اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک


برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک (Portugal Golden Visa) یکی از موفق ترین برنامه های اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری است، چرا که انعطاف و مزایای بسیاری برای سرمایه گذاران به همراه دارد. این برنامه در سال ۲۰۱۲ آغاز به کار کرد و تا به امروز دولت پرتغال آن را بهبود داده است.

با سرمایه گذاری به ارزش حداقل ۲۸۰,۰۰۰ یورو در بخش املاک پرتغال می توان  اقامت این کشور را برای خانواده و فرزندان وابسته دریافت کرد. این اقامت را  می توان هر ۲ سال تمدید کرد، اما برای هر بار تمدید باید ۲ هفته در کشور  پرتغال ماند.

اقامت پرتغال حق زندگی، کار و تحصیل در پرتغال و سفر آزادانه در حوزه شنگن را به متقاضی اعطا می کند. این برنامه تنها نیازمند ۷ روز اقامت در پرتغال در هر سال است که پس از ۵ سال امکان تبدیل آن به اقامت دائم و تابعیت و پاسپورت وجود دارد.

همچنین، این برنامه نیازمند حداقل ۴ سفر به پرتغال در طول ۵ سال است. در این ۵ سال متقاضی باید یک بار برای انتخاب و خرید ملک، یک بار برای انجام پروسه انگشت نگاری و ۲ بار برای تمدید اقامت موقت (هر ۲ سال یک بار) به پرتغال سفر کند.

کشور پرتغال

اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

کشور پرتغال که در کرانه اقیانوس اطلس قرار گرفته است، یکی از قدیمی ترین و معروفترین کشورهای اروپا است. این کشور یکی از آرام ترین و امن ترین کشور های جهان است.

پرتغال عضو اتحادیه اروپا و حوزه شنگن است. ارز رایج کشور پرتغال از سال ۲۰۰۲ یورو بوده است. زبان پرتغالی، زبان رسمی این کشور است، اما انگلیسی هم مخصوصا در مناطق توریستی و در میان قشر جوان بسیار کاربرد دارد.

یک سوم از اقتصاد کشور پرتغال مربوط به تولید و ساخت است. پرتغال تامین کننده چوب پنبه در سطح جهانی است. این کشور دارای صنعت گردشگری پررونق است. با منابع کمی از انرژی هیدروکربن، پرتغال متعهد به تولید منابع انرژی های تجدید پذیر مانند هیدرو، بادی و خورشیدی است. بیش از ۴۰ درصد از انرژی تولیدی پرتغال از این منابع است که شامل کارآمدترین برج بادی در سراسر جهان است.

کشور پرتغال یک کشور نسبتا کوچک با جمعیت حدودا ۱۱ میلیون نفر است. این کشور به تاریخ غنی، فرهنگ زنده، غذاهای منحصر به فرد، آب و هوای مطلوب و سواحل فوق العاده خود افتخار می کند.

مطالب مهم و مزایای اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

-اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک نیازی به کمک بلاعوض به دولت ها و یا خرید املاک محدود و تایید شده ندارد و متقاضی می تواند هر ملکی که برای فروش در پرتغال موجود باشد را خریداری نماید.

– این برنامه تنها برنامه اخذ اقامت اروپا است که تنها با حضور فیزیکی یک هفته در سال و تنها بعد از ۵ سال می تواند به دریافت اقامت دائم و شهروندی این کشور منجر شود.

-بعد از گذشت ۵ سال به شرط قبولی در آزمون زبان پرتغالی در سطح ابتدایی می توانید برای اخذ اقامت دائم و همچنین شهروندی و کسب پاسپورت اقدام نمایید. کشور پرتغال تابعیت مضاعف را به رسمیت می شناسد.

-از طریق اخذ اقامت این کشور می توانید بدون نیاز به ویزا به تمام کشور های حوزه شنگن آزادانه سفر کنید.

-از طریق اخذ اقامت پرتغال می توانید بدون محدودیت در کشور پرتغال زندگی، کار و تحصیل کنید.

-با سرمایه گذاری متقاضی اصلی، همسر و فرزندان وابسته تا هر سنی که باشند، می توانند اقامت این کشور را کسب نمایند.

نکاتی که باید به هنگام خرید ملک در پرتغال در نظر گرفت:

خرید ملک در پرتغال

خرید ملک به خودی خود کار آسانی نیست. به خصوص اگر در کشور دیگری باشد، نیاز به داشتن اطلاعات بیشتری دارد.

بسیار مهم است که قبل از هر اقدامی در مورد شهرها و مناطق پرتغال تحقیق کنید و با توجه به نیاز و بودجه ای که در اختیار دارید، بهترین مکان را برای خرید ملک در نظر بگیرید. بعضی از شهرها مناسب برای زندگی خانوادگی و تحصیل فرزندان و بعضی دیگر مناسب برای اجاره هستند.

توصیه ما این است که قبل از هر اقدامی برای خرید ملک از افراد متخصص این کار کمک بگیرید. منظور ما از افراد متخصص دقیقا وکیل ملک با تجربه و ایجنت های صادق و مورد اطمینان هستند. بعد از تحقیق در مورد شهر یا شهرهای مورد علاقه باید برای سفر به پرتغال و بازدید از املاک آماده شوید. در این فاصله ایجنت ها، املاک مناسب با نیاز شما را برای بازدید مشخص می کنند.

باید توجه داشت که هر ملکی برای اخذ گلدن ویزا مناسب نیست، بنابراین برای جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه شما مهم است که ایجنت تجربه کافی در این زمینه را داشته باشد. بعد از انتخاب ملک، وکیل مدارک مربوط به ملک را بررسی می کند تا اطمینان حاصل شود که این ملک برای خرید و اخذ گرفتن گلدن ویزا مناسب است.

بهترین شهرها و مناطق پرتغال برای زندگی و خرید ملک

لیسبون

لیسبون پایتخت رنگارنگ کشور پرتغال و بزرگترین شهر این کشور است. این شهر در حاشیه اقیانوس اطلس قرار گرفته است و به همین دلیل غذاهای دریایی تازه و معروفی را در این شهر می توان تجربه کرد. شهر لیسبون محبوب ترین مقصد برای متقاضیان خرید ملک است. قیمت ملک در این شهر در ۲ سال اخیر ۲۵ درصد افزایش داشته است. به طور متوسط قیمت هر متر مربع ملک در شهر لیسبون ۳,۵۰۰ یورو در حومه و در اطراف شهر حدود ۲,۰۰۰ یورو است؛ همچنین اجاره ملک نیز در لیسبون از رونق خوبی برخوردار است. به خاطر توریستی بودن شهر لیسبون اجاره دادن ملک به صورت کوتاه مدت در این شهر متداول است. یکی از مناطق محبوب در بین خارجی هایی که قصد خرید ملک در لیسبون را دارند، منطقه کشکاش است. با نیم ساعت رانندگی از این منطقه می توان به پایتخت رسید. این منطقه به شلوغی لیسبون نیست، آرامش بیشتری برای زندگی دارد و از نظر امکانات آموزشی موقعیت بسیار خوبی برای فرزندان دارد. همچنین فاصله کشکاش از ساحل تنها ۳۰ کیلومتر است.

پورتو

پورتو دومین شهر بزرگ پرتغال بعد از لیسبون است. این شهر ساحلی در شمال غرب پرتغال قرار دارد و به لحاظ آب و هوایی معتدل و دلچسب است. بسیاری از متقاضیان خرید ملک که به دنبال شهر آرام تر و ارزان تری برای خرید ملک هستند، شهر پورتو را بیشتر می پسندند. به طور متوسط در مرکز شهر پوتو قیمت ملک برای هر متر مربع ۲,۰۰۰ یورو و در غیر از مرکز شهر ۱,۵۰۰ یورو است. محله هایی در پورتو وجود دارند که برای خرید ملک با هدف اجاره دادن بیشتر مناسب هستند. برای مثال محله ریبیرا یکی از بهترین آن هاست. متوسط اجاره در این محل از بقیه جاها بیشتر است.

اگر به دنبال خرید ملک در مرکز شهر پورتو هستید، محل کمپنها از لحاظ متوسط قیمت از سایر محله های واقع در مرکز شهر ارزان تر است.

اگر به دنبال خرید ویلا یا آپاتمانی لاکچری نزدیک به اقیانوس با مناظر خیره کننده ساحلی هستید، سری به محل معروف فوزدودورو بزنید، البته متوسط قیمت در این محل بالاتر است.

شهری به نام ویلانوادوگایا در نزدیکی پورتو واقع شده که در بین خارجی ها به لحاظ داشتن محیطی گرم و خانوادگی محبوب است و البته وسایل نقلیه عمومی خوبی این شهر را به پورتو متصل می کند.

آویرو

یکی از بهترین شهرهای پرتغال برای زندگی بدون شک آویرو است. این شهر در سواحل غربی کشور نزدیک به شهر پورتو واقع شده است. این شهر به قدری زیبا است که به ونیز پرتغال مشهور است. دانشگاه های مطرحی در این شهر واقع شده است. آویرو چندین منطقه صنعتی دارد و به همین خاطر فرصت های شغلی زیادی در این شهر وجود دارد.

فارو

فارو بزرگ ترین شهر منطقه آلگاروه در جنوب پرتغال است. این شهر تنها ۲ ساعت رانندگی با پایتخت فاصله دارد، اما به دلیل وجود امکانات مطلوبی از جمله امکانات پزشکی، آموزشی، فرودگاه، امکانات تفریحی و فرصت های شغلی فراوان، مردم این شهر را از رفتن به پایتخت بی نیاز کرده است. از ماه مارس تا سپتامبر چهره شهر به خاطر ورود توریست به کلی دگرگون می شود و به همین خاطر رونق اقتصادی خوبی در این شهر وجود دارد. قیمت ملک در این شهر به نسبت کمی بالاست، اما حتما به مزیت های آن می ارزد.

کویمبرا

شهر کویمبرا واقع در مرکز پرتغال سومین شهر بزرگ این کشور است. یکی از افتخارات این شهر دانشگاه بین المللی کویمبرا است که از بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه های دنیا محسوب می شود.

۳ دسته ملک در این شهر وجود دارد. املاکی که قدیمی هستند و نیاز به بازسازی دارند و البته برای گلدن ویزا مناسب هستند. دسته دوم املاکی که مورد پسند دانشجویان است و برای اجاره دادن مناسب هستند و دسته سوم املاک بزرگی که در مرکز شهر واقع نشده و برای داشتن زندگی آرام مناسب هستند.

گزینه های سرمایه گذاری برای اخذ اقامت پرتغال

گزینه های سرمایه گذاری برای اخذ اقامت پرتغال

– خرید ملک در پرتغال به ارزش حداقل ۵۰۰,۰۰۰ یورو: در این گزینه موقعیت ملک، تعداد املاک خریداری شده و نوع ملک (تجاری، مسکونی و …) اهمیتی ندارد.

-خرید ملک در پرتغال به ارزش حداقل ۴۰۰,۰۰۰ یورو در صورتی که ملک خریداری شده در مناطق کم جمعیت در پرتغال باشد.

-خرید ملک قدیمی در پرتغال با قدمت بالای ۳۰ سال به شرطی که در حال بازسازی باشد و ارزش خرید و بازسازی ملک با هم حداقل ۳۵۰,۰۰۰ یورو باشد.

-خرید ملک قدیمی در پرتغال با قدمت بالای ۳۰ سال در مناطق کم جمعیت پرتغال به شرطی که در حال بازسازی باشد و ارزش خرید و بازسازی ملک با هم حداقل ۲۸۰,۰۰۰ یورو باشد.

اقامت دائم پرتغال و شهروندی پرتغال

یکی از تفاوت های اقامت موقت و دائم پرتغال این است که در صورتی که دارنده اقامت موقت، ملک خریداری شده را بفروشد، اقامت خود را به صورت کلی از دست می دهد، اما اگر اقامت وی دائم باشد، فروش ملک تاثیری بر وضعیت اقامتی او نخواهد داشت. کسانی که به ارزش معین در پرتغال ملک خریداری کرده باشند و ملک را به مدت ۵ سال نفروخته باشند، می توانند برای اخذ اقامت دائم پرتغال اقدام کنند.

علاوه بر اخذ اقامت دائم، متقاضی در صورت رعایت الزامات می تواند برای اخذ شهروندی و پاسپورت پرتغال اقدام کند. از آن جایی که شهروند یک کشور اتحادیه اروپا شهروند کل اتحادیه اروپا است و پرتغال عضو اتحادیه اروپا است، شهروندان پرتغال حق زندگی، کار و تحصیل را در تمام اتحادیه اروپا دارند. پاسپورت پرتغال دارای قدرت سفر بدون ویزا به ۱۸۶ کشور در سراسر جهان است.

شرایط اولیه برای اخذ شهروندی پرتغال پس از ۵ سال:

-متقاضی باید :

-۱۸ سال به بالا باشد.

-باید حداقل ۵ سال اقامت این کشور را داشته باشد.

-سطح اولیه ای از دانش پرتغالی داشته باشد.

-بر اساس قوانین پرتغال مجرم نباشد.

-برای ایجاد شرایط مطلوب تر به منظور اخذ تابعیت و پاسپورت بتواند با جامعه پرتغال در ارتباط باشد.

*کشور پرتغال تابعیت مضاعف را به رسمیت می شناسد.

نکاتی در مورد خرید ملک در پرتغال

نکاتی در مورد خرید ملک در پرتغال

خرید ملک در پرتغال از دیر باز بسیار محبوب بوده است. پرتغال یک کشور بسیار زیبا و آفتابی با مردمی صمیمی و یک بهشت امن در قاره اروپا است. افراد ثروتمند و بسیاری از سلبریتی ها همیشه پرتغال را مقصدی دلپذیر برای خرید ملک و گذراندن تعطیلات یا زندگی در این کشور در نظر داشته اند.

چندین سال است که افراد از طریق خرید ملک در این کشور می توانند اقامت پرتغال را بدست آورند. این برنامه کسب اقامت از طریق خرید ملک آنچنان محبوب بوده است که بازار ملک را در پرتغال به شدت به سمت رشد برده است.

علاوه بر سرمایه گذاری سود آور، خرید ملک در پرتغال مزایای پنهان بسیاری دارد. برای مثال، با اخذ اقامت پرتغال افراد اجازه کار، زندگی و تحصیل در این کشور و حق سفر بدون ویزا به کشورهای حوزه شنگن خواهند داشت.

پرتغال تنها کشور اتحادیه اروپا است که دارندگان اقامت در آن می توانند بدون شرط حضور فیزیکی تنها پس از گذشت ۵ سال، برای اخذ پاسپورت این کشور اقدام کنند. این مزیت، پرتغال را به یکی از بهترین برنامه های اخذ اقامت اروپا تبدیل کرده است.

مزایای خرید ملک در پرتغال

– دسترسی آسان از پرتغال به تمام کشورهای حوزه شنگن.

– اقتصاد پایدار و در حال رشد.

– مالیات پایین در خرید و انتقال ملک.

– آب و هوای آفتابی.

– کسب درآمد از طریق اجاره دادن ملک

– استفاده از امکاناتی چون سواحل ماسه ای، غواصی، اسکی، تفریحات دریایی، مراکز تنیس، سوارکاری، رستوران های لوکس، خدمات درمانی خوب، کلینیک های خصوصی و صد ها مورد دیگر از مزایای خرید ملک در پرتغال است.

املاک و مستغلات در پرتغال

پرتغال شاهد رشد خوبی در بخش املاک بوده است. طبق گفته صاحب نظران، بر خلاف نگرانی های مربوط به عدم ثبات اقتصاد جهانی، رشد بازار مسکن در پرتغال سال خوبی را پیش رو دارد. با افزایش تقاضا برای املاک در سال جاری، رشد قیمت ها همچنان ادامه دارد.

هزینه‌های خرید ملک در پرتغال

خرید ملک در پرتغال، هزینه های اضافی دیگری از جمله پرداخت مالیات در بر دارد.

در زیر نمای کلی از این هزینه های لیست شده است:

– پرداخت مالیات انتقال ملک.

– مالیات حق تمبر که معمولا ۰/۸ درصد قیمت خرید ملک است.

– هزینه دفتر اسناد رسمی و هزینه ثبت سند

– هزینه وکیل

– هزینه نمایندگی املاک

نکات خرید ملک در پرتغال

در زیر برخی از نکاتی که پیش از خرید ملک در پرتغال باید مورد بررسی قرار گیرد بیان شده است:

– هدف شما از خرید ملک باید مشخص باشد.

– بررسی محلی که قصد خرید ملک در آن جا را دارید.

– انتخاب ملک بر اساس بودجه شما

– بررسی روش های انتقال پول

– بررسی هزینه های جانبی

– استخدام یک وکیل آگاه به قراردادهای ملکی

الزامات اخذ گلدن ویزا از طریق خرید ملک

الزامات اخذ گلدن ویزا از طریق خرید ملک

ملک خریداری شده باید به مدت ۵ سال به نام متقاضی باقی بماند و فروخته نشود.

منشا سرمایه ای که برای خرید ملک استفاده می شود، باید در خارج از کشور پرتغال باشد.

متقاضی قبل از دریافت اقامت باید به صورت قانونی و از طریق ویزای شنگن برای  افتتاح حساب، خرید ملک و انجام انگشت نگاری وارد کشور پرتغال شود.

متقاضی نباید مرتکب جرم و جنایت شده باشد.

متقاضی باید حداقل ۷ روز در سال را در پرتغال سپری کرده باشد.

پیش نیازهای خرید ملک در پرتغال

برای خرید ملک در پرتغال ابتدا به داشتن یک حساب بانکی در آن کشور نیاز است. برای افتتاح حساب بانکی، نیاز به داشتن یک شماره مالیاتی و یک نماینده مالیاتی است. این اقدامات توسط وکیل انجام می شود و بعد این مدارک به اضافه چند مدرک هویتی دیگر برای افتتاح حساب به بانک ارائه می شود. بعد از افتتاح حساب متقاضی می تواند انتقال پول به منظور خرید ملک را انجام دهد.

مدارک موردنیاز برای خرید ملک در پرتغال

بعد از عقد قرارداد به  منظور خرید ملک و اخذ اقامت پرتغال با شرکت کنکاش یک تیم حرفه ای متقاضی را  برای جمع آوری مدارک و شکل دادن پرونده راهنمایی می کند. متقاضی باید  مدارکی دال بر اثبات منشا ثروت، اثبات محل سکونت و … ارائه دهد.

خرید ملک در پرتغال با شرکت کنکاش

شرکت کنکاش متخصص در امر سرمایه گذاری است. این شرکت در پرتغال همکاران و وکلای خود را مستقر کرده و با کارآمدترین روش ممکن به متقاضیان خرید ملک در پرتغال و اخذ اقامت این کشور یاری می رساند.

سرمایه گذاران علاقمند به خرید ملک می توانند با کمک و مشاوره همکاران متخصص ما در این زمینه بهترین ملک ممکن و مناسب با علاقه و بودجه خود را پیدا کنند، در همه مراحل از باز کردن حساب بانکی تا انتقال سند و دیگر مراحل لازم بدون هیچ گونه نگرانی کار را به ما بسپارند و از خرید ملک و کسب اقامت این کشور زیبا و مزایای آن لذت ببرند.

سوالات رایج برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

سوالات رایج برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

الزامات کلی برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک چیست؟

الف) حفظ سرمایه گذاری به مدت حداقل ۵ سال

ب) تامین بودجه سرمایه گذاری از خارج از کشور

ج) ورود اولیه به پرتغال با یک ویزای معتبر شنگن

د) عدم سابقه در اداره مهاجرت پرتغال و خدمات شنگن

ه) عدم سوء پیشینه

و) رعایت شرط حضور ۷ روز در سال

مدت اعتبار ویزای طلایی پرتغال چه مدت است؟

ویزای طلایی پرتغال پس از صدور برای یک دوره ۱ ساله معتبر خواهد بود و پس از آن برای ۲ دوره ۲ ساله تمدید می شود.

آیا ویزای طلایی اعضای خانواده را نیز شامل می شود؟

اعضای خانواده سرمایه گذار می توانند برای اخذ مجوز اقامت پرتقال، همراه با متقاضی اصلی درخواست دهند. اعضای خانواده شامل همسر و فرزندان وابسته است.

همانند متقاضی اصلی، اعضای خانواده پس از ۵ سال واجد شرایط اخذ اقامت دائم و اخذ شهروندی پرتغال خواهند بود.

چگونه سرمایه گذار اصلی و اعضای خانواده می توانند پس از ۵ سال اقامت دائم پرتغال را دریافت کنند؟

طبق قانون پرتغال هر فردی که مجوز اقامت موقت (مثلا ویزای طلایی) را برای مدت حداقل ۵ سال داشته باشد، می تواند برای اخذ اقامت دائم اقدام کند.

سرمایه گذار و اعضای خانواده او برای اینکه بتوانند برای اخذ اقامت دائم درخواست دهند، باید از شرایط زیر برخوردار باشند:

• عدم ارتکاب به جرم طی ۵ سال گذشته

• اثبات استقلال مالی

• مدارک اثبات محل اقامت در پرتغال

• دانش زبان پرتغالی در حد پایه

اگر اسناد تهیه شده به زبان پرتغالی نباشند، سرمایه گذار باید چه کار کند؟

هر مدرکی که به زبان پرتغالی یا انگلیسی نیست، باید ترجمه شود و ترجمه باید گواهی تائید داشته باشد.

آیا مدارک صادر شده توسط مقامات خارجی باید از شرایط خاصی برخوردار باشند؟

مدارک صادر شده توسط مقامات خارجی قبل از ارائه در پرتغال باید تائید قانونی داشته باشند. تائید قانونی مدرک به معنای مهر تائید آپوستیل طبق قرارداد کنوانسیون لاهه و یا تائید قانونی مدرک توسط کنسولگری پرتغال است.

شماره مالیاتی چیست؟ چرا سرمایه گذار به یک شماره مالیاتی نیاز دارد و چگونه می توان آن را اخذ کرد؟

شماره مالیاتی یک شماره شناسایی از جانب مقامات مالیاتی پرتغال است. اخذ شماره مالیاتی برای انجام سرمایه گذاری لازم است.

آیا امکان رد صدور ویزای طلائی یا عدم تمدید آن وجود دارد؟

تنها در صورتی صدور یا تمدید ویزای طلائی سرمایه گذار یا هر عضو خانواده رد خواهد شد که:

الف) حداقل مدت اقامت در پرتغال را رعایت نکرده باشد

ب) سرمایه گذاری را برای حداقل دوره ۵ ساله حفظ نکرده باشد

ج) متقاضی مرتکب جرم و محکوم به زندان بیش از یک سال شده باشد

د) سرمایه گذار بر اساس ممنوعیت اعمال شده توسط کشور در دوره ممنوعیت ورود به پرتغال قرار داشته باشد

ه) سلامت عمومی را در معرض خطر قرار دهد

و) همچنین ویزای طلایی می تواند به خاطر اختلال در نظم عمومی، امنیت عمومی و یا بهداشت عمومی رد شود.

آیا پس از گذشت ۵ سال، سرمایه گذار می تواند ملک خریداری شده را به فروش برساند یا پول سرمایه گذاری شده را به کشور دیگری انتقال دهد؟

بله، سرمایه گذار فقط باید سرمایه گذاری را در طول ۵ سال دوره ویزای طلایی نگه دارد.

آیا سرمایه گذار در هر زمانی که دیگر نیازی به ویزای طلایی نداشته باشد، می تواند سرمایه گذاری خود را به فروش برساند؟

بله، اما بدون اثبات حفظ سرمایه گذاری، سرمایه گذار قادر به تمدید ویزای طلائی نخواهد بود.

آیا سرمایه گذار حتما باید در ملک خریداری شده زندگی کند یا می تواند آن را اجاره دهد؟

سرمایه گذار نیازی به سکونت در ملک ندارد و می تواند برای کسب درآمد آن را اجاره دهد.

آیا سرمایه گذار در برنامه ویزای طلایی باید برای درآمد خارجی خود در پرتغال مالیات بپردازد؟

خیر. اگر دارنده ویزای طلایی پرتغال بیش از ۱۸۳ روز متوالی در پرتغال اقامت نداشته باشد، مالیات بر درآمد حاصل از خارج از کشور به او تعلق نمی گیرد.

به کدام درآمد حاصل از پرتغال مالیات تعلق می گیرد؟

به درآمد اجاره و درآمد ناشی از سرمایه (به عنوان مثال سود سهام، و غیره) مالیات تعلق می گیرد.

مدارک اولیه مورد نیاز برای اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک چیست؟

پاسپورت معتبر برای همه اعضای خانواده

شناسنامه

عقدنامه

گواهی عدم سوء پیشینه برای همه متقاضیان بالای ۱۶ سال

برای فرزندان بالای ۱۸ سال: نامه رسمی از دانشگاه که تایید کننده ثبت نام او در دانشگاه است و مدرک واریز منظم شهریه دانشگاه نیاز است.

مدرکی که نشان می دهد فرزندان وابسته ی بالای ۱۸ سال متاهل نیستند.

برای باز کردن حساب بانکی: اصل قبض آب و برق با آدرس و نامه اشتغال به کار (نامه از شرکتی که فرد در آن مشغول به کار است)

همه  مدارک باید در نزدیک ترین کنسولگری پرتغال تایید شوند.

هزینه های دولتی بررسی پرونده اخذ اقامت پرتغال با خرید ملک در پرتغال به چه صورت است؟

هزینه بررسی پرونده برای متقاضی اصلی (درخواست اولیه و تمدید ها) –  ۵۱۷ یورو

هزینه بررسی پرونده برای اعضای خانواده – ۸۰ یورو

هزینه صدور کارت اقامت موقت اولیه برای متقاضی اصلی- ۵,۱۷۳ یورو

هزینه صدور کارت اقامت موقت اولیه برای اعضای خانواده – ۵,۱۷۳ یورو

هزینه تمدید کارت اقامت متقاضی اصلی و هر کدام از اعضای خانواده – ۲,۵۸۶ یورو

چرا برنامه خرید ملک در پرتغال و اخذ اقامت از این کشور ارزشمند است؟

خرید ملک در پرتغال و اخذ اقامت از این کشور

اولین و مهم ترین دلیل ارزشمند بودن خرید ملک در پرتغال این  است که پرتغال کشوری فوق العاده برای زندگی است، بنابراین اقامت در این  کشور طبیعتا برای بسیاری از افراد جذاب خواهد بود. پرتغال مدعی داشتن  بهترین سواحل در کل اروپا است و به هوای معتدل و خورشید همیشه تابان خود می بالد.

خرید ملک در این کشور در حال حاضر معامله ای خوب به  حساب می آید، چرا که به علت بحران اقتصادی اخیر در اروپا، قیمت ها در پایین ترین سطح خود قرار دارند و پیش بینی می شود که قیمت املاک در سال های آینده در پرتغال رشد کنند.

برنامه اخذ اقامت از طریق خرید ملک در پرتغال به متقاضیان قیمت های مناسب و فرصت لذت از آب و هوای عالی و سواحل زیبا را عرضه می کند.

هنگامی  که اقامت این کشور را دریافت می کنید، به تمام  کشورهای اروپایی در حوزه  شنگن دسترسی خواهید داشت و می توانید بدون ویزا به کل این حوزه سفر کنید.  توافقنامه شنگن که در سال ۱۹۸۵ امضا شد، قدمتی بیشتر از اتحادیه اروپا دارد و منطقه ای «بدون مرز» ایجاد کرده است که هدف آن مسافرت بدون  ویزا میان اتباع کشورهای عضو این توافقنامه است. در ابتدا این توافقنامه  تنها میان ۱۰ کشور عضو مجمع اقتصاد اروپا (جامعه اقتصاد اروپا) برقرار بود،  ولی در سال ۱۹۹۹ بخشی از قوانین اتحادیه اروپا شد.

آیا  روش ارزانتری برای اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری وجود دارد؟

روش ارزانتر برای اخذ اقامت پرتغال

بله، دولت پرتغال در ماه جون سال ۲۰۱۹ یک برنامه بسیار پیشرو و استثنایی با مزایای بی نظیر  به نام ویزای انجل پرتغال را به تصویب رسانده است. در این برنامه تنها با سرمایه گذاری به مبلغ ۱۸۰,۰۰۰ یورو در یک بیزینس استارتاپ می توانید در کمتر از ۶ ماه اقامت پرتغال را بدست آورید. این برنامه شرط حضور فیزیکی ندارد و از تمام مزایای بی نظیر داشتن اقامت پرتغال برخوردار خواهید شد. همچنین بعد از ۵ سال می توانید برای اخذ تابعیت پرتغال و بهره مندی از مزایای بی نظیر داشتن تابعیت یک کشور اتحادیه اروپا اقدام نمایید.

این برنامه یک برنامه ترکیبی از برنامه های سرمایه گذاری و استارتاپ است، به این  معنی که متقاضی مجبور نیست یک ایده خلاقانه استارتاپی داشته باشد و مجبور نیست شخصا روی آن کار کند. در این برنامه متقاضی تنها سرمایه لازم برای تحقیقات روی یک ایده استارتاپی را پرداخت خواهد کرد و شرکت های انکوباتور مورد تایید دولت پرتغال بر روی آن ایده کارهای تحقیقاتی انجام خواهند داد تا بتوانند آن را که در ابتدا فقط یک ایده بود، به مدل نهایی برسانند.

در پایان کار سرمایه گذار علاوه بر اینکه اقامت پرتغال را کسب می کند، مالک آن ایده و نتیجه تحقیقات خواهد بود و می تواند آن کسب و کار را راه اندازی کند و یا ایده و نتیجه تحقیقات را بفروشد.

روش های غیر سرمایه گذاری برای اخذ اقامت پرتغال (شرکت کنکاش فقط از روش های سرمایه گذاری اقدام می کند)

اخذ اقامت پرتغال از طریق ثبت شرکت

یکی از روش های اشتباه برای اخذ اقامت پرتغال، روش ثبت شرکت است. در اصل امکان ثبت شرکت برای کسانی فراهم شده است که  واقعا به دنبال توسعه کسب و کار خود هستند. برای این گونه افراد اخذ اقامت مسئله اساسی و اولویت نیست، بلکه دغدغه فردی که به دنبال ثبت شرکت است باید تاسیس و موفقیت شرکت و سودآوری باشد. اما شرکت هایی هستند که به منظور جذب مشتری این روش را یکی از روش های اخذ اقامت معرفی می کنند.

به  این ترتیب که یک شرکت غیر فعال بدون هیچ هدفی برای کار و کارآفرینی ثبت می کنند. مبنای این روش در اصل فریب افسر مهاجرتی و دولت پرتغال است. با  افزایش متقاضیان این روش، افسران مهاجرتی روز به روز آگاهی بیشتری نسبت به  این روش پیدا کرده اند و درصد رد شدن پرونده های این روش بالا رفته است.  حتی در مواردی که اقامت اولیه اخذ گردد، در صورت عدم فعالیت شرکت، داشتن  گردش مالی و درآمد و … اقامت تمدید نخواهد شد و این روش نامتعارف فقط منجر به اتلاف وقت و پول متقاضی خواهد شد.

اخذ اقامت پرتغال از طریق کار

پیدا  کردن شغل در پرتغال در سال های اخیر به دلیل بحران اقتصادی کشور بسیار سخت شده است. با این حال، در صورتی که متقاضی دارای ویژگی های خاص باشد و به  اندازه کافی تحقیقات انجام دهد، ممکن است بتواند شغل مورد نظر خود را پیدا  کند.

در مسیر پیدا کردن شغل مناسب، موانع زیادی  وجود دارد. روز به روز تعداد فارغ التحصیلان پرتغالی بیشتر می شود و در نتیجه رقابت برای پیدا کردن شغل افزایش پیدا می کند. با این حال در صنایع  رو به رشد، کمبود نیروی متخصص وجود دارد.

اگر برنامه دارید تا یک شغل در پرتغال پیدا کنید، برای قدم اول بازار شغلی در  پرتغال را پیدا کنید و به اندازه کافی در مورد آن تحقیقات انجام دهید تا از  اول انتظارات غیر واقعی نداشته باشید.

برای مشاوره رایگان و  کسب اطلاعات بیشتر در مورد  برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک یا انجل ویزا با مشاوران  کنکاش تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *