اقامت پرتغال

5/5 - (5 امتیاز)

وقتی صحبت از اخذ اقامت کشورهای اروپایی می‌شود، نام پرتغال در صدر جدول کشورها قرار دارد. این مسئله تا حدی به‌دلیل آب‌وهوای عالی پرتغال و قیمت نسبتا مناسب املاک در این کشور است. در چند سال گذشته، دولت پرتغال با ارائه چند طرح از جمله ویزای طلایی و ویزای انجل، سرمایه‌گذاران خارجی را به اخذ اقامت این کشور و سرمایه‌گذاری ترغیب کرده است.

اگر رویای اخذ اقامت کشوری اروپایی و افزایش آزادی سفر به کشورهای ناحیه شنگن را در سر دارید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. در مطلب حاضر با شما درباره سیر تا پیاز اخذ اقامت پرتغال از طریق ویزای انجل و ویزای طلایی صحبت کرده‌ایم.

کشور پرتغال در یک نگاه

پرتغال یکی از قدیمی‌ترین کشورهای اروپاست که در شبه‌جزیره ایبری واقع شده است. این کشور از شرق و شمال با اسپانیا و از جنوب و غرب با اقیانوس اطلس هم‌مرز است. پرتغال بیش از ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد و پایتخت آن، شهر لیسبون، بعد از آتن، قدیمی‌ترین شهر اروپاست. زبان رسمی این کشور پرتغالی و واحد پول رسمی آن یورو است. پرتغال از نظر کیفیت زندگی در رتبه نوزدهم قرار دارد و از یکی از بهترین سیستم‌های مراقبت بهداشتی و پزشکی در جهان را دارد.

مزایای اخذ اقامت پرتغال چیست؟

اگر دوست دارید با اخذ اقامت یک کشور اروپایی، آزادی سفر خود را بیشتر کنید، به‌طور قطع پرتغال مقصد بسیار خوبی‌ست. اخذ اقامت پرتغال مزایای فراوانی به‌همراه دارد که از بین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سفر بدون ویزا به کشورهای منطقه شنگن
 • امکان کار در پرتغال
 • دسترسی نامحدود به آموزش
 • امکان دسترسی و استفاده از سیستم مراقبت‌های بهداشتی پرتغال
 • فرصتی عالی برای احذ شهروندی پرتغال
 • بردن سایر اعضای خانواده به پرتغال

در ادامه درباره ویزای انجل پرتغال و ویزای طلایی این کشور برای اخذ اقامت پرتغال بیشتر صحبت خواهیم کرد. اگر هدفتان اخذ اقامت و شهروندی دوم یک کشور است، کشور دومینیکا هم می‌تواند گزینه‌ای عالی برای شما باشد. برای آن‌که درباره مزایای اخذ شهروندی دومینیکا بیشتر بدانید، مقاله پاسپورت دومینیکا را مطالعه کنید.

اخذ اقامت پرتغال از طریق ویزای انجل

ویزای انجل پرتغال، یکی از ساده‌ترین و سریع‌ترین روش‌ها برای اخذ اقامت پرتغال است. این برنامه، فرصتی را در اختیار شهروندان کشورهای غیر اروپایی قرار داده است تا با اخذ اقامت کشوری اروپایی، از آزادی سفر بیشتر برخوردار شوند. در ادامه، صفر تا صد اخذ اقامت پرتغال از طریق ویزای انجل را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

ویزای انجل چیست؟

برنامه ویزای انجل پرتغال که به انگلیسی Portugal Highly Qualified Activity Residence Visa و به‌اختصار HQA نامیده می‌شود، ساده‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین روش‌ اخذ اقامت دائم این کشور از طریق سرمایه‌گذاری در تحقیقات یک ایده استارتاپی است.

مزایای اخذ ویزای انجل چیست؟

با توجه به مزایای فراوانی که اخذ ویزای انجل برای متقاضیان به‌همراه دارد، هر ساله تعداد افرادی که این روش را برای اخذ اقامت دائم پرتغال انتخاب می‌کنند، افزایش پیدا می‌کند. از جمله مهم‌ترین مزایای اخذ ویزای انجل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دریافت این ویزا، شرط حضور ندارد.
 • ویزای انجل راهی سریع برای اخذ اقامت پرتغال است و پرونده‌های متقاضیان ویزای انجل با اولویت بیشتری از سوی مسئولین مهاجرت بررسی می‌شود.
 • برای تمدید اقامت نیازی به حضور متقاضی نیست.
 • متقاضیان از آزادی سفر برای مسافرت به کشورهای ناحیه شنگن برخوردار خواهند شد.
 • برای دریافت ویزای انجل نیازی به خرید سهام نیست.
 • هزینه اخذ ویزای انجل تنها ۱۷۵ هزار یورو است.
 • با توجه به این‌که این برنامه با مشارکت دولت پرتغال دنبال می‌شود، از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است.
 • فرزندان سرمایه‌گذارها می‌توانند از موسسات آموزشی پرتغال که از استاندارد جهانی برخوردار هستند، بهره‌مند شوند.
 • مالکیت معنوی (IP) کسب‌وکار برای صاحب آن به‌عنوان موسس یک پروژه تحقیق و توسعه ایجاد خواهد شد.
 • در صورتی که با درخواست متقاضی موافقت نشود، سرمایه او بازگردانده خواهد شد.

شرایط و مراحل دریافت ویزای انجل چیست؟

در صورتی می‌توانید ویزای انجل پرتغال را دریافت کنید که:

 • سنتان از ۱۸ گذشته باشد
 • در هیچ یک از کشورهای دنیا سوسابقه نداشته باشید
 • قانونی‌بودن منبع سرمایه‌گذاری‌تان را اثبات کنید

حال که با شرایط لازم برای اخذ ویزای انجل آشنا شدید، بد نیست که مراحل دریافت این ویزا هم آشنا شوید. برای اخذ این ویزا پیش از هر چیزی باید انواع استارتاپ‌ها و میزان سودآوری هر یک از آن‌ها را بادقت بررسی کنید و پس از آن دست به اقدام بزنید. برای آن‌که با اشتباهات رایج متقاضیان در سرمایه‌گذاری آشنا شوید و از آن‌ها پرهیز کنید، خواندن مقاله ۷ تصمیم اشتباه در برنامه های سرمایه گذاری برای شما مفید خواهد بود.

روش اقدام:

متقاضی باید طی قراردادی، ۱۷۵ هزار یورو به شرکت انکوباتور معین شده برای این منظور پرداخت نماید. این مبلغ صرف تحقیق و توسعه یک ایده استارت آپ خواهد شد.  شرکت کنکاش رزومه تحصیلی و شغلی متقاضی را برای مطالعه و پیشنهاد چندین ایده استارت آپ جمع‌آوری می‌کند، سپس با موافقت متقاضی، یک ایده استارت آپ انتخاب می‌شود و شرکتی  به نام متقاضی در پرتغال تاسیس خواهد شد.

طی این مراحل، مدارک لازم از جمله نامه حمایتی از دانشگاه پرتغال برای متقاضی صادر شده و شرکت کنکاش برای دریافت ویزای اولیه که از نوع ویزای اقامتی است، اقدام می‌کند. بعد از ورود به پرتغال و انجام انگشت‌نگاری، کارت اقامت پرتغال صادر می‌شود.

هزینه دریافت ویزای انجل چقدر است؟

همان‌طور که پیش از این به آن اشاره شد، ویزای انجل یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین و ساده‌ترین روش‌ها برای اخذ اقامت پرتغال است. هزینه دریافت اقامت از طریق ویزای انجل در مقایسه با طرح‌هایی مثل ویزای طلایی، تقریبا نصف است و هزینه آن  ۱۷۵ هزار یورو است.

اخذ اقامت پرتغال از طریق ویزای طلایی

ویزای طلایی پرتغال یکی از محبوب‌ترین برنامه‌ها برای اخذ اقامت این کشور است. از زمان آغاز آن در سال ۲۰۱۲ تاکنون، هزاران متقاضی باموفقیت توانسته‌اند اقامت پرتغال- قلب عزیز جنوب غربی اروپا- را اخذ کنند. در ادامه، به‌طور مفصل به معرفی ویزای طلایی و مزایای اخذ آن پرداخته‌ایم:

ویزای طلایی چیست؟

ویزای طلایی (Golden Visa) پرتغال، برنامه اخذ اقامتی است که از طریق آن، شهروندان کشورهایی غیر از کشورهای اتحادیه اروپا در املاک پرتغال سرمایه‌گذاری می‌کنند. با اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک، حق زندگی، کار و تحصیل در پرتغال و آزادی سفر به کشورهای ناحیه شنگن به متقاضیان و اعضای خانواده آن‌ها اعطا می‌شود. همچنین، متقاضیان از این طریق می‌توانند اقامت دائم یا شهروندی این کشور را هم پس از ۵ سال دریافت کنند، مشروط بر این‌که تمامی الزامات قانونی پرتغال را رعایت کنند.

مزایای اخذ ویزای طلایی چیست؟

با توجه به مزایای فراوانی که اخذ ویزای طلایی به‌همراه دارد، سرمایه‌گذاران زیادی به اخذ این ویزا ترغیب شده‌اند. از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دسترسی بدون ویزا به کشورهای حوزه شنگن
 • دردسترس‌بودن گزینه‌های سرمایه‌گذاری مقرون‌به‌صرفه که از ۲۸۰ هزار یورو آغاز می‌شود
 • امکان دریافت پاسپورت اروپایی پس از ۵ سال
 • سرمایه‌گذاری مناسب در بازاری پررونق و سودآور
 • شرط حضور ۷ روز در سال
 • همراه‌بردن خانواده و بهره‌مندی آنان از مزایایی همچون حق تحصیل، کار و زندگی در پرتغال و سفر بدون ویزا به کشورهای ناحیه شنگن

شرایط و مراحل دریافت ویزای طلایی چیست؟

برای دریافت ویزای طلایی پرتغال، ابتدا طبق شرایط لازم باید در پرتغال سرمایه‌گذاری کنید و این سرمایه‌گذاری را به‌مدت ۵ سال نگه دارید. متقاضیانی واجد شرایط دریافت ویزای گلدن خواهند بود که:

 • شهروند کشورهای اروپایی، منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس نباشند،
 • حداقل ۲۸۰ هزار یورو در املاک پرتغال سرمایه‌گذاری کنند،
 • سابقه کیفری نداشته باشند،

همان‌طور که در این بخش به آن اشاره شد، خرید ملک در پرتغال از روش‌های اخذ اقامت دائم این کشور است. برای آن‌که با خرید ملک در پرتغال بیشتر آشنا شوید، مقاله با خرید ملک در پرتغال هم اقامت و پاسپورت اروپا را به‌دست آورید و هم سود کنید را بخوانید.

سخن پایانی

ویزای طلایی و ویزای انجل، دو راه سریع و نسبتا ساده برای اخذ اقامت پرتغال هستند. اخذ اقامت پرتغال از طریق این ویزاها مزایای زیادی را برای متقاضیان به‌ارمغان می‌آورد که حق کار و تحصیل و سفر به کشورهای ناحیه شنگن، مهم‌ترین آن‌هاست. در مقاله حاضر با شما درباره شرایط و مراحل اخذ ویزای گلدن و انجل صحبت کردیم. در صورتی که درباره اخذ اقامت و تابعیت این کشور سوالی دارید، با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

1. روش‌های اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری کدام‌اند؟

انجل ویزا و گلدن ویزا.

2. مهم‌ترین مزیت اخذ ویزای انجل چیست؟

ویزای انجل مزایای زیادی را برای متقاضیان اخذ اقامت پرتغال به‌همراه دارد. مثلا، پرونده درخواست با سرعت بیشتری مورد بررسی قرار می‌گیرد، شرط اقامت ندارد، در صورت عدم موافقت با درخواست متقاضی، مبلغ سرمایه‌گذاری به او بازگردانده خواهد شد و….

3. اخذ اقامت پرتغال چه مزایایی برای افراد دارد؟

دریافت اقامت پرتغال مزایای زیادی را برای متقاضیان به‌همراه دارد. شهروندان کشورهای غیر اروپایی، با اخذ اقامت این کشور می‌توانند در پرتغال به کار و تحصیل بپردازند و آزادانه به کشورهای ناحیه شنگن سفر کنند که مهم‌ترین مزایای اقامت پرتغال محسوب می‌شود.

4. حداقل سرمایه لازم برای اخذ ویزای گلدنن چقدر است؟

برای آن‌که واجد شرایط دریافت ویزای گلدن شوید، باید حداقل مبلغی معادل 250 هزار یورو را در کشور پرتغال سرمایه‌گذاری کنید.

5. هزینه اخذ ویزای گلدن بیشتر است یا ویزای انجل؟

ویزای انجل. هزینه اخذ ویزای انجل ۱۷۵ هزار یورو است.،در حالی که این مبلغ برای ویزای گلدن به حداقل ۲۸۰ هزار یورو افزایش پیدا می‌کند.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.