اقامت پرتقال

5/5 - (6 امتیاز)

وقتی صحبت از اخذ اقامت کشورهای اروپایی می‌شود، نام پرتغال در صدر بهترین کشورهای اروپایی برای اخذ اقامت دوم می‌درخشد.

این مسئله تا حدی به دلیل آب‌وهوای عالی پرتغال و قیمت نسبتا مناسب املاک برای اخذ اقامت پرتغال است.

در چند سال گذشته، دولت پرتغال با ارائه چند طرح از جمله ویزای طلایی و ویزای انجل، سرمایه‌گذاران خارجی را به اخذ اقامت پرتغال و سرمایه‌گذاری در این کشور ترغیب کرده که ایرانیان متقاضی اخذ اقامت و پاسپورت دوم از طریق سرمایه‌گذاری نیز علاقه‌ زیادی به این برنامه‌ها نشان داده‌اند.

اگر رویای اخذ اقامت در کشوری اروپایی و افزایش آزادی سفر به کشورهای منطقه شنگن را در سر دارید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. در مطلب حاضر با شما درباره سیر تا پیاز اخذ اقامت پرتغال از طریق ویزای انجل و ویزای طلایی صحبت کرده‌ایم.

کشور پرتغال در یک نگاه

پرتغال یکی از قدیمی‌ترین کشورهای اروپاست که در شبه‌جزیره ایبری واقع شده است. این کشور از شرق و شمال با اسپانیا و از جنوب و غرب با اقیانوس اطلس مرز مشترک دارد.

قدمت مرزهای جغرافیایی کنونی پرتغال به ۹ قرن پیش بازمی‌گردد و سیستم سیاسی پارلمانی دموکراتیک باثباتی در این کشور حاکم است. پرتغال عضو اتحادیه اروپا است و از واحد پولی مشترک اروپا، یورو، استفاده می‌کند.

 کشور پرتغال بیش از ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد و پایتخت آن، شهر لیسبون، بعد از آتن، قدیمی‌ترین شهر اروپا محسوب می‌شود. میزان پایین آلودگی صوتی و آلودگی هوا، مناظر زیبا، رفاه اقتصادی، جاذبه‌های گردشگری و درآمد ارزی بالا از حضور همیشگی گردشگران در تمام روزهای سال توانسته در چند سال اخیر لیسبون را به یکی از بهترین شهرها برای زندگی تبدیل کند.

با توجه به موقعیت اقتصادی پرتغال و لیسبون به‌عنوان سومین شهر برتر دنیا برای زندگی، بد نیست که اگر برنامه‌ای برای سرمایه‌گذاری در خارج از کشور دارید، لیسبون را هم در لیستتان قرار دهید.

از طرف دیگر، پرتغال شرایط چندان سختی هم برای خرید ملک و سرمایه‌گذاری ندارد، برنامه‌اش غیرحضوری است و هزینه تقریباً مناسبی دارد. با این شرایط می‌توانید شانس خود را برای اخذ اقامت و پاسپورت دوم قدرتمند افزایش دهید.

زبان رسمی این کشور پرتغالی و از نظر کیفیت زندگی در رتبه نوزدهم قرار دارد. همچنین یکی از بهترین سیستم‌های مراقبت بهداشتی و پزشکی را در جهان دارد. همه این شرایط گواه این را می‌دهد که کشور اروپایی پرتغال گزینه خوبی برای اخذ اقامت دوم و زندگی است.

لیسبون، سومین شهر منتخب دنیا برای زندگی مرفه و آرام

لیسبون با معیارهایی از جمله امنیت، احترام به محیط‌زیست، میزان پایین آلودگی صوتی و آلودگی هوا، شرایط پایدار و درآمد قابل‌قبول به‌عنوان سومین شهر برتر دنیا برای زندگی در سال ۲۰۲۲ انتخاب شده است.

اگر می‌خواهید لیسبون را برای زندگی انتخاب کنید، برای اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری ۲ راه بیشتر ندارید. اولین انتخاب شما ویزای انجل پرتغال و دومین راه ویزای طلایی پرتغال است.

هزینه زندگی در پرتغال

هزینه زندگی در پرتغال را باید از منظر پرتغالی‌ها و در مقایسه با دیگر کشور‌های اروپایی سنجید. از نظر خود پرتغالی‌ها هزینه‌های زندگی در این کشور پایین نیست، زیرا یک سری از افراد درآمد پایینی دارند و هزینه زندگی در پرتغال برای آنها زیاد محسوب می‌شود.

با این حال، هزینه زندگی در پرتغال نسبت به دیگر کشور‌های اروپایی پایین‌تر است.

مساله مهم در بحث هزینه مربوط به اجاره خانه و آپارتمان در شهرهای لیسبون و پورتو است. در این شهرها به دلیل رونق گردشگری و برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک هزینه اجاره‌بها به طرز غیر قابل مهاری افزایش پیاده کرده که برای کاهش هزینه زندگی در پرتغال بهتر است زندگی در شهرهای دیگر پرتغال را انتخاب کرد.

متقاضیان اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری تحت تاثیر نرخ پایین مالیات نیز به ادامه فرایند بیشتر ترغیب می‌شوند. نرخ پرداخت مالیات یکی از دغدغه‌های مهم مهاجران و ساکنین کشورهای اروپایی است. کشور پرتغال در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی نرخ پایینی برای مالیات دارد که هزینه زندگی در پرتغال را کاهش می‌دهد.

مزایای اخذ اقامت پرتغال

اگر دوست دارید با اخذ اقامت یک کشور اروپایی، آزادی سفر خود را بیشتر کنید، به‌طورقطع پرتغال مقصد بسیار خوبی است. اخذ اقامت پرتغال مزایای فراوانی به همراه دارد که از بین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سفر بدون ویزا به کشورهای منطقه شنگن
 • امکان اقامت غیر مستمر به مدت ۶ ماه از سال در کشورهای منطقه شنگن
 • امکان کار در پرتغال
 • دسترسی به بهترین امکانات آموزشی و تحصیلی
 • دسترسی و استفاده از سیستم مراقبت‌های بهداشتی پرتغال
 • فرصتی عالی برای اخذ شهروندی پرتغال
 • اخذ اقامت و پاسپورت پرتغال برای فرزندان، همسر و پدر و مادر
 • عدم نیاز به زندگی کردن یا حضور طولانی‌مدت در پرتغال

اخذ اقامت پرتغال از طریق ۲ برنامه پرطرفدار ویزای انجل و ویزای طلایی این مزایا را دارند.  به عبارت دیگر، همه افرادی که اقامت پرتغال را از طریق یکی از این ۲ روش دریافت می‌کنند، از مزایای گفته شده برخوردار می‌شوند. در ادامه درباره جزئیات این ۲ برنامه برای اخذ اقامت پرتغال بیشتر صحبت می‌کنیم.

ویزای انجل پرتغال

بیایید با ویزای انجل پرتغال شروع کنیم. وقتی بحث اقامت اروپا می‌شود، بسیاری از متقاضیان ایرانی خواهان برنامه‌ای مشابه برنامه استارتاپ کانادا هستند که متأسفانه برای کشورهای اروپایی چنین چیزی را نمی‌توانید پیدا کنید. البته پرتغال یک برنامه مشابه دارد که ترکیبی از روش‌های سرمایه‌گذاری و استارتاپی برای اخذ اقامت پرتغال است و ویزای انجل پرتغال نام دارد.

ویزای انجل پرتغال، یکی از ساده‌ترین و سریع‌ترین روش‌ها برای اخذ اقامت پرتغال است. این برنامه، فرصتی را در اختیار شهروندان کشورهای غیر اروپایی قرار داده است تا با اخذ اقامت کشوری اروپایی، از آزادی سفر بیشتر برخوردار شوند.

در این برنامه متقاضی باید ۱۷۵ هزار یورو را همراه با ایده‌ای خلاقانه به دست انکوباتورهای پرتغالی برساند. انکوباتورها با مطالعه ایده پیشنهادی شما به مدت ۳ سال روی آن تحقیق کرده و سپس آن را در اختیارتان قرار می‌دهند.

حالا شما به‌عنوان صاحب ایده هم اقامت موقت پرتغال دارید و هم می‌توانید بیزینسی را که انکوباتورها بعد از ۳ سال تحقیق و توسعه در اختیارتان قرار داده‌اند را اداره کرده یا به شخص دیگری بفروشید. هر تصمیمی که بگیرید، تأثیری در وضعیت اقامت شما نخواهد داشت.

با گذشت ۵ سال از اقامت موقت پرتغال که کاملاً غیرحضوری است و اصلاً نیازی به حضور شما در خاک پرتغال ندارد، مجاز هستید تا در صورت آشنایی ابتدایی با زبان پرتغالی برای اقامت دائم، پاسپورت و شهروندی پرتغال درخواست دهید.

مزایای ویزای انجل پرتغال

با توجه به مزایای فراوانی که اخذ ویزای انجل برای متقاضیان به همراه دارد، هر ساله تعداد افرادی که این روش را برای اخذ اقامت دائم پرتغال انتخاب می‌کنند، افزایش پیدا می‌کند. از جمله مهم‌ترین مزایای اخذ ویزای انجل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دریافت این ویزا شرط حضور ندارد.
 • ویزای انجل راهی سریع برای اخذ اقامت پرتغال است و پرونده‌های متقاضیان ویزای انجل با اولویت بیشتری از سوی مسئولین مهاجرت بررسی می‌شود.
 • برای تمدید اقامت نیازی به حضور متقاضی نیست.
 • متقاضیان از آزادی سفر برای مسافرت به کشورهای ناحیه شنگن برخوردار خواهند شد.
 • برای دریافت ویزای انجل نیازی به خرید سهام نیست.
 • هزینه اخذ ویزای انجل تنها ۱۷۵ هزار یورو است.
 • با توجه به این‌که این برنامه با مشارکت دولت پرتغال دنبال می‌شود، از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است.
 • فرزندان سرمایه‌گذارها می‌توانند از مؤسسات آموزشی پرتغال که از استاندارد جهانی برخوردار هستند، بهره‌مند شوند.
 • مالکیت معنوی (IP) کسب‌وکار برای صاحب آن به‌عنوان مؤسس یک پروژه تحقیق و توسعه ایجاد خواهد شد.
 • در صورتی که با درخواست متقاضی موافقت نشود، سرمایه او بازگردانده خواهد شد.

شرایط اخذ ویزای انجل پرتغال

در صورتی می‌توانید ویزای انجل پرتغال را دریافت کنید که:

 • سن شما بالای ۱۸ سال باشد
 • عدم سوءپیشینه داشته باشید
 • قانونی بودن منبع سرمایه‌گذاری خود را اثبات کنید

اگر همه این شرایط را برای اخذ ویزای انجل و اقامت پرتغال دارید، انتخاب برنامه ویزای انجل پرتغال هزینه مقرون به صرفه‌ای دارد و با سرمایه‌گذاری محدودی می‌توانید برای اقامت پرتغال و سفرهای بدون محدودیت به حوزه شنگن اقدام کنید.

ویزای طلایی پرتغال

ویزای طلایی پرتغال یا گلدن ویزا یکی از بهترین برنامه‌های خرید ملک در اروپا است که از طریق آن شانس خوبی برای اخذ اقامت پرتغال دارید. برنامه ویزای طلایی (Golden Visa) پرتغال، برنامه اخذ اقامتی است که از طریق آن شهروندان کشورهایی غیر از کشورهای اتحادیه اروپا در املاک پرتغال سرمایه‌گذاری می‌کنند. با اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک، حق زندگی، کار و تحصیل در پرتغال و آزادی سفر به کشورهای ناحیه شنگن به متقاضیان و اعضای خانواده آنها اعطا می‌شود. همچنین، متقاضیان از این طریق می‌توانند اقامت دائم یا شهروندی این کشور را هم پس از ۵ سال دریافت کنند.

هزینه ویزای طلایی پرتغال

حداقل میزان سرمایه‌گذاری برای اخذ اقامت پرتغال با خرید ملک در پرتغال به صورت زیر است:

 • طبق قانون جدید خرید ملک مسکونی در لیسبون برای اخذ اقامت پرتغال با هر هزینه‌ای امکان‌پذیر نیست.
 • حداقل هزینه خرید ملک تجاری برای اخذ اقامت پرتغال ۵۰۰ هزار یورو است.
 • حداقل هزینه خرید ملک در شهرهای کم‌جمعیت پرتغال برای اخذ اقامت پرتغال ۴۰۰ هزار یورو است.
 • حداقل هزینه خرید ملک و بازسازی آن برای املاکی با بیش از ۳۰ سال قدمت در شهر‌های کم‌جمعیت پرتغال ۲۸۰ هزار یورو است.

اگر نگاهی به هزینه‌های متفاوت ویزای طلایی پرتغال داشته باشید، متوجه می‌شوید که با حداقل ۲۸۰ هزار یورو می‌توانید در پرتغال سرمایه‌گذاری کرده و صاحب اقامت پرتغال شوید.

مزایای اخذ ویزای طلایی پرتغال

با توجه به مزایای فراوانی که اخذ ویزای طلایی به همراه دارد، سرمایه‌گذاران زیادی به اخذ این ویزا ترغیب شده‌اند. از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سفر کردن به کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به اخذ ویزا
 • سرمایه‌گذاری مقرون‌به‌صرفه با حداقل ۲۸۰ هزار یورو
 • امکان دریافت پاسپورت اروپایی پس از ۵ سال
 • سرمایه‌گذاری مناسب در بازار پررونق و سودآور املاک پرتغال
 • شرط حضور ۷ روز در سال
 • اخذ ویزا و اقامت برای تمام اعضای خانواده متقاضی اصلی

شرایط اخذ ویزای طلایی پرتغال

برای دریافت ویزای طلایی پرتغال باید شرایط لازم سرمایه‌گذاری در پرتغال را داشته باشید و این سرمایه‌گذاری را به مدت ۵ سال حفظ کنید. متقاضیانی واجد شرایط دریافت ویزای گلدن خواهند بود که:

 • شهروندی کشورهای اروپایی، منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس را نداشته باشند.
 • در املاک پرتغال به مبلغ حداقل ۲۸۰ هزار یورو سرمایه‌گذاری کنند
 • عدم سوءپیشینه داشته باشند.

خوشبختانه خرید ملک در پرتغال هم کاملاً غیرحضوری است، منتها شما باید حتماً سالی ۷ روز را در خاک پرتغال بمانید. بعد از ۵ سال با قبولی در آزمون زبان پرتغالی که تقریباً سطح مبتدی است می‌توانید برای اخذ اقامت دائم و شهروندی و پاسپورت پرتغال هم درخواست دهید. البته بر اساس آخرین تغییرات این برنامه دیگر در شهرهای پورتو و لیسبون نمی‌توانید خانه بخرید، ولی در باقی شهرها می‌توانید هر ملکی را دوست داشتید، خریده و اجاره دهید.

با توجه به غیرحضوری بودن برنامه ویزای طلایی پرتغال این روش را می‌توان یکی از بهترین برنامه‌های سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات معرفی کرد که محدودیت فیزیکی برای سرمایه‌گذار نداشته و از طرف دیگر قابلیت درآمدزایی هم دارد.

کلام آخر

ویزای انجل پرتغال و گلدن ویزا از بهترین برنامه‌های اخذ اقامت در سطح اروپا هستند که به شما این شانس را می‌دهند تا بتوانید در یکی از بهترین شهرهای دنیا یعنی لیسبون و البته یکی از زیباترین کشورهای جنوب اروپا با چشم‌اندازی به اقیانوس اطلس زندگی کنید.

اخذ اقامت پرتغال از طریق این ویزاها مزایای زیادی را برای متقاضیان به ارمغان می‌آورد که حق زندگی،‌ کار و تحصیل در پرتغال و سفر به کشورهای ناحیه شنگن مهم‌ترین آنهاست.

در مقاله حاضر با شما درباره شرایط و مراحل اخذ ویزای گلدن و انجل صحبت کردیم. در صورتی که درباره اخذ اقامت پرتغال سوالی دارید، با تیم مهاجرتی کنکاش تنها نماینده رسمی اخذ ویزای انجل پرتغال در ایران تماس بگیرید.  

سوالات متداول اقامت پرتغال

روش‌های اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری کدام‌اند؟

انجل ویزا و گلدن ویزا.

مهم‌ترین مزیت اخذ ویزای انجل چیست؟

ویزای انجل مزایای زیادی را برای متقاضیان اخذ اقامت پرتغال به‌همراه دارد. مثلا، پرونده درخواست با سرعت بیشتری مورد بررسی قرار می‌گیرد، شرط اقامت ندارد، در صورت عدم موافقت با درخواست متقاضی، مبلغ سرمایه‌گذاری به او بازگردانده خواهد شد و….

اخذ اقامت پرتغال چه مزایایی برای افراد دارد؟

دریافت اقامت پرتغال مزایای زیادی را برای متقاضیان به‌همراه دارد. شهروندان کشورهای غیر اروپایی، با اخذ اقامت این کشور می‌توانند در پرتغال به کار و تحصیل بپردازند و آزادانه به کشورهای ناحیه شنگن سفر کنند که مهم‌ترین مزایای اقامت پرتغال محسوب می‌شود.

حداقل سرمایه لازم برای اخذ ویزای گلدن چقدر است؟

برای آن‌که واجد شرایط دریافت ویزای گلدن شوید، باید حداقل مبلغی معادل ۲۸۰ هزار یورو را در کشور پرتغال سرمایه‌گذاری کنید.

هزینه اخذ ویزای گلدن بیشتر است یا ویزای انجل؟

ویزای انجل. هزینه اخذ ویزای انجل ۱۷۵ هزار یورو است.،در حالی که این مبلغ برای ویزای گلدن به حداقل ۲۸۰ هزار یورو افزایش پیدا می‌کند.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *