تجربه سفر به کشورهای مختلف با پاسپورت دومینیکا

امتیاز دهید post

پاسپورت ایرانی یکی از ضعیف‌ترین پاسپورت‌های جهان است و ایرانیان فقط می‌توانند به کشور‌هایی مانند اکوادور، سریلانکا، ترکیه و تعدادی کشور دیگر بدون ویزا سفر کنند. برخلاف محدودیت‌های پاسپورت ایرانی در سفر، تجربه سفر با پاسپورت دومینیکا شما را از اخذ ویزا برای بسیاری از کشور‌ها بی‌نیاز می‌کند. شهروندان دومینیکا می‌توانند بدون ویزا به تمام کشور‌های حوزه شنگن سفر کنند. آنها حتی برای سفر به کشور بسیار سخت‌گیر انگلستان نیاز به اخذ ویزا ندارند! شهروندان دومینیکا به‌راحتی می‌توانند ۶ ماه از سال را در انگلستان بگذرانند و از شهرهای جذاب این کشور دیدن کنند.

همین مقایسه محدود نشان می‌دهد که تجربه سفر به کشورهای مختلف با پاسپورت دومینیکا اصلا قابل مقایسه با تجربه سفر به کشورهای مختلف با پاسپورت ایرانی نیست. در ادامه بیشتر درباره اعتبار پاسپورت دومینیکا و تجربه سفر بدون ویزا با پاسپورت دومینیکا صحبت می‌کنیم. 

اعتبار پاسپورت دومینیکا

یکی از مهمترین مزایای برنامه اخذ شهروندی و پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری، اعتبار بالای پاسپورت دومینیکا یا پاسپورت قدرتمند این کشور است. طبق جدیدترین رده بندی در سال ۲۰۲۲، پاسپورت دومینیکا در جایگاه ۳۲ قرار دارد. در حالی که پاسپورت ایران در همین سال توانسته جایگاه بسیار پایین ۹۸ را کسب کند! عمق فاجعه زمانی مشخص می‌شود که شما متوجه می‌شوید پاسپورت کشور کوچک جیبوتی در جایگاه ۹۳ و در رتبه بهتری نسبت به ایران قرار دارد.

سفر بدون ویزا با پاسپورت دومینیکا

اخذ ویزا برای شهروندان ایرانی یکی از بزرگترین چالش‌های سفر‌های خارجی است. شما به عنوان یک ایرانی انتخاب‌های بسیار محدودی بین کشور‌های بدون ویزا دارید. در حالی که شهروندان دومینیکا از این نظر در آرامش خیال هستند. شهروندان دومینیکا با در دست داشتن پاسپورت دومینیکا می‌توانند بدون ویزا به بیش از ۱۴۴ کشور دنیا سفر کنند. در حالی که با پاسپورت ایرانی فقط می‌شود به ۴۱ کشور دنیا بدون ویزا سفر کرد. به عبارت دیگر، ایرانی‌های برای سفر کردن به ۱۸۸ کشور دیگر نیاز به درخواست ویزا دارند!

آیا همین دلایل کافی نیست که برای اخذ پاسپورت دوم دومینیکا مصمم‌تر شوید؟ فراموش نکنید که این مزیت در شرایط جنگ یا حوادث طبیعی نیز به دادتان می‌رسد. وقتی شما بتوانید به کشورهای بیشتری بدون ویزا سفر کنید، راحت‌تر می‌توانید از کشور خارج شوید و خودتان را به جای امنی برسانید.

سفر به انگلستان با پاسپورت دومینیکا

سفر به بریتانیا با پاسپورت دومینیکا نیازی به اخذ ویزا ندارد. این یعنی شهروندان دومینیکا می‌توانند بدون نیاز به درخواست ویزا به کشورهای انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی سفر کنند. سفر به انگلستان با پاسپورت دومینیکا و بدون نیاز به اخذ ویزا مزیت جذابی است که برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا در کمتر از ۶ ماه این رویا را محقق می‌کند.

شهروندان دومینیکا می‌توانند بدون ویزای توریستی ۱۸۰ روز در انگلستان بمانند! شما فقط با در دست داشتن پاسپورت دومینیکا امکان سفر به تمام شهرهای انگلستان را بدون نیاز به ویزا دارید. نکته دیگری که شاید تعداد زیادی از افراد از آن بی‌خبر باشند، امکان تحصیل در انگلستان در طول این ۱۸۰ روز است. به عبارت دیگر، شهروندان دومینیکا می‌توانند بدون نیاز به اخذ ویزای تحصیلی ۶ ماه در دوره‌های آموزشی مورد تایید دولت انگلستان تحصیل کنند.

سفر به کانادا با پاسپورت دومینیکا

کانادا کشوری مهاجر‌پذیر است و یکی از مقاصد محبوب ایرانیان برای مهاجرت محسوب می‌شود. به همین دلیل، خانواده‌های ایرانی زیادی در کانادا زندگی می‌کنند و سفر به کانادا یکی از انتخاب‌های ایرانیان برای دیدار دوستان و آشنایان است. از آنجایی که اعتبار پاسپورت ایرانی ۵ ساله است، ویزای توریستی کانادا با پاسپورت ایرانی فقط ۵ساله صادر می‌شود. البته آمار ریجکتی ویزای ایرانی بسیار زیاد است و ایرانیان ترجیح می‌دهند تا این مسیر را با یک پاسپورت دوم قدرتمند پیش ببرند. حالا باید دید سفر به کانادا با پاسپورت دومینیکا به چه شکل است!

سفر به کانادا با پاسپورت دومینیکا نیاز به اخذ ویزای توریستی کانادا دارد، اما شما با اخذ شهروندی دومینیکا و تابعیت مضاعف شانس بسیار بالایی برای دریافت ویزای توریستی کانادا دارید. علاوه بر این، ویزای توریستی کانادا با پاسپورت دومینیکا ۱۰ساله صادر می‌شود و از این نظر نیز بسیار مزیت قابل‌توجهی نسبت به پاسپورت ایرانی دارد.

سفر به آمریکا با پاسپورت دومینیکا

اگر بگوییم امکان سفر به آمریکا با پاسپورت ایرانی تقریبا غیر ممکن است، دروغ نگفته‌ایم. مراحل طاقت‌فرسا و قوانین بسیار سخت‌گیرانه‌ای برای ایرانیان وجود دارد که باعث شده آنها سفر به آمریکا را از لیست کشور‌های مورد علاقه خود خارج کنند. با این حال، اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق برنامه شهروندی دومینیکا تمام این معادلات را بهم ریخته است.

شهروندان دومینیکا محدودیت‌های سیاسی برای سفر به آمریکا ندارند و فقط باید برای ویزای مولتی آمریکا درخواست بدهند. سفر به آمریکا با پاسپورت دومینیکا بهترین و سریع‌ترین روش برای اخذ ویزای توریستی آمریکا است. به همین دلیل، ایرانیان می‌توانند با اخذ پاسپورت دومینیکا به عنوان شهروندان دومینیکا وارد کشور آمریکا شوند.

سفر به استرالیا با پاسپورت دومینیکا

در سال‌های گذشته، ایرانیان زیادی استرالیا را برای تحصیل و زندگی انتخاب کرده‌اند. زیبایی‌های طبیعی استرالیا در کنار اقتصاد قدرتمند این کشور باعث شده که مقصد خوبی برای سفر و مهاجرت باشد. سفر به استرالیا با پاسپورت دومینیکا نیاز به اخذ ویزا دارد. با این حال شهروندان دومینیکا در سریع‌ترین حالت ویزای توریستی eVisitor 600 استرالیا را می‌گیرند. این ویزا به صورت آنلاین برای شهروندان دومینیکا فعال است و نیاز به حضور برای اخذ ویزای توریستی استرالیا نیست.

حداقل مدت زمان اعتبار ویزای توریستی eVisitor 600 استرالیا برای شهروندان دومینیکا ۹۰ روز است. در شرایطی که دولت استرالیا تشخیص دهد که شما برای دیدن اعضای خانواده یا دلایل دیگر به مدت زمان بیشتری برای سفر به استرالیا نیاز دارید، این مدت زمان حتی تا ۳۶۵ روز یا یک سال نیز تمدید می‌شود.

نحوه دریافت پاسپورت دومینیکا

از سال ۱۹۹۳ تا به امروز، دولت دومینیکا از طریق برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا به سرمایه‌گذاران امکان اخذ شهروندی و پاسپورت دومینیکا را داده است. متقاضیان اخذ شهروندی و پاسپورت دومینیکا ۲ روش کلی برای دریافت پاسپورت دومینیکا پیش روی دارند. در زیر نحوه اخذ پاسپورت دومینیکا را می‌بینید:

  • اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق کمک بلاعوض به دولت
  • اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تایید دولت

جزیره توریسیتی دومینیکا ویژگی‌های بالقوه‌ زیادی برای گسترش صنعت گردشگری دارد. دولت دومینیکا از طریق این ۲ روش سرمایه‌گذاران خارجی را به سرمایه‌گذاری در دومینیکا ترغیب می‌کند. در روش اول، هزینه دریافت شده صرف توسعه زیر ساخت‌های شهری و ایجاد امکاناتی نظیر بیمارستان، مدرسه و ورزشگاه در دومینیکا می‌شود. برخلاف روش اول، سرمایه‌گذاری در روش دوم برای پروژه‌هایی است که در دومینیکا در حال ساخت و ساز هستند.

پتانسل گردشگری دومینیکا باعث شده که پروژه‌های زیادی در زمینه افزایش امکانات گردشگری در دومینیکا فعال باشند. پروژه هتل هیلتون دومینیکا یکی از این پروژه‌ها محسوب شده و تیم کنکاش نماینده فروش سهام آن در ایران است. در این روش، شما در کنار اخذ پاسپورت دومینیکا، سود حاصل از سرمایه‌گذاری را نیز کسب می‌کنید. به عبارت دیگر، اگر بخواهید از طریق سرمایه‌گذاری در پروژه هتل هیلتون دومینیکا شهروندی این کشور را دریافت کنید، یکی از سهام‌داران این هتل زنجیره‌ای بسیار معروف خواهید شد!

هزینه اخذ پاسپورت دومینیکا

هزینه اخذ شهروندی و پاسپورت دومینیکا در هر روش متفاوت است. حداقل هزینه لازم برای دریافت پاسپورت دومینیکا به صورت زیر است:

  • کمک بلاعوض به دولت دومینیکا به مبلغ ۱۰۰ هزار دلار آمریکا
  • سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تایید دولت دومینیکا به مبلغ حداقل ۲۲۰ هزار دلار آمریکا

همانطور که می‌بینید، دریافت پاسپورت دومینیکا یکی از مقرون به صرفه‌ترین راه‌های اخذ پاسپورت دوم است. به سختی می‌توان شرایطی را مانند این برنامه برای اخذ یک پاسپورت دوم قدرتمند پیدا کرد. به همین دلیل است که این برنامه برای ششمین سال متوالی در سال ۲۰۲۲ محبوب‌ترین برنامه شهروندی اقتصادی در سراسر جهان انتخاب شده است.

کلام آخر

انسان موجودی کمال‌گرا است و همیشه در این فکر است تا بهترین شرایط کاری، تحصیلی و امکانات زندگی را برای خود و اعضای خانواده فراهم کند. اخذ پاسپورت دوم قدرتمند فرصت‌های زندگی خانواده شما را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. یکی از مزایای پاسپورت دوم دومینیکا این است که شما می‌توانید برای تمام اعضای خانواده و حتی والدین خود درخواست شهروندی و پاسپورت دومینیکا را بدهید!

چه بخواهید راحت‌تر سفر کنید یا راحت‌تر به مقصد دوم برای زندگی فکر کنید، یک پاسپورت دوم قدرتمند موانع پیش روی شما را برمی‌دارد. کنکاش نماینده فروش سهام هتل هیلتون دومینیکا در ایران است. متقاضیان از طریق تیم کنکاش می‌توانند تمام مراحل اخذ پاسپورت را پیش ببرند. اگر درباره روش‌های اخذ پاسپورت دومینیکا سوالی دارید یا می‌خواهید شرایط خود را برای این روش‌ها بسنجید، مشاوره رایگان کنکاش بهترین و سریع‌ترین راه برای پاسخ‌دهی به سوالات شما است.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *