تابعیت مضاعف به چه معناست؟

4/5 - (1 امتیاز)

تابعیت به معنای ارتباط حقوقی یا ملی افراد با یک کشور است و تابعیت مضاعف زمانی است که فرد تابعیت دو یا چند کشور را به طور هم‌زمان دارد. افراد با دریافت تابعیت یک کشور می‌توانند پاسپورت آن کشور را دریافت کنند و از مزایای آن بهره ببرند. اخذ تابعیت و پاسپورت دوم مزایای زیادی دارد، مانند: سفر بدون ویزا به کشورهای متعدد، فرصت‌های جدید برای تجارت آزادانه و… .

معمولا پروسه دریافت تابعیت از کشورها سخت و طولانی است. با این حال، یک سری کشورها هستند که در ازای سرمایه‌گذاری، تابعیت و پاسپورت اعطا می‌کنند. مثلا کشور دومینیکا هم جزو آن دسته از کشورهایی است که این طرح را ارائه می‌کند و باتوجه‌به اینکه پاسپورت این کشور رتبه ۳۲ جهان را دارد، افراد زیادی به برنامه سرمایه‌گذاری این کشورعلاقه نشان داده‌اند.

چگونه می‌توان تابعیت مضاعف دریافت کرد؟

۴ راه برای دریافت تابعیت مضاعف وجود دارد.

۱. تابعیت بر اساس اصل‌ونسب

بعضی کشورها درصورتی‌که اجدادی از آنجا داشته باشید، به‌راحتی به شما تابعیت می‌دهند. بنابراین، اگر بتوانید با سند و مدرک ثابت کنید که اجدادی از یک کشور دارید، ممکن است بتوانید شهروندی آن کشور را دریافت ‌کنید.

برای استفاده از این طرح در بعضی کشورها حتماً باید پدر یا مادرتان دارای تابعیت آنجا باشد، اما بعضی کشورها شامل پدربزرگ یا مادربزرگ هم می‌شود. این طرح یکی از راحت‌ترین طرح‌های اخذ تابعیت است.

۲. تابعیت از طریق ازدواج

در بعضی کشورها زمانی که افراد ازدواج می‌کنند، به آن‌ها تابعیت همسر را می‌دهند. اکثر کشورها مانند ایالات متحده، فرانسه، کانادا و ایرلند معمولاً تلاش می‌کنند به سریع‌ترین حالت ممکن به همسران این نوع تابعیت را بدهند.

بااین‌حال، اگر هدف شما این است که با استفاده از ازدواج تابعیت جایی را بگیرید، باید به شما هشدار بدهیم که اگر دولت به هدف واقعی شما پی ببرد، عواقب خوبی نخواهد داشت. پس تنها در صورتی که واقعاً قصد ازدواج دارید و با یک فرد خارجی ازدواج می‌کنید، به دنیال دریافت تابعیت مضاعف برای خود باشید.

۳. دریافت تابعیت از طریق اقامت

برای اخذ تابعیت مضاعف از طریق اقامت معمولا باید ابتدا اقامت یک کشور را بگیرید، به آنجا مهاجرت کنید، چندین سال حتی ۱۰ سال در آن کشور زندگی کنید و سپس برای دریافت تابعیت دوم اقدام کنید.

با این حال، برخی از کشورها مانند پرتغال شرایط بسیار ساده‌تری را برای دریافت تابعیت در نظر گرفته اند. به این صورت که از یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری برای اقامت این کشور اقدام می‌کنید و بدون شرط حضور پس از ۵ سال تابعیت و پاسپورت را می‌گیرید. به بیان دیگر، اگر از طریق برنامه‌های سرمایه‌گذاری اقامت پرتغال را بگیرید، برای دریافت تابعیت مضاعف از پرتغال نیازی به مهاجرت به این کشور نیست .

دو روش برای اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری وجود دارد:

برای کسب اطلاعات در مورد هر کدام یک از این برنامه‌ها روی لینک‌های بالا کلیک کنید.

۴. تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری

بهترین و سریع‌ترین روش برای دریافت تابعیت مضاعف، اخذ شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری است. این فرایند که به‌عنوان شهروندی اقتصادی نیز شناخته می‌شود، بسیار سریع و ساده است.

برنامه‌های شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری یک مسیر مستقیم برای دریافت پاسپورت دوم بدون پیش‌نیازهای پردردسر مانند اقامت در کشور ارائه می‌دهد. این برنامه‌ها فقط نیاز به سرمایه‌گذاری دارد که مبلغ آن در هر کشور متفاوت است.

شهروندی و پاسپورت اعطا شده توسط این برنامه‌ها دائمی است و به دارندگان آنها حقوقی مشابه شهروندان بومی می‌دهد. جذابیت اصلی این برنامه‌ها امکان گنجاندن اعضای خانواده در یک پرونده است. علاوه بر این، تابعیت می‌تواند به نوزادان منتقل شود.

یکی از کشورهایی که برنامه سرمایه‌گذاری منسجم دارد، دومینیکا است که با حداقل ۱۰۰ هزار دلار در مدت چند ماه به شما تابعیت و پاسپورت قدرتمند دومینیکا با قدرت سفر بدون ویزا به بیش از ۱۴۰ کشور را اعطا می‌کند.

شرکت کنکاش نماینده فروش سهام هتل هیلتون دومینیکا است و با خرید سهام از این مجموعه هتل نامدار به ارزش ۲۲۰ هزار دلار می‌توانید هم سرمایه‌گذاری سودمند داشته باشید و هم تابعیت و پاسپورت دوم به‌دست آورید.

از بزرگترین مزایای این طرح این است که افراد برای اخذ تابعیت نیازی به حضور یا سفر به دومینیکا ندارند. بنابراین، در کشور خود به کار و زندگی می‌پردازند و همزمان یک خانه دوم و یک پاسپورت قدرتمند برای سفر دریافت می‌کنند.

مزایای شهروندی مضاعف

اخذ تابعیت و شهروندی مضاعف مزایای زیادی دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها می‌پردازیم:

۱. مالیات کمتر

درحالی‌که داشتن تابعیت دوم لزوماً به شما کمک نمی‌کند که مالیات نپردازید، اما به شما این امکان را می‌دهد تا مالیات کمتری بپردازید. کشورهایی مانند دومینیکا به شما این امکان را می‌دهند تا با حداقل مالیات در منطقه تجارت کنید و به سرمایه شما در دومینیکا مالیاتی تعلق نگیرد.

تابعیت دوم تا حد زیادی می‌تواند بار مالیاتی شما را به حداقل برساند یا به طور کامل آن را از بین ببرد. البته این بستگی به قوانین مالیاتی کشوری دارد که برای تابعیت مضاعف آن درخواست می‌دهید.

۲. سفر راحت

اگر رؤیای سفر به سرتاسر جهان و رفت‌وآمد آزادانه در کشورهای مختلف را دارید، بهتر است تابعیت و پاسپورت دوم بگیرید. دو تابعیتی بودن به شما آزادی در زندگی، کار و سفر در کشورهای مختلف با محدودیت کمتر را هدیه می‌دهد.

۳. کیفیت بهتر زندگی

یکی دیگر از مزایای دریافت تابعیت مضاعف این است که هروقت بخواهید می‌توانید از کیفیت زندگی بهتری که در برخی کشورها ارائه می‌شود لذت ببرید.

۴. ثبات در زندگی

در همه کشورها احتمال تغییر قوانین و دولت وجود دارد که باعث می‌شود امنیت زندگی یا امنیت کاری شهروندان تهدید شود. با دریافت تابعیت دوم یک جایگزین برای در روزهای سخت و پیش‌بینی نشده خواهید داشت.

۵. فرصت‌های سرمایه‌گذاری جهانی

فرصت‌های سرمایه‌گذاری که با داشتن شهروندی دوم به‌دست می‌آید، بی‌شمار است. تابعیت دوم می‌تواند به شما این امکان را بدهد که در کشورهایی که روابط اقتصادی و سیاسی محکمی دارند سرمایه‌گذاری کنید.

کلام آخر

اگر به هر دلیلی دنبال تابعیت مضاعف هستید، ما به شما برنامه‌های سرمایه‌گذاری را پیشنهاد می‌دهیم تا بدون اینکه نیازی به حضور شما در کشور مقصد باشد، بتوانید با پروسه‌ای ساده و بدون درگیری و سختی تنها از طریق سرمایه‌گذاری به هدف خود برسید.

در ادامه به چند سوال رایج در مورد تابعیت مضاعف جواب داده‌ایم. اگر سوال دیگری داشتید، با ما در کنکاش تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

سؤالات رایج

راحت‌ترین راه برای دریافت تابعیت مضاعف کدام است؟

سرمایه‌گذاری در کشورهایی که مستقیما تابعیت را ظرف مدت چند ماه اعطا می‌کنند.

بهترین کشور برای دریافت تابعیت مضاعف از طریق سرمایه‌گذاری کدام است؟

دومینیکا که در مدت چند ماه و بدون حضور تابعیت را به سرمایه‌گذاران اعطا می‌کند.

آیا با دریافت تابعیت جدید باید تابعیت اول خود را باطل کنیم؟

اگر کشور هدف شما تابعیت مضاعف را به رسمیت بشناسد، نیازی به ابطال تابعیت اول نیست، مثلا دومینیکا و پرتغال تابعیت مضاعف را به رسمیت می‌شناسد و شهروندان ایرانی می‌توانند همزمان تابعیت ایران و این کشورها را داشته باشند.

آیا تابعیت مضاعف با پاسپورت جدید همراه است؟

بله، شما تابعیت هر کشوری را که داشته باشید، می‌توانید برای دریافت پاسپورت آن کشور اقدام کنید.

آیا تابعیت مضاعفی که از دومینیکا می‌گیریم، مادام‌العمراست؟

بله، مادام‌العمر است و به نسل‌های بعدی منتقل می‌شود.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *