چرا پاسپورت دومینیکا بهتر از پاسپورت وانواتو است؟

چرا پاسپورت دومینیکا بهتر از پاسپورت وانواتو است؟


4.5/5 - (2 امتیاز)

از مزایای پاسپورت دوم خبر دارید؟ اصلاً می‌دانید چطور می‌توان یک پاسپورت دوم پرقدرت، راحت و بی‌دردسر گرفت؟ یکی از آسان‌ترین و پرطرفدارترین روش‌هایی که این روزها برای دریافت پاسپورت دوم از آن استقبال می‌شود، اخذ شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری است.

کشورهای زیادی در سال‌های اخیر به جمع مجریان این برنامه پیوسته‌اند و از طریق جذب سرمایه‌های خارجی، شهروندی کشور خود را اهدا می‌کنند. وانواتو و دومینیکا از جمله کشورهایی هستند که در این برنامه حضور موفقی داشته‌اند و توانسته‌اند متقاضیان زیادی را جذب خود کنند.

اگر کمی اطلاعات درباره این برنامه داشته باشید، مطمئناً این دو اسم، اسامی هستند که بارها به گوش شما رسیده است، اما چه تفاوتی میان پاسپورت دومینیکا و پاسپورت وانواتو وجود دارد؟ اصلاً چرا پاسپورت دومینیکا بهتر از پاسپورت وانواتو است؟ در بخش‌های بعدی این مطلب قرار است درباره این دو پاسپورت و دلایلی برتری دومینیکا به وانواتو صحبت کنیم. همراه ما باشید.

کشورهای وانواتو و دومینیکا کجا هستند؟

شاید بد نباشد قبل از صحبت درباره پاسپورت این دو کشور، اطلاعاتی مختصر و کلی درباره موقعیت جغرافیایی این دو با شما به اشتراک بگذاریم. به‌هرحال اگر قرار باشد یک زمانی با پاسپورت خود به کشور دوم مهاجرت کنید و زندگی را از آن منطقه ادامه دهید، محل جغرافیایی این کشورها مهم خواهد بود.

وانواتو کشوری جزیره‌ای و کوچک در جنوب اقیانوس آرام و نیوزلند است که به‌عنوان شاد‌ترین مکان روی زمین شناخته شده است. این کشور از ۸۳ جزیره تشکیل شده و سال ۱۹۸۰ تبدیل به یک جمهوری مستقل شد.

وانواتو یک کشور خودکفا است و اکثر محصولات غذایی که در این کشور مصرف می‌شوند و به فروش می‌رسند، ارگانیک هستند. تنوع زیستی بسیار متنوع این کشور و آتش‌فشان‌های فعال آن از جمله ویژگی‌های مهمی است که درباره طبیعت بکر و منحصر‌به‌فرد این کشور باید به آنها اشاره کرد.
دومینیکا اما در شرق دریای کارائیب و جنوب شرقی فلوریدای آمریکا واقع شده است.

دومینیکا را با نام جزیره طبیعی کارائیب می‌شناسند و یکی از بی‌نظیر‌ترین کشورهای جزیره‌ای است که بهشتی استوایی روی زمین محسوب می‌شود. مسیرهای پیاده‌روی، رودخانه‌های آب شیرین و چشمه‌های آبگرم دومینیکا از جمله مهم‌ترین نقاط قوت این کشور است. این کشور هم سال ۱۹۸۷ به استقلال رسید و اکنون عضو کشورهای مشترک‌المنافع بریتانیا است. دومین چشمه آبگرم بزرگ دنیا و صدها دریاچه جوشان در کشور دومینیکا قرار دارد. در هر دو کشور گردشگری و صنعت توریسم یکی از صنایع پیشرو است و سرمایه‌گذاری‌های زیادی روی آن می‌شود.

زبان رسمی دومینیکا و وانواتو

مردم در بیشتر مناطق مختلف وانواتو با زبان محلی خود که همان زبان بیسلاما است صحبت می‌کنند اما فرانسوی و انگلیسی هم در بخش‌های مختلفی از آن رایج است. این در حالی است که انگلیسی را به‌عنوان زبان رسمی دومینیکا می‌شناسند. البته جزایر مختلفی را هم می‌توانید پیدا کنید که به زبان‌های محلی صحبت می‌کنند. زبان‌های کریول دومینیکایی و فرانسوی هم در این کشور مورداستفاده قرار می‌گیرد.

پاسپورت وانواتو

برای متقاضیانی که قصد دریافت پاسپورت دوم را دارند و می‌خواهند از طریق برنامه اخذ شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری اقدام کنند، وانواتو یکی از گزینه‌ها است. با داشتن پاسپورت وانواتو می‌توان به بیش از ۱۳۶ کشور جهان سفر کرد. همچنین سرمایه‌گذاری در اقتصاد و املاک وانواتو یک سرمایه‌گذاری پربازده و ارزشمند است که جزء برنامه‌های برتر شناخته می‌شود.

این برنامه با هدف جذب سرمایه و تشویق سرمایه‌گذاران خارجی برای سرمایه‌گذاری در وانواتو آغاز شده است و قصد حمایت از توسعه این کشور را دارد. سرمایه‌گذاران در ازای واردکردن سرمایه خود به اقتصاد این کشور می‌توانند درخواست اخذ شهروندی داشته باشند.
تمامی شهروندانی که از طریق این برنامه شهروندی وانواتو را دریافت می‌کنند و اصطلاحاً شهروند اقتصادی وانواتو خواهند شد، دارای حقوق یکسان مثل دیگر شهروندان هستند. می‌توانند گذرنامه و گواهی شهروندی دریافت کنند و به جز یک محدودیت (محدودیت شرکت در انتخابات محلی) هیچ تفاوت دیگری با دیگر اتباع وانواتو ندارند.

هزینه‌های برنامه سرمایه‌گذاری وانواتو

برای اخذ تابعیت و پاسپورت وانواتو از طریق سرمایه‌گذاری متقاضیان باید حداقل ۱۳۰,۰۰۰ دلار آمریکا در صندوق توسعه محلی سرمایه‌گذاری کنند. متقاضی دریافت شهروندی می‌تواند برای افراد خانواده خود هم تقاضای اخذ شهروندی داشته باشد. به صورت کلی، هزینه‌‌های جانبی هم وجود دارد که باید توسط متقاضی پرداخت شود.

پاسپورت دومینیکا

برنامه اخذ شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری کشور دومینیکا در سال ۱۹۹۳ راه‌اندازی شد و تا امروز موفق شده در رتبه اول بهترین برنامه‌‌های شهروندی در جهان قرار بگیرد. این برنامه اقتصادی به متقاضیان کمک می‌کند که با سرمایه‌گذاری در صندوق‌‌ دولتی یا پروژه‌های تأیید شده دولت دومینیکا بتوانند برای اخذ شهروندی اقدام کنند و همچنین به طور مستقیم پاسپورت دومینیکا را بگیرند. پاسپورت دومینیکا هم یکی از پاسپورت‌های بسیار پرقدرتی است که با داشتن آن می‌توان به بیش از ۱۴۰ کشور جهان، یعنی ۷۵٪ درصد دنیا سفر کرد.
این برنامه مانند برنامه وانواتو امکان درخواست برای اعضای خانواده را دارد و به‌ازای اضافه‌شدن هر فرد به اعضای خانواده، مبلغ بیشتری باید پرداخت شود. نکته مثبت مهمی که درباره برنامه CBI دومینیکا وجود دارد، تعریف افراد وابسته متقاضی اصلی است که شامل همسر، فرزندان، والدین، پدربزرگ و مادربزرگ، نوزادان، همسران جدید و خواهر و برادر می‌شود.

هزینه‌های برنامه سرمایه‌گذاری دومینیکا

متقاضیانی که برای سرمایه‌گذاری در دومینیکا اقدام می‌کنند، می‌توانند از طریق کمک بلاعوض به دولت یا سرمایه‌گذاری به ارزش حداقل ۲۲۰,۰۰۰ دلار آمریکا در یکی از پروژه‌های تأیید شده دولتی برای دریافت شهروندی اقدام کنند. هزینه‌های جانبی دولتی که برای تقاضای درخواست شهروندی باید پرداخت شود از ۲۵,۰۰۰ دلار برای هر متقاضی شروع می‌شود و تا ۷۰,۰۰۰ برای یک خانواده ۷ نفره می‌رسد.

تفاوت پاسپورت وانواتو و پاسپورت دومینیکا

تا اینجا نگاهی مختصر به شرایط جغرافیایی هر دو کشور انداختیم، از شرایط زندگی، طبیعت کشورها و زبان رسمی آنها گفتیم و در نهایت به برنامه CBI دومینیکا و وانواتو رسیدیم. اگر قرار باشد اکنون در مقام قضاوت درباره بهتر بودن این برنامه‌ها صحبت کنیم، با‌توجه‌به آنچه گفتیم، کار آسان‌تر خواهد شد.
اولین چیزی که درباره پاسپورت این دو کشور باید به آنها اشاره کرد، قدرت پاسپورت است. دومینیکا با اجازه سفر به بیش از ۱۴۰ کشور، در مقایسه با پاسپورت وانواتو که ۱۳۶ کشور را پوشش می‌دهد، پاسپورتی قدرتمند‌تر و بهتر است. در مرحله بعدی، وقتی هزینه‌های سرمایه‌گذاری و هزینه‌‌های دولتی برنامه CBI هر دو کشور را مقایسه می‌کنیم، دومینیکا هزینه‌های کمتری دارد و می‌توان با سرمایه کمتری برای اخذ شهروندی این کشور اقدام کرد.
نکته آخری که باعث شده پاسپورت دومینیکا بهتر از پاسپورت وانواتو باشد، محدودیتی است که برنامه این کشور برای ایرانیان دارد. در حال حاضر دریافت تابعیت وانواتو برای شهروندان ایرانی محدود است و فقط آن دسته از شهروندانی می‌توانند برای این برنامه اقدام کنند که بیش از ۵ سال اقامت در کشور دیگری به جز ایران را داشته باشند.
برتری آخر که یکی از مهم‌ترین موارد هم محسوب می‌شد، سریع بودن فرآیند اقدام دومینیکا و اخذ شهروندی و پنج سال پیاپی قرارگرفتن در رتبه اول برنامه‌های سرمایه‌گذاری جهان است.
به‌این‌ترتیب اگر قصد سرمایه‌گذاری روی این برنامه را دارید و می‌خواهید شهروند اقتصادی کشور دومی شوید که پاسپورتی قدرتمند دارد، ما دومینیکا را به شما پیشنهاد می‌کنیم. شرکت کنکاش نماینده فروش سهام پروژه هتل هیلتون دومینیکا است. این پروژه در حال تکمیل است و یکی از پروژه‌های مورد تأیید دولت دومینیکا محسوب می‌شود که می‌تواند پیشنهاد بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری باشد.

در صورت تمایل از سایر مطالب مهاجرتی که در زیر آورده شده نیز بازدید نمایید :

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد موقعیت سرمایه‌گذاری در این پروژه ارزشمند فقط کافی است با ما ارتباط بگیرید و از جزئیات این برنامه مطلع شوید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *