دریافت اقامت پرتغال با خرید ملک با شرکت مهاجرتی کنکاش

5/5 - (21 امتیاز)

برنامه اخذ اقامت پرتغال با خرید ملک (Portugal Golden Visa) یکی از موفق‌ترین برنامه‌های اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه‌گذاری است که مزایای بسیاری برای سرمایه‌گذاران و خانواده‌هایشان به همراه دارد. این برنامه از سال ۲۰۱۲ شروع به کارکرده و تا به امروز دولت پرتغال قوانین مربوط به آن را به‌روزرسانی کرده تا پروسه درخواست برای متقاضیان آسان‌تر شود.

با سرمایه‌گذاری به ارزش حداقل ۲۸۰,۰۰۰ یورو در بخش املاک پرتغال می‌توانید همراه با همسر و فرزندان برای اقامت این کشور درخواست دهید. این اقامت را می‌توان هر ۲ سال تمدید کرد، اما برای هر بار تمدید باید حتما به مدت ۲ هفته در کشور پرتغال ماند.

در ادامه مقاله، مفصل درباره شرایط اخذ اقامت پرتغال با خرید ملک و جزئیات مربوط به آن توضیح دادیم، با ما همراه شوید.

کلیاتی درباره اخذ اقامت پرتغال با خرید ملک

با اخذ اقامت پرتغال، متقاضی حق زندگی، کار و تحصیل در پرتغال و سفر آزادانه در حوزه شنگن را خواهد داشت. این برنامه تنها نیازمند ۷ روز اقامت در پرتغال برای هرسال است که پس از ۵ سال امکان تبدیل آن به اقامت دائم، تابعیت و اخذ پاسپورت وجود دارد.

همچنین، پروسه دریافت اقامت با خرید ملک نیازمند حداقل ۴ سفر به پرتغال در طول ۵ سال است. در این ۵ سال متقاضی باید یک‌بار برای انتخاب و خرید ملک، یک‌بار برای انجام پروسه انگشت‌نگاری و ۲ بار برای تمدید اقامت موقت (هر ۲ سال یک‌بار) به این کشور سفر کند.

آشنایی با کشور پرتغال

کشور پرتغال که در کرانه اقیانوس اطلس قرار گرفته، یکی از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین دولت‌های اروپا و البته یکی از آرام‌ترین و امن‌ترین کشورهای جهان است.

پرتغال عضو اتحادیه اروپا و حوزه شنگن است و ارز رایج کشور از سال ۲۰۰۲ مانند دیگر کشورهای این منطقه یورو است. زبان پرتغالی، زبان رسمی این کشور است، اما انگلیسی هم در مناطق توریستی و در میان قشر جوان رایج است.

یک‌سوم از اقتصاد کشور پرتغال مربوط به تولید و ساخت است. این کشور تأمین‌کننده چوب پنبه در سطح جهانی است. صنعت گردشگری پرتغال پررونق است. با منابع کمی از انرژی هیدروکربن، پرتغال متعهد به تولید منابع انرژی‌های تجدیدپذیر مانند هیدرو (آبی)، بادی و خورشیدی (سولار انرژی) است. در واقع، بیش از ۴۰ درصد از انرژی تولیدی پرتغال از این منابع تأمین می‌شود که شامل بهترین برج بادی در سراسر جهان است.

پرتغال کشوری نسبتاً کوچک با جمعیت حدوداً ۱۱ میلیون نفر است که به تاریخ غنی، فرهنگ زنده، غذاهای منحصربه‌فرد، آ‌ب‌وهوای مطلوب و سواحل فوق‌العاده خود افتخار می‌کند.

شرایط اخذ اقامت پرتغال با خرید ملک

اخذ اقامت پرتغال با خرید ملک نیازی به کمک بلاعوض به دولت‌ و یا خرید املاک محدود، مشخص و تأییدشده ندارد. متقاضی می‌تواند هر ملکی که برای فروش در پرتغال موجود است (حداقل به قیمت ۲۸۰ هزار یورو) را خریداری نماید.

این برنامه یکی از برنامه‌های اخذ اقامت اروپا بدون شرط حضور با شرط خرید ملک است که تنها با حضور یک‌هفته‌ای در سال و بعد از مدت ۵ سال می‌تواند به دریافت اقامت دائم و شهروندی این کشور منجر شود. کشور پرتغال تابعیت مضاعف را به رسمیت می‌شناسد.

از طریق اخذ اقامت این کشور می‌توانید بدون نیاز به ویزا به تمام کشورهای حوزه شنگن آزادانه سفر کنید.

از طریق اخذ اقامت پرتغال می‌توانید بدون محدودیت در کشور پرتغال زندگی، کار و تحصیل کنید.

با سرمایه‌گذاری متقاضی اصلی، همسر و فرزندان وابسته تا هر سنی که باشند، می‌توانند اقامت این کشور را اخذ کنند.

نکاتی که هنگام خرید ملک در پرتغال باید در نظر گرفت:

خرید ملک به‌خودی‌خود کار آسانی نیست، به‌خصوص اگر در کشور دیگری باشد، نیاز به داشتن اطلاعات بیشتری دارد.

بسیار مهم است که قبل از هر اقدامی، در مورد شهرها و مناطق مختلف پرتغال، هزینه زندگی، آینده منطقه و شرایط اقتصادی، وضعیت فعلی ملک و موارد مشابه تحقیق کنید و باتوجه‌به نیاز و بودجه‌ای که در اختیار دارید، بهترین مکان را برای خرید ملک در نظر بگیرید. بعضی از شهرها مناسب برای زندگی خانوادگی و تحصیل فرزندان و بعضی دیگر مناسب برای اجاره هستند. شهرهای زیادی در پرتغال به‌عنوان مناطق توریستی شناخته می‌شوند و آینده سودآوری دارند.

توصیه ما این است که قبل از هر اقدامی برای خرید ملک، از افراد متخصص این کار کمک بگیرید. منظور ما از افراد متخصص وکیل ملک باتجربه و ایجنت‌های صادق و مورد اطمینان هستند.

بعد از تحقیق در مورد شهر یا شهرهای موردعلاقه باید برای سفر به پرتغال و بازدید از املاک موردنظرتان آماده شوید. در این فاصله ایجنت‌ها، املاک مناسب با نیاز شما را برای بازدید، انتخاب می‌کنند.

باید توجه داشت که هر ملکی برای اخذ ویزای طلایی پرتغال مناسب نیست، بنابراین برای جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه، مهم است که ایجنت تجربه کافی در این زمینه داشته باشد. بعد از انتخاب ملک، وکیل مدارک مربوط به ملک را بررسی می‌کند تا مطمئن شود که این ملک برای خرید و اخذ گلدن ویزا مناسب است.

بهترین شهرها و مناطق پرتغال برای زندگی و خرید ملک

در ادامه تعدادی از شهرها را معرفی کردیم که هم برای زندگی و هم برای سرمایه‌گذاری مناسب است:

لیسبون، پایتخت پرتغال

لیسبون پایتخت رنگارنگ کشور پرتغال و بزرگ‌ترین شهر این کشور است. این شهر در حاشیه اقیانوس اطلس و جنوب اروپا قرار گرفته، به همین دلیل غذاهای دریایی تازه و معروفی را در این شهر می‌توان امتحان کرد.

شهر لیسبون محبوب‌ترین مقصد برای متقاضیان خرید ملک در پرتغال است. قیمت ملک در لیسبون در ۲ سال اخیر ۲۵ درصد افزایش داشته است. به طور متوسط قیمت هر مترمربع ملک در شهر ۳,۵۰۰ یورو و در حومه و اطراف شهر حدود ۲,۰۰۰ یورو است. همچنین اجاره ملک نیز در لیسبون رونق خوبی دارد. به‌خاطر توریستی بودن شهر لیسبون، اجاره ملک به‌صورت کوتاه‌مدت در این شهر متداول است.

یکی از مناطق محبوب در بین خارجی‌هایی که قصد خرید ملک در لیسبون را دارند، منطقه کشکاش است. با نیم ساعت رانندگی از این منطقه می‌توان به پایتخت رسید. کشکاش به شلوغی لیسبون نیست، آرامش بیشتری برای زندگی دارد و از نظر امکانات آموزشی از موقعیت خوبی برخوردار است. همچنین فاصله کشکاش از ساحل تنها ۳۰ کیلومتر است.

پورتو، دومین شهر مهم پرتغال

پورتو دومین شهر بزرگ پرتغال بعد از لیسبون است. این شهر ساحلی در شمال غرب پرتغال قرار دارد و به لحاظ آب‌وهوایی معتدل و دلچسب است. بسیاری از متقاضیان خرید ملک که به دنبال شهر آرام‌تر و ارزان‌تری برای خرید ملک هستند، شهر پورتو را بیشتر می‌پسندند.

به طور متوسط در مرکز شهر پورتو قیمت ملک برای هر مترمربع ۲,۰۰۰ یورو و در دیگر نواحی ۱,۵۰۰ یورو است. البته محله‌هایی در پورتو وجود دارند که بیشتر برای خرید ملک باهدف اجاره مناسب هستند. برای مثال محله ریبیرا یکی از بهترین آن‌هاست و متوسط اجاره در این محل از بقیه محله‌های پورتو بیشتر است. اگر به دنبال خرید ملک در مرکز شهر پورتو هستید، محل کمپنها از لحاظ متوسط قیمت از سایر محله‌های واقع در مرکز شهر ارزان‌‌تر است. برای خرید ویلا یا آپارتمانی لاکچری نزدیک به اقیانوس با مناظر خیره‌کننده ساحلی باید سری به محل معروف فوزدودورو بزنید، البته متوسط قیمت در این محل بالاتر است.

شهری به نام ویلانوادوگایا در نزدیکی پورتو واقع شده که بین سرمایه‌گذاران به لحاظ داشتن محیطی گرم و خانوادگی محبوب است و البته سیستم حمل‌ونقل عمومی منظمی این شهر را به پورتو وصل می‌کند.

آویرو

یکی از بهترین شهرهای پرتغال برای زندگی بدون شک آویرو است. این شهر در سواحل غربی کشور نزدیک به شهر پورتو واقع شده است.

آویرو به‌قدری زیبا است که به ونیز پرتغال مشهور شده است. دانشگاه‌های مطرحی در این شهر واقع شده است. آویرو چندین منطقه صنعتی دارد و به همین خاطر فرصت‌های شغلی زیادی در این شهر وجود دارد.

آویرو دانشگاه‌های مطرح و مشهوری دارد و از طرف دیگر به دلیل مناطق و شهرک‌های صنعتی، آینده شغلی خوبی برای فارغ‌التحصیلان و نیروهای کار خارجی فراهم کرده است.

فارو

فارو بزرگ‌ترین شهر منطقه آلگاروه در جنوب پرتغال است. این شهر تنها ۲ ساعت رانندگی از پایتخت فاصله دارد، اما به دلیل وجود امکانات مطلوب از جمله امکانات پزشکی، آموزشی، فرودگاه، امکانات تفریحی و فرصت‌های شغلی فراوان، مردم این شهر از رفتن به پایتخت بی‌نیاز هستند.

از ماه مارس تا سپتامبر چهره شهر به‌خاطر ورود توریست‌ها و گردشگران به‌کلی دگرگون می‌شود و به همین خاطر رونق اقتصادی خوبی در شهر وجود دارد. قیمت ملک در فارو به نسبت کمی بالاست، اما حتماً به مزیت‌های آن می‌ارزد.

کویمبرا

شهر کویمبرا واقع در مرکز پرتغال سومین شهر بزرگ این کشور است. یکی از افتخارات این شهر دانشگاه بین‌المللی کویمبرا است که از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین دانشگاه‌های دنیا محسوب می‌شود.

۳ نوع ملک در این شهر وجود دارد:

 • املاکی که قدیمی هستند و نیاز به بازسازی دارند و البته برای گلدن ویزا مناسب هستند.
 • املاکی که موردپسند دانشجویان است و برای اجاره دادن مناسب هستند.
 • املاک بزرگی که در مرکز شهر واقع نشده و برای زندگی در فضای آرام خارج شهر مناسب هستند.

برای اخذ اقامت پرتغال چه ملکی را انتخاب کنیم؟!

برای شروع پروسه سرمایه‌گذاری در حوزه املاک پرتغال که در بالا گفتیم، باید چند شرط را در نظر بگیرید که در ادامه برایتان آوردیم:

 • خرید ملک در پرتغال به ارزش حداقل ۵۰۰,۰۰۰ یورو: در این گزینه، املاک باید غیر مسکونی باشند.
 • خرید ملک در پرتغال به ارزش حداقل ۴۰۰,۰۰۰ یورو: درصورتی‌که ملک خریداری شده در مناطق کم‌جمعیت پرتغال باشد.
 • خرید ملک قدیمی در پرتغال با قدمت بالای ۳۰ سال در مناطق کم‌جمعیت پرتغال به شرطی که در حال بازسازی باشد و ارزش خرید و بازسازی ملک با هم حداقل ۲۸۰,۰۰۰ یورو شود.

اقامت دائم و شهروندی پرتغال

یکی از تفاوت‌های اقامت موقت و دائم پرتغال این است که اگر دارنده اقامت موقت، ملک خریداری شده را بفروشد، اقامت خود را به‌صورت کلی از دست می‌دهد، اما اگر اقامت وی دائم باشد، فروش ملک تأثیری بر وضعیت اقامتی او نخواهد داشت. کسانی که به ارزش معینی در پرتغال ملک خریده و به مدت ۵ سال آن را نفروخته باشند، می‌توانند برای اخذ اقامت دائم پرتغال اقدام کنند.

علاوه بر اخذ اقامت دائم، متقاضی در صورت رعایت الزامات می‌تواند برای اخذ شهروندی و پاسپورت پرتغال اقدام کند. از آن جایی که شهروند یک کشور اتحادیه اروپا شهروند کل اتحادیه اروپا است و پرتغال عضو این اتحادیه است، شهروندان پرتغال حق زندگی، کار و تحصیل در تمام کشورهای اتحادیه را دارند.

در ضمن امکان سفر آزادانه برای دارندگان پاسپورت پرتغال از دیگر مزایای اخذ شهروندی این کشور است. علاوه بر سفر آزادانه در حوزۀ کشورهای شنگن، پاسپورت پرتغال دارای قدرت سفر بدون ویزا به ۱۸۷ کشور در سراسر جهان است.

شرایط اولیه برای اخذ شهروندی پرتغال پس از ۵ سال

اگر متقاضی بعد از ۵ سال بخواهد برای شهروندی درخواست بدهد، باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • ۱۸ سال به بالا باشد
 • حداقل ۵ سال اقامت این کشور را داشته باشد
 • سطح اولیه‌ای از دانش زبان پرتغالی داشته باشد
 • بر اساس قوانین پرتغال مجرم نباشد
 • برای ایجاد شرایط مطلوب‌تر به‌منظور اخذ تابعیت و پاسپورت بتواند با جامعه پرتغال در ارتباط باشد

*کشور پرتغال تابعیت مضاعف را به رسمیت می‌شناسد.

نکات در مورد خرید ملک در پرتغال

خرید ملک در پرتغال از دیرباز بسیار محبوب بوده است. پرتغال یک کشور بسیار زیبا و آفتابی با مردمی صمیمی و یک بهشت امن در قاره اروپا است. افراد ثروتمند، مشهور و حتی بسیاری از سلبریتی‌ها همیشه پرتغال را به‌عنوان مقصدی دلپذیر برای خرید ملک، گذراندن تعطیلات یا زندگی در نظر داشته‌اند.

چندین سال است که افراد از طریق خرید ملک در این کشور می‌توانند اقامت پرتغال را به‌دست آورند. این برنامه کسب اقامت با خرید ملک آن‌چنان محبوب است که بازار ملک را در پرتغال به‌شدت به سمت رشد برده است.

علاوه بر سرمایه‌گذاری سودآور، خرید ملک در پرتغال مزایای پنهان بسیاری دارد. برای مثال، با اخذ اقامت پرتغال افراد اجازه کار، زندگی و تحصیل در این کشور و حق سفر بدون ویزا به کشورهای حوزه شنگن را خواهند داشت.

پرتغال تنها کشور اتحادیه اروپا است که دارندگان اقامت در آن می‌توانند بدون شرط حضور فیزیکی تنها پس از گذشت ۵ سال، برای اخذ پاسپورت اقدام کنند. این مزیت، پرتغال را به یکی از بهترین کشورها برای اخذ اقامت اروپا تبدیل کرده است.

مزایای خرید ملک در پرتغال

تا اینجا از شرایط خوب پرتغال برای سرمایه‌گذاری گفتیم، ولی اگر یادتان باشد به این مهم اشاره کردیم که خرید ملک در پرتغال مزایای پنهانی هم دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

 • دسترسی آسان از پرتغال به تمام کشورهای حوزه شنگن
 • اقتصاد پایدار و درحال‌رشد
 • مالیات پایین در خرید و انتقال ملک
 • آب‌وهوای آفتابی و سواحلی با چشم‌انداز اقیانوس
 • کسب درآمد و سودآوری بالا از طریق اجاره ملک
 • استفاده از امکانات و تفریحاتی چون سواحل ماسه‌ای، غواصی، اسکی، تفریحات دریایی، مراکز تنیس، سوارکاری، رستوران‌های لوکس، خدمات درمانی خوب، کلینیک‌های خصوصی و صدها مورد دیگر که از مزایای خرید ملک در پرتغال است.

املاک و مستغلات در پرتغال

پرتغال شاهد رشد خوبی در بخش املاک بوده است. طبق گفته صاحب‌نظران، برخلاف نگرانی‌های مربوط به عدم ثبات اقتصاد جهانی، رشد بازار مسکن در پرتغال آینده خوبی را پیش رو دارد. با افزایش تقاضا برای املاک، رشد قیمت‌ها همچنان ادامه دارد.

در ادامه نگاهی به هزینه‌های خرید ملک در شهرهای مختلف خواهیم داشت:

هزینه‌های خرید ملک در پرتغال

خرید ملک در پرتغال، هزینه‌های اضافی دیگری از جمله پرداخت مالیات را در بر دارد، ولی در زیر نمای کلی از این هزینه‌هایی که باید برای پرداختش برنامه‌ریزی کنید، لیست شده است:

 • مالیات انتقال ملک
 • مالیات حق تمبر
 • هزینه دفتر اسناد رسمی و هزینه ثبت سند
 • هزینه وکیل
 • هزینه نمایندگی املاک

نکات خرید ملک در پرتغال

خرید ملک آن هم در اروپا کار آسانی نیست و باید اطلاعات جامعی درباره قسمت‌های مختلف آن داشته باشید. به همین خاطر، در زیر برخی از نکاتی که پیش از خرید ملک در پرتغال باید مورد بررسی قرار گیرد، بیان شده است:

 • هدف شما از خرید ملک باید مشخص باشد
 • بررسی محلی که قصد خرید ملک در آن جا را دارید، باید دقیق باشد
 • بهتر است که انتخاب ملک بر اساس بودجه شما باشد
 • روش‌های انتقال پول باید مشخص باشد
 • هزینه‌های جانبی باید بررسی شود
 • استخدام یک وکیل آگاه به قراردادهای ملکی ضروری است

الزامات اخذ گلدن ویزا از طریق خرید ملک

 • ملک خریداری شده باید به مدت ۵ سال به نام متقاضی باقی بماند و فروخته نشود
 • منشا سرمایه‌ای که برای خرید ملک استفاده می‌شود، باید در خارج از کشور پرتغال باشد
 • متقاضی قبل از دریافت اقامت باید به‌صورت قانونی و از طریق ویزای شنگن برای افتتاح حساب، خرید ملک و انجام انگشت‌نگاری وارد کشور پرتغال شود
 • متقاضی نباید مرتکب جرم و جنایت شده باشد
 • متقاضی باید حداقل ۷ روز در سال را در پرتغال سپری کند

ضرورت افتتاح حساب برای خرید ملک

برای خرید ملک در پرتغال ابتدا به یک حساب بانکی نیاز دارید.

برای افتتاح حساب بانکی، نیاز به شماره مالیاتی و یک نماینده مالیاتی است. این اقدامات توسط وکیل انجام شده و بعد این مدارک به‌اضافه چند مدرک هویتی دیگر برای افتتاح حساب به بانک ارائه می‌شود. بعد از افتتاح حساب متقاضی می‌تواند انتقال پول به‌منظور خرید ملک را انجام دهد.

مدارک موردنیاز برای خرید ملک در پرتغال

بعد از عقد قرارداد به‌منظور خرید ملک و اخذ اقامت پرتغال می‌توانید با شرکت کنکاش تماس بگیرید و پروسه خرید ملک را به وکلای این مجموعه بسپارید تا یک تیم حرفه‌ای، شما را برای جمع‌آوری مدارک و شکل‌دادن پرونده راهنمایی کند. متقاضی باید مدارکی دال بر اثبات منشأ ثروت، اثبات محل سکونت و … ارائه دهد.

خرید ملک در پرتغال با شرکت کنکاش

شرکت کنکاش متخصص در امر سرمایه‌‌‌گذاری است. این شرکت در پرتغال همکاران و وکلای خود را مستقر کرده و با کارآمدترین روش ممکن به متقاضیان خرید ملک در پرتغال و اخذ اقامت این کشور یاری می‌رساند.

سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به خرید ملک می‌‌توانند با کمک و مشاوره همکاران متخصص ما در این زمینه، بهترین ملک ممکن و مناسب با علاقه و بودجه خود را پیدا کنند، در همه مراحل از بازکردن حساب بانکی تا انتقال سند و دیگر مراحل لازم بدون هیچ‌گونه نگرانی کار را به ما بسپارند و از خرید ملک و کسب اقامت این کشور زیبا و مزایای آن لذت ببرند.

پیشنهاد می‌کنیم برای بررسی شرایط و سرمایه‌‌ای که دارید، حتما با تیم مشاوران ما تماس بگیرید و وضعیت فعلی خود را برای اخذ اقامت پرتغال با خرید ملک بررسی کنید. باتوجه‌به اینکه خرید ملک در پرتغال بدون شرط حضور است، می‌توانید با خیال راحت همراه با خانواده در کشور بمانید و هر زمان دوست داشتید با سفری کوتاه به پرتغال، هم حداقل هفت روز در آن کشور بمانید و هم سفری رویایی به اروپا را تجربه کنید.

آیا  روش ارزانتری برای اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری وجود دارد؟

بله، دولت پرتغال در سال ۲۰۱۹، یک برنامه بسیار پیشرو و استثنایی با مزایای بی‌نظیر  به نام ویزای انجل پرتغال را به تصویب رساند. در این برنامه تنها با سرمایه‌گذاری به مبلغ ۱۷۵,۰۰۰ یورو می‌توانید در مدت چند ماه اقامت پرتغال را به‌دست آورید. این برنامه شرط حضور فیزیکی ندارد و از تمام مزایای بی‌نظیر اقامت پرتغال برخوردار خواهید شد. همچنین بعد از ۵ سال می‌توانید برای اخذ تابعیت پرتغال و بهره‌مندی از مزایای تابعیت یک کشور اتحادیه اروپا اقدام نمایید.

این برنامه ترکیبی از برنامه‌های سرمایه‌گذاری و استارتاپ است، به این  معنی که متقاضی مجبور نیست یک ایده خلاقانه استارتاپی داشته باشد و مجبور نیست شخصا روی آن کار کند. در این برنامه،متقاضی تنها سرمایه لازم برای تحقیقات روی یک ایده استارتاپی را پرداخت خواهد کرد و شرکت‌های انکوباتور مورد تایید دولت پرتغال بر روی آن ایده کارهای تحقیقاتی انجام خواهند داد تا بتوانند آن را که در ابتدا فقط یک ایده بود، به مدل نهایی برسانند.

در پایان کار، سرمایه‌گذار علاوه بر اینکه اقامت پرتغال را کسب می‌کند، مالک آن ایده و نتیجه تحقیقات خواهد بود و می‌تواند آن کسب‌و‌کار را راه‌اندازی کند و یا ایده و نتیجه تحقیقات را بفروشد.

سؤالات متداول

 • آیا برای دریافت اقامت پرتغال باید از ملک‌های خاصی خرید کنیم؟

خیر، هر ملکی که در پرتغال برای فروش وارد بازار می شود، مجاز است.

 • آیا خرید ملک در پرتغال، مالکیت صد در صد به خریدار می‌دهد؟

بله، با خرید ملک، ماکیت صد در صد ملک را به‌دست خواهید آورد.

 • آیا همچنان می‌توانیم در لیسبون ملک بخریم و مشمول دریافت اقامت پرتغال شویم؟

از سال ۲۰۲۲ به بعد، خرید ملک در لیسبون فقط در صورتی به اخذ اقامت منجر می شود که ملک تجاری باشد، خرید ملک مسکونی در لیسبون و پورتو برای اخذ اقامت پرتغال دیگر امکان ندارد.

 • آیا اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک یک روش بسیار سریع محسوب می‌شود؟

در سال‌های اخیر و بعد از دوران کرونا، این پروسه تا حدودی طولانی شده و حدود یک سال به طول می‌انجامد.

 • آیا برای دریافت اقامت دائم پرتغال هم نیاز به امتحان زبان پرتغالی است؟

بله، دریافت اقامت دائم پرتغال هم مانند دریافت شهروندی پرتغال منوط به دانش زبان پرتغالی البته در سطح ابتدایی است.

2 دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.