آیا اقامت و سفر به انگلیس با پاسپورت دومینیکا امکان پذیر است؟

4.9/5 - (27 امتیاز)

امکان سفر به انگلیس برای بیشتر متقاضیان ایرانی یکی از سخت‌ترین مسیرهای اخذ ویزا است و همین مسئله باعث شده تا متأسفانه بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان چندین سال از دیدن خانواده‌هایشان محروم باشند یا افرادی که به انگلیس مهاجرت کرده‌اند و در نقاط مختلف بریتانیا زندگی می‌کنند، امکان دعوت والدین و خانواده‌هایشان را نداشته باشند.

همین مسئله ناخوشایند باعث شده تا بسیاری از مردم که اعضای خانواده‌شان در انگلیس هستند یا خودشان می‌خواهند سفری راحت به این کشور داشته باشند، به دنبال اخذ پاسپورت معتبر از کشوری باشند که به آنها اجازه سفر به انگلیس را بدهد.

از طرف دیگر، خروج انگلیس از اتحادیه اروپا هم باعث برهم‌خوردن برخی موازنه‌ها در اروپا شد که مستقیماً روی روند اخذ ویزای توریستی و انواع دیگر ویزا تأثیر منفی داشت. به همین خاطر تصمیم گرفتیم به یکی از مهم‌ترین سؤالات همیشگی مشتریان پاسخ دهیم.

اگر دومینیکا را برای اخذ پاسپورت دوم انتخاب کردیم، آیا با پاسپورت این کشور می‌توانیم به انگلیس سفر کرده یا برای اخذ اقامت این کشور درخواست دهیم یا خیر؟

امکان سفر بدون ویزا به انگلیس با پاسپورت دومینیکا

دومینیکا یکی از کشورهای مشترک‌المنافع است که در دهه‌های گذشته به استقلال رسید. با داشتن پاسپورت دومینیکا شما با اطمینان می‌توانید بدون ویزا به انگلیس سفر کنید، اما درباره اخذ اقامت اعم از اقامت تحصیلی یا کاری قوانین کمی فرق دارد.

برای درخواست اقامت از دولت انگلیس با پاسپورت دومینیکا باید مطابق با قوانین همین کشور پیش بروید؛ یعنی اگر می‌خواهید درخواست اقامت تحصیلی کنید، ابتدا برای ثبت‌نام درخواست داده یا اصطلاحاً اپلای کرده و با ارائه پذیرش قطعی وارد پروسه اخذ اقامت تحصیلی انگلیس شوید. اگر به دنبال کار در این کشور هستید، از طریق سایت‌های جستجوی کار موقعیت مناسب پیدا کرده و از کارفرما نامه معروف به جاب آفر بگیرید تا بتوانید برای اقامت کاری درخواست دهید.

در هر صورت امکان اخذ اقامت انگلیس با پاسپورت دومینیکا بسیار ساده و همراه با جواب تقریباً مثبت است، منتها باید تمامی مدارکش را ارائه داده و فرم‌های مربوطه را کامل کنید.

مزایای پاسپورت دومینیکا

اگر بگوییم که پاسپورت دومینیکا یکی از معتبرترین پاسپورت‌های دنیا است، اشتباه نکردیم. علاوه بر اینکه دومینیکا تابعیت مضاعف را قبول دارد، با اخذ پاسپورت این کشور می‌توانید به بیش از ۱۴۴ کشور دنیا از جمله تمامی کشورهای شنگن سفر کنید.

پاسپورت دومینیکا به‌صورت مادام‌العمر و از طریق برنامه سرمایه‌گذاری به متقاضیان داده می‌شود و حاوی تراشه‌ای هوشمند از اطلاعات هویتی فرد است که به هیچ وجه قابل جعل نیست. همچنین دومینیکا با هدف حفظ اعتبار پاسپورتش در میان سایر کشورها حساسیت ویژه‌ای روی روند صدور پاسپورت دارد.

با این حساب، افرادی که در لیست تحریم بین‌المللی هستند یا منشأ ثروتشان مشخص نیست، با هدف جلوگیری از کلاهبرداری و پول‌شویی امکان اخذ پاسپورت دومینیکا را ندارند.

همین مسئله نشان می‌دهد دولت دومینیکا از مردم کشورش و از اعتبار پاسپورتش با دقت بالایی محافظت کرده و به همین خاطر هم توانسته در سال ۲۰۲۲ به‌عنوان بهترین کشور برای دریافت شهروندی اقتصادی انتخاب شود.

برنامه‌ سرمایه‌گذاری دومینیکا به متقاضی اجازه می‌دهد تا همراه با خانواده‌اش برای اخذ پاسپورت درخواست داده و در مدت‌زمان کوتاهی به نتیجه برسد، در واقع بر خلاف دیگر برنامه‌های اخذ پاسپورت که طولانی است، شما از زمان درخواست اخذ پاسپورت دومینیکا تا تحویل گرفتن آن فقط چند ماه منتظر هستید و کمتر از یک سال درخواست شما به نتیجه قطعی می‌رسد.

راه‌های اخذ پاسپورت دومینیکا چیست؟

برای اخذ پاسپورت دومینیکا دو راه بیشتر ندارید. در روش اول می‌توانید مبلغ ۱۰۰ هزار دلار آمریکا را به‌عنوان کمک بلاعوض به دولت بدهید که به‌عنوان هزینه توسعه زیرساخت‌های کشور استفاده می‌شود.

در روش دوم هم می‌توانید در یکی از پروژه‌های مورد تأیید دولت مانند پروژه هتل هیلتون دومینیکا مبلغ ۲۲۰ هزار دلار آمریکا سرمایه‌گذاری کنید و از سود سرمایه‌تان درآمد داشته باشید. به‌عنوان نکته‌ای مهم یادتان باشد که با خرید ملک در دومینیکا یا سرمایه‌گذاری در خرید زمین نمی‌توانید در دومینیکا برای اخذ پاسپورت درخواست دهید و فقط باید یکی از این دو راه را انتخاب کنید.

کلام آخر

دولت دومینیکا برای حفظ اعتبار پاسپورت کشورش و جلوگیری از کلاهبرداری روند سختگیرانه‌ای دارد و فقط پرونده‌هایی را قبول می‌کند که از طرف نماینده‌های رسمی و مورد تأیید خودش ارسال شده باشد. در نتیجه اگر می‌خواهید که درخواست شما برای سرمایه‌گذاری در دومینیکا به دست دولت برسد، نیاز به ارتباط با این نمایندگان دارید.

شرکت کنکاش نماینده فروش سهام هتل هیلتون دومینیکا است که با خیال راحت می‌توانید پرونده سرمایه‌گذاری‌تان را به متخصصان این مجموعه بسپارید تا به دست نمایندگان برسد. اگر نیاز به راهنمایی بیشتر هم داشتید، می‌توانید برای مشاوره رایگان تماس بگیرید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *