ویزای توریستی انگلستان

امتیاز دهید post

اگر همیشه آرزو داشته‌اید که روزی به انگلستان سفر کنید و جای‌جای این کشور زیبا و تاریخی را تماشا کنید، ویزای توریستی انگلستان بهترین انتخاب برای شماست. شاید هم یکی از اعضای خانواده یا عزیزان شما در این کشور باشد؛ باز هم ویزای توریستی انگلستان می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای سفر شما به این کشور باشد.

با ویزای توریستی انگلستان یا همان ویزای ویزیتوری استاندارد، می‌توانید به مدت ۶ ماه وارد خاک انگلستان شوید و به هر کجا از آن که دوست داشتید، سفر کنید. تیم کنکاش مسیر اخذ این ویزا را برای شما آسان کرده و به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید در عرض حدودا ۳ ماه، ویزای توریستی انگلستان را اخذ نمایید.

در این مقاله از کنکاش، قصد داریم تا تمام اطلاعات لازم درباره ویزای توریستی انگلستان را در اختیار شما قرار دهیم. در این مقاله از چیستی این ویزا خواهیم خواند، با شرایط، هزینه‌ها و همین‌طور با مدارک لازم برای تقاضای این ویزا نیز آشنا خواهیم شد.

ویزای توریستی انگلستان چیست؟

ویزای توریستی انگلستان (UK Standard Visitor Visa) از جمله ویزاهایی است که دولت انگلستان برای افرادی صادر می‌‌کند که قصد سفر به این کشور را دارند. افراد با استفاده از این ویزا می‌توانند به‌عنوان یک توریست وارد انگلستان شوند. طول مدت این ویزا معمولاً ۶ ماه است؛ اما در شرایط خاص می‌توان آن را مجددا تمدید کرد.

متقاضیان می‌توانند با این ویزا در دوره‌های مطالعاتی و تحصیلی (حداکثر تا سقف ۶ ماه) شرکت کنند، برای مقاصد درمانی به این کشور بیایند یا اینکه برای کسب‌وکار وارد انگلستان شوند. اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم، شما با استفاده از ویزای توریستی انگلستان می‌توانید این کارها را در خاک این کشور انجام دهید:

 • برای سفر یا تعطیلات به انگلستان سفر کنید؛
 • برای دیدن خانواده یا دوستان خود به این کشور بیایید؛
 • برای همکاری با خیریه‌های رسمی و ثبت‌شده وارد این کشور شوید؛
 • برای سفر به کشورهای دیگر از خاک انگلستان عبور کنید (ترانزیت فرودگاهی)؛
 • برای برخی از اهداف کاری خاص، مانند شرکت در کنفرانس‌های بین‌المللی وارد این کشور شوید؛
 • برای استفاده از انواع بورسیه‌های تحصیلی وارد خاک انگلستان شوید؛
 • برای شرکت در دوره‌های آموزشی خاص، مثلاً دوره‌های آرایشگری وارد انگلستان شوید؛
 • برای تحصیل و مطالعه، شرکت‌ در آزمون‌های تعیین سطح یا امتحان‌های خاص به این کشور سفر کنید؛
 • برای اهداف آکادمیک، به‌عنوان یک فرد شاخص علمی، دکتر متخصص یا دندان‌پزشک وارد انگلستان شوید؛
 • برای مقاصد درمانی و پزشکی این کشور را انتخاب کنید.

«توجه داشته باشید که ویزای توریستی انگلستان، با ویزای تحصیلی یا ویزای کاری کاملا متفاوت است؛ به عبارت دیگر، شما نمی‌توانید برای کار یا تحصیل طولانی‌مدت از ویزای توریستی استفاده کنید.»

شانس ما برای دریافت ویزای توریستی انگلستان چقدر است؟

اگر بخواهیم صادقانه در این مورد با شما صحبت کنیم، باید بگوییم همه چیز به شرکتی بستگی دارد که شما برای دریافت ویزای توریستی انگلستان انتخاب کرده‌اید. اگر شرکت انتخابی شما در این زمینه باتجربه باشد، بدون شک شانس شما برای دریافت این ویزا بسیار بالا خواهد بود؛ در غیر این صورت احتمال ریجکت‌شدن درخواست شما زیاد است.

شرکت‌ها و مؤسسات بسیاری در ایران وجود دارند که در زمینه دریافت ویزای توریستی انگلستان فعالیت دارند. در کلام، این شرکت‌ها دریافت این ویزا را برای شما تضمین می‌کنند؛ اما زمان عمل که می‌رسد، هیچ آبی از آنها گرم نخواهد شد! دلیلش نیز این است که این افراد تجربه و تبحر کافی برای چنین کاری را ندارند.

بسیاری از این شرکت‌ها از پروسه‌های قانونی و مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی انگلستان اطلاعات درستی ندارند. حتی نمی‌توانند مراجعین خود را به‌درستی برای حضور در جلسات مصاحبه سفارت آماده کنند. نتیجه تمام این موارد، آن می‌شود که درخواست متقاضی برای دریافت ویزا رد خواهد شد و او ضرر مالی و معنوی بسیاری خواهد کرد.

دریافت ویزای توریستی انگلستان با کنکاش

برخلاف تمام آن چیزی که در بخش قبلی به آن اشاره شد، کنکاش می‌تواند شانس شما را برای دریافت ویزای توریستی انگلستان، تا چندین برابر افزایش دهد. متخصصان کنکاش با سال‌ها تجربه در زمینه دریافت این ویزا و همچنین ویزای کشورهای دیگر، می‌توانند مرجع مناسب و مطمئنی برای شما متقاضیان گرامی باشند.

متخصصان کارکشته کنکاش به طور دقیق از تمامی قوانین اطلاع دارند. همچنین آنها تمامی مدارک لازم از ریز تا درشت را می‌شناسند و به شما در آماده‌سازی این مدارک کمک خواهند کرد. علاوه بر این، کنکاش شما را به بهترین شکل برای حضور در جلسات مصاحبه سفارت آماده خواهند کرد.

همچنین باید این نکته را نیز یادآور شویم، که با کنکاش می‌توانید ویزای ترویستی انگلستان را سریع‌تر از هرجای دیگر اخذ کنید؛ متخصصان تیم کنکاش می‌توانند این ویزا را در حدودا ۳ ماهه برای شما اخذ نمایند. با در نظر گرفتن تمام این موارد، هر عقل سلیمی می‌پذیرد که کنکاش بهترین انتخاب برای همکاری است.

ویزای توریستی انگلستان مناسب چه کسانی است؟

افراد بسیاری می‌توانند از ویزای توریستی انگلستان برای ورود به خاک این کشور استفاده کنند. به‌طورکلی، می‌توان این ویزا را برای ۳ دسته اصلی از افراد مناسب دانست:

 • دسته اول کسانی هستند که برای سفر و سیاحت وارد این کشور می‌شوند؛ اگر قصد دارید برای تعطیلات یا برای ملاقات با خانواده و دوستان خود راهی انگلستان شوید، ویزای توریستی این کشور می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.
 • دسته دوم، کسانی هستند که برای مقاصد کاری وارد کشور انگلستان می‌شوند؛ برای ملاقات‌های کاری، شرکت در جلسات یا کنفرانس‌های بین‌المللی یا حتی امضای قرارداد، این ویزا بهترین راهکار خواهد بود.
 • در نهایت دسته سوم، کسانی هستند که قصد شرکت در دوره‌های تحصیلی یا آکادمیک را دارند. در کنار این دسته از افراد، کسانی که قصد استفاده از خدمات درمان انگلستان را دارند نیز باید گنجاند. همان‌طور که خودتان هم می‌دانید، سیستم آموزشی و همین‌طور سیستم درمانی انگلستان، در دنیا سرآمد است!

انواع ویزای توریستی انگلستان

ویزای توریستی انگلستان بسته به هدف شما از سفر به این کشور، دارای انواع مختلفی است. بنا بر قوانین دولت انگلستان، ویزای توریستی این کشور به زیرمجموعه‌های زیر تقسیم‌ می‌شود:

ویزای توریستی دیدار با خانواده

همان‌طور که از نام این نوع ویزا نیز به‌خوبی پیداست، اگر قصد سفر به انگلستان برای دیدار با خانواده یا آشنایان خود را دارید، باید از آن استفاده کنید. از جمله نکات مهم این ویزا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدت‌زمان این ویزا ۶ماهه است.
 • با این ویزا، شما حق کار و استفاده از خدمات دولتی را نخواهید داشت.
 • در این ویزا نمی‌توانید افراد وابسته به خود را همراهتان وارد انگلستان کنید.
 • در صورت سفر با خانواده، باید برای آنها نیز ویزا دریافت کنید.

ویزای توریستی افراد زیر ۱۸ سال

تمام افراد زیر ۱۸ سالی که قصد سفر به انگلستان را دارند، لازم است برای دریافت این نوع ویزا درخواست بدهند. اگر زیر ۱۸ سال هستید و می‌خواهید برای دیدار با خانواده یا استفاده‌ از بورسیه‌های تحصیلی به انگلستان بروید، لازم است که این ویزا را داشته باشید. از مهم‌ترین نکات این ویزا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدت‌زمان این ویزا ۶ماهه است.
 • هم خود فرد و هم والدین او می‌توانند برای این ویزا درخواست بدهند.
 • برای این ویزا باید مدارکی دال بر وجود اقامتگاه مناسب برای فرد و همچنین مدارک تمکن مالی ارائه دهید.

ویزای توریستی کسب‌وکار

ویزای توریستی کسب‌وکار را نباید با انواع ویزاهای کاری انگلستان اشتباه گرفت. به همین دلیل اگر قصد دارید که برای مقاصد کاری خاصی وارد انگلستان شوید، بهتر است که ابتدا با مشاوران کنکاش مشورت کنید تا بعداً دچار دردسر نشوید. با استفاده از ویزای توریستی کسب‌وکار، شما تنها قادر به انجام فعالیت‌های محدودی خواهید بود. از جمله مهم‌ترین نکات می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • مدت‌زمان این ویزا ۶ماهه است.
 • از این ویزا تنها می‌توانید برای شرکت در کنفرانس‌های کاری، تکمیل کارهای آکادمیک، شرکت‌ در رویدادها ورزشی، مذاکره با شرکت‌ها، امضای قراردادها و انجام تحقیقات کاری استفاده کنید.

ویزای توریستی تحصیلی

ویزای توریستی مطالعاتی را نیز نباید با ویزای تحصیلی انگلستان اشتباه کرد. اگر برای تحصیل در مدت محدود و کوتاه قصد ورود به انگلستان را دارید، باید این نوع ویزا را دریافت نمایید. این ویزا با عنوان ویزای تحصیلی کوتاه‌مدت نیز شناخته می‌شود. از جمله نکات مهم این ویزا می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • مدت‌زمان این ویزا ۶ماهه است.
 • برای تحصیل طولانی‌مدت نمی‌توان از این ویزا استفاده کرد.
 • برای تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دیگر مقاطع، نمی‌توان از این ویزا استفاده کرد.

ویزای توریستی ترانزیت

اگر برای توقف بین دو پرواز لازم است که در خاک انگلستان حضور داشته باشید، باید از این نوع ویزا استفاده کنید. این نوع ویزای توریستی قوانین متفاوتی دارد که در صورت لزوم، حتماً باید از آنها اطلاع داشته باشید. از جمله نکات مهم در این ویزا می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • مدت‌زمان این ویزا تنها ۴۸ ساعت است.
 • برای دریافت این ویزا نیز باید حداقل از ۴۸ ساعت قبل اقدام کنید.
 • مدارک سفر خود را نیز باید برای دریافت این ویزا ارائه بدهید.

ویزای توریستی طولانی‌مدت

درصورتی‌که قرار است به‌صورت مکرر به خاک انگلستان رفت‌و‌آمد داشته باشید، می‌توانید از ویزای توریستی طولانی‌مدت استفاده کنید. ویزاهای طولانی‌مدت خود در انواع ۲ساله، ۵ساله و ۱۰ساله موجود هستند. در هر یک از این سه نوع، شما اجازه دارید که در هر بار ورود به خاک انگلستان، حداکثر تا ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشید.

شرایط لازم برای دریافت ویزای توریستی انگلستان

اگر قصد سفر به انگلستان را با ویزای توریستی این کشور دارید، باید دارای شرایط خاصی باشید. از جمله مهم‌ترین شرایط اولیه لازم برای دریافت ویزای توریستی انگلستان، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم (توجه کنید که این شرایط، برای افرادی است که خارج از منطقه اقتصادی اروپا یا EEA زندگی می‌کنند):

 • پاسپورت یا گذرنامه معتبر که برای تمام مدت اقامت شما، اعتبار داشته باشد.
 • باید اثبات کنید که بعد از پایان مدت اقامت خود، خاک انگلستان را ترک خواهید کرد.
 • باید تمکن مالی خود را برای حضور در انگلستان اثبات کنید و نشان دهید که می‌توانید خود و افراد وابسته به خود را در طول اقامت، از نظر مالی تأمین نمایید.
 • باید تمکن مالی خود را برای بازگشت به کشور خود اثبات کنید.
 • در نهایت، باید ثابت کنید که قصد اقامت در انگلستان برای مدت طولانی به شکل بازدیدهای متوالی و پشت‌سرهم را ندارید؛ باید نشان دهید که نمی‌خواهید این کشور را به‌عنوان محل زندگی دائمی انتخاب کنید.

 مدارک لازم برای درخواست ویزای توریستی انگلستان

علاوه بر دارابودن شرایط لازم، شما باید مدارک خاصی را نیز در هنگام درخواست برای اخذ ویزای توریستی انگلستان ارائه بدهید. دولت انگلستان از جمله سخت‌گیرترین قوانین را دارد و درست به همین دلیل، باید دقت لازم را در ارائه مدارک به خرج دهید. از جمله مدارکی که باید در زمان ثبت درخواست خود داشته باشید، مدارک شناسایی معتبر و مدارک مالی و بانکی است.

لیست کامل مدارک مورد نیاز بعد از عقد قرارداد با کنکاش در اختیار شما قرار می‌گیرد.

هزینه اخذ ویزای توریستی انگلستان چقدر است؟

در بحث مالی و هزینه‌ها، علاوه بر اثبات تمکن مالی به دولت انگلستان، لازم است که هزینه‌های مختلفی را نیز پرداخت کنید. هزینه اخذ ویزا یا همان اپلیکیشن فی، مهم‌ترین هزینه‌ای است که باید برای دریافت ویزای توریستی انگلستان آن را پرداخت کنید. بسته به نوع ویزای توریستی شما، این هزینه متفاوت خواهد بود. علاوه بر این، شما باید هزینه امور اداری و بررسی پرونده را نیز پرداخت نمایید.

در جدول زیر می‌توانید هزینه اپلیکیشن فی را به تفکیک نوع ویزای توریستی خود، مشاهده فرمایید:

نوع خدماتمیزان هزینهمدت اعتبار ویزا
ویزای توریستی ترانزیت۶۴ پوند
ویزای توریستی استاندارد۱۱۵ پوندحداکثر ۶ ماه
ویزای توریستی برای مقاصد پزشکی۲۰۰ پوندحداکثر ۱۱ ماه
ویزای توریستی برای افراد آکادمیک۲۰۰ پوندحداکثر ۱۲ ماه
ویزای توریستی طولانی‌مدت (۲ساله)۴۰۰ پوندحداکثر ۶ ماه در هر بار حضور
ویزای توریستی طولانی‌مدت (۵ساله)۷۷۱ پوندحداکثر ۶ ماه در هر بار حضور
ویزای توریستی طولانی‌مدت (۱۰ساله)۹۶۳ پوندحداکثر ۶ ماه در هر بار حضور

مدت‌زمان دریافت ویزای توریستی انگلستان چقدر است؟

بسته به نوع ویزایی که قرار است برای آن اقدام کنید و همین‌طور کشور مبدا، مدت‌زمان دریافت ویزای توریستی انگلستان متفاوت خواهد بود. از آنجایی که همیشه موانع بسیاری برای ما ایرانی‌ها در سطح بین‌الملل وجود دارد، می‌توان انتظار داشت که دریافت این ویزا نیز به درازا بکشد. به همین دلیل لازم است که چند ماه قبل از موعد سفر، پروسه انجام این کار را آغاز کنید.

از جمله امتیازهای همکاری با تیم کنکاش برای دریافت ویزای توریستی انگلستان، کاهش مدت‌زمان صدور ویزا است. چنان که پیش‌تر در همین مقاله به آن اشاره کردیم، کنکاش می‌تواند روند اداری صدور ویزا را تا حدود ۳ ماه برای شما کاهش دهد. همچنین بد نیست بدانید که اگر صاحب پاسپورت دومینیکا نیز باشید، می‌توانید مسیر اخذ ویزای توریستی انگلستان را حتی آسان‌تر از قبل کنید.

نیم‌نگاهی به دریافت پاسپورت دومینیکا

دریافت شهروندی دومینیکا و سپس پاسپورت این کشور، اصلی‌ترین خدمات تیم کنکاش است. کنکاش نمایندگی رسمی دولت دومینیکا بوده و شما می‌توانید با خیال راحت به آن اعتماد کنید. از آنجایی که دومینیکا یکی از قوی‌ترین پاسپورت‌های دنیا را دارد و به کمک آن می‌توان به بیشتر از ۱۴۱ کشور بدون ویزا سفر کرد، بدون شک اخذ آن می‌تواند امتیازی بزرگ باشد.

برای دریافت پاسپورت دومینیکا شما ۲ راه پیش روی خواهید داشت؛ روش اول، آن است که کمک بلاعوض ۱۰۰ هزار دلاری به دولت دومینیکا پرداخت کنید. دوم نیز سرمایه‌گذاری ۲۲۰ هزار دلاری در بخش املاک و پروژه‌های تایید شده این کشور است. کنکاش برای دریافت شهروندی دومینیکا از هر دو راه، در خدمت شماست.

آیا می‌توان ویزای توریستی انگلستان را تمدید کرد؟

چنان که در بخش‌های قبلی نیز به آن اشاره کردیم، مدت اعتبار ویزای توریستی انگلستان، تنها ۶ ماه است. درصورتی‌که نیاز داشته باشید بیشتر از این مدت‌زمان در خاک انگلستان بمانید، می‌توانید ویزای توریستی خود را تمدید کنید. (توجه داشته باشید که این تمدید اعتبار ویزا، با ویزای توریستی بلندمدت متفاوت است؛ در ویزاهای بلندمدت نیز شما تنها ۶ ماه مجاز به حضور در انگلستان خواهید بود.)

تمدید ویزای توریستی بیشتر از ۶ ماه شرایط خاصی دارد که به شرح زیر هستند:

 • برای تمدید ویزای توریستی خود باید مبلغ ۱۰۰۰ پوند را پرداخت کنید و همین‌طور مدارک لازم را نیز ارائه بدهید.
 • اگر دریافت خدمات درمانی شما به بیشتر از ۶ ماه نیاز داشته باشد، می‌توانید در خاک انگلستان بمانید.
 • اگر یک فرد آکادمیک باشید و شرایط لازم برای حضور طولانی‌تر در خاک انگلستان را داشته باشید، می‌توانید از تمدید ویزا استفاده کنید.
 • اگر یک فرد محصل باشید که قصد شرکت مجدد در آزمون‌های خاصی همچون PLAB داشته باشید، می‌توانید بیشتر از ۶ ماه در انگلستان بمانید.
 • در نهایت، برای تمدید ویزای توریستی خود باید تا وقتی اقدام کنید که هنوز در خاک انگلستان حضور دارید.

کلام آخر

در این مقاله از کنکاش، با ویزای توریستی انگلستان آشنا شدیم. ویزای توریستی انگلستان یکی از بهترین راهکارها برای سفر به این کشور است و می‌تواند مزایای بسیاری را برای شما عزیزان به همراه داشته باشد. اگر قصد تفریح، دیدار با خانواده، برخورداری از خدمات درمانی یا شرکت در دوره‌های کوتاه آموزشی را دارید، این ویزا بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

تیم زبده کنکاش با بیشتر از ۳۰ سال تجربه، مطمئن‌ترین مرجع برای شما خواهد بود. کنکاش به شما عزیزان کمک خواهد کرد که شانس خود را برای دریافت ویزای توریستی انگلستان افزایش و همچنین مدت‌زمان اخذ این ویزا را نیز تا حدود ۳ ماه کاهش دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر از جزییات و قوانین ویزای توریستی انگلستان، با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *