سفر بدون ویزا به چین با پاسپورت دومینیکا

5/5 - (1 امتیاز)

چین یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای دنیا است که در تجارت، تکنولوژی، گردشگری، تولید انواع کالا و صدها بخش دیگر در سطح بین‌المللی حرف اول را می‎زند. بسیاری از سرمایه‌گذاران ایرانی با کشورهای چینی دادوستد دارند و بسیاری دیگر در کار واردات انواع کالا هستند. این مسئله در کنار رشد فزاینده شرکت‌های بین‌المللی و همکاری‌های مشترک بین دو کشور باعث شده تا تعداد زیادی از ایرانیان برای کار و یا حضور در همایش و جلسات کاری به چین سفر کنند.

در کنار این موارد، چین از کهن‌ترین کشورها و تمدن‌های بشری است که در صنعت گردشگری نیز حرفی برای گفتن دارد و همه‌ ساله تعداد زیادی از جهانگردان به آن سفر می‌کنند. دانشجویان ایرانی هم چند سالی است که برای ادامه تحصیل به‌خصوص در حوزه بیزینس و مدیریت، تجارت و تکنولوژی راهی چین می‌شوند و همه این‌ها در کنار هم یعنی سالانه تعداد زیادی از ایرانیان هزینه، زمان و انرژی زیادی را صرف اخذ ویزای چین می‌کنند.

حالا اگر راه آسان‌تری برایتان وجود داشته باشد که بتوانید بدون ویزا نه فقط به چین، بلکه به دیگر کشورهای جهان از جمله کشورهای شنگن سفر کنید، نظرتان چیست؟

این راه آسان، اخذ پاسپورت دوم از کشور معتبری مانند دومینیکا است که صفر تا صد آن را در این مقاله به اختصار برایتان توضیح خواهیم داد. پیش از آن برای آشنایی با هزینه‌های معمول این برنامه می‌توانید نگاهی به مقاله هزینه پاسپورت دومینیکا و سرمایه‌گذاری در بهشت دریای کارائیب داشته باشید.

چین بزرگ‌ترین کارخانه جهان است!

بیشتر مردم، چین را به‌خاطر اهمیت تجاری و اقتصادی می‌شناسند. گفته‌ها و شواهد درباره این کشور نشان می‌دهد که چین را به‌راحتی می‌توان بزرگ‌ترین کارخانه جهان دانست. اقتصاد چین به‌عنوان یک نیروگاه تولیدی همواره درحال‌رشد است و به نظر می‌رسد که ردپای این غول بزرگ اقتصادی را در همه‌جا می‌توان پیدا کرد. اکثر برچسب‌ها و مشخصاتی که روی انواع کالاها دیده می‌شود، خبر از ساخت در چین می‌دهند. به همین دلیل اصلاً دور از انتظار نیست اگر چین را یک قدرت اقتصادی کم رقیب بدانیم که فقط آمریکا توان برابری و مقابله با آن را دارد.

برخی ممکن است فکر کنند که فراگیر شدن محصولات چینی به دلیل فراوانی نیروی کار ارزان چینی است که هزینه‌های تولید را کاهش می‌دهد؛ درحالی‌که واقعیت چیزی بیشتر از این است. علاوه بر هزینه‌های پایین نیروی کار، چین به‌خاطر اکوسیستم تجاری قوی، مقررات آسان، مالیات و عوارض پایین و شیوه‌های ارزی رقابتی به «کارخانه جهانی» معروف شده است.

اکوسیستم تجاری چین متشکل از تأمین‌کنندگان، تولیدکنندگان قطعات و توزیع‌کنندگان شبکه‌ای تکامل‌یافته است که آن را به مکانی کارآمدتر و مقرون‌به‌صرفه‌تر برای تولید محصولات تبدیل می‌کند. درحالی‌که تولیدکنندگان غربی ممکن است به‌خاطر مجموعه‌ای از مقررات مختلف و دشوار تولید محدودتری داشته باشند، تولیدکنندگان چینی تحت یک محیط نظارتی بسیار راحت‌تر فعالیت می‌کنند. این موضوع یکی از عوامل اصلی و مهمی است که باعث شده چرخه تولید در کشور چین سرعت قابل‌توجهی داشته باشد تا این محصولات از درجه یک تا متوسط و بی‌کیفیت به تمام کشورهای جهان از جمله ایران صادر شود.

همین قدرت اقتصادی و تولیدی بزرگ می‌تواند یک موقعیت بسیار خوب برای افرادی باشد که دنبال تجارت و ورود به عرصه‌‌های بزرگ و جهانی هستند. اگر در حوزه تجارت فعالیت می‌کنید، داشتن یک پاسپورت قدرتمند مانند پاسپورت دومینیکا برای ورود به این کشور مهم، راه شما را بسیار هموار می‌کند تا بدون نیاز به اخذ ویزا و فقط با تهیه بلیت بتوانید هر زمان که نیاز بود همراه با خانواده یا همکاران برای تفریح یا کار و تجارت به این کشور سفر کنید.

چرا پاسپورت دومینیکا؟

اخذ شهروندی کشور دومینیکا نه فقط برای اینکه امکان زندگی در یک کشور با طبیعت بکر و جغرافیایی متفاوت را تجربه کنید فرصت ارزشمندی است بلکه می‌تواند دروازه‌ای برای ورود به یک دنیای تجاری موفق و پرثمر باشد. اگر در تجارت حضور فعال دارید، به‌خوبی می‌دانید که داشتن روابط بین‌المللی، روابط تجاری، ارتباط و معامله با افراد خارج از منطقه جغرافیایی محل کار شما چقدر مهم است.

در واقع اینکه بتوانید با خیال راحت و بدون هیچ محدودیتی به کشورهای مختلف سفر کنید، هزینه و زمان زیادی بابت اخذ ویزای کشورهای مختلف نپردازید یا با مشکل ریجکتی ویزا مواجه نشوید، از فرصت‌های تجاری استفاده کنید و کار و تجارت خود را گسترش دهید، یک شانس بزرگ است که اخذ پاسپورت دوم از کشور دومینیکا در اختیارتان قرار می‌دهد.

یکی از مهم‌ترین مزایای پاسپورت دومینیکا قدرت سفر به بیش از ۷۵ درصد کشورهای جهان یعنی چیزی بیش از ۱۴۴ کشور از جمله تمامی اعضای شنگن است. با داشتن پاسپورت دوم از دومینیکا می‌توانید از سد مراحل سخت و پرهزینه دریافت ویزا بگذرید و سفرهای تجاری آسانی داشته باشید.

با توافقی که میان دو کشور چین و دومینیکا برای حذف روادید برگزار شد، با داشتن پاسپورت دومینیکا دروازه ورود به یکی از قدرت‌های بزرگ اقتصادی جهان باز شد. در نتیجه به‌راحتی و با کمترین هزینه‌ها می‌توانید برای واقعی کردن اهداف تجاری خود وارد چین و دیگر کشورها شوید، از فرصت‌های موجود استفاده کنید و در کنار قدرت اقتصادی بزرگ جهان، بستری برای رشد و پیشرفت تجاری داشته باشید.

برنامه اخذ شهروندی کشور دومینیکا به چه صورت است؟

خب حالا با این مقدمه به‌خصوص اگر در کار تجارت هستید یا می‌خواهید سرمایه‌گذاری بین‌المللی و مطمئنی را تجربه کنید، احتمالاً درباره روند اخذ پاسپورت دومینیکا کنجکاو شدید و می‌خواهید بیشتر بدانید.

سرمایه‌گذاری در دومینیکا تحت نظارت ایجنت‌های رسمی دولت برگزار می‌شود؛ یعنی پرونده‌هایی که خارج از نظارت و تأییدیه نماینده‌های رسمی دولت ارسال شود، بررسی نخواهد شد.

سرمایه‌گذاری در دومینیکا به دو روش انجام می‌شود. در روش اول شما می‌توانید ۱۰۰ هزار دلار آمریکا را به‌عنوان کمک بلاعوض به این کشور منتقل کنید. در روش دوم هم باید یکی از پروژه‌های مورد تأیید دولت را انتخاب کرده و ۲۲۰ هزار دلار آمریکا در این پروژه‌ها سرمایه‌گذاری داشته باشید. البته علاوه بر این میزان از سرمایه باید هزینه‌های جاری جهت بررسی پرونده و امور بیومتریک را نیز مدنظر قرار دهید که شامل تمام اعضای خانواده می‌شود.

کلام آخر

تا اینجا درباره قدرت اقتصاد چین صحبت کردیم و به این مطلب مهم اشاره داشتیم که با پاسپورت دومینیکا می‌توانید به چین، کشورهای عضو شنگن و بسیاری دیگر از کشورها بدون نیاز به ویزا و کاملاً آزادانه سفر کنید.

مقاله اطلاعات کلی درباره دومینیکا مطالب بیشتری را در این حوزه در اختیارتان قرار خواهد داد، البته سایت دولت دومینیکا را هم می‌توانید برای آگاهی از آخرین اخبار روز چک کنید.

کنکاش تنها نماینده فروش سهام هتل هیلتون دومینیکا در ایران است. اگر برنامه‌ای برای اخذ پاسپورت دوم و سرمایه‌گذاری مطمئن در این کشور دارید. برای اطلاع از جزئیات بیشتر و مشاوره رایگان می‌توانید روی کمک ما حساب کنید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *