ویزای مولتی آمریکا با پاسپورت دومینیکا

5/5 - (1 امتیاز)

اگر اخذ ویزای آمریکا را یکی از سخت‌ترین فرایندهای اداری دریافت ویزا در مقایسه با سایر کشورها بدانیم، اشتباه نکردیم. روند اخذ ویزای ایالات متحده با انتظار طولانی برای وقت سفارت آن هم در کشورهای همسایه مانند ارمنستان و ترکیه شروع شده و بعد از جمع‌آوری تعداد زیادی از مدارک و اسناد مختلف و تحویل آنها به سفارت، به مرحله بعدی یعنی انتظار برای جواب سفارت می‌رسد. به همین خاطر بسیاری از متقاضیان ایرانی برای راه میان‌بر سفر راحت و اخذ ویزای مولتی (چند بار ورود) امریکا با تیم کنکاش تماس می گیرند.

به همین بهانه امروز می‌خواهیم درباره این راه میان‌بر یعنی اخذ پاسپورت دوم از کشوری که برای دولت آمریکا معتبر است، صحبت کنیم.

اخذ ویزای مولتی آمریکا با پاسپورت دومینیکا

بهترین راه میان‌بر برای اخذ ویزای مولتی آمریکا و البته قدرت سفر بدون ویزا به تعداد زیادی از کشورهای جهان اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق برنامه‌ سرمایه‌گذاری این کشور است.

دومینیکا یکی از کشورهای حوزه دریای کارائیب و از جمله کشورهای مشترک‌المنافع است. واحد پول این کشور دلار دومینیکا و پایتخت آن شهری بندری به نام روسو است. بیشتر مردم دومینیکا به‌خصوص جوان‌ها تسلط خوبی به انگلیسی دارند و این کشور چند سالی است که در صنعت گردشگری دنیا به مقصد محبوب ثروتمندان، افراد مشهور و سلبریتی‌ها برای سفر، تعطیلات و خوشگذرانی تبدیل شده است. در واقع طبیعت سرسبز و زیبا، موقعیت جغرافیایی جزیره، آب‌وهوای مطبوع، موقعیت‌های مطمئن برای سرمایه‌گذاری، اعطای پاسپورت مادام‌العمر و سخت‌گیری دولت در بررسی متقاضیان سرمایه‌گذاری، این جزیره را به یکی از بهترین کشورهای جهان برای سرمایه‌گذاری تبدیل کرده است.

دولت دومینیکا از موقعیت و فرصت خاص جزیره استفاده کرده و با اعطای پاسپورت معتبر کشورش از سرمایه‌گذاران سراسر جهان دعوت کرده تا دومینیکا را برای افزایش آزادی سفرشان انتخاب کنند. دومینیکا در سال ۲۰۲۲ برای ششمین مرتبه به‌عنوان کشور محبوب و مطمئن شهروندی اقتصادی شناخته شد و دولت با سخت‌گیری در روند بررسی پرونده‌ها، این کشور را به سرزمینی امن و مطمئن برای سفر، سرمایه‌گذاری و افزایش سود و درآمد تبدیل کرده است.

حالا بسیاری از هلدینگ‌های گردشگری دنیا مانند خانواده هتل هیلتون مشغول ساخت هتل لوکس، مجلل و ۵ ستاره در این جزیره هستند و توجه بسیاری از غول‌های توریسم بین‌المللی به دومینیکا جلب شده است. خوشبختانه شهروندان ایرانی هم در لیست مجاز برای سرمایه‌گذاری در این جزیره هستند و در قبال این سرمایه‌گذاری، متقاضیان می‌توانند برای دریافت پاسپورت معتبر دومینیکا درخواست داده و در نتیجه آن، شانسی برای دریافت ویزای توریستی ده‌ساله آمریکا داشته باشند.

مزایای اخذ پاسپورت دومینیکا چیست؟

با این مقدمه بیایید بیشتر درباره مزایای پاسپورت دومینیکا صحبت کنیم. برخلاف فرایند اخذ ویزای مولتی آمریکا که زمان‌بر است و ممکن است حتی چند سال طول بکشد، روند اخذ پاسپورت دومینیکا کوتاه بوده و متقاضیان در بازه زمانی چند ماهه موفق به دریافت پاسپورت مادام‌العمر دومینیکا می‌شوند.

پاسپورت دومینیکا مانند سایر کشورهای جهان به‌صورت ده‌ساله صادر شده و بعد از آن فرد مجاز است که پاسپورتش را کاملاً قانونی مجدد تمدید کند. پاسپورت‌های جدید هم حاوی تراشه‌ای فلزی از اطلاعات هویتی هر فرد است که امکان جعل اطلاعات را به حداقل می‌رساند. در نتیجه امکان کلاهبرداری نیز وجود ندارد.

متقاضی می‌تواند همراه با همسر و فرزندانش برای پاسپورت دومینیکا درخواست داده و این مسیر را برای سایر اعضای خانواده‌اش کوتاه‌تر و آسان‌تر کند. از طرف دیگر روند اخذ پاسپورت دومینیکا کاملاً غیرحضوری است و شخص می‌تواند بدون سفر به این جزیره و فقط با دریافت پاسپورتش برای اخذ ویزای مولتی آمریکا درخواست داده و در مدت زمانی کوتاه نتیجه آن را دریافت کند.

بنابراین، والدینی که فرزندانشان در آمریکا مشغول تحصیل هستند یا افرادی که به دلیل قوانین ناعادلانه صدور ویزای آمریکا برای ایرانیان و روند طولانی وقت سفارت از دیدن اعضای خانواده‌شان محروم شده‌اند، با سرمایه‌گذاری در دومینیکا می‌توانند نهایتاً در مدت چند ماه پاسپورت دوم گرفته و سپس برای اخذ ویزای آمریکا درخواست داده و ویزای مولتی بگیرند. در واقع این افراد حق و حقوقی مانند شهروندان دومینیکایی دارند و شانس بسیار بالایی برای دریافت ویزای مولتی آمریکا با پاسپورت دومینیکا دارند.

علاوه بر اخذ ویزای مولتی آمریکا با داشتن پاسپورت دومینیکا می‌توانید برای اخذ ویزای توریستی کانادا و یا انگلیس درخواست داده و از طرف دیگر به بیش از ۱۴۴ کشور مانند تمامی کشورهای حوزه شنگن بدون ویزا و کاملاً آزادانه سفر کنید.

برای سفر به آمریکا چگونه پاسپورت دومینیکا بگیرم؟

خب حالا به سؤال مهم شما می‌رسیم و آن روند اخذ پاسپورت دومینیکا است تا بعد از دریافت پاسپورت جدید بتوانید به‌عنوان یک شهروند دومینیکایی درخواست ویزای آمریکا دهید.

دولت دومینیکا از سرمایه‌گذاران سراسر جهان دعوت کرده تا از طریق دو مسیر

  • کمک بلاعوض به دولت با مبلغ ۱۰۰ هزار دلار آمریکا
  • سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تأیید دولت دومینیکا به مبلغ ۲۲۰ هزار دلار آمریکا

وارد فرایند دریافت پاسپورت شده و درخواستشان را از طریق نمایندگان رسمی برای دولت بفرستند. البته علاوه بر این سرمایه، برای صدور گواهی شهروندی، امور بیومتریک و بررسی پرونده هم یک‌سری هزینه‌های جانبی وجود دارد.

در ضمن دولت دومینیکا در صدور پاسپورتش سخت‌گیری بسیاری دارد تا بتواند همچنان یکی از بهترین پاسپورت‌های معتبر جهان را داشته باشد و به‌عنوان مقصدی مطمئن برای سرمایه‌گذاری باقی بماند. به همین جهت متقاضیان پاسپورت دومینیکا باید در روند شروع پرونده منشأ ثروتشان را مشخص کرده، تمامی مدارک را با دقت کافی و بدون هرگونه دروغ یا جعل کامل کنند. متقاضی اصلی باید بالای ۱۸ سال و بدون سوءسابقه باشد تا در نهایت درخواستش مورد قبول دولت قرار بگیرد و در مسیر اخذ ویزای مولتی امریکا موفق شود.

بیشتر بخوانید: سفر به آمریکا با پاسپورت دومینیکا، راهی آسان و بی‌دردسر

کلام آخر

راه میان‌بر دریافت ویزای مولتی آمریکا بدون استرس دریافت نتیجه ویزا، دریافت پاسپورت دومینیکا است که علاوه بر موقعیت سفر به آمریکا، راه کانادا، انگلستان، حوزه شنگن و بسیاری از کشورهای دیگر در جهان را برایتان باز می‌کند. شما با داشتن پاسپورت دوم می‌توانید در صورت بروز ناگهانی هرگونه جنگ، بحران یا شورش در منطقه بدون معطلی به کشور دومتان سفر کرده و دوباره زندگی را از سر بگیرید تا خطری تهدیدتان نکند.

البته اگر یادتان باشد گفتیم که دولت دومینیکا برای حفظ اعتبار پاسپورت کشورش سخت‌گیری ویژه‌ای دارد. مثلاً اشخاصی که در تحریم جهانی هستند یا سوءسابقه دارند، نمی‌توانند برای پاسپورت دومینیکا درخواست دهند. به همین دلیل دولت از متقاضیان خواسته تا پرونده‌هایشان را به‌صورت شخصی ارسال نکنند و حتماً از طریق نمایندگان رسمی یا همان ایجنت‌های دولت درخواست دهند.

شرکت کنکاش تنها نماینده فروش سهام هتل هیلتون دومینیکا در ایران است که برای شروع پرونده، جمع‌آوری مدارک لازم و تکمیل فرم‌ها، مشاوره و راهنمایی بیشتر به تمام سؤالات شما پاسخ خواهد داد. اگر قصد سفر به آمریکا، کانادا یا انگلستان را دارید برای جزئیات بیشتر شروع این راه میان‌بر و کوتاه با ما تماس بگیرید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *