ویزای توریستی آمریکا

امتیاز دهید post

کشور آمریکا، کعبه آمال بسیاری از ما ایرانی‌ها است. هر یک از ما آرزو داریم که روزی به این کشور سفر کنیم، در آن زندگی و تحصیل کنیم یا اینکه حداقل به‌عنوان یک توریست، از جاذبه‌های دیدنی‌ آن بازدید نماییم. کنکاش در تازه‌ترین خدمات خود، امکان دریافت ویزای توریستی آمریکا را در عرض حدودا ۳ ماه برای شما فراهم آورده است.

ویزای توریستی آمریکا یا همان ویزیتور ویزا، به شما این اجازه را می‌دهد که به‌عنوان یک توریست وارد خاک آمریکا شوید و به مدت ۱۸۰ روز یا همان ۶ ماه، آزادانه در خاک آمریکا سفر کنید. متخصصان ما در تیم کنکاش، مسیر اخذ این ویزا را برای شما هموار کرده و در کمترین مدت زمان ممکن، آن را برای شما اخذ می‌کنند. با ما همراه باشید تا بیشتر با ویزای توریستی آمریکا آشنا شویم.

ویزای توریستی آمریکا چیست؟

آمریکا نیز مانند هر کشور دیگری، انواع‌واقسام ویزاها در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد؛ ویزای توریستی یا ویزای ویزیتوری (Visitor Visa) نیز یکی از همین ویزاها است. ویزای توریستی آمریکا را با عنوان ویزای نوع B نیز می‌شناسند. چنانچه قصد داشته باشید به‌عنوان یک گردشگر وارد خاک آمریکا شوید یا اینکه برای دیدار با خانواده خود به این کشور سفر کنید، لازم است که ویزای توریستی اخذ نمایید.

مدت اعتبار ویزای توریستی آمریکا، ۶ ماه یا همان ۱۸۰ روز است که در شرایط خاص، می‌توان آن را تمدید کرد و بیشتر از این مدت در خاک آمریکا ماند.

ویزای توریستی آمریکا نوعB  به سه نوع تقسیم‌بندی می‌شود:

ویزای توریستی B-1

نام دیگر آن ویزای بیزینسی است و برای مقاصد کاری صادر می‌شود. متقاضیان می‌توانند جهت رسیدگی به اهدافی از این دست از این ویزا استفاده کنند:

 • شرکت در جلسات مهم با شرکای کاری
 • حضور در کنفرانس‌ها یا کنوانسیون‌های کاری، حرفه‌ای، تحصیلی یا علمی
 • رسیدگی به املاک و دارایی‌ها
 • مذاکره با شرکت‌های بین‌المللی و عقد قرارداد

ویزای توریستی B-2

همان ویزای توریستی معمولی است و تنها برای اهداف توریستی برای متقاضیان صادر می‌شود. افراد با استفاده از این ویزا، می‌توانند برای اهداف زیر در خاک آمریکا حاضر شوند:

 • گردشگری
 • سفر و تعطیلات
 • دیدار با دوستان و خانواده
 • مقاصد پزشکی و درمان
 • شرکت در رویدادهای اجتماعی که توسط مراجع رسمی برگزار شده باشد
 • شرکت در فستیوال‌های رقص، موسیقی، هنری یا از این دست
 • شرکت در دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت (مثلا کلاس آشپزی و غیره)

ویزای توریستی B-1/B-2

این ویزا ترکیبی از دو ویزای قبلی به‌حساب می‌آید. در صورتی که متقاضیان قصد داشته باشند برای اهدافی که ترکیبی از هر دو ویزای قبلی است وارد خاک آمریکا شوند، می‌توانند از ویزای توریستی ترکیبی استفاده کنند. اعتبار این ویزا ۱۰ ساله است و با آن شما به مدت ۱۰ سال می‌توانید به‌عنوان یک توریست وارد خاک آمریکا شده و از آن خارج شوید.

با ویزای توریستی آمریکا چه کارهایی نمی‌توان انجام داد؟

ویزای توریستی آمریکا یک ویزای موقت و خاص به‌حساب می‌آید و به همین دلیل، با محدودیت‌هایی نیز همراه است. با استفاده از این ویزا، شما قادر به انجام امور زیر در خاک کشور آمریکا نخواهید بود:

 • تحصیل در دانشگاه‌های این کشور
 • استخدام در ردیف‌های شغلی موجود
 • اجرا به‌صورت حرفه‌ای  (به‌طور مثال برگزاری کنسرت در ازای دریافت پول)
 • ورود به‌عنوان اعضای پرواز یا کشتی
 • فعالیت به‌عنوان یک خبرنگار خارجی
 • اقامت دائم در خاک ایالات متحده

مراحل دریافت ویزای توریستی آمریکا

مراحل ثبت درخواست و دریافت ویزای توریستی آمریکا، می‌تواند بسته به هر متقاضی متفاوت باشد؛ در چنین مواقعی باید اطلاعات دقیق را از کنسولگری‌ها یا سفارت‌ آمریکا دریافت کنید. به‌طور کلی اما، برای دریافت این ویزا، لازم است که مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

ثبت درخواست به‌صورت آنلاین

ابتدا متقاضیان درخواست خود را به‌صورت آنلاین ثبت کنند. برای این کار لازم است که متقاضی به وب‌سایت‌ مربوطه مراجعه کرده و فرم DS-160 را تکمیل کنند. سپس فرم تکمیل شده را پرینت گرفته و تا زمان انجام مصاحبه حضوری، نزد خود نگه دارد. در همین مرحله متقاضی باید عکس خود را نیز در وب‌سایت آپلود کند.

از آنجایی که این مرحله باید حتما با دقت کامل انجام شود، شرکت کنکاش از همین ابتدای پروسه، کار را دست می‌گیرد و درخواست متقاضی را ثبت می‌کند.

تعیین وقت مصاحبه حضوری

بعد از تکمیل فرم، نوبت به تعیین وقت مصاحبه حضوری خواهد رسید. تمامی متقاضیان بین ۱۴ تا ۷۹ سال، ملزم به شرکت در مصاحبه هستند. کودکان زیر ۱۴ سال و همین‌طور سالمندان ۸۰ سال یا بیشتر، از شرکت در مصاحبه معاف هستند. باید بدانید که امکان انجام مصاحبه حضوری برای ویزای توریستی آمریکا در ایران وجود ندارد و برای انجام این کار باید به کشورهای اطراف سفر کنید. متخصصان ما در تیم کنکاش می‌توانند شما را در این زمینه یاری کنند؛ پس خیالتان از هر بابت راحت باشد.

دریافت ویزای توریستی آمریکا چقدر طول می‌کشد؟

چنان که احتمالا خودتان نیز تا به اینجا مطلب به آن پی بردید، دریافت ویزای توریستی آمریکا گاهی می‌تواند مدت‌زمان زیادی طول بکشد. هرچند که بسته به شرایط شما این مدت ممکن است متفاوت باشد، اما باز هم این پروسه چندان کوتاه نخواهد بود.

با کمک کنکاش و تیم کارشناسان خبره آن، شما می‌توانید ویزای توریستی آمریکا را در مدت حدودا ۳ ماه دریافت نمایید؛ این به آن معناست که کنکاش، فرایند دریافت ویزای آمریکا را تا بیشترین میزان ممکن برای شما متقاضیان گرامی، کوتاه کرده است.

هرچند که کنکاش به شما کمک می‌کند تا پاسپورت ایرانی خود ویزای توریستی آمریکا را در حدود ۳ ماه دریافت کنید، اما بد نیست بدانید که با پاسپورت دومینیکا، امکان دریافت ویزای مولتی یا همان ویزای ترکیبی B1-B2 آمریکا نیز برای شما امکان‌پذیر خواهد شد. ویزای مولتی ۱۰ سال اعتبار دارد و شما در این مدت می‌توانید بدون محدودیت به‌عنوان توریست وارد خاک آمریکا شوید.

نحوه اخذ پاسپورت دومینیکا برای ویزای مولتی آمریکا

چنان که گفتیم، با استفاده از پاسپورت دومینیکا می‌توان ویزای مولتی ۱۰ ساله آمریکا را به‌راحتی اخذ کرد. اما برای پاسپورت دومینیکا چه باید کرد؟ کنکاش، به‌عنوان نماینده رسمی دولت دومینیکا، به‌صورت تخصصی و حرفه‌ای در زمینه دریافت شهروندی دومینیکا برای ایرانیان فعالیت دارد.

برای دریافت پاسپورت دومینیکا شما ۲ راه پیش روی خود خواهید داشت؛ راه اول آن است که کمک بلاعوض ۱۰۰ هزار دلاری به دولت دومینیکا اعطا کنید. راه دوم نیز آن است که مبلغ ۲۲۰ هزار دلار را در بخش املاک و در پروژه‌های تایید شده دولتی، سرمایه‌گذاری کنید. بعد از آن می‌توانید به کمک کنکاش پاسپورت این کشور را در عرض چند ماه دریافت نمایید.

هزینه دریافت ویزای توریستی آمریکا چقدر است؟

جهت ثبت درخواست برای دریافت ویزای توریستی آمریکا، بدون شک لازم است که هزینه آن را نیز پرداخت کنید. هزینه دریافت ویزای توریستی آمریکا B-1 و B-2 مطابق با اعلامیه وب‌سایت رسمی دولت این کشور، ۱۸۵ دلار است.

متقاضیان ایرانی که می‌خواهند برای دریافت این ویزا درخواست بدهند، باید هزینه‌های جانبی دیگری را نیز پرداخت کنند. از آنجایی که انجام مصاحبه این ویزا در ایران امکان‌پذیر نیست و برای انجام این کار باید به کشورهای اطراف سفر کنیم، هزینه‌های سفر و اقامت در کشور ثالث را نیز باید به هزینه اولیه افزود.

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی آمریکا

بدون شک برای دریافت ویزای توریستی آمریکا، لازم است که مدارک مورد نیاز آن را نیز از قبل حاضر نمایید. از جمله مدارک مورد نیاز برای ثبت درخواست ویزای توریستی، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • پاسپورت (با حداقل ۶ ماه اعتبار بیشتر از مدت اقامت شما در آمریکا)
 • پرینت فرم DS-160 که از قبل تکمیل کرده‌اید
 • رسید پرداخت اپلیکیشن فی یا همان هزینه ویزا
 • عکس پرسنلی (با ویژگی‌های که در وب‌سایت مربوطه ذکر شده است)
 • گواهی هدف شما از ورود به خاک آمریکا
 • دلیل موجه برای ترک خاک آمریکا
 • گواهی تمکن مالی در طول سفر

مدت اعتبار ویزای توریستی آمریکا چقدر است؟

همان‌طور که در بخش‌های قبلی نیز به آن اشاره کردیم، اعتبار ویزای توریستی آمریکا برابر با ۶ ماه یا ۱۸۰ روز است. اعتبار این ویزا را می‌توان در شرایط خاص، تمدید کرد. اعتبار ویزای مولتی که از آن گفتیم نیز ۱۰ سال است؛ شما می‌توانید به کمک کنکاش و دریافت پاسپورت دومینیکا، ویزای مولتی را نیز بدون دردسر اخذ کنید.

لازم به ذکر است که برای تمدید ویزای توریستی آمریکا، باید قبل از زمان اتمام اعتبار آن اقدام کنید. تمدید اعتبار به دو صورت است، یا ویزای توریستی شما تمدید می‌شود (Extending Stay) یا اینکه فرایند تغییر وضعیت (Change of Status) را پشت سر خواهید گذاشت. زیر پا گذاشتن قوانین اعتبار ویزا و حضور در ایالات متحده بیشتر از مدت تعیین‌شده به‌صورت غیرقانونی، می‌تواند شما را از دریافت ویزا در آینده محروم کند.

شانس ما برای دریافت ویزای توریستی آمریکا چقدر است؟

با کنکاش، شانس شما برای دریافت ویزای توریستی آمریکا، بسیار بالا خواهد بود. اینکه احتمال دریافت این ویزا برای شما چقدر است، به نماینده‌ای که انتخاب می‌کنید بستگی دارد. شرکت‌های بسیاری در ایران وجود دارند که دریافت این ویزا را برای شما تضمین می‌کنند؛ اما حقیقت آن است که بیشتر آنها توانایی این کار را ندارند. با این شرکت‌ها، تنها نتیجه‌ای که نصیب شما خواهد شد، ریجکت شدن و از دست رفتن وقت و سرمایه‌ است.

با تیم متخصص کنکاش اما می‌توانید شانس خود را برای دریافت این ویزا چندبرابر کنید. شرکت کنکاش با صدها پرونده موفق، کارنامه پرباری دارد. متخصصان کنکاش از تمامی قوانین آگاهی دارند، مدارک لازم را به‌خوبی می‌شناسند و حتی می‌توانند شما را برای حضور در جلسات مصاحبه سفارت نیز آماده کنند! بدیهی است که با چنین کارشناسانی، شانس شما برای دریافت ویزای توریستی آمریکا بیشتر خواهد بود.

در نهایت، کنکاش می‌تواند مدت‌زمان دریافت ویزا را نیز برای شما تا حد زیادی کاهش دهد. چنان که قبل‌تر هم به آن اشاره کردیم، متخصصان تیم کنکاش می‌توانند ویزای توریستی آمریکا را در ظرف حدودا ۳ ماه برای شما اخذ نمایند.

کنکاش؛ مرجعی مطمئن برای دریافت ویزای توریستی آمریکا

در این مقاله از کنکاش، با ویزای توریستی آمریکا آشنا شدیم. ویزای توریستی آمریکا بهترین راه برای آن است که بنوانید به‌صورت موقت در خاک این کشور حاضر شوید، در آن گشت‌وگذار کنید یا به دیدار اعضای خانواده خود بروید. با خدمات کنکاش، می‌توانید این ویزا را حدودا ۳ ماهه دریافت کنید. همچنین می‌توانید به لطف پاسپورت دومینیکا، برای دریافت ویزای مولتی آمریکا نیز اقدام نمایید.

کنکاش با بیشتر از ۳۰ سال سابقه، بدون شک شانس شما را برای دریافت ویزای توریستی آمریکا چندبرابر خواهد کرد. با متخصصان تیم کنکاش، می‌توانید خیالی راحت از بابت وقت و سرمایه خود داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما، تنها کافی است که از طریق راه‌های ارتباطی با ما تماس حاصل فرمایید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *