چرا برنامه خرید ملک در پرتغال و اخذ اقامت از این کشور ارزشمند است؟

چرا برنامه خرید ملک در پرتغال و اخذ اقامت از این کشور ارزشمند است؟

امتیاز دهید post

اولین و شاید حتی مهم‌ترین دلیل ارزش بالای خرید ملک در پرتغال شرایط فوق‌العاده این کشور برای زندگی است. پرتغال زیباترین سواحل در کل اروپا را دارد و با آب‌وهوایی متعادل کشور خوبی برای زندگی، تحصیل و سرمایه‌گذاری است.

خرید ملک در پرتغال یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در این کشور است که علاوه بر امکان دریافت اقامت، شرایط اخذ شهروندی و پاسپورت دوم را هم فراهم کرده است. از طرف دیگر، باتوجه‌به اینکه پرتغال یکی از کشورهای حوزه شنگن است، متقاضی بعد از اخذ اقامت پرتغال با خرید ملک می‌تواند بدون ویزا به تمام کشورهای شنگن سفر کند.

با این تعاریف احتمالاً دربارۀ اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک در پرتغال کنجکاو شده باشید، پس پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاعات بیشتر در ادامه با ما همراه شوید و برای مشاوره با همکاران تیم کنکاش در تماس باشید.

خرید ملک در پرتغال، راهی برای دریافت شهروندی اروپا

هنگامی که از طریق خرید ملک، اقامت پرتغال را دریافت کنید، می‌توانید بعد از ۵ سال اقامت موقت، برای اخذ اقامت دائم و همچنین شهروندی پرتغال درخواست دهید. مزیت دیگر این برنامه، امکان درخواست اخذ اقامت و شهروندی همراه با خانواده یعنی همسر و فرزندان است.

اخذ شهروندی پرتغال یک فرصت بی‌نظیر برای شهروندان ایرانی محسوب می‌شود، زیرا پرتغال یک کشور عضو اتحادیه اروپا است و شهروند یک کشور اتحادیه اروپا، شهروند تمام اتحادیه اروپا محسوب می‌شود. به این معنا که تنها بعد از ۵ سال با کسب شهروندی پرتغال می‌توانید در هر جای اتحادیه اروپا زندگی، کار و یا تحصیل کنید.

از طرف دیگر پاسپورت پرتغال به‌عنوان یک پاسپورت معتبر، شرایط و امکان سفر آزادانه به تمام کشورهای حوزه شنگن را در اختیار شهروندان قرار داده است. البته برای دریافت این پاسپورت بعد از سرمایه‌گذاری و خرید ملک باید مدتی هم کلاس زبان بروید و آشنایی اندکی با زبان پرتغالی داشته باشید.

روش‌های اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

خرید ملک در پرتغال به ارزش حداقل ۵۰۰,۰۰۰ یورو

شما می‌توانید به ارزش حداقل ۵۰۰,۰۰۰ یورو در هر نقطه از پرتغال املاک غیر مسکونی بخرید و برای اقامت این کشور درخواست دهید.

خرید ملک در پرتغال به ارزش حداقل ۴۰۰,۰۰۰ یورو

اگر  ملکی را در یک منطقه کم‌جمعیت (برای مثال حومه شهرها) یا مناطقی که به لحاظ اقتصادی راکد هستند، خریداری کنید، حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری ۲۰ درصد کمتر از مبلغ ذکر شده در شرایط ویزای طلایی و برابر با ۴۰۰,۰۰۰ یورو خواهد بود. بسیاری از ویلاهای مجلل در مناطق توریستی و زیبای پرتغال وجود دارند که شامل این گزینه می‌شوند.

خرید ملک در پرتغال به ارزش حداقل ۲۸۰,۰۰۰ یورو

چنانچه ملک بالای ۳۰ سال و نوسازی شده‌ای در منطقه کم‌جمعیت بخرید، می‌توانید با خرید ملک در پرتغال به ارزش ۲۸۰,۰۰۰ یورو اقامت این کشور را دریافت کنید.

ملک واجد شرایط می‌تواند به‌صورت مشترک خریداری شود، به شرطی که تمام متقاضیان حداقل مبلغ را سرمایه‌گذاری کرده باشند.

ما گزینه خرید ملک قدیمی با نیاز به بازسازی را بسیار توصیه می‌کنیم، چرا که در این صورت می‌توانید با سرمایه‌گذاری کمتر اقامت پرتغال را کسب کرده و به‌این‌ترتیب با بازسازی ملک به ارزش سرمایه‌خود نیز بیفزایید و سود کنید.

همچنین اگر برنامه‌ای برای اقامت در پرتغال ندارید و می‌خواهید در کشور خودتان بمانید، می‌توانید ملک را اجاره دهید و به‌این‌ترتیب، بازهم به سرمایه شما اضافه خواهد شد.

بنابراین با خرید ملک در پرتغال نه‌تنها اقامت و در نهایت تابعیت این کشور را به‌دست می‌آورید، بلکه سود هم خواهید کرد.

آیا برنامه ویزای طلایی برای شما مناسب است؟

اگر قصد دارید درهای اروپا را به روی خود باز کنید، این برنامه یک فرصت فوق‌العاده است. برای اخذ اقامت یک کشور اروپایی و سرمایه‌گذاری که همراه با سود مطمئن باشد، خرید ملک در پرتغال و برنامه ویزای طلایی انتخاب مناسبی است که مزایای بسیاری را در اختیارتان می‌گذارد.

روش‌های ارزان‌تر برای اخذ اقامت پرتغال

بعد از بررسی هزینه شاید این سؤال برایتان پیش‌آمده که آیا غیر از خرید ملک روش ارزان‌تری را هم می‌شود امتحان کرد؟

بله، دولت پرتغال در ماه جون سال ۲۰۱۹ یک برنامه بسیار پیشرو و استثنایی با مزایای بی‌نظیر  به نام ویزای انجل پرتغال را به تصویب رساند. در این برنامه تنها با سرمایه‌گذاری مبلغ ۱۷۵,۰۰۰ یورو در یک ایده استارتاپی می‌توانید در چند ماه اقامت پرتغال را به‌دست آورید. این برنامه شرط حضور فیزیکی ندارد و از تمام مزایای بی‌نظیر داشتن اقامت پرتغال برخوردار خواهید شد. همچنین بعد از ۵ سال می‌توانید برای اخذ تابعیت پرتغال و بهره‌مندی از مزایای بی‌نظیر داشتن تابعیت یک کشور اتحادیه اروپا اقدام نمایید.

اخذ اقامت پرتغال از طریق انجل ویزا تنها با ۱۷۵,۰۰۰ یورو

برنامه انجل ویزای پرتغال ترکیبی از برنامه‌های سرمایه‌گذاری و استارتاپ است، به این معنی که متقاضی مجبور نیست یک ایده خلاقانه استارتاپی داشته باشد و همچنین مجبور نیست شخصاً روی آن کار کند. در این برنامه متقاضی تنها سرمایه لازم برای تحقیقات روی یک ایده استارتاپی را پرداخت خواهد کرد و شرکت‌های انکوباتور مورد تأیید دولت پرتغال بر روی آن ایده کارهای تحقیقاتی انجام خواهند داد تا بتوانند ایده را به مدل نهایی یعنی مرحله اجرا برسانند.

در پایان کار، سرمایه‌گذار علاوه بر اینکه اقامت پرتغال را کسب می‌کند، مالک آن ایده و نتیجه تحقیقات خواهد بود. در این مرحله، متقاضی می‌تواند آن کسب‌وکار را راه‌اندازی کرده یا ایده و نتیجه تحقیقات را بفروشد.

مزایای اخذ اقامت پرتغال از طریق انجل ویزا

ویزای انجل هم مانند دیگر برنامه‌های اخذ اقامت پرتغال مزایای بسیاری برای متقاضی و خانواده‌اش دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

 • تنها ۱۷۵ هزار یورو هزینه دارد
 • فرد اجازه کار، تحصیل و زندگی در پرتغال را خواهد داشت
 • متقاضی در مدت چند ماه می‌تواند برای اقامت درخواست دهد
 • بعد از ۵ سال امکان اخذ تابعیت و پاسپورت پرتغال وجود دارد
 • به تمام اعضای خانواده اقامت داده می‌شود
 • حتی یک روز هم شرط حضور فیزیکی ندارد

درصورتی‌که متقاضی به هر دلیلی نتواند اقامت پرتغال را کسب نماید، هزینه پرداخت شده تماماً برگردانده می‌شود.

اخذ اقامت پرتغال از طریق ثبت شرکت

شرکت‌هایی که از این طریق اقدام می‌کنند، با معرفی یک روش اشتباه، شرکتی را برای متقاضیان اخذ اقامت ثبت می‌کنند که هیچ هدف تجاری مشخص یا هیئت‌مدیره منسجمی ندارد. در واقع آن‌ها از این طریق سفارت و آفیسر پرونده را گول می‌زنند و بعد از مدتی با افزایش این پرونده‌های نادرست امکان رد و ریجکت شدن درخواست نیز افزایش خواهد داشت. از طرف دیگر حتی با موافقت سفارت، ثبت شرکتی که هدف و اعضای مشخصی ندارد و بدون فعالیت گردش مالی‌اش نیز به دولت ثابت نخواهد شد، منجر به اتلاف هزینه و وقت متقاضی شده و امکان تمدید اقامت یا تبدیل اقامت موقت به دائم را نخواهد داشت.

اخذ اقامت پرتغال از طریق کار

اخذ اقامت پرتغال از طریق کار چندان روش متداولی نیست و از طرف دیگر نیاز به حضور فیزیکی متقاضی دارد، درصورتی‌که روش‌های قبلی بدون حضور سرمایه‌گذار با یک روال مشخص حتی بدون حضور شخص نیز انجام می‌شد. به همین خاطر اگر به اخذ اقامت پرتغال از طریق کار فکر می‌کنید، بهتر است که همین حالا تصمیمتان را تغییر دهید.

در درجه دوم این مهم را مدنظر داشته باشید که اولویت کارفرمایان برای استخدام نیروی کار، کسانی هستند که در حال شهروند قانونی اروپا هستند. در همین راستا شهروندان پرتغالی و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های این کشور برای پیداکردن کار مناسب بیشترین شانس را دارند و بهتر است هزینه و زمانتان را برای این روش تلف نکنید.

در انتها هم پیشنهاد می‌کنیم برای بررسی دقیق و مشاوره دربارۀ بهترین روشی که مناسب شرایط شما باشد، با همکاران ما در تیم کنکاش تماس بگیرید.

سؤالات متداول

 • علاوه بر پرتغال، دیگر کدام کشورهای اروپایی از طریق خرید ملک شرایط اخذ اقامت را فراهم کرده‌اند؟

علاوه بر پرتغال، اسپانیا، یونان و قبرس از طریق خرید ملک امکان اخذ اقامت را فراهم کرده‌اند، با این تفاوت که پرتغال بهترین شرایط را دارد.

 • علاوه بر خرید ملک، برای اخذ اقامت اروپا چه روشی را پیشنهاد می‌دهید؟

به‌صورت کلی روش‌های سرمایه‌گذاری بهترین شرایط را دارند. پیشنهاد می‌کنیم که برای کسب اطلاعات دقیق حتماً نگاهی به محتوای بهترین روش اخذ اقامت اروپا بدون شرط حضور داشته باشید.

 • آیا برای اخذ اقامت نیاز به ارائه مدرک زبان است؟

خیر، اخذ اقامت پرتغال نیازی به ارائه مدرک رسمی زبان ندارد.

 • متقاضیان با پاسپورت پرتغال حق سفر آزادانه به کدام کشورهای جهان را دارند؟

متقاضیان بعد از اخذ پاسپورت پرتغال به‌عنوان پاسپورت دوم، حق سفر آزادانه به ۱۸۷ کشور جهان را خواهند داشت.

 • آیا متقاضیان بعد از اخذ اقامت، حقوقی مانند سایر شهروندان پرتغالی دارند؟

سرمایه‌گذاران پس از دریافت اقامت می‌توانند در این کشور زندگی، کار و تحصیل کنند و سفر آزادانه به کشورهای شنگن داشته باشند.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.