https://cankash.com/how-to-get-permanent-residence-in-the-us/

امتیاز دهید post

احتمالاً در سال‌های اخیر بسیار دربارۀ اقامت پرتغال، سرمایه‌گذاری و خرید ملک در این کشور شنیده باشید. اگر اطلاعات دقیقی دربارۀ این روش ندارید اما مشتاق اخذ اقامت پرتغال و پاسپورت این کشور هستید، دعوت می‌کنیم که تنها چند دقیقه از زمانتان را به خواندن این مقاله اختصاص دهید.

ما در ادامه مفصل دربارۀ شرایطی صحبت کردیم که متقاضی ایرانی از طریق آن می‌تواند برای ویزای طلایی پرتغال Golden Visa اقدام کند. در انتها هم می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر با همکاران ما در تیم کنکاش در تماس باشید، پس با ما همراه شوید تا به‌صورت تخصصی و دقیق شرایط اخذ ویزای طلایی پرتغال یا همان گلدن ویزا را بررسی کنیم.

ویزا چیست؟

اول‌ازهمه ببینیم که اصلاً مفهوم ویزا چیست و دقیقاً چه اعتباری برای سفر دارد؟!

ویزا مجوزی است که از طرف سفارت هر کشور به‌عنوان نماینده آن کشور روی پاسپورت افراد مهر می‌شود. این مجوز توسط کشوری اعطا می‌شود که فرد می‌خواهد در آن تفریح کرده، مشغول تحصیل، زندگی یا کار شود.

مدل‌های مختلف ویزا شامل ویزای دانشجویی، ویزای کار، ویزای توریستی و ویزای ترانزیت می‌شود (شرکت کنکاش برای هیچ‌کدام از این ویزاها اقدام نمی‌کند) ،اما یک ویزا به نام ویزای طلایی یا «گلدن ویزا» وجود دارد که با مدل‌های قبلی متفاوت است. چندین کشور در اتحادیه اروپا (از جمله پرتغال) هستند که در ازای سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات به اتباع خارجی گلدن ویزا ارائه می‌دهند.

به‌عنوان‌مثال، گلدن ویزای پرتغال که با عنوان اقامت پرتغال با خرید ملک هم شناخته می‌شود، برنامه‌ای است که به‌موجب آن به اتباع خارج از اتحادیه اروپا اقامت اعطا می‌شود. داوطلبان واجد شرایط، هنگامی که مقدار معینی از سرمایه‌شان را در املاک و مستغلات پرتغال سرمایه‌گذاری کنند، اقامت این کشور را دریافت کرده و می‌توانند در کشور پرتغال زندگی، کار و تحصیل کرده و در سراسر حوزه شنگن بدون ویزا سفر کنند.

هزینه مناسب و مقرون‌به‌صرفه گلدن ویزای پرتغال

برنامه گلدن ویزای پرتغال یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در اروپا است. که به فرد امکان می‌دهد اقامت اروپا را در سریع‌ترین زمان، به‌صورت کاملاً قانونی و با سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات پرتغال به‌دست آورد. افرادی که برای این برنامه اقدام ‌کنند، می‌توانند پس از ۵ سال برای اخذ تابعیت و پاسپورت پرتغال هم درخواست دهند.

در مقایسه با سایر روش‌ها و برنامه‌های سرمایه‌گذاری، این برنامه یکی از ارزان‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری برای اخذ تابعیت و پاسپورت اروپا است.

مزایای اخذ ویزای طلایی پرتغال

احتمالاً این سؤال برایتان پیش‌آمده که ویزای طلایی پرتغال علاوه بر امکان سرمایه‌گذاری در یک کشور مطمئن دیگر چه مزایایی برای متقاضیان ایرانی دارد؟! از مهم‌ترین ویژگی‌های این برنامه که برای هر شخصی مهم است، باید به موارد زیر اشاره داشت:

 • حق زندگی، کار، تحصیل در پرتغال و سفر آزادانه در سراسر شنگن
 • اجرای تمام پروسه سرمایه‌گذاری بدون شرط حضور متقاضی
 • بهره‌مندی از آب‌وهوای آفتابی در صورت تمایل به حضور سرمایه‌گذار و خانواده او در پرتغال
 • بهره‌مندی از زیرساخت‌های پیشرفته زندگی مدرن و مرفه
 • امکان افزودن فرزندان به پرونده متقاضی و تأمین آینده درخشان
 • امکان تمدید اقامت موقت
 • امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت و پاسپورت پرتغال
 • شروع هزینه لازم از ۲۸۰ هزار یورو بر اساس نوع ملک

چه کسانی واجد شرایط درخواست گلدن ویزا هستند؟

به زبان ساده باید گفت که هرکسی واجد شرایط درخواست گلدن ویزا است. در واقع، هر شخصی که پرتغالی و شهروند اتحادیه اروپا نباشد، می‌تواند تحت برنامه گلدن ویزا درخواست اقامت پرتغال دهد. تنها الزام این برنامه، سرمایه‌گذاری به مقدار مشخص (از ۲۸۰ هزار یورو) در بازار املاک و مستغلات پرتغال است.

علاوه بر این:

 • متقاضی باید سالانه حتماً حداقل ۷ روز در پرتغال حضور داشته باشد.
 • سرمایه‌گذاری متقاضی باید به مدت ۵ سال حفظ شود.
 • متقاضی نباید در هیچ جای دنیا سابقه کیفری و سوءپیشینه داشته باشد.

کلام آخر

احتمالاً تا اینجا متوجه شدید که هر شخصی با داشتن حداقل سرمایه یعنی ۲۸۰ هزار یورو  مجاز است تا برای گلدن ویزای پرتغال درخواست دهد. این مبلغ سرمایه‌گذاری می‌تواند تا ۵۰۰ هزار یورو هم برود که بر اساس نوع ملک، سن ساختمان و جمعیت ساکن در منطقه مشخص می‌شود.

ویزای طلایی پرتغال یک فرصت عالی برای سرمایه‌گذاران و متقاضیان ایرانی است تا علاوه بر تأمین آینده فرزندانشان جهت کار یا زندگی در اروپا، از شانس دریافت پاسپورت دوم و امکان سفر آزادانه به نیمی از کشورهای دنیا برخوردار شوند. پاسپورت پرتغال یکی از معتبرترین پاسپورت‌های دنیا است و شما با دردست‌داشتن آن می‌توانید به ۱۸۷ کشور در سرتاسر دنیا سفر کنید.

به‌این‌ترتیب اگر در پی چنین موقعیت طلایی هستید، پیشنهاد می‌کنیم برای بررسی شرایط و شروع پرونده با همکاران ما در تیم کنکاش تماس گرفته و بهترین تصمیم را برای آینده خود و فرزندانتان بگیرید.

سؤالات متداول

در چه صورت درخواست گلدن ویزا از سمت دولت یا سفارت رد خواهد شد؟

باتوجه‌به اینکه تمامی پرونده‌های شرکت کنکاش با موفقیت صددرصدی همراه بوده است، پیشنهاد می‎کنیم که حتماً برای شروع مسیر با متخصصان مشورتی داشته باشید.

بهترین شهر برای خرید ملک در پرتغال کدام شهرها است؟

تمامی شهرهای پرتغال از موقعیت‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری برخوردار هستند. شهر زیبای پورتو و پایتخت پرتغال یعنی شهر لیسبون بین متقاضیان ایرانی محبوبیت بیشتری دارد ولی انتخاب نهایی بعد از مشورت با متخصصان بر عهدۀ خودتان است.

آیا سرمایه‌گذاری در بازار املاک پرتغال سودآور است؟

بله باتوجه‌به قیمت‌‌ املاک در سال‌های گذشته می‌توان سرمایه‌گذاری در املاک پرتغال را سودآور و مطمئن دانست.

بعد از چه مدت زمانی از خرید ملک، سرمایه‌گذار می‌تواند برای اخذ پاسپورت درخواست دهد؟

شما در ابتدا مجاز به درخواست اقامت موقت یک‌ساله و دومرتبه اقامت موقت دو‌ساله هستید. نهایتاً بعد از ۵ سال می‌توانید برای اقامت دائم و تابعیت و پاسپورت پرتغال از طریق ویزای طلایی درخواست دهید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *