زندگی در اروپا با پاسپورت دومینیکا

1/5 - (1 امتیاز)

دومینیکا جزیره‌ای سرسبز و توریستی در شرق دریای کارائیب است که پاسپورت قدرتمند این کشور باعث محبوبیت آن در بین سرمایه‌گذاران خارجی شده است. افرادی که دارای پاسپورت دومینیکا هستند، امکان سفر به بیش از ۱۴۴ کشور جهان را بدون ویزا دارند! در حالی که با پاسپورت ایرانی نه تنها نمی‌توانید به کشورهای زیادی بدون ویزا سفر کنید، بلکه معمولا درخواست اخذ ویزا نیز با پاسخ منفی از سوی سفارت این کشورها مواجه می‌شود.

شهروندان دومینیکا می‌توانند بدون ویزا به کشورهای منطقه شنگن رفت و آمد کنند، طولانی مدت در انگلستان بمانند و حتی به بسیاری از کشورهای آسیای شرقی بدون ویزا سفر کنند. در این مقاله از بلاگ کنکاش، امکان زندگی در کشورهای اروپایی با پاسپورت دومینیکا را بررسی می‌کنیم. برای اینکه پاسخ سوال «آیا می توانیم با پاسپورت دومینیکا در اروپا زندگی کنیم؟» را بدانید، با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

اعتبار پاسپورت دومینیکا

برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا برای ششمین سال متوالی به عنوان بهترین برنامه اخذ شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری در جهان انتخاب شده است. یکی از دلایل این انتخاب به اعتبار بالای پاسپورت دومینیکا و قدرت آن برمی‌گردد. طبق جدیدترین رده‌بندی پاسپورت‌های جهان، پاسپورت دومینیکا در جایگاه ۳۴ قرار دارد و با آن می‌توانید به بیش از ۱۴۴ کشور دنیا بدون ویزا سفر کنید. علاوه بر این، اخذ ویزا به برای شهروند دومینیکا بسیار کار راحت‌تری نسبت به شهروند ایرانی است. با پاسپورت دومینیکا می‌توانید به راحتی ویزای آمریکا بگیرید و رویای رفتن به آمریکا را ممکن کنید.

تجربه زندگی در کشورهای اروپایی با پاسپورت دومینیکا

مشاهده تجربه سفر به کشورهای مختلف با پاسپورت دومینیکا نشان می‌دهد که آزادانه سفر کردن به کشورهای اروپایی با پاسپورت دومینیکا اصلا قابل مقایسه با پاسپورت ایرانی نیست. حالا باید دید آیا این آزادی فقط برای سفر کردن است یا شما می‌توانید با پاسپورت دومینیکا در این کشورها زندگی کنید!

شهروندان دومینیکا برای سفر به کشورهای اروپایی حوزه شنگن در هر ۱۸۰ روز به مدت ۹۰ روز به ویزا نیازی ندارند. به عبارت دیگر، اگر می‌خواهید نصف سال را در کشورهای اروپایی زندگی کنید، به راحتی می‌توانید با پاسپورت دومینیکا این کار را انجام دهید. برای بیشتر از این مدت حتما باید مدت زمان ویزای اقامتی خود را تمدید کنید. پس امکان زندگی در شنگن برای شهروندان دومینیکا ۶ ماه در سال است! برای انگلستان هم مدت زمان یکسان است. شهروندان دومینیکا می‌توانند بدون ویزای توریستی سالانه ۱۸۰ روز در انگلستان بمانند! یعنی شما می‌توانید ۶ ماه از سال را در انگلستان زندگی کنید و حتی در دوره‌های آموزشی شرکت کنید.

نکته مهمی که بهتر است در اینجا به آن اشاره کنیم، امکان زندگی شهروندان دومینیکا در کشورهای عضو کاریکام است. کشور دومینیکا عضو کاریکام است و طبق قراردادی که بین این کشورها تصویب شده، شهروندان دومینیکا می‌توانند در تمام کشورهای عضور کاریکام زندگی کنند. پس شاید نتوانید با پاسپورت دومینیکا در کشورهای اروپایی تمام طول سال را بمانید، اما در کشورهای عضور کاریکام این امکان را دارید.

شرایط لازم برای اخذ پاسپورت دومینیکا

برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا از دو طریق به سرمایه‌گذاران خارجی امکان اخذ پاسپورت دومینیکا را می‌دهد:

۱ ـ کمک بلاعوض به دولت دومینیکا به مبلغ ۱۰۰ هزار دلار آمریکا

۲ ـ سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تایید دولت دومینیکا به مبلغ ۲۲۰ هزار دلار

هر فرد بالای ۱۸ سال که توان مالی داشته باشد و در هیچ کشور خارجی سوء سابقه نداشته باشد، امکان شرکت در برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری را دارد. با توجه به اینکه جزیره توریستی دومینیکا پتانسیل‌های گردشگری فراوانی دارد و سالانه افراد زیادی به این جزیره می‌آیند، اقتصاد دومینیکا مسیر صعودی دارد. با خرید ملک در دومینیکا نه تنها سرمایه‌گذاری دلاری انجام می‌دهید، بلکه صاحب یک پاسپورت قدرتمند می‌شوید.

هزینه اخذ پاسپورت دومینیکا برای یک نفر یا خانواده

اخذ پاسپورت دومینیکا از هر نظر برای شهروندان ایرانی یک برد محسوب می‌شود. فقط هزینه‌ اخذ پاسپورت دومینیکا می‌تواند عامل محدود کننده مهمی باشد که همه نتوانند از این فرصت برای فراهم کردن رفاه بیشتر برای خود و اعضای خانواده استفاده کنند. در زیر می‌توانید هزینه اخذ پاسپورت دومینیکا برای یک نفر یا خانواده را در جدیدترین اصلاحیه برنامه پاسپورت دومینیکا ببینید.

هزینه اخذ پاسپورت دومینیکا در روش کمک بلاعوض به دولت دومینیکا

  • ۱۰۰ هزار دلار برای یک نفر متقاضی اصلی
  • ۱۵۰ هزار دلار برای متقاضی اصلی و همسر
  • ۱۷۵ هزار دلار برای متقاضی اصلی و تا ۳ فرد وابسته
  • ۲۵ هزار دلار برای هر فرد وابسته زیر ۱۸ سال
  • ۵۰ هزار دلار برای هر فرد وابسته بالای ۱۸ سال

هزینه اخذ پاسپورت دومینیکا در روش سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات

سرمایه‌گذاران در این گزینه باید یکی از پروژه‌های تایید شده دولت دومینیکا مانند پروژه هتل هیلتون دومینیکا را انتخاب کنند و  به ارزش ۲۲۰ هزار دلار آمریکا در آن پروژه سرمایه‌گذاری کنند.

مدت زمان اخذ پاسپورت دومینیکا

در بین مزایای متعدد پاسپورت دومینیکا، مدت زمان کوتاه اخذ پاسپورت دوم دومینیکا اهمیت ویژه‌ای دارد. به جرات می‌توان گفت هیچ برنامه‌ای وجود ندارد که به راحتی کشور دومینیکا بین ۳ تا ۶ ماه به شما و همه اعضای خانواده پاسپورت بدهد. از زمانی که شما به شرکت کنکاش مراجعه می‌کنید و مدارک مورد نیاز را آماده می‌کنید تا زمانی که پاسپورت دوم شما آماده می‌شود، فقط چند ماه زمان می‌برد! به عبارت دیگر، فقط ۶ ماه با سفر کردن بدون ویزا به بیش از ۱۴۴ کشور جهان فاصله دارید. از همه مهمتر، برای اخذ این پاسپورت نیازی نیست به دومینیکا سفر کنید یا در این جزیره زندگی کنید. حتی نیازی به مدرک زبان یا مدارک خاصی ندارید. شما بدون نگرانی از رها کردن کسب و کار خود در ایران می‌توانید کل فرایند را به نماینده رسمی دولت دومینیکا یعنی شرکت کنکاش بسپارید.

کلام آخر

کنکاش تنها نماینده رسمی دومینیکا در ایران است. متقاضیان اخذ پاسپورت دومینیکا نمی‌توانند به تنهایی مراحل برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا را انجام دهند و حتما نماینده رسمی دومینیکا باید تمامی مراحل را به نمایندگی از متقاضی انجام دهد. پس برای اطلاعت تکمیلی در زمینه اخذ پاسپورت دومینیکا از مشاوره رایگان کنکاش استفاده کنید. ما در تیم کنکاش به شما کمک می‌کنیم که بهترین گزینه را با در نظر گرفتن شرایط خود انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید|:

عکس ها و تصاویر کشور دومینیکا (مردم، طبیعت، نقشه)

دومینیکا روی نقشه (دومینیکا با چه کشورهایی هم‌ مرز است ؟)

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *