ویزای مولتی آمریکا با پاسپورت دومینیکا

5/5 - (1 امتیاز)

اگر اخذ ویزای آمریکا را یکی از سخت‌ترین فرایندهای اداری دریافت ویزا در مقایسه با سایر کشورها بدانیم، اشتباه نکرده‌ایم. روند اخذ ویزای ایالات متحده با انتظار طولانی برای وقت سفارت آن هم در کشورهای همسایه مانند ارمنستان و ترکیه شروع شده و بعد از جمع‌آوری تعداد زیادی از مدارک و اسناد مختلف و تحویل آنها به سفارت، به مرحله بعدی یعنی انتظار برای جواب سفارت می‌رسد. به همین خاطر بسیاری از متقاضیان ایرانی برای راه میان‌بر سفر راحت و اخذ ویزای مولتی (چند بار ورود) امریکا با تیم کنکاش تماس می گیرند.

به همین بهانه امروز می‌خواهیم درباره این راه میان‌بر یعنی اخذ پاسپورت دوم از کشوری که برای دولت آمریکا معتبر است، صحبت کنیم.

ویزای مولتی آمریکا چیست؟

قبل از هر چیز، بد نیست ابتدا این موضوع را بررسی کنیم که اصلا ویزای مولتی آمریکا چیست؟ در پاسخ باید چنین بگوییم که کشور آمریکا، ویزاهای مختلفی را برای متقاضیان ورود به این کشور صادر می‌کند. ویزای مولتی از جمله ویزاهایی است که زیرمجموعه ویزای توریستی این کشور قرار می‌گیرد.

همان‌طور که در مقدمه به آن اشاره کردیم، نام دیگر ویزای مولتی، ویزای چندبار ورود است. این ویزا تا ۱۰ سال اعتبار دارد و شما با استفاده از آن، می‌توانید چندین بار وارد خاک آمریکا شوید. ویزای مولتی به شما اجازه می‌دهد که در این بازه زمانی ۱۰ ساله، هر سال ۶ ماه را در خاک آمریکا اقامت داشته باشید.

اعتبار طولانی‌مدت این ویزا و همین‌طور اجازه ورود چندگانه، از جمله مهم‌ترین امتیازهای این ویزا به شمار می‌رود که افراد بسیاری را به خود جذب کرده است.

ویزای مولتی آمریکا با پاسپورت دومینیکا چگونه است؟

اخذ ویزای مولتی آمریکا با پاسپورت دومینیکا

اخذ پاسپورت دومینیکا، بهترین راه میان‌بر برای گرفتن ویزای مولتی آمریکا است؛ البته قدرت سفر بدون ویزا نیز از دیگر امتیازهای پاسپورت دومینیکا به شمار می‌رود. با استفاده از برنامه اخذ شهروندی با سرمایه‌گذاری در دومینیکا (CBI) می‌توانید ویزای مولتی آمریکا را خیلی ساده‌تر و بی‌دردسرتر به‌دست آورید.

ویزای مولتی آمریکا با پاسپورت دومینیکا چگونه است؟

اندکی درباره دومینیکا و جاذبه‌های این کشور

دومینیکا یکی از کشورهای حوزه دریای کارائیب و از جمله کشورهای مشترک‌المنافع است. واحد پول این کشور دلار دومینیکا و پایتخت آن شهری بندری به نام روسو است. بیشتر مردم دومینیکا به‌خصوص جوان‌ها تسلط خوبی به انگلیسی دارند و این کشور چند سالی است که در صنعت گردشگری دنیا به مقصد محبوب ثروتمندان، افراد مشهور و سلبریتی‌ها برای سفر، تعطیلات و خوشگذرانی تبدیل شده است.

در واقع طبیعت سرسبز و زیبا، موقعیت جغرافیایی جزیره، آب‌وهوای مطبوع، موقعیت‌های مطمئن برای سرمایه‌گذاری، اعطای پاسپورت مادام‌العمر و سخت‌گیری دولت در بررسی متقاضیان سرمایه‌گذاری، این جزیره را به یکی از بهترین کشورهای جهان برای سرمایه‌گذاری تبدیل کرده است.

شهروندی اقتصادی، گنج دومینیکا

دولت دومینیکا از موقعیت و فرصت خاص جزیره استفاده کرده و با اعطای پاسپورت معتبر کشورش از سرمایه‌گذاران سراسر جهان دعوت کرده تا دومینیکا را برای افزایش آزادی سفرشان انتخاب کنند.

دومینیکا در سال ۲۰۲۲ برای ششمین مرتبه به‌عنوان کشور محبوب و مطمئن شهروندی اقتصادی شناخته شد و دولت با سخت‌گیری در روند بررسی پرونده‌ها، این کشور را به سرزمینی امن و مطمئن برای سفر، سرمایه‌گذاری و افزایش سود و درآمد تبدیل کرده است.

حالا بسیاری از هلدینگ‌های گردشگری دنیا مانند خانواده هتل هیلتون مشغول ساخت هتل لوکس، مجلل و ۵ ستاره در این جزیره هستند و توجه بسیاری از غول‌های توریسم بین‌المللی به دومینیکا جلب شده است. خوشبختانه شهروندان ایرانی هم در لیست مجاز برای سرمایه‌گذاری در این جزیره هستند و در قبال این سرمایه‌گذاری، متقاضیان می‌توانند برای دریافت پاسپورت معتبر دومینیکا درخواست داده و در نتیجه آن، شانسی برای دریافت ویزای توریستی ده‌ساله آمریکا داشته باشند.

نگاهی به جایگاه پاسپورت دومینیکا در جهان

وب‌سایت HENELY هر ساله فهرستی از بهترین پاسپورت‌های دنیا منشر می‌کند؛ آماری که این وب‌سایت از ارزش هر پاسپورت در دنیا به اشتراک می‌گذارد، بسیار تعیین‌کننده است و می‌تواند اهمیت بسیاری برای افراد و همین‌طور دولت این کشورها داشته باشد.

در سال ۲۰۲۴، این وب‌سایت فهرست تازه خود را منتشر کرد؛ بر اساس آمار، پاسپورت کشور دومینیکا در رتبه ۳۵ بهترین پاسپورت‌های دنیا قرار دارد. همین‌طور با استفاده از پاسپورت این کشور، افراد می‌توانند به بیشتر از ۱۴۱ کشور بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنند. این در حال است که پاسپورت ایران در رتبه ۹۵ قرار دارد و با آن تنها می‌توان به ۴۵ کشور بدون ویزا سفر کرد.

مزایای اخذ پاسپورت دومینیکا چیست؟

پاسپورت دومینیکا یکی از ارزشمندترین پاسپورت‌های جهان است؛ بدون شک چنین پاسپورتی می‌تواند مزایای بسیاری برای شما به همراه داشته باشد. در این بخش، نگاهی به مهم‌ترین مزایای پاسپورت دومینیکا خواهیم داشت:

اخذ پاسپورت در کمترین زمان

برخلاف فرایند اخذ ویزای مولتی آمریکا که زمان‌بر است و ممکن است حتی چند سال طول بکشد، روند اخذ پاسپورت دومینیکا کوتاه بوده و متقاضیان در بازه زمانی چند ماهه موفق به دریافت پاسپورت مادام‌العمر دومینیکا می‌شوند. کنکاش به‌عنوان نماینده رسمی دولت دومینیکا می‌تواند در عرض چند ماه پاسپورت این کشور را برای شما اخذ نماید.

امکان تمدید آسان و امنیت بالای پاسپورت

پاسپورت دومینیکا مانند سایر کشورهای جهان به‌صورت ده‌ساله صادر شده و بعد از آن فرد مجاز است که پاسپورتش را کاملاً قانونی مجدد تمدید کند. پاسپورت‌های جدید هم حاوی تراشه‌ای فلزی از اطلاعات هویتی هر فرد است که امکان جعل اطلاعات را به حداقل می‌رساند. در نتیجه امکان کلاهبرداری نیز وجود ندارد.

امکان اخذ پاسپورت برای اعضای خانواده

متقاضی می‌تواند همراه با همسر و فرزندانش برای پاسپورت دومینیکا درخواست داده و این مسیر را برای سایر اعضای خانواده‌اش کوتاه‌تر و آسان‌تر کند. متقاضیان می‌توانند پاسپورت این کشور را برای فرزندان زیر ۳۰ سال که از نظر اقتصادی به آن‌ها وابسته باشند، اخذ نمایند. حتی متقاضیان قادر هستند تا پاسپورت این کشور را برای پدر، مادر، پدربزرگ و مادربرزگ بالای ۶۵ سال نیز اخذ کنند.

عدم نیاز به حضور فیزیکی در دومینیکا

از طرف دیگر روند اخذ پاسپورت دومینیکا کاملاً غیرحضوری است و شخص می‌تواند بدون سفر به این جزیره و فقط با دریافت پاسپورتش برای اخذ ویزای مولتی آمریکا درخواست داده و در مدت زمانی کوتاه نتیجه آن را دریافت کند.

آزادی سفر و رفع موانع موجود در این راه

چنان که پیش‌تر نیز به آن اشاره کردیم، با استفاده از پاسپورت دومینیکا می‌توان به بیشتر از ۱۴۱ کشور در دنیا بدون نیاز به دریافت ویزا سفر کرد. کشورهای حوزه شنگن و همین‌طور کشورهای آسیای شرقی مانند هنگ‌کنگ و سنگاپور در این فهرست قرار می‌گیرند.

همچنین پاسپورت دومینیکا می‌تواند روند دریافت ویزای بسیاری از کشورها را نیز ساده کند؛ این موضوع چیزی است که در تمام طول مقاله بر روی آن تمرکز داشتیم؛ والدینی که فرزندانشان در آمریکا مشغول تحصیل هستند یا افرادی که به دلیل قوانین ناعادلانه صدور ویزای آمریکا برای ایرانیان و روند طولانی وقت سفارت از دیدن اعضای خانواده‌شان محروم شده‌اند، با سرمایه‌گذاری در دومینیکا می‌توانند نهایتاً در مدت چند ماه پاسپورت دوم گرفته و سپس برای اخذ ویزای آمریکا درخواست داده و ویزای مولتی بگیرند.

در واقع باید چنین گفت که این افراد حق و حقوقی مانند دیگر شهروندان دومینیکایی دارند و شانس بسیار بالایی برای دریافت ویزای مولتی آمریکا با پاسپورت دومینیکا خواهند داشت.

کوتاه‌کردن مسیر اخذ ویزای سایر کشورها

همان‌طور که در بخش قبلی به آن اشاره کردیم، با استفاده از پاسپورت دومینیکا می‌توان ویزای خیلی از کشورها را بسیار ساده‌تر دریافت کرد. علاوه بر ویزای مولتی آمریکا که در این مقاله به آن اشاره کردیم، شما می‌توانید ویزای توریستی کانادا و انگلستان را نیز با پاسپورت دومینیکا، در کمترین زمان اخذ کنید.

کنکاش می‌تواند ویزای توریستی انگلستان و کانادا را کوتاه‌تر از هر جای دیگر، تنها در مدت حدودی ۳ ماه برای شما اخذ کند؛ اما توجه داشته باشید که اگر پاسپورت دومینیکا داشته باشید، مدت‌زمان دریافت ویزای کانادا برای شما تنها ۵ روز طول خواهد کشید!

ویزای مولتی آمریکا با پاسپورت دومینیکا چگونه است؟

برای سفر به آمریکا چگونه پاسپورت دومینیکا بگیرم؟

خب حالا به سؤال مهم شما می‌رسیم و آن روند اخذ پاسپورت دومینیکا است تا بعد از دریافت پاسپورت جدید بتوانید به‌عنوان یک شهروند دومینیکایی درخواست ویزای آمریکا دهید.

دولت دومینیکا از سرمایه‌گذاران سراسر جهان دعوت کرده تا از طریق دو مسیر

  • کمک بلاعوض به دولت با مبلغ ۱۰۰ هزار دلار آمریکا
  • سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تأیید دولت دومینیکا به مبلغ ۲۲۰ هزار دلار آمریکا

وارد فرایند دریافت پاسپورت شده و درخواستشان را از طریق نمایندگان رسمی برای دولت بفرستند. البته علاوه بر این سرمایه، برای صدور گواهی شهروندی، امور بیومتریک و بررسی پرونده هم یک‌سری هزینه‌های جانبی وجود دارد.

شرایط دولت دومینیکا برای متقاضیان دریافت پاسپورت

دولت دومینیکا در صدور پاسپورتش سخت‌گیری بسیاری دارد تا بتواند همچنان یکی از بهترین پاسپورت‌های معتبر جهان را داشته باشد و به‌عنوان مقصدی مطمئن برای سرمایه‌گذاری باقی بماند.

به همین جهت متقاضیان پاسپورت دومینیکا باید در روند شروع پرونده منشأ ثروتشان را مشخص کرده، تمامی مدارک را با دقت کافی و بدون هرگونه دروغ یا جعل کامل کنند. متقاضی اصلی باید بالای ۱۸ سال و بدون سوءسابقه باشد تا در نهایت درخواستش مورد قبول دولت قرار بگیرد و در مسیر اخذ ویزای مولتی امریکا موفق شود.

بیشتر بخوانید: سفر به آمریکا با پاسپورت دومینیکا، راهی آسان و بی‌دردسر

کلام آخر

راه میان‌بر دریافت ویزای مولتی آمریکا بدون استرس دریافت نتیجه ویزا، دریافت پاسپورت دومینیکا است که علاوه بر موقعیت سفر به آمریکا، راه کانادا، انگلستان، حوزه شنگن و بسیاری از کشورهای دیگر در جهان را برایتان باز می‌کند. شما با داشتن پاسپورت دوم می‌توانید در صورت بروز ناگهانی هرگونه جنگ، بحران یا شورش در منطقه بدون معطلی به کشور دومتان سفر کرده و دوباره زندگی را از سر بگیرید تا خطری تهدیدتان نکند.

البته اگر یادتان باشد گفتیم که دولت دومینیکا برای حفظ اعتبار پاسپورت کشورش سخت‌گیری ویژه‌ای دارد. مثلاً اشخاصی که در تحریم جهانی هستند یا سوءسابقه دارند، نمی‌توانند برای پاسپورت دومینیکا درخواست دهند. به همین دلیل دولت از متقاضیان خواسته تا پرونده‌هایشان را به‌صورت شخصی ارسال نکنند و حتماً از طریق نمایندگان رسمی یا همان ایجنت‌های دولت درخواست دهند.

شرکت کنکاش تنها نماینده فروش سهام هتل هیلتون دومینیکا است که برای شروع پرونده، جمع‌آوری مدارک لازم و تکمیل فرم‌ها، مشاوره و راهنمایی بیشتر به تمام سؤالات شما پاسخ خواهد داد. اگر قصد سفر به آمریکا، کانادا یا انگلستان را دارید برای جزئیات بیشتر شروع این راه میان‌بر و کوتاه با ما تماس بگیرید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *