آیا سفر به کانادا با پاسپورت دومینیکا ممکن است؟

5/5 - (1 امتیاز)

شاید تا امروز نمی‌دانستید که جمعیتی در حدود ۳ میلیون نفر ایرانی در آمریکای شمالی یعنی کانادا و آمریکا زندگی می‌کنند. کانادا یکی از محبوب‌ترین کشورهای جهان برای اخذ ویزا در میان متقاضیان ایرانی است که با هر هدفی که دارید، می‌توانید با ورود به این کشور شانس یک زندگی خوب را تجربه کنید.

از طرف دیگر کانادا خودش هم کشوری مهاجرپذیر است و از طریق برنامه‌های مختلفی مانند ویزای کار، ویزای تحصیلی، ویزای اسکیل ورکر یا نیروی کار متخصص و … از متقاضیان سراسر جهان دعوت می‌کند تا برای تجربه زندگی جدید، آزاد و مرفه به کانادا سفر کنند.

البته در این راه یک مسئله بسیار مهم و تقریباً سخت وجود دارد و آن فرایند اخذ ویزای کانادا است. اخذ انواع ویزای کانادا از توریستی تا کاری تقریباً مدارک زیادی می‌خواهد و نیاز به مراحل اداری چندماهه دارد. هرگونه نقص در پرونده هم باعث رد درخواست و ریجکتی می‌شود. متأسفانه این روند صدور ویزا تحت‌تأثیر شرایط جامعه جهانی، شرایط ایران و البته ایرانیان داخل کانادا هم قرار دارد، به همین خاطر بسیاری از متقاضیان ایرانی به دنبال راه ساده‌تری برای اخذ ویزا هستند.

این راه ساده، داشتن پاسپورت دوم از کشوری مانند دومینیکا است که با کمک آن بتوانید به‌راحتی به کانادا سفر کرده و بدون نگرانی ریجکتی برای اخذ ویزا درخواست دهید، پس بیایید تا بیشتر درباره این موضوع صحبت کنیم.

نگاهی به انواع ویزای کانادا

دولت کانادا با اهداف مختلفی برای متقاضیان ویزا صادر می‌کند. برای تحصیل در مدرسه، کالج و دانشگاه باید درخواست ویزای تحصیلیstudy permit  بدهید و اگر می‌خواهید به‌صورت تمام‌وقت مشغول به کار شوید باید ویزای کار work permit بگیرید. ویزای توریستی کانادا هم به‌صورت مولتی (چند بار ورود) و ده‌ساله صادر می‌شود که چون پاسپورت ایرانی ۵ساله است، برای متقاضیان ایرانی ۵ساله صادر می‌شود.

دیگر برنامه‌های مهاجرتی کانادا هم مانند استارتاپ ویزا، اکسپرس اینتری و نیروی متخصص کار از جمله برنامه‌های اقامتی این کشور هستند که با ارائه ده‌ها مدرک کاری، تحصیلی، مالی و نامه‌های مختلف می‌توانید برای این ویزاها درخواست داده و طی بازه زمانی مشخص نتیجه را دریافت کنید.

متأسفانه، آمار بالای ریجکتی ویزای کانادا باعث شده تا بسیاری از متقاضیان ترجیح دهند از یک کشور معتبر درخواست پاسپورت دوم کرده و بدون این نگرانی‌ها ویزای کانادا بگیرند، پس بیایید که درباره این راه میان‌بر یعنی اخذ پاسپورت دوم از کشوری معتبر بیشتر صحبت کنیم.

بهترین راه دریافت پاسپورت دومینیکا چیست؟

بهترین راه میان‌بر برای دریافت ویزای کانادا، اخذ پاسپورت دوم از کشوری مانند دومینیکا است. دومینیکا یکی از کشورهای مشترک‌المنافع در حوزه دریای کارائیب است و درست مانند کانادا پادشاه انگلستان «چارلز سوم» را به‌عنوان رهبر قبول دارد.

این کشور به دلیل سخت‌گیری در روند صدور پاسپورت، جلوگیری از ورود افرادی که مشکوک به کلاهبرداری و پول‌شویی هستند و البته صادر نکردن پاسپورت برای افراد لیست تحریم‌های جهانی توانسته به یکی از معتبرترین دولت‌ها در صدور پاسپورت تبدیل شود. دارندگان این پاسپورت می‌توانند به بیش از ۱۴۴ کشور بدون ویزا سفر کنند.

از طرف دیگر، موقعیت خاص توریستی و امنیت اقتصادی، دومینیکا را به مقصد موردعلاقه سرمایه‌گذاران تبدیل کرده و این کشور توانسته برای ششمین بار در سال ۲۰۲۲ هم به‌عنوان بهترین کشور برای دریافت شهروندی اقتصادی معرفی شود.

حالا کشور دومینیکا با استفاده از اعتباری که پاسپورتش دارد، از متقاضیان و سرمایه‌گذاران دعوت کرده تا در ازای تزریق سرمایه به این جزیره زیبای کارائیب مجاز به درخواست پاسپورت مادام‌العمر دومینیکا باشند و بتوانند همراه با خانواده و فرزندان وابسته‌شان شهروندی دائمی این کشور را بگیرند.

روند درخواست پاسپورت دومینیکا کاملاً غیرحضوری است، پس شما با خیال راحت می‌توانید به زندگی و کار در کشور خودشان مشغول شده و صرفاً از مزایای پاسپورت دومینیکا استفاده کنید. درضمن برای درخواست پاسپورت دومینیکا باید از طریق نمایندگان رسمی دولت درخواست بدهید. حضور این نمایندگان برای بررسی دقیق پرونده و در راستای همان سخت‌گیری‌هایی است که در ابتدای مقاله گفتیم، پس اگر درخواستتان را به‌تنهایی برای دولت بفرستید، بررسی نخواهد شد.

روند اخذ پاسپورت دومینیکا به دو صورت انجام می‌شود:

  • کمک بلاعوض به دولت به مبلغ ۱۰۰ هزار دلار آمریکا که صرف توسعه زیرساخت‌های کشور می‌شود
  • سرمایه‌گذاری ۲۲۰ هزاردلاری در پروژه‌های مورد تأیید دولت که با شروع پروژه به درآمد و سوددهی می‌رسد

به این ترتیب و با انتخاب یکی از این ۲ روش و البته پرداخت هزینه‌های جانبی که برای روند بررسی پرونده، امور بیومتریک و صدور گواهی شهروندی است، در بازه زمانی ۳ تا ۶ ماهه صاحب یکی از معتبرترین پاسپورت‌های جهان می‌شود.

مزایای پاسپورت دومینیکا

اولین و شاید مهم‌ترین مزیت پاسپورت دومینیکا این است که با داشتن آن می‌توانید بدون ویزا به بیش از ۱۴۴ کشور دنیا از جمله تمامی کشورهای شنگن سفر کنید. دومین مزیت این پاسپورت هم شانس بسیار بالا برای اخذ ویزای توریستی ده‌ساله کانادا و آمریکا و یا انواع دیگر ویزای کانادا است، زیرا با پاسپورت دومینیکا حق و حقوقی کاملاً مشابه با شهروندان دومینیکا دارید و به راحتی می‌توانید به کشورهای آمریکای شمالی سفر کنید.

شانس تأسیس شرکت در جهان تجارت و اقتصاد آزاد، همکاری بین‌المللی با هلدینگ‌های بزرگ، سفر آزاد و بدون دغدغه، امکان تداوم سرمایه‌گذاری در سایر کشورها از جمله کشورهای اروپایی، دسترسی به حساب بانکی بین‌المللی و امکان اخذ اقامت انگلستان از دیگر مزایای داشتن پاسپورت معتبر دومینیکا است.

بیشتر بخوانید: آیا اقامت و سفر به انگلیس با پاسپورت دومینیکا امکان پذیر است؟

کلام آخر

حالا که با روند اخذ پاسپورت دومینیکا، هزینه و قوانین کلی آن آشنا شدید، برای شروع پرونده و تکمیل مدارک نیاز به آشنایی با نمایندگان رسمی دولت دارید.

شرکت کنکاش نماینده دولت دومینیکا در ایران برای اخذ پاسپورت این کشور است که علاوه بر راهنمایی بیشتر جهت اخذ پاسپورت و سرمایه‌گذاری در دومینیکا، برای جزئیات قانونی و … هم به متقاضیان مشاوره رایگان می‌دهد. در صورتی که برای شروع این راه مطمئن هستید، منتظر تماستان هستیم.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *