تحصیل در انگلیس با پپاسپورت دومینیکا

4.8/5 - (44 امتیاز)

جزیره دومینیکا عضو کشور‌های مشترک‌المنافع (Commonwealth of Nations) است که روزگاری مستعمره امپراتوری بریتانیا بوده‌اند. حالا که سال‌های زیادی از جشن استقلال کشور دومینیکا می‌گذرد، شهروندان دومینیکا مزایای زیادی برای تحصیل در بریتانیا دارند. بعضی از دانشگاه‌ها کمک هزینه‌ تحصیلی (اسکالرشیپ) برای شهروندان دومینیکا در نظر می‌گیرند که در زمان ثبت نام در کالج‌ها و دانشگاه‌های بریتانیا شامل حال آنها می‌شود.

اخذ پاسپورت دومینیکا شما را شهروند این کشور می‌کند و از مزایای تحصیل در کشورهای بریتانیا برخوردار می‌شوید. انگلستان، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی از کشورهای بریتانیای کبیر هستند؛ بنابراین، نیازی به گفتن نیست که شما با اخذ پاسپورت دومینیکا فرصت‌های بیشتری برای تحصیل در انگلستان خواهید داشت. با این حال، کشور انگلستان در چند سال گذشته قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان وضع کرده است و علاقه‌مندان به تحصیل در انگلستان نگرانی‌های زیادی برای اخذ ویزا دارند.

از آنجایی که افزایش فرصت‌های تحصیلی فرزندان در بهترین دانشگاه‌های دنیا یکی از مزایای اصلی اخذ پاسپورت دومینیکا است، متقاضیان می‌خواهند بدانند که با پاسپورت دومینیکا چقدر شانس تحصیل در دانشگاه‌های معتبر انگلستان را خواهند داشت. اگر می‌خواهید بدانید که با پاسپورت دومینیکا می‌توانید به راحتی در انگلستان تحصیل کنید یا نه ادامه مطلب را بخوانید.

شهروندان دومینیکا و سیستم ETA

در همین ابتدای مقاله، لازم است از این موضوع اطلاع داشته باشید که سفر بدون ویزا به انگلستان همراه با پاسپورت دومینیکا به‌طور «موقت» با موانعی رو‌به‌روست و در حال حاضر، لازم است که شهروندان این کشور برای سفر به انگلستان درخواست ویزا دهند.

بنا بر گفته‌های نخست وزیر دومینیکا، شرایط فعلی گذرا بوده و به‌زودی رفع خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود که دومینیکا تا پایان سال ۲۰۲۳ میلادی، به فهرست کشورهای واجد شرایط برای کسب مجوز الکترونیکی سفر (ETA) ملحق شود. در این صورت، تمام موانع فعلی برداشته شده و شهروندان دومینیکا می‌توانند به‌راحتی و با اخذ این مجوز الکترونیکی، بدون محدودیت به انگلستان سفر کنند.

آشنایی بیشتر با سیستم ETA

سیستم ETA یا همان مجوز الکترونیکی سفر سال‌هاست که در کشورهایی مانند کانادا و انگلستان اجرا می‌شود. بر اساس قوانین این سیستم، شهروندان برخی از کشورهای «ویزا فری» برای ورود، باید مجوز الکترونیکی سفر دریافت کنند. تا پیش از این، شهروندان دومینیکا برای ورود به انگلستان مانعی نداشتند، اما به‌تازگی این امتیاز لغو شده و پیش‌بینی می‌شود که کشور دومینیکا، به‌زودی به سیستم ETA انگلستان ملحق شود.

هدف از این قانون، حفظ امنیت کشور انگلستان و به نوعی الک‌کردن افرادی است که می‌خواهند در این کشور حضور پیدا کنند. البته این قانون برای شهروندان دومینیکا نیز مزایایی به همراه خواهد داشت. بنا بر گفته نخست وزیر دومینکا، این موضوع موقتی بوده و به احتمال زیاد، تا پایان سال ۲۰۲۳ رفع خواهد شد. از آن زمان به بعد، شهروندان دومینیکا می‌توانند مانند قبل، تنها با اخذ مجوز الکترونیکی سفر،  به‌راحتی وارد خاک انگلستان شوند.

بررسی امکان تحصیل در انگلستان با پاسپورت دومینیکا

طبق آخرین اعتبارسنجی پاسپورت دومینیکا در سال ۲۰۲۲، پاسپورت دومینیکا در جایگاه ۳۲ جهان قرار گرفته است و با آن می‌توان به بیش از ۱۴۴ کشور بدون ویزا سفر کرد! کشورهای حوزه شنگن، روسیه، هنگ کنک و چین از جمله کشورهایی هستند که برای دارندگان پاسپورت دومینیکا ویزای فری هستند.

تا پیش از این، سفر به انگلستان هم ویزا فری بود و پیش‌بینی می‌شود که در آینده‌ای نه‌چندان دور با در دست داشتن پاسپورت دومینیکا و با اخذ مجوز الکترونیکی سفر یا همان ETA سفر به انگلستان دوباره بدون درگیری‌های ویزا شود. مزیتی که با پاسپورت ایرانی در حد خواب و رویا بیشتر پیش نمی‌رود!

خبر خوب این است که شهروندان دومینیکا برای تحصیل در انگلستان تا ۳ ماه نیاز به اخذ ویزای تحصیلی ندارند. بعد از آن باید برای اخذ ویزای تحصیلی در دانشگاه یا موسسات مورد نظر خود اقدام کنند. فکر نمی‌کنید ۳ ماه زمان خوبی است که بتوانید از یکی از دانشگاه‌های معتبر انگلستان پذیرش بگیرید؟

فرصت ۳ ماهه تحصیل در انگلستان به شما این امکان را می‌دهد تا راحت‌تر با دانشگاه‌ها ارتباط برقرار کنید و پذیرش تحصیلی بگیرید. علاوه بر این، بسیاری از دانشگاه‌های انگلستان مزایایی برای دانشجویان دومینیکا دارند که کار شما را راحت‌تر می‌کند.

بیشتر بخوانید: آیا اقامت و سفر به انگلیس با پاسپورت دومینیکا امکان پذیر است؟

مزایای تحصیل در انگلستان با پاسپورت دومینیکا

پیش‌بینی می‌شود که شهروندان دومینیکا بتوانند تا پایان سال ۲۰۲۳ میلادی، بدون درگیری‌‌های اخذ ویزا و تنها با اخذ مجوز الکترونیکی سفر یا همان ETA به انگلیس سفر کنند و در این کشور اقامت داشته باشند. همچنین آنها در طول این مدت امکان تحصیل در انگلستان را خواهند داشت. مزایای دیگر تحصیل در انگلستان برای شهروندان دومینیکا را در زیر می‌بینید:

شهروندان دومینیکا می‌توانند با اخذ مجوز الکترونیکی سفر تا ۳ ماه در موسسات مورد تایید دولت تحصیل کنند.

شهروندان دومینیکا می‌توانند موسسه یا دوره مورد نظر خود را در این ۳ ماه تغییر دهند.

شهروندان دومینیکا نیازی به ارائه مدرک زبان در طول این ۳ ماه ندارند.

با پیوستن دومینیکا به سیستم ETA در آینده‌ای بسیار نزدیک، شما می‌توانید با در دست داشتن پاسپورت دومینکا و اخذ مجوز الکترونیکی سفر به انگلستان، تا ۳ ماه در این کشور حضور داشته باشید و در دوره‌های آموزش یا مطالعاتی شرکت کنید و همین‌طور برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های معتبر و در نهایت گرفتن ویزای تحصیلی تلاش کنید.

این در حالی است که شما با پاسپورت ایرانی باید مراحل زیادی را برای جمع آوری مدارک و مصاحبه با افسر پرونده بگذرانید و شانس زیادی نیز برای اخذ ویزای انگلستان ندارید.

روش دریافت پاسپورت دومینیکا

دولت دومینیکا از سال ۱۹۹۳ با برنامه اخذ شهروندی اقتصادی دومینیکا به شهروندان دیگر کشورها تابعیت و پاسپورت دومینیکا را می‌دهد. شما با ۲ روش کلی می‌توانید در این برنامه شرکت کرده و صاحب پاسپورت قدرتمند دومینیکا شوید:

۱ ـ اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق کمک بلاعوض به دولت

در این روش متقاضیان حداقل ۱۰۰ هزار دلار آمریکا برای توسعه زیر ساخت‌های دومینیکا به دولت کمک بلاعوض می‌کنند.

۲ ـ اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تایید دولت

در این روش متقاضیان باید ۲۲۰ هزار دلار آمریکا را در پروژه‌های مورد تایید دولت سرمایه‌گذاری کنند.

در هر ۲ روش متقاضی اصلی می‌تواند برای تمام اعضای خانواده درخواست پاسپورت دومینیکا بدهد. با این حال بهتر است بهترین روش را بر حسب شرایط خود انتخاب کنید. مشاوران تیم کنکاش می‌توانند در این مورد به شما اطلاعات لازم را بدهند تا تصمیم بهتری برای خود و اعضای خانواده‌تان بگیرید.

حضور در مصاحبه اجباری و شهروندی دومینیکا

به دنبال لغو «موقت» امتیاز سفر بدون ویزا به انگلستان با پاسپورت دومینیکا و همچنین احتمال زیاد پیوستن این کشور به سیستم ETA، دولت دومینیکا نیز قوانین جدیدی را برای پذیرش متقاضیان اخذ شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری وضع کرده است.

این قانون جدید، افرادی که متقاضی دریافت شهروندی دومینیکا هستند را ملزم می‌کند که در مصاحبه‌های اجباری شرکت کنند. بر اساس این قانون، هر یک از افراد بالای ۱۶ سالی که قصد اخذ پاسپورت این  کشور را دارند، باید در مصاحبه آنلاین یا حضوری شرکت کنند و تایید صلاحیت شوند.

هدف از این قانون، بالابردن اعتبار پاسپورت دومینیکا در سطح جامعه جهانی است. با بالارفتن کیفیت پاسپورت این  کشور، بدون شک شما نیز سود خواهید کرد. می‌توان این‌طور نتیجه گرفت که این قانون جدید نه‌تنها برای خود دولت دومینیکا، که برای شما متقاضیان گرامی نیز پرسود و منفعت است.

کلام آخر

اخذ پاسپورت دومینیکا بهترین و سریع‌ترین راه برای افزایش آزادی سفر است. شما از طریق شرکت کنکاش می‌توانید در کمتر از ۶ ماه پاسپورت دومینیکا را بگیرید و بدون دردسر به بیش از ۱۴۴ کشور در سرتاسر دنیا سفر کنید.

کنکاش نماینده رسمی دولت دومینیکا در ایران و نماینده فروش سهام هتل هیلتون دومینیکا در ایران است. اگر هنوز درباره اخذ پاسپورت دومینیکا مردد هستید، مشاوره رایگان کنکاش گزینه خوبی برای برطرف کردن شک و تردید شما است.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *