دومینیکا کشوری باثبات برای سرمایه‌گذاری

امتیاز دهید post

موقعیت پرنوسان اقتصاد جهان باعث شده تا بسیاری از سرمایه‌گذاران به دنبال بهترین مقصد برای سرمایه‌گذاری باثبات باشند تا در شرایط رکود جهانی یا موارد مشابه کمتر ضرر کرده و با افزایش سرمایه‌شان بتوانند در سال‌های پیش رو وارد پروژه‌های بعدی شده و بیشتر سرمایه‌گذاری کنند. به همین خاطر هم سالانه کشورهای مختلف برای سرمایه‌گذاری باثبات به این متقاضیان معرفی می‌شود.

حالا در نظر بگیرید که در این شرایط، یعنی سرمایه‌گذاری باثبات، کشوری برنامه شهروندی اقتصادی هم داشته باشد؛ یعنی در ازای سرمایه‌گذاری، پاسپورت کشورش را که از معتبرترین پاسپورت‌های جهان است، به متقاضی و اعضای خانواده‌اش بدهد! این دقیقاً موقعیتی است که با سرمایه‌گذاری در جزیره زیبای دومینیکا برایتان فراهم می‌شود، یعنی در عین حال که سرمایه‌گذاری با ثباتی دارید، از طریق برنامه شهروندی اقتصادی می‌توانید صاحب یکی از معتبرترین پاسپورت‌های جهان شوید. به همین خاطر در ادامه هم روند اخذ پاسپورت دومینیکا را برایتان آوردیم و هم دلایل انتخاب دومینیکا به‌عنوان کشوری باثبات برای سرمایه‌گذاری را معرفی کردیم.

دومینیکا کجاست؟

دومینیکا یکی از کشورهای مشترک‌المنافع و از جزایر حوزه کارائیب در نزدیکی گوادلوپ و مارتینیک است. پایتخت دومینیکا شهر روسو و واحد پول دومینیکا دلار کارائیب شرقی است که البته سرمایه‌گذاری در جزیره می تواند با دلار آمریکا انجام شود.

این کشور یکی از کشورهای امن جهان است که توانسته بهترین برنامه شهروندی اقتصادی را داشته باشد. این کشور ۶ بار متوالی به‌عنوان بهترین کشور برای اخذ پاسپورت از طریق سرمایه‌گذاری انتخاب شد و پاسپورتی معتبر دارد؛ به طوری که با داشتن پاسپورت دومینیکا می‌توانید به بیش از ۱۴۴ کشور دنیا مانند بریتانیا، کشورهای شنگن، روسیه و حتی چین بدون ویزا سفر کنید و برای ویزای توریستی ده‌ساله آمریکا درخواست داده و ویزای آمریکا بگیرید.

با این مقدمه هیجان‌انگیز ببینیم که چرا دومینیکا کشوری باثبات برای سرمایه‌گذاری است؟

چرا دومینیکا کشوری باثبات برای سرمایه‌گذاری مطمئن و پرسود است؟

دومینیکا یکی از باثبات‌ترین دولت‌های جهان را دارد و همین مسئله باعث شده تا در مسائلی مانند:

  • حفظ موقعیت و پایداری کشور
  • آزادی مردم
  • عدم فساد اداری، اقتصادی و سیاسی

در لیست بهترین‌های جهان باشد. دومینیکا اگرچه در سال ۱۹۷۸ به استقلال رسید؛ ولی هنوز یکی از کشورهای مشترک‌المنافع است و دموکراسی در کشور را از روی الگوی نظام پارلمانی بریتانیا پیاده کرده است.

در دومینیکا برای موقعیت‌های سیاسی و افراد دولت، هر ۵ سال یکبار انتخاب قانونی و آزاد برگزار می‌شود. در این کشور هرم سیاسی از رئیس‌جمهور به‌عنوان رئیس دولت شروع شده و بعد از او به ترتیب نخست‌وزیر، اعضای دولت، رهبر حزب مخالف دولت فعلی که رأی نیاورده و اعضای سایر احزاب قرار دارند. در نتیجه کشور بر اساس قانون و در سایه دموکراسی شکل گرفته تا امنیت مردم، رفاه اقتصادی و استانداردهای زندگی را تأمین کند.

همین مسئله باعث شده تا کشور ثبات اقتصادی خوبی را تجربه کند و امنیت کشور هم باعث جذب جهانگردان شود. دومینیکا یکی از زیباترین جزایر جهان است و شاید شنیده باشید که به‌خاطر طبیعت بکر و چشم‌نوازش به بهشت کارائیب معروف شده، به همین خاطر سالانه تعداد زیادی از جهانگردان به این کشور سفر کرده و ثروتمندان و سلبریتی‌ها تعطیلات لوکس و رویایی‌شان را در سواحل دومینیکا می‌گذرانند. همین مسئله که در سایه دموکراسی و امنیت کشور شکل گرفته، باعث درآمد ارزی فوق‌العاده‌ای شده و دومینیکا را به یکی از قطب‌های گردشگری دنیا تبدیل کرده است.

اولویت دولت دومینیکا در حفظ اعتبار پاسپورت کشور

دولت دومینیکا در چند سال اخیر از طریق برنامه شهروندی اقتصادی شروع به جذب سرمایه خارجی کرده و در قبال این سرمایه‌گذاری پاسپورت کشورش را به متقاضیان می‌دهد، البته با یک شرط بسیار مهم!

دولت دومینیکا برای حفظ اعتبار پاسپورت کشورش برنامه‌ای ویژه برای تأیید متقاضیان سرمایه‌گذاری دارد تا مطمئن شود افرادی پاسپورت این کشور را می‌گیرند که سوء نیت ندارند. به همین خاطر هم اگر متقاضی به سن قانونی نرسیده یا سوءپیشینه داشته باشد، به کلاهبرداری و پول‌شویی مشکوک باشد یا نتواند منشأ ثروت و سرمایه‌اش را نشان دهد، در لیست تحریم جهانی یا تحت تعقیب پلیس اینترپل باشد، نمی‌تواند برای پاسپورت دومینیکا درخواست دهد.

دولت دومینیکا برای اطمینان از این روند، تعدادی نماینده مشخص دارد و فقط مدارک افرادی را بررسی می‌کند که از طریق این نمایندگان ارسال و راستی‌آزمایی شده و توانسته تأییدیه اولیه را بگیرد. بعد از تأیید دولت هم شخص می‌تواند در ازای سرمایه‌گذاری‌اش پاسپورت مادام‌العمر و دائمی دومینیکا را بگیرد.

به همین خاطر و بر اساس آنچه تا اینجا گفتیم، دومینیکا هم کشوری باثبات برای سرمایه‌گذاری مطمئن است و هم پاسپورتش یکی از معتبرترین پاسپورت‌های جهان برای سفر بدون ویزا است.

چگونه وارد برنامه شهروند اقتصادی دومینیکا شده و پاسپورت بگیریم؟

همان‌طوری که در بالا گفتیم، دولت دومینیکا مدارک افرادی را بررسی می‌کند که از طریق نمایندگانش ارسال شده و تأییدیه اولیه گرفته باشد. به همین خاطر شما در قدم اول باید از طریق سایت رسمی دولت دومینیکا، نماینده این کشور در منطقه خودتان را پیدا کنید.

در مورد سرمایه‌گذاری هم بودجه شما باید طبق دو انتخاب زیر یعنی:

  • ۱۰۰ هزار دلار آمریکا برای کمک بلاعوض به دولت (جهت توسعه زیرساخت‌‌های آموزشی، پزشکی و …)
  • ۲۲۰ هزار دلار آمریکا برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تأیید دولت (پروژه‌های عمرانی مانند هتل هیلتون دومینیکا)

باشد تا بتوانید به‌صورت کاملاً غیرحضوری و فقط از طریق نمایندگان رسمی دولت برای سرمایه‌گذاری و اخذ پاسپورت درخواست دهید. نتیجه نیز کمتر از یک سال و در بازه زمانی چندماهه به اطلاع شما می‌رسد تا بتوانید  صاحب یکی از معتبرترین پاسپورت‌های جهان شوید.

کلام آخر

در این مقاله با دلایل معرفی دومینیکا به‌عنوان کشوری باثبات و مطمئن برای سرمایه‌گذاری آشنا شدید و حالا می‌دانید که دومینیکا یکی از بهترین کشورهای جهان برای اخذ پاسپورت و سرمایه‌گذاری موفق است.

خوشبختانه متقاضیان ایرانی هم مجاز هستند تا کاملاً قانونی برای سرمایه‌گذاری در این کشور درخواست دهند. فقط باید نماینده رسمی در ایران را پیدا کنند که بر اساس اعلام سایت دولت دومینیکا، شرکت کنکاش تنها نماینده رسمی دولت دومینیکا برای سرمایه‌گذاری متقاضیان ایرانی است.

برای شروع سرمایه‌گذاری در دومینیکا و اخذ پاسپورت، اطلاع از جزئیات بیشتر، تصمیم‌گیری مناسب بر اساس شرایط و سرمایه در دسترس و اقدام همراه خانواده می‌توانید با تیم مشاوران کنکاش تماس بگیرید تا راهنمایی‌تان کنند، منتظر تماستان هستیم.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *