اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک

اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملکاخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری ( ویزای طلایی پرتغال) به مبلغ حداقل 280,000 یورو، 350,000 یورو یا 500,000 یورو در بخش املاک امکان پذیر است. اخذ اقامت پرتغال مسیری مطمئن به سمت اخذ پاسپورت اتحادیه اروپا محسوب می شود.اخذ اقامت پرتغال و پاسپورت پرتغال ( از طریق ویزای طلایی ) با سرمایه گذاری در خرید ملک

برنامه ویزای طلایی پرتغال یکی از موفق ترین برنامه های مهاجرت و اقامت سرمایه گذاری در اروپا بوده است. چرا که انعطاف و مزایای بسیاری برای سرمایه گذاران به همراه دارد. این برنامه در سال 2012 آغاز شد و تا به امروز دولت پرتغال آن را بهبود داده است. با سرمایه گذاری به مبلغ 500,000 یورو در بخش املاک پرتغال می توان به اقامت پرتغال برای خانواده و فرزندان وابسته به خانواده دست یافت. ویزای طلایی پرتغال را می توان هر دو سال تمدید کرد اما برای هر بار تمدید باید دو هفته در کشور پرتغال بمانید.

قوانین جدید اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری بعد از جولای 2015


1. خرید ملک به ارزش حداقل 500 هزار یورو در هر مکان در پرتغال 

نمونه های املاک واقعی قابل خرید با قیمت 500,000 تا 700,000 یورو در شهرهای لیسبون و آلگاروه

2. خرید ملک به ارزش حداقل 400 هزار یورو به شرط آنکه ملک در منطقه کم جمعیت قرار داشته باشد.


3. خرید ملک با قدمت بالای 30 سال و بازسازی ملک که ارزش خرید و بازسازی باید حداقل 350,000 یورو باشد.


نمونه یک ملک بازسازی شده 90 متری در لیسبون به قیمت پیشنهادی 385,000 یورو

نمونه یک ملک بازسازی شده 100 متری در لیسبون به قیمت پیشنهادی 390,000 یورو

نمونه یک ملک بازسازی شده 70 متری در لیسبون به قیمت پیشنهادی 350,000 یورو

نمونه یک ملک بازسازی شده 115 متری در لیسبون به قیمت پیشنهادی 410,000 یورو


4. خرید ملک با قدمت بالای 30 سال در مناطق کم جمعیت که ارزش خرید و بازسازی باید حداقل 280,000 یورو باشد.


شرکت کنکاش تمام گزینه های مطرح شده را ارائه می نماید. 


قدم هایی که برای اخذ اقامت پرتغال (ویزای طلایی پرتغال) از طریق خرید ملک باید طی شوند

 1. اخذ ویزای توریستی پرتغال یا کشورهای دیگر اتحادیه اروپا

 2. جمع آوری مدارک مورد نیاز برای ارسال به پرتغال (لیست مدارک از سوی شرکت کنکاش به شما ابلاغ می شود، لیست مدارک اولیه را می توانید بالای همین صفحه بخوانید) در این مرحله به وکیل پرتغالی خود وکالت می دهید تا در موارد زیر از طرف شما اقدام کند: اخذ شماره مالیاتی/ باز کردن حساب بانکی/تامین اجتماعی/بیمه

 3. در این مرحله موکل به پرتغال می آید و ملک را انتخاب میکند یا میتواند سرمایه مورد نیاز را به حساب بانکی جدیدش در پرتغال منتقل کند.

 4. در طول بازدید از پرتغال، دفتر وکالتی، موکل را برای انجام تشریفات لازم و انگشت نگاری به اداره مهاجرت در پرتغال میبرد.

 5. پرونده متقاضی و خانواده او به اداره مهاجرت فرستاده می شود و پروسه ی درخواست بررسی میشود. سپس کارت های اقامت صادر میشوند و توسط DHL به آدرس موکل فرستاده میشوند.

مدارک اولیه مورد نیاز برای اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک (ویزای طلایی پرتغال):

 • پاسپورت معتبر برای همه ی اعضای خانواده

 • شناسنامه

 • عقدنامه

 • گواهی عدم سوء پیشینه برای همه ی متقاضیان بالای 16 سال

 • برای فرزندان بالای 18 سال به نامه ی رسمی از دانشگاه که تایید کننده ی ثبت نام او در دانشگاه است و مدرک واریز منظم شهریه دانشگاه نیاز است.

 • مدرکی که نشان می دهد فرزندان وابسته ی بالای 18 سال متاهل نیستند.

 • برای باز کردن حساب بانکی: اصل قبض آب و برق با آدرس و نامه ی اشتغال به کار (نامه از شرکتی که فرد در آن مشغول به کار است)

 • همه ی مدارک باید در نزدیک ترین کنسولگری پرتغال تایید شوند.

هزینه های دولتی بررسی پرونده اخذ اقامت پرتغال (ویزای طلایی پرتغال):

هزینه بررسی پرونده برای متقاضی اصلی (درخواست اولیه و تمدید ها) –  517 یورو

هزینه بررسی پرونده برای اعضای خانواده – 80 یورو

هزینه صدور کارت اقامت موقت اولیه برای متقاضی اصلی- 5,173 یورو

هزینه صدور کارت اقامت موقت اولیه برای اعضای خانواده – 5,173 یورو

هزینه تمدید کارت اقامت متقاضی اصلی و هر کدام از اعضای خانواده – 2,586 یورو

حداقل زمان مورد نیاز برای حضور در پرتغال به منظور کسب اقامت دائم  پرتغال و شهروندی پرتغال  

یکی از جذاب ترین گزینه ها در مورد برنامه مهاجرت به پرتغال این است که بعد از 5 سال می توان برای اقامت دائم پرتغال و برای شهروندی و اخذ پاسپورت پرتغال اقدام کرد. قابل ذکر است که برای اخذ و بدست اوردن اقامت موقت ، دائم و یا شهروندی پرتغال یا پاسپورت پرتغال نیازی به اقامت در این کشور نیست. در واقع متقاضی اصلی و خانواده متقاضی تنها کافی است که هر دو سال یک بار برای تمدید ویزای طلایی خود تنها دو هفته در پرتغال بمانند. شهروندی پرتغال و به دست آوردن پاسپورت دوم به شما حق زندگی، کار و تحصیل در کل اتحادیه اروپا را خواهد داد. 

کشور پرتغال تابعیت مضاعف را به رسمیت می شناسد، بنابراین متقاضیان ایرانی مشکلی برای حفظ تابعیت ایرانی خود نخواهند داشت و می توانند پس از تنها 5 سال به شرط رعایت شروط معین شده در قوانین مهاجرت پرتغال (حضور فیزیکی حداقل یک هفته در سال، عدم سوءپیشینه کیفری، و دانش  سطحی از زبان پرتغالی) اقدام به اخذ پاسپورت پرتغال بکنند.

این برنامه برای متقاضیانی که نمی خواهند و یا نمی توانند وطن خود را فعلا ترک نمایند و صرفا به دنبال داشتن کارت اقامت در کشوری اروپایی هستند،  انتخابی مناسب  است.

البته با توجه به یاد داشت زیر: 

 • سال اول: 7 روز جهت مراحل تقاضا

 • سال دوم و سوم: مجموعا 14 روز

 • سال چهارم و پنجم: مجموعا 14 روز

 • پس از سال پنجم، سرمایه گذار می تواند درخواست اقامت دائم بدهد.

جدول زمانی پروسه اخذ اقامت دائم پرتغال و پاسپورت پرتغال (ویزای طلایی پرتغال)

* حداکثر زمان پردازش پرونده ممکن است بعضا توسط اداره مهاجرت پرتغال به درازا بیانجامد.

** در صورتی که ظرف حداکثر ۱۸۰ روز از زمان انقضای کارت اقامت قبلی نسبت به تمدید کارت اقدام نشود، حقوق مرتبط با ویزای طلایی پرتغال از بین خواهد رفت.

*** مادامی که سرمایه‌گذاری حفظ گردد، ویزای طلایی پرتغال برای دوره های دوساله متوالی به صورت نامحدود تمدید خواهد شد.

نکات کلیدی اخذ اقامت پرتغال (ویزای طلایی پرتغال): 

 •  سرمایه گذاری به مبلغ حداقل 500,000، 400,000، 350,000  و یا 280,000  یورو نیاز است.

 • به کل خانواده اجازه اقامت داده می شود.

 • نیازی به اقامت طولانی مدت در پرتغال نیست.

 • بعد از پنج سال می توان اقامت دائم پرتغال را بدست آورد.

 • بعد از پنج سال می توان برای شهروندی پرتغال اقدام کرد (پیش تر 6 سال بوده).

 • می توان به کل کشورهای عضو شنگن بدون نیاز به ویزا سفر کرد.


نکات جالب در رابطه با برنامه ویزای طلایی پرتغال ( اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری)


 • -برخلاف برخی از برنامه های اقامت و اخذ پاسپورت از طریق سرمایه گذاری کشورهای اروپایی، الزامی بر اینکه ملک خریداری شده مورد تایید دولت باشد وجود ندارد. معیار اصلی برای برنامه  اخذ اقامت پرتغال (ویزای طلایی پرتغال)، ارزش املاک و مستغلات می باشد. اکثریت ویزاهای طلایی که توسط دولت پرتغال صادر شده اند برای متقاضیانی بوده است که گزینه خرید ملک را برگزیده اند، که به لطف شرایط بسیار مطلوب برای این نوع سرمایه گذاری،  بیش از 4,800 مورد از درخواست ها برای اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک اقدام کرده اند.


 •        -ملک می تواند مسکونی و یا تجاری (هتل، رستوران و غیره) باشد.  حتی می توان بیش از یک ملک خریداری کرد به شرط اینکه مجموع ارزش املاک به حداقل های تعیین شده توسط برنامه اخذ اقامت پرتغال (ویزای طلایی پرتغال) رسیده و ملک/املاک به مدت 5 سال در مالکیت شخص باقی بمانند. محبوب ترین مناطق برای خرید ملک، از لحاظ سرمایه گذاری، منطقه لیسبون و حومه آن (کشکاش، استوریل)  و جنوب آلگاروه (شهرهای ساحلی واله دو لوبو، ویلامورا، و آلبوفیرا) هستند.

        -با بررسی و تحلیل گزینه های موجود در بازار خدمات مهاجرت جهانی، می توان با اطمینان گفت که برنامه اخذ اقامت پرتغال (ویزای طلایی پرتغال) بهترین گزینه برای افرادی است که به دنبال اخذ اقامت اروپا هستند. برنامه اقامت پرتغال علی الخصوص از نظر هزینه از جذابیت خاصی برای متقاضیان برخوردار است. برای مثال اسپانیا، حداقل 500,000 یورو را برای سرمایه گذاری تعیین کرده است و برای گزینه های بهتر آن به 1 میلیون یورو نیاز می باشد. مقامات پرتغالی انعطاف بالایی در مقابل متقاضیان اخذ ویزای طلایی نشان می دهند، برای مثال تنها دانشی جزیی از زبان پرتغالی، با آزمونی ساده برای واجد الشرایط شناخته شدن متقاضی کفایت می کند و همچنین محدودیت سنی برای متقاضی اصلی و وابستگان او در این برنامه تعریف نشده است.

 •  -با تمام این تفاصیل، مهمترین و اصلی ترین ویژگی برنامه ویزای طلایی پرتغال، امکان دستیابی به شهروندی در آینده می باشد. در سال 2017، پرتغال رتبه 25 در میان 190 کشور در سهولت انجام کسب و کار را از طرف بانک جهانی کسب کرد. برنامه ویزای طلایی پرتغال، یک فرصت عالی برای توسعه فرصت های مالیاتی شما و همچنین افزایش بهره وری در کسب و کار جهانی می باشد.


 • -بسیاری از افراد مشهور دنیا پرتغال را به عنوان مامن آرامش خود برگزیده اند. عمارت خواننده پاپ مشهور مدونا 6 میلیون یورو برای او هزینه داشته، مایکل فسبندر هنرپیشه، در ماه مه 2017 آپارتمانی 2 میلیون یورویی در قلب لیسبون خریداری کرد. و هنرپیشه معروف مونیکا بلوچی آپارتمانی شیک در مجتمع مسکونی که طراح معروف کریستین لوبوتین زندگی می کند، خریداری کرده است.


چرا پرتغال از نظر قانون مالیات برای مهاجرین، بهترین انتخاب برای اخذ اقامت در اروپا می باشد


پرتغال عضو اتحادیه اروپا و حوزه شنگن است. پرتغال دارای محیط سیاسی و اجتماعی پایدار، جامعه ای امن، نیروی کار ماهر با آشنایی به زبان انگلیسی و کیفیت عالی زندگی است و فرصت های سرمایه گذاری مطلوبی را ارائه می دهد. این کشور قصد دارد تا در حوزه های گردشگری و املاک، ممتاز باشد و تبدیل به یکی از کشور های پیشتاز اتحادیه اروپا در تحقیق و توسعه و تکنولوژی جدید شود.

پرتغال زندگی با کیفیت و بسیار عالی برای تاجران یا سرمایه گذاران مدرن مهیا می کند. رژیم مالیاتی پرتغال برای اشخاص، بسیار جذاب است و نسبت به رژیم های دیگر، از هر لحاظی برتر است. نرخ پایین میانگین مالیاتی ، انتقال رایگان پول توسط مهاجر ها به کشور خودشان که برای افرادی که در پرتغال زندگی می کنند اما در پنج سال گذشته در پرتغال زندگی نمی کردند، به وجود آمد، رژیم مناسب مجوز اقامتی (اجازه حرکت آزادانه در حوزه شنگن) و امکان درخواست برای تابعیت پرتغال و در نتیجه پاسپورت اتحادیه اروپا، پرتغال را به یکی از مکان های بسیار جذاب تبدیل می کند. به دلیل آزادی خواهی و دیدگاه چند فرهنگی پرتغال، این کشور با بقیه ی دنیا از جمله آفریقا (آنگولا، موزامبیک و کیپ ورد) ، آسیا (چین شامل ماکائو) و آمریکای جنوبی (برزیل) ارتباط خوبی دارد.

بنابراین، این مسئله که پرتغال به گزینه اول افراد متمول برای اقامت در اتحادیه اروپا تبدیل شده است، اصلا غیر منتظره نیست. افراد برای اخذ اقامت اروپا، می توانند اقامت پرتغال را بدست آورند و از مزایای بسیار آن لذت ببرند.

رژیم مالیاتی خاص برای مقیمان مالیاتی که تصمیم میگیرند در پرتغال زندگی کنند اما در پنج سال گذشته در پرتغال زندگی نکرده اند، با نرخ مالیاتی ثابت 20 درصد بر  درآمد های کسب شده در پرتغال، جذابیت پرتغال را افزایش می دهد و تعهد پرتغال به جذب بهترین مهارت های بین المللی و اشخاص ثروتمند به همراه خانواده هایشان را نشان می دهد ( این شرایط به مدت ده سال برای این افراد وجود خواهد داشت).

سیستم مالیاتی پرتغال فرصت های جالبی را در رابطه با مالیات بر ثروت، هدیه، ارث،در آمد از تجارت و اجاره، دریافت سرمایه، سود سهام و حقوق بازنشستگی ارائه می دهد. افراد ثروتمند و خانواده هایشان، چه تابعیت پرتغالی داشته باشند چه نداشته باشند، باید به دقت به آنچه که پرتغال می تواند برای برنامه ریزی در آمد و سرمایه و همچنین انتقال موفق آن به نسل بعدی ارائه بدهد، توجه داشته باشند.قیمت املاک در پرتغال به شدت رو به رشد است و به رکورد جدید 1,180 یورو در هر متر مربع می رسد


در کشور پرتغال برخی برای خرید ملک یا دریافت وام برای خرید ملک از بانک ها می خواهند که ارزش ملک را ارزیابی کنند. بانک ها در ماه ژون املاک را گرانتر از گذشته ارزیابی کرده اند چرا که قیمت ملک در پرتغال بالاتر رفته است. از سال 2008 ، قیمت املاک ارزیابی شده به بالاترین میزان رسیده است. شهر لیسبون طی 15 ماه متوالی شاهد افزایش قیمت املاک بوده و بالاترین نرخ افزایش قیمت را در کل پرتغال داشته است.

درحالی که بانک ها احتمال واگذاری وام به خریداران احتمالی را بررسی می کنند باید قیمت املاک را ارزیابی کنند و به دلیل افزایش قیمت در بازار، ارزش املاک را  به صورت مستمر بیشتر ارزیابی می کنند.

میانگین ارزیابی بانک ها به 1,180 یورو در هر متر مربع رسید که بالاترین مقدار ثبت شده از سال 2008 تا کنون است. اطلاعات دفتر آمار ملی پرتغال (INE) نشان می دهد که در ژوئن، نسبت به ماه می، افزایش 0.3 درصدی در قیمت هر متر مربع وجود داشته است. همچنین قیمت ها نسبت به ماه می  2017، 6.1 درصد  افزایش یافته است.

رشد قیمت ها نشان دهنده رونق املاک در پرتغال است. 

در نیمه اول 2018، قیمت های هر متر مربع در پرتغال، 30 یورو افزایش یافت. این بدان معنا است که در حال حاضر، یک آپارتمان 100 متری، 3000 یورو گرانتر از سال قبل است.


گردشگری پرتغال در طول 5 سال گذشته، دو برابر شده است


گردشگری در پرتغال در طول 5 سال گذشته، دو برابر شده است. این کشور در سال 2012، بیش از دو هزار اقامتگاه توریستی داشت که پذیرای حدودا 13 میلیون مهمان بود.

تا آخر سال 2017، پرتغال حدودا 6 هزار اقامتگاه توریستی  در اختیار داشت که پذیرای 24 میلیون نفر بود و حدودا 3 میلیون یورو درآمدزایی کرد.

این اطلاعات در ماه آگوست سال 2018 توسط دفتر آمار ملی پرتغال (INE) منتشر شد و حاوی اطلاعات مربوط به سال 2017 بود.

در سال 2017، برای اولین بار، تعداد توریست های پرتغال، از 20 میلیون نفر بیشتر شد. در حالی که انتظار می رفت تنها حدود 20 میلیون توریست وارد پرتغال شود، 24 میلیون توریست به این کشور سفر کردند . این رقم در مقایسه با سال 2016 افزایش 13 درصدی داشت و تقریبا دو برابر سال  2012 (13.8 میلیون توریست) بود.

نوع توریستی که پرتغال به خود جذب می کند هم تغییر کرده است. در حالی که در سال 2013، تعداد توریست های داخلی و خارجی یکسان بود، در سال 2017 این ارقام به طرز چشمگیری تغییر کرد: 60 درصد از مهمانان از افرادی بودند که مقیم این کشور نبودند.

سیر تکاملی در درآمد نیز مشهود است. در مقایسه با 2,028 اقامتگاه توریستی که در سال 2012، 1.85 میلیارد یورو درآمد زایی داشتند، در سال 2017، 5,850 هتل و اقامتگاه،  3.8 میلیارد یورو درآمد داشته اند.


پرتغال تقریبا طی شش ماه انباشت قابل توجه درخواست های اخذ ویزای طلایی را برطرف کرده است


اداره مهاجرت پرتغال SEF گزارش کرد که طی 6 ماه گذشته 80% از انباشت درخواست های ویزای طلایی در این اداره، که ناشی از استقبال بالای سرمایه گذاران غیر اروپایی از این برنامه است – بیش از 6000 درخواست بررسی نشده در پایان سال 2017 – پس از اعمال تغییرات جدید در پروسه بررسی، بر طرف شده است.

گزارشات سال گذشته در باره برنامه ویزای طلایی پرتغال حاکی از آن بود که صف انتظار بررسی درخواست های این برنامه به بیش از 4000 تقاضا رسیده بود – رقمی که در نهایت 6000 تقاضا گزارش شد – و اینکه متقاضیان مجبور بودند برای گرفتن وقت جهت ارائه درخواست اخذ ویزای طلایی بیش از 12 هفته در صف انتظار باقی بمانند.

اوایل به اجرا درآمدن این برنامه، SEF دلیل کند بودن سرعت بررسی و انباشته شدن درخواست ها را کمبود نیروی کار اعلام کرد. عامل دیگر این مشکل به گفته SEF قوانین پرتغال مبتنی بر اینکه سرمایه گذار باید درخواست خود را به دفتر SEF واقع در شهرداری محل سرمایه گذاری خود ارائه دهد  بود که به دلیل آن، تنها چند دفتر واقع در مقاصد محبوب سرمایه گذاران – لیسبون و پورتو – مجبور به به بررسی تمامی درخواست ها بودند. در نتیجه برخی از دفاتر SEF در بعضی نقاط کشور لیست انتظاری چند ماهه داشتند، در حالی که سایر دفاتر اصلا لیست انتظار نداشتند.

در اقدامی قابل ستایش، و افزایش قابل توجه انعطاف پذیری در بررسی پرونده و پاسخگویی به درخواست ها، SEF قوانین خود را تغییر داد تا متقاضیان بتوانند درخواست های خود را به هر دفتر SEF ارائه دهند، بدون در نظر گرفتن اینکه سرمایه گذاری آنها در چه منطقه ای انجام شده است.


مدارس بین المللی در پرتغال


چندین مدرسه بین المللی و انگلیسی در پرتغال و آلگاروه وجود دارد که به کودکان و نوجوانان غیر پرتغالی و پرتغالی، خدمات آموزشی با  استاندارهای عالی ارائه می دهند. برنامه های آموزشی این مدارس متنوع است از سیستم آزمون GCSE (General Certificate of Secondary Education) و GCE (General Certificate of Education ) بریتانیایی گرفته تا برنامه I.B (International Baccalaureate) همگی در این مدارس تدریس شده و به اجرا در می آیند.


قانون شهروندی برای فرزندانی که در پرتغال به دنیا می آیند

طبق متممی که به قانون قبلی اضافه شده است، اکنون کودکی که از والدین خارجی، در پرتغال متولد شود، در صورتی که والدینش، حداقل 2 سال در پرتغال زندگی کرده باشند، به صورت خودکار، پرتغالی محسوب می شوند و تمامی حقوق شهروندی پرتغال از جمله پاسپورت پرتغال را دریافت خواهند کرد. قانون قبلی، مدت زمان سکونت والدین در پرتغال را 5 سال ذکر کرده بود و همچنین شرط اقامت دائمی والدین در پرتغال برای احتساب شهروندی کودک وجود داشت.

هم اکنون، طبق این قانون، فرزندان کسانی که حداقل 2 سال به صورت قانونی در پرتغال زندگی کرده باشند (دانشجویی، کاری، سرمایه گذاری و ...)، درصورتی که در خاک پرتغال به دنیا بیایند، به صورت خودکار شهروند پرتغال محسوب میشوند، مگر والدین آن ها، به طور رسمی، بنا بر هر دلیلی شهروندی پرتغال را رد کنند.

شاید مهمترین نکته این قانون، برای فرزندان این افراد، عبارت "خودکار" برای اعطای شهروندی هست. در این صورت، این کودکان، در آینده می توانند حتی شغل های حساس دولتی (از جمله پلیس امنیتی یا کاندیدای ریاست جمهوری) اختیار کنند. امتیازی که هم اکنون، کسانی که بعد از اقامت 6 ساله، شهروندی پرتغال را دریافت میکنند دارا نیستند.


10 دلیل برای انتخاب پرتغال

1. بهترین برنامه ی اقامتی اتحادیه ی اروپا برای سرمایه گذاران و شهروندان غیر اروپایی ( کمترین زمان شرط حضور فیزیکی در پرتغال، به دست آوردن اقامت دائم بعد از 5 سال و پاسپورت اتحادیه ی اروپا بعد از  تنها 6 سال )

2. بهترین مآمن مالیاتی برای مستمری بگیران و افراد ثروتمند ( 10 سال معافیت مالیاتی برای منابع درآمدی کسب شده خارج از پرتغال )

3. یکی از بهترین کشورهای جهان برای خرید و داشتن ملک

4. بهترین مقصد ( بهترین کشور جهان برای بازدید بر اساس گزارش Conde Nast Traveller، بهره مندی از بهترین زمین های گلف و سواحل در جهان طبق گفته World Travel Awards )

5. بهترین مقصد در اروپا و آمریکای شمالی ( بعد از سوئیس ) برای جذب و ادغام مهاجرین کشورهای مختلف

6. کشوری آرام، امن و باثبات ( سومین کشور امن و آرام جهان بر اساس Global Peace Index )

7. جاده، مخابرات و نظام بهداشتی درمانی باکیفیت ( دوازدهمین نظام بهداشتی درمانی برتر جهان طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی )

8. کیفیت بالای زندگی به همراه هزینه ی پایین زندگی

9. مردمانی تحصیل کرده، بیش از نیمی از مردم این کشور می توانند حداقل به یک زبان خارجی ( عمدتا زبان انگلیسی ) صحبت کنند

10. راهی برای برقراری ارتباط با بیش از 250 میلیون پرتغالی زبان در جهان


پرتغال یکی از قدرتمندترین پاسپورت های جهان را در اختیار دارد

بر اساس گزارشی که موسسه ی بین المللی و معتبر Heleny & Partners در ژانویه ی 2018 منتشر کرد دارندگان پاسپورت پرتغال یکی از قدرتمندترین پاسپورت های جهان را در اختیار دارند. در سال 2018 پرتغال از جایگاه ششم به جایگاه پنجم در رتبه بندی این موسسه ارتقا یافت. 

ملاک این رتبه بندی تعداد کشورهای است که افراد با داشتن پاسپورت یک کشور خاص، بدون نیاز به ویزا می توانند به آن کشورها سفر کنند.  

بر همین اساس دارندگان پاسپورت پرتغال می توانند بدون ویزا به 173 کشور جهان سفر کنند. پرتغال در این رتبه بندی مشترکا با کشورهای ایالات متحده ی آمریکا، ایرلند و کره ی جنوبی در جایگاه پنجم قرار گرفته است.

آلمان در این رتبه بندی در جایگاه نخست قرار گرفته است و شهروندان آن می توانند بدون ویزا به 177 کشور جهان سفر کنند، سنگاپور در جایگاه دوم قرار گرفته است.

کشورهای دانمارک، فنلاند، فرانسه، ایتالیا، سوئد و بریتانیا از اروپا و کشور ژاپن از آسیا در جایگاه سوم قرار دارند.

کشورهای لوگزامبورگ، بلژیک، اتریش، هلند، اسپانیا و سوئیس در رتبه ی چهارم قرار دارند.


هزینه های جانبی خرید ملک در پرتغال

اگر قصد خرید ملک در پرتغال را دارید، باید به این مسئله توجه کنید که علاوه بر هزینه ی  خرید ملک، باید 6 تا 10 درصد مجموع قیمت ملک بابت هزینه های جانبی پرداخت کنید. این هزینه ها اجباری هستند از جمله  هزینه ی مالیات که بخشی از پروسه ی  خرید را تشکیل می دهد. 

هزینه ی وکیل معاملات ملکی و وکیل امور مهاجرتی

وکیل تمام مستندات و جنبه های قانونی ملکی که خریدار تصمیم به خریدن آن را دارد بررسی می کند. به عنوان مثال وکیل موارد زیر را بررسی می کند 1. بدهی در مورد ملک وجود نداشته باشد 2. جاده ای در نزدیکی ملک در حال ساخته شدن نباشد 3. ملک قانونی باشد. وکیل به خریدار کمک می کند تا کیفیت و ویژگی های ملک را بهتر بشناسد و مشکلی برای خریدار بوجود نیاید. با پرداخت 2 الی 4 هزار یورو می توان از خدمات وکیل معاملات ملکی بهره برد.

علاوه بر وکیل معاملات ملکی، باید برای پیگیری امور مربوط به اخذ اقامت پرتغال از خدمات وکیل امور مهاجرتی بهره مند شوید که رابط بین شما و اداره مهاجرت پرتغال خواهد بود.

هزینه های مربوط به دفتر اسناد رسمی

هر خریداری به دفتر اسناد رسمی نیاز دارد تا سند نهایی خرید ملک را به صورت قانونی امضا کند. دفتر اسناد رسمی برای تنظم سند و قرارداد حدود 800 تا 2000 یورو دریافت می کند. 

تمبر مالیاتی 

این مالیات برای انتقال هر نوع ملکی پرداخت می شود.  هزینه ی تمبر مالیاتی توسط خریدار پرداخت می شود. تمبر مالیاتی حدود  0.8 درصد هزینه های جانبی را تشکیل می دهد. 

مالیات نقل و انتقال ملک

مالیات انتقال ملک مالیاتی است که برای انتقال ملک به نام خریدار پرداخت می شود. این هزینه باید توسط خریدار پرداخت شود. میزان مالیات بر انتقال ملک به نوع ملک بستگی دارد اما معمولا حدود 5 الی 6 درصد قیمت ملک می باشد.

مجموع هزینه های جانبی خرید ملک در پرتغال 

هزینه سفر به پرتغال برای خرید ملک + هزینه دفتر اسناد رسمی + هزینه تمبر مالیاتی + هزینه وکیل معاملات ملکی + هزینه وکیل مهاجرت + هزینه سفر به پرتغال برای انگشت نگاری همه اعضای خانواده + هزینه درخوست و صدور کارت اقامت 


پرتغال سومین کشور امن جهان است

شاخص صلح جهانی که توسط موسسه اقتصاد و صلح که مسئول رتبه بندی کشور ها بر اساس شاخص های امنیت و صلح است، پرتغال را سومین کشور امن و صلح آمیز جهان معرفی کرده است. گزارش کامل این شاخص نشان می دهد که پرتغال دو رتبه از فهرست سال پیش صعود کرده و اکنون جزو سه کشور امن جهان پس از ایسلند و نیوزیلند قرار گرفته است.

طبق این گزارش "اروپا کماکان امن ترین منطقه جهان است زیرا که 8 کشور از 10 کشور امن جهان در این منطقه قرار دارند." که به این معنا است که پرتغال درواقع دومین کشور امن اروپا بوده و از کشورهایی مانند اتریش، دانمارک، آلمان و اسپانیا پیشی گرفته است.

این گزارش بر این مسئله که پرتغال به یکی از جذابترین کشورهای دنیا برای سرمایه گذاران خارجی و خانواده هایشان تبدیل شده است، صحه می گذارد.نقشه زیر کشورهایی را نشان می دهد که با پاسپورت پرتغال می توان بدون ویزا به آنها سفر کرد.


نقشه کشورهای مجاز به سفر بدون ویزا با پاسپورت پرتغال


برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.مطالب مرتبط با اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک

اقامت پرتغال: بالاترین کیفیت زندگی بهترین کشور ها برای مهاجرت سرمایه گذاری در دنیا گزارش بانک های پرتغال حاکی از افزایش قیمت املاک در پرتغال طی سال های اخیر هستند منطقه آلگاروه پرتغال، ایده آل برای زندگی اقامت پرتغال- چرا پرتغال از نظر قوانین مالیاتی، باید اولین انتخاب برای مهاجران باشد؟ در سال پنجم چه اتفاقی می افتد؟ دارندگان اقامت پرتغال (ویزای طلایی پرتغال) با نفس های حبس شده منتظر هستند. صنعت گردشگری در پرتغال به شدت رو به رشد است سرمایه گذاری در پرتغال بازار املاک پرتغال در رتبه بندی موسسه Henley & Partners برنامه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری پرتغال بالاترین رتبه را به خود اختصاص داد هزینه های خرید ملک در پرتغال - اخذ اقامت پرتغال زندگی در پرتغال پرتغال، بهترین گزینه مالیاتی برای علاقمندان به اخذ اقامت اروپا بر طبق اخبار آنلاین پرتغال، خارجی ها یک چهارم املاک را در پرتغال خریداری می کنند پرتغال: فرصت طلایی برای اخذ اقامت اروپا و خرید ملک 25 دلیل برای خرید ملک و سرمایه گذاری در بازار املاک پرتغال و اخذ اقامت پرتغال اداره مهاجرت پرتغال، تقریبا طی شش ماه صف طولانی درخواست های اخذ ویزای طلایی را برطرف کرده است دولت پرتغال خطاب به منتقدان: برنامه ویزای طلایی ماندنی است سرمایه گذاری در برنامه اخذ اقامت پرتغال (ویزای طلایی پرتغال) در ماه ژوئن 35 درصد نسبت به زمان مشابه در سال گذشته افزایش یافته است کشور پرتغال به 25 سال کسری بودجه خود پایان می دهد دولت و اقتصاد پرتغال اقامت اروپا – اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری (ویزای طلایی پرتغال) پرتغال قوانین اخذ پاسپورت و شهروندی پرتغال را آسانتر می کند. مدارس بین المللی در پرتغال مشکلات مالیاتی بعضی کشورها و راه حل آن در کشور پرتغال ویزای Tier 1 انگلستان یا ویزای طلایی پرتغال اقامت پرتغال از طریق خرید ملک، میانبری به سوی اخذ پاسپورت اروپا برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک پیش بینی افزایش قیمت املاک در پرتغال در سال 2018 زندگی کم هزینه در دنیای تاریخی پرتغال رونق بازار املاک در پرتغال ادامه دارد - اخذ اقامت پرتقال از طریق خرید ملک کاوش دنیای قدیم در پرتغال فرح بخش بازار املاک و مستغلات در پرتغال همچنان پر رونق است در ماه مارس برنامه ویزای طلایی پرتغال برای اولین بار از مرز صدور 6000 کارت اقامت گذشت ویزای نوع 65A-d پرتغال – بهترین ویزای طلایی در جهان؟ آیا اقامت از روش ثبت شرکت و تمکن مالی برای من مناسب است؟ بخش دوم: ثبت شرکت آیا اقامت از روش تمکن مالی و ثبت شرکت برای من مناسب است؟ بخش اول: تمکن مالی تغییر قانون شهروندی برای فرزندانی که در پرتغال به دنیا می آیند روش های سرمایه گذاری در کشور پرتغال آیا افزایش قیمت در بخش مسکن پرتغال یک حباب است؟ رشد اقتصاد پرتغال در سال 2017 دفتر کنکاش فعالیت خود را در پرتغال آغاز کرد افزایش تعداد خانواده های مقیم در پرتغال پیش بینی تداوم افزایش قیمت ملک پرتغال در سال 2018 هر گلدن ویزا برابر با ورود 3 نفر به پرتغال است ثبت رکوردی جدید در حوزه ی گردشگری برای پرتغال در سال 2017 بازار ملک پرتغال 10 دلیل برای انتخاب پرتغال پرتغال در صدر برنامه های اقامت و تابعیت پرتغال یکی از قدرتمندترین پاسپورت های جهان را در اختیار دارد اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری (برنامه گلدن ویزا) - مواردی که باید بدانید هزینه های جانبی خرید ملک در پرتغال مقایسه ویزای طلایی اسپانیا و پرتغال آفتابی و پیشرفته: لیسبون، پرتغال ‌آمار و ارقامی در مورد پرتغال اخذ اقامت پرتغال - گذشته رمانتیک و آینده نوید بخش پرتغال در صدر کشورهای اروپایی برای سرمایه گذاری و اقامت اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک با برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک هم اقامت پرتغال را به دست آورید و هم سود کنید رونق برنامه های اخذ پاسپورت اروپا از طریق سرمایه گذاری مزایای مهاجرت به پرتغال تغییرات در پروسه ویزای طلایی پرتغال در ژانویه 2017 پرتغال سومین کشور امن جهان است ده دلیلی که پرتغال را تبدیل به بهترین گزینه مهاجرت می کند اخذ اقامت پرتغال از طریق برنامه ویزای طلایی پرتغال اقامت دائم پرتغال و پاسپورت پرتغال آزمون زبان پرتغالی برای متقاضیان اخذ اقامت پرتغال اقامت پرتغال: بهترین مکان دنیا برای زندگی و بازنشستگی پرتغال ستاره در حال طلوع سرمایه گذاران بین المللی صدور مجوز اقامت پرتغال به حد سه میلیارد یورو رسید دانشگاه پورتو، پرتغال پاسخ به مهمترین پرسش ها در مورد ویزای طلایی پرتغال برنامه ویزای طلایی پرتغال در مسیر موفقیت بیشتر آشنایی با پرتغال نمونه هایی از املاک واقعی قابل خرید در شهرهای مهم پرتغال سال 2017 سالی طلایی برای برنامه ویزای طلایی پرتغال خریداران ملک در پرتغال شاهد افزایش قیمت ملکشان هستند. خرید ملک برای اجاره در اسپانیا و پرتغال اخذ ویزای طلایی پرتغال با خرید ملک به ارزش 500,000 یورو اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک هزینه ی زندگی در پرتغال اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری خرید ملک اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک شماره ی شناسائی مالیات دهنده و نماینده ی مالیاتی در پرتغال اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک زندگی در پرتغال مراقبت های بهداشتی در پرتغال اقامت اروپا مالیات در پرتغال نقل مکان به پرتغال آب و هوا در پرتغال سرمایه گذاری در پرتغال

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش