی گذشته باشد): ۷,۵۰۰ دلار آمریکا
 • هزینه بررسی پرونده برای همسر: ۴,۰۰۰ دلار آمریکا
 • هزینه گواهی شهروندی: ۲۵۰ دلار آمریکا

وابستگان

افرادی که از قبل از اخذ تابعیت متقاضی اصلی جز وابستگان او بودند اما زمان اقدام متقاضی اصلی به هر دلیلی تمایلی به دریافت شهروندی دومینیکا نداشتند، پس از دریافت شهروندی متقاضی اصلی هم می‌توانند برای دریافت شهروندی برای خود اقدام کنند.

 • ۷۵,۰۰۰ دلار آمریکا برای همسر
 • ۷۵,۰۰۰ دلار آمریکا برای خواهر و برادر ۱۸ تا ۲۵ ساله متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی
 • ۵۰,۰۰۰ دلار آمریکا برای هر فرد وابسته ۱۸ تا ۲۵ ساله به‌غیراز همسر یا خواهر و برادر متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی

علاوه بر این، هزینه‌های زیر هم برای دریافت شهروندی وابستگان وجود دارد:

 • هزینه پردازش پرونده: ۱,۰۰۰ دلار آمریکا
 • هزینه بررسی پرونده متقاضی اصلی (اگر بیش از یک سال از درخواست متقاضی اصلی گذشته باشد): ۷,۵۰۰ دلار آمریکا
 • هزینه بررسی پرونده برای هر فرد وابسته ۱۶ سال به بالا: ۴,۰۰۰ دلار آمریکا
 • هزینه گواهی شهروندی: ۲۵۰ دلار برای هر فرد وابسته

درصورتی‌که درخواست در مدت یک سال از اعطای تابعیت متقاضی اصلی ارائه شود، موارد زیر اعمال می‌شود:

 • ۵۰,۰۰۰ دلار آمریکا برای همسر
 • ۵۰,۰۰۰ دلار آمریکا برای خواهر و برادر ۱۸ تا ۲۵ ساله متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی
 • ۲۵,۰۰۰ دلار آمریکا برای هر فرد وابسته ۱۸ تا ۲۵ ساله به‌غیراز همسر یا خواهر و برادر متقاضی اصلی یا همسر

علاوه بر این، هزینه‌های زیر باید پرداخت شود:

 • هزینه پردازش پرونده: ۱,۰۰۰ دلار آمریکا
 • هزینه بررسی پرونده برای متقاضی اصلی (اگر بیش از یک سال از درخواست متقاضی اصلی گذشته باشد): ۷,۵۰۰ دلار
 • هزینه بررسی پرونده برای هر فرد ۱۶ سال به بالا که از قبل از اخذ تابعیت متقاضی اصلی جز وابستگان او بوده است: ۴,۰۰۰ دلار آمریکا
 • هزینه گواهی شهروندی: ۲۵۰ دلار آمریکا برای هر فردی که از قبل از اخذ تابعیت متقاضی اصلی جز وابستگان او بوده است

مزایای اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا

تمامی افرادی که از طریق برنامه سرمایه‌گذاری دومینیکا شهروند این کشور می‌شوند، می‌توانند از مزایا و ویژگی‌های رفاهی و اقتصادی این پاسپورت استفاده کنند. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره مزایا و قدرت پاسپورت دومینیکا بدانید، در ادامه نگاهی جامع و دقیق به آنها خواهیم داشت:

 • دریافت پاسپورت برای متقاضی اصلی، همسر، فرزندان و دیگر افراد وابسته

همه افراد خانواده متقاضی اصلی، اعم از همسر، فرزندان، پدر، مادر، والدین پدر و مادر، خواهر و برادر فرد متقاضی می‌توانند از مزایای این پاسپورت استفاده کنند. فقط کافی است با پرداخت هزینه‌‌های اصلی و تحویل مدارک لازم از طریق سرمایه‌گذار اصلی، برای دریافت پاسپورت اقدام کنند. علاوه بر این، حتی فرزندانی که بعد از شهروندی متولد می‌شوند یا افرادی که بعد از شهروندی با فرد دارای تابعیت ازدواج می‌کنند هم امکان استفاده از این پاسپورت را دارند.

 • دریافت پاسپورت دومینیکا در مدت چند ماه با آزادی سفر به ۱۴۰ کشور در سرتاسر دنیا

پاسپورت دومینیکا یکی از گذرنامه‌هایی است که با دردست‌داشتن آن می‌توانید قدرت سفر به کشورهای مختلفی را داشته باشید. متقاضیان بعد از گذشت ۶ ماه از دریافت تابعیت می‌توانند پاسپورت بگیرند و به بیش از ۱۴۰ کشور در سرتاسر دنیا بدون ویزا یا با ویزای فرودگاه سفر کنند.

برای آشنایی بیشتر با قدرت پاسپورت دومینیکا هم بد نیست مطلبی با عنوان قدرت سفر بدون ویزا برای شهروندان دومینیکا را بخوانید.

 • تابعیت مادام‌العمر

افرادی که تابعیت دومینیکا را دریافت می‌کنند، تابعیت مادام‌العمر خواهند داشت و نیازی به تمدید دوره‌ای و سالانه ندارند.

 • ملزم نبودن به اثبات مدیریت، تحصیلات و کسب‌وکار و زبان انگلیسی

برای اخذ شهروندی دومینیکا نیازی به داشتن تخصص خاص، تحصیلات و داشتن مدرک زبان انگلیسی نیست. متقاضیان می‌توانند با سرمایه گذاری مانند خرید ملک در دومینیکا (فقط املام تایید شده دولت) پاسپورت این کشور را دریافت کنند.

 • ملزم نبودن به اقامت در این کشور

برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا شرط حضور ندارد و شما می‌توانید بدون اقامت و حضور در این کشور، شهروندی آن را دریافت کنید. دومینیکا کشوری است که نسبت به تابعیت قبلی و آتی متقاضی اهمیت نمی‌دهد و سرمایه‌گذار آزاد است هرجا که می‌خواهد زندگی کند.

 • عدم نیاز به اثبات منشأ ثروت و ملزم نبودن به مصاحبه (مگر در مواقع نیاز)

در هیچ یک از مراحل دریافت پاسپورت، متقاضیان الزامی برای انجام مصاحبه حضوری یا آنلاین ندارند. مگر در شرایط استثنایی و مواردی که برای تکمیل مدارک و توضیحات بیشتر نیاز به ارتباط با متقاضی باشد.

 • موقعیت‌های منحصربه‌فرد جهت تجارت و برنامه‌ریزی مالیاتی

از جمله موقعیت‌‌های اقتصادی و تجاری منحصربه‌فردی که افراد با تابعیت دومینیکا می‌توانند داشته باشند، حق خریدوفروش ملک دلخواه در این کشور به‌عنوان یک شهروند، سیستم بانکداری به شدت محرمانه و عدم اخذ مالیات‌بردرآمد، ارث، کار، هدیه و غیره در خارج از کشور دومینیکا است. همچنین دومینیکا مکانی فوق‌العاده عالی برای بیزینس با امریکا است، زیرا هر 2 محدوده زمانی و کد شماره‌گیری بین‌المللی (۱+) یکسانی دارند.

 • اخذ اقامت آسان در کشورهای مشترک‌المنافع بریتانیا

اخذ اقامت انگلستان، برمودا، باهاما، جزایر کیمن، موناکو، سوئیس، آندورا و … برای شهروندان دومینیکا آسان‌تر است.

 • اجباری نبودن خدمت سربازی برای شهروندان دومینیکا

دومینیکا دارای دموکراسی پایدار است و خدمت سربازی اجباری نیست. همچنین شهروندان دومینیکا از حق رأی برخوردارند.

الزامات شخصی برنامه CBI دومینیکا

متقاضیان برنامه شهروندی دومینیکا با سرمایه‌گذاری باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند، از سلامت جسمی و روانی کامل برخوردار باشند و از همه مهم‌تر، دارای سابقه کیفری نباشند. آنها همچنین باید به طور رسمی به سرمایه‌گذاری متعهد شوند و به تمام تعهداتی که اعلام می‌کنند (از جمله پرداخت هزینه‌ها و مبلغ سرمایه‌گذاری و…) پایبند بمانند.

فرایند دریافت پاسپورت دومینیکا

متقاضیان برای دریافت تابعیت و پاسپورت دومینیکا باید با کمک یک نماینده مجاز، یک سری مدارک موردنیاز را تهیه کنند. سپس مدارک توسط نماینده به دولت دومینیکا سابمیت می‌شود.

پروژه هتل هیلتون دومینیکا، فرصتی برای اخذ شهروندی

شرکت کنکاش نماینده رسمی فروش سهام هتل هیلتون دومینیکا است. ساخت پروژه Tranquility Beach Resort با مدیریت برند هتل هیلتون، از ژانویه سال ۲۰۱۹ آغاز شد و در حال نزدیک شدن به مراحل پایانی است. این پروژه بزرگ و جذاب از جمله برنامه‌‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری است که به طور کامل مهر تأیید دولت دومینیکا را دریافت کرده است. طبق برنامه‌ها، پیش‌بینی می‌شود پروژه ساخت هتل در پایان سال ۲۰۲۱ به اتمام برسد و در ۳ ماه آغازین سال ۲۰۲۲ تکمیل و بهره‌برداری شود. این هتل بخشی از مجموعه هتل‌های زنجیره‌ای هیلتون است که شامل سوئیت‌‌های فول‌امکانات یک و ۲ خواب و ویلاهای یک، ۲ و ۳ خواب با امکان مالکیت مشترک است. گزینه سرمایه‌گذاری در پروژه هتل هیلتون دومینیکا خرید سهام غیرقابل‌تقسیم در کل پروژه است. با این کار می‌توان حق مالکیت اشتراکی ملک خریداری شده را نصیب خود کنید.

کلام پایانی

درباره پاسپورت دومینیکا، مزایای و شرایط دریافت آن صحبت کردیم. اگر می‌خواهید از این موقعیت استثنایی استفاده کنید و با یک تیر دو نشان بزنید، سرمایه‌گذاری در هتل هیلتون دومینیکا یکی از بهترین پیشنهادهایی است که برای شما داریم. در حال حاضر شرکت کنکاش نماینده فروش سهام هتل بین‌المللی هیلتون در دومینیکا است. برخلاف بیشتر پروژه‌هایی که از بیزینس پلن خود عقب هستند، پروژه هتل هیلتون تا امروز مطابق برنامه‌ریزی‌های خود پیش رفته است و همچنان هم در حال طی‌کردن یک مسیر روبه‌جلو و بدون توقف است.

با سرمایه‌گذاری در این پروژه هم از امکان اخذ پاسپورت و شهروندی دومینیکا بهره می‌برید و هم سرمایه خود را حفظ کرده و ارزش آن را چندین برابر می‌کنید. علاوه بر این، از سود سهام و مزایای عضویت طلایی در مجموعه هتل‌های زنجیره‌ای هیلتون در سراسر جهان هم استفاده خواهید کرد.

سؤالات متداول

چه چیزی شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری را در مقایسه با سایر برنامه‌های CBI منحصربه‌فرد می‌کند؟

دولت دومینیکا یکپارچگی برنامه را در طول سالیان متمادی با پیروی از پروتکل دقیق و بررسی‌های دقیقی که همواره درباره این برنامه داشته، پرورش داده است. برنامه شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری از زمان آغاز به کار آن (سال ۱۹۹۳) تا امروز، به‌عنوان مقرون‌به‌صرفه‌ترین انتخاب شناخته شده و سرمایه‌گذاران در ازای سرمایه‌گذاری خود، بیشترین پاداش و مزایا را دریافت خواهند کرد. همچنین این برنامه محبوب‌ترین برنامه کارائیب است و به طور مداوم از رقبا بهتر عمل می‌کند.

مزایای اصلی برنامه اخذ شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری چیست؟

تابعیت مضاعف بدون نیاز به ترک تابعیت فعلی مجاز است.

برنامه کاملاً محرمانه است و نیازی به اطلاع کشور مبدأ شما نیست.

پاسپورت دومینیکا توسط یک کشور بی‌طرف با سیاست خارجی غیرتهاجمی صادر می‌شود.

سیستم حقوقی دومینیکا بر اساس حقوق عمومی انگلیسی است.

هیچ الزامی برای بازدید از جزیره یا اقامت در آنجا برای حفظ شهروندی وجود ندارد.

مالیات‌بردرآمد خارج از کشور از جمله سود سرمایه، ثروت یا مالیات‌برارث وجود ندارد.

هیچ نیازی به مصاحبه شخصی برای فرایند درخواست وجود ندارد.

دسترسی به بیش از ۱۴۰ کشور از جمله اتحادیه اروپا، بریتانیا، روسیه، کشورهای مشترک‌المنافع به‌علاوه هنگ‌کنگ و موارد دیگر، بدون ویزا یا با ویزای فرودگاهی برای شهروندان دومینیکا وجود دارد.

انگلیسی‌زبان ملی است ولی هیچ الزامی برای تسلط بر این زبان وجود ندارد.

اگر گزینه اخذ شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری در املاک را انتخاب کنم چه زمانی می‌توانم ملک را بفروشم؟

شما مجاز به فروش ملک پس از یک دوره نگهداری ۳ ساله هستید. بعد از گذشت ۵ سال هم در صورت تمایل به فروش می‌توانید ملک خود را به متقاضی شهروندی دیگری بفروشید. با فروش ملک همچنان شهروندی را حفظ خواهید کرد.

چه مدت طول می‌کشد تا شهروندی دومینیکا به‌دست آید؟

بررسی دولتی درخواست شما می‌تواند ظرف چند ماه تکمیل شود.

آیا شهروندی جدید ممکن است لغو شود؟

حقوق شهروندی اعطا شده در قانون اساسی دومینیکا گنجانده شده است. علاوه بر این، دومینیکا دارای یک فرایند دقیق برای بررسی این برنامه است تا از اعطای شهروندی به نوع نامناسب و خارج از چارچوب قانون جلوگیری شود. از زمان تأسیس این برنامه در سال ۱۹۹۳ تا امروز، هیچ لغوی رخ نداده است.

آیا می توانم خودم درخواست ارسال کنم؟

متقاضیان نمی‌توانند درخواست‌های خود را مستقیماً به CBIUدومینیکا ارسال کنند.

چه چیزی برای درخواست واحد خانواده در نظر گرفته می‌شود؟

یک واحد خانواده متشکل از متقاضی اصلی و همسر، به‌اضافه افراد تحت تکفل آنها است. وابستگان ممکن است شامل فرزندان، والدین، پدربزرگ و مادربزرگ، نوزادان، همسران جدید و خواهر و برادر باشند.

آیا می توان به فرزندان جدید تابعیت داد؟

فرزندان تازه‌متولدشده یا فرزندخوانده هر متقاضی موفق، واجد شرایط شهروندی از طریق نسب هستند.

آیا فرزندان حاصل از ازدواج قبلی می‌توانند در این درخواست گنجانده شوند؟

بله. برای این کار یک مجوز تأیید شده از والدین بیولوژیکی موردنیاز است.

اعتبار پاسپورت دومینیکا چقدر است؟

پاسپورت دومینیکا با اعتبار ۱۰ سال برای بزرگسالان و ۵ سال برای کودکان زیر ۱۶ سال صادر می‌شود.

آیا می توانم پس از دریافت پاسپورت جدید خود از تابعیت قبلی خود صرف نظر کنم؟

بله، پس از صدور تابعیت جدید، انصراف شما مجاز است. بااین‌حال، تابعیت مضاعف هم مجاز است.

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه سرمایه‌گذاری دومینیکا با ما تماس بگیرید.

سوالات پرتکرار کاربران در مورد پاسپورت دومینیکا (FAQ):

 • با پاسپورت دومینیکا به چه کشورهایی می‌توان سفر کرد؟
  دارندگان پاسپورت دومینیکا می‌توانند بدون ویزا یا با ویزای فرودگاهی به ۱۴۰ کشور در سراسر دنیا از جمله کشورهای حوزه شنگن، انگلستان و ایرلند سفر کنند.
 • از چه روشی می‌توان پاسپورت دومینیکا را دریافت کرد؟
  ۲ روش برای دریافت پاسپورت دومینیکا وجود دارد: کمک بلاعوض به دولت دومینیکا یا سرمایه‌گذاری در پروژه‌های تایید شده دولت دومینیکا مانند پروژه هتل هیلتون دومینیکا.
 • پروسه دریافت پاسپورت دومینیکا چقدر طول می‌کشد؟
  کل پروسه دریافت پاسپورت دومینیکا تنها چند ماه طول می‌کشد.
 • حداقل هزینه دریافت پاسپورت دومینیکا چقدر است؟
  حداقل مبلغ لازم برای دریافت پاسپورت دومینیکا برای یک نفر ۱۰۰,۰۰۰ دلار آمریکا است.
 • چرا کنکاش؟
  شرکت کنکاش با بهره بردن از ۳۰ سال‌ تجربه، در اختیار داشتن تیمی از افراد متخصص و شبکه وسیعی از ارتباطات حرفه‌ای شامل مقامات دولت، نماینده‌ھای برتر دولتی و وکلای مجرب، این امکان را دارد که متقاضیان اخذ تابعیت و پاسپورت دوم از طریق سرمایه‌گذاری را با روش‌ھای کاملا امن و قانونی ھمراھی کند و تجربه دلپذیری را برای آن‌ھا در این امر خطیر فراهم آورد.

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *