آیا سفر به استرالیا با پاسپورت دومینیکا ممکن است؟

5/5 - (1 امتیاز)

اخذ پاسپورت دومینیکا یکی از روش‌های مقرون به صرفه اخذ پاسپورت دوم در سراسر جهان است و متقاضیان اخذ تابعیت مضاعف و پاسپورت دوم نام این جزیره زیبا در شرق دریای کارائیب را زیاد شنیده‌اند. در این مقاله می‌خواهیم اعتبار پاسپورت دومینیکا و امکان سفر به استرالیا با پاسپورت دومینیکا را بررسی کنیم. به هر حال باید پشت این همه سروصدایی که برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری به پا کرده است، مزایای زیادی وجود داشته باشد.

تجربه سفر بدون ویزا با پاسپورت دومینیکا

با پاسپورت ایرانی می‌توانید بدون ویزا به چند کشور سفر کنید؟ احتمالا تعداد این کشورها از انگشتان هر دو دستتان بیشتر نشود! حالا بیایید درباره تعداد کشورهایی صحبت کنیم که می‌توانید بدون ویزا با پاسپورت دومینیکا سفر کنید.

قبل از هر چیز بگوییم که با پاسپورت دومینیکا می‌توانید به کل حوزه شنگن بدون ویزا سفر کنید! یعنی اگر دلتان بخواهد آخر هفته را در پاریس کنار برج ایفل بگذرانید، فقط کافی است به سایت فروش آنلاین بلیط هواپیما بروید و بلیط فرانسه را بخرید. به عبارت دیگر، با اخذ پاسپورت دومینیکا دیگر دردسرهای درخواست ویزا برای ۲۶ کشور حوزه شنگن را نخواهید داشت. البته این تعداد تازه شروع ماجرا است.

طبق جدیدترین تغییرات در سال ۲۰۲۴، با پاسپورت دومینیکا می‌توان بدون ویزا به بیش از ۱۴۱ کشور دنیا سفر کرد و  برای سفر به تعدادی دیگر از کشورها به‌راحتی ویزای آنلاین گرفت.

استرالیا در میان کشورهایی قرار دارد که برای سفر به آن با پاسپورت دومینیکا به ویزای آنلاین (e-visa) نیاز دارید؛ بنابراین در جواب سوال سفر به استرالیا با پاسپورت دومینیکا آیا ممکن است؟ باید بگوییم بله، سفر به استرالیا با پاسپورت دومینیکا از طریق درخواست ویزای آنلاین امکان‌پذیر است. در  این روش با طی کردن چند مرحله و پر کردن چند فرم ویزای استرالیا را دریافت می‌کنید.

آیا سفر به استرالیا با پاسپورت دومینیکا ممکن است؟

ویزای eVisitor 600 استرالیا برای شهروندان دومینیکا

کشور زیبا و پهناور استرالیا در جایی بین اقیانوس آرام و اقیانوس هند در نیم کره جنوبی زمین جا خوش کرده است. امکان سفر به استرالیا با پاسپورت دومینیکا به مراتب آسان‌تر از امکان سفر به استرالیا با پاسپورت ایرانی است، اما باید دید چگونه می‌توان با پاسپورت دومینیکا به استرالیا سفر کرد.

ویزای eVisitor 600 استرالیا به صورت آنلاین برای شهروندان دومینیکا فعال است و برای اخذ ویزای استرالیا نیاز به حضور متقاضی نیست. با اخذ ویزای استرالیا این امکان را دارید که به عنوان توریست از استرالیا دیدن کنید، سفر دریایی داشته باشید یا خانواده و دوستان خود را ببینید.

ویزای ویزیتور استرالیا چیست؟

درست مانند هر کشور دیگری، استرالیا نیز انواع و اقسام ویزاهای مختلف را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. از معروف‌ترین ویزاهای استرالیا که شهروندان دومینیکا می‌توانند به‌راحتی آن را اخذ کنند، ویزای ویزیتوری یا همان ویزای توریستی است که البته با عنوان ویزای ۶۰۰ نیز شناخته می‌شود.

ویزای ویزیتوری استرالیا را می‌توان به ۳ نوع تقسیم‌بندی کرد؛ شرح آن‌ها را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

عنوان ویزاشرح ویزااعتبار ویزاهزینه درخواستمدت دریافت
ویزای توریستیبه شما این امکان را می‌دهد که به عنوان توریستی وارد خاک استرالیا شده و از این کشور بازدید کنید.امکان حضور در استرالیا تا ۱۲ ماهخارج استرالیا: ۱۹۰ دلار استرالیا   داخل استرالیا: ۴۷۵ دلار استرالیابین ۲۰ تا ۳۳ روز
ویزای بیزینس ویزیتوربه شما این امکان را می‌دهد که برای اهداف کاری، مانند شرکت در کنفرانس‌ها یا عقد قراردادهای کاری به این کشور سفر کنید.امکان حضور در استرالیا تا ۳ ماه۱۹۰ دلار استرالیابین ۲۶ روز تا ۴ ماه
ویزای دیدار با خانوادهاگر یکی از اعضای خانواده شما در استرالیا باشد، می‌تواند اسپانسر شما شده و ویزای دیدار با خانواده را دریافت کنید.امکان حضور در استرالیا تا ۱۲ ماه۱۹۰ دلار استرالیابین ۴ تا ۱۰ ماه

مدت زمان اعتبار ویزای استرالیا با پاسپورت دومینیکا

مدت زمان سفر به استرالیا با ویزای eVitor 600 معمولا ۹۰ روز است. یعنی شما ۳ ماه کامل وقت دارید که از کشور زیبای استرالیا دیدن کنید. با این وجود، بستگی به شرایط یا موقعیتی که عنوان می‌کنید، ممکن است بین ۳، ۶ یا ۱۲ ماه ویزای توریستی استرالیا به شما تعلق بگیرد. در نهایت بعد از ۳۶۵ روز ویزای استرالیا منقضی می‌شود.

نحوه درخواست ویزای eVisitor 600 استرالیا با پاسپورت دومینیکا

نحوه درخواست ویزای eVisitor 600 استرالیا با پاسپورت دومینیکا

مراحل زیر را برای اخذ ویزای آنلاین استرالیا طی کنید:

  • فرم درخواست آنلاین برای استرالیا را پر کنید.
  • مدارک مورد نیاز را ارائه دهید.
  • هزینه ویزای آنلاین را پرداخت کنید.
  • پس از تایید درخواست ویزای استرالیا، ویزا از طریق ایمیل برای متقاضی ارسال می‌شود.
  • ویزا را دریافت کنید.

پس از دریافت ویزا می‌توانید به استرالیا سفر کنید و طبق مدت زمان گفته شده در استرالیا بمانید.

اخذ پاسپورت دوم در کمتر از ۶ ماه

اهمیت پاسپورت دوم در افزایش آزادی سفر و فرصت‌های زندگی بر کسی پوشیده نیست، اما یک مشکل جدی این وسط وجود دارد. شما چگونه می‌خواهید خیلی سریع تابعیت مضاعف دریافت کنید و پاسپورت دوم داشته باشید؟ بسیاری از کشورها بعد از گذشت چند سال زندگی در آنها به شما شهروندی و پاسپورت می‌دهند. به همین دلیل باید کشور دوم خود را آگاهانه انتخاب کنید.

برنامه اخذ شهروندی و پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری محبوب‌ترین برنامه اخذ پاسپورت دوم در سراسر جهان است. یکی از دلایل این محبوبیت به مدت زمان کوتاه اخذ پاسپورت دومینیکا بر می‌گردد. معمولا بین ۳ تا ۶ ماه طول می‌کشد که شما صاحب یکی از معتبرترین پاسپورت‌های دنیا شوید و آزادانه به بسیاری از کشورها بدون نیاز به ویزا سفر کنید.

برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری

صنعت گردشگری نقش مهمی در اقتصاد دومینیکا دارد. دولت دومینیکا سال‌های زیادی است که تلاش می‌کند تا سرمایه‌گذاران دیگر کشورها به دومینیکا بیایند و در پروژه‌های مهم ساخت هتل یا دیگر زیرساخت‌های مربوط به گردشگری سرمایه‌گذاری کنند. در حال حاضر ۲ روش کلی برای اخذ پاسپورت دومینیکا وجود دارد:

  • اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق کمک بلاعوض به دولت (که هزینه آن حدود ۱۰۰ هزار دلار آمریکا است ولی سودآوری خاصی برای شما به همراه ندارد.)
  • اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری در یکی از پروژه‌های مورد تایید دولت (که هزینه آن حدود ۲۲۰ هزار دلار آمریکا است ولی ممکن است سودآوری به همراه داشته باشد.)

یکی از پروژه‌های مورد تایید دولت دومینیکا پروژه هتل هیلتون دومینیکا است که شرکت کنکاش نماینده فروش سهام این پروژه در ایران محسوب می‌شود. اگر بخواهید از روش دوم برای اخذ پاسپورت دومینیکا اقدام کنید، مشاوران تیم کنکاش می‌توانند درباره همه جوانب پروژه و مزایای آن با شما صحبت کنند.

کلام آخر

سفر به استرالیا یا بسیاری از کشورهای جهان با پاسپورت ایرانی با سختی و چالش‌های فراوانی همراه است. در این شرایط، برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا هزینه مقرون به صرفه‌ای نسبت به برنامه‌های مشابه دارد و شما نیازی ندارید برای اخذ پاسپورت حتی یک روز در دومینیکا زندگی کنید.

کافی است بخواهید پاسپورت دوم داشته باشید و همه چیز را به تیم کنکاش بسپارید. آنها به نمایندگی از شما تمام مراحل را تا مرحله پایانی اخذ پاسپورت دوم دومینیکا پیش می‌برند.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *