مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری برنامه استانی کبک

مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا از طریق کبک برای مدیران، سرمایه داران، سرمایه گذاران و صاحبان مشاغل است. متقاضیان با داشتن تجربیات مدیریتی و تجاری چه در بخش خصوصی و چه دولتی قادر به اقدام در این گروه هستند. مهاجران سرمایه گذار از طریق استان کبک و یا هر استان دیگر، طبق قانون اساسی کانادا، که حق حرکت و زندگی در هر نقطه از کشور را به شهروندان اعطا کرده است، قادر خواهند بود در هر نقطه از کشور آزادانه زندگی کنند.

دوره جدید جذب متقاضی استان کبک  روز پنج شنبه 30 مارس 2017 توسط دولت کبک اعلام شد. زمان این دوره از 29 می 2017 الی 23 فوریه 2018 است اما کارشناسان معتقدند سهمیه 1900 تایی پرونده ها زودتر از زمان اتمام دوره تکمیل خواهد شد. برای تشکیل پرونده خود لطفا هر چه سریعتر با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.

مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا از طریق کبک برای مدیران، سرمایه داران، سرمایه گذاران و صاحبان مشاغل است. متقاضیان با داشتن تجربیات مدیریتی و  تجاری چه در بخش خصوصی و چه دولتی قادر به اقدام در این گروه هستند. مهاجران سرمایه گذار از طریق استان کبک و یا هر استان دیگر، طبق قانون اساسی کانادا، که حق حرکت و زندگی در هر نقطه از کشور را به شهروندان اعطا کرده است، قادر خواهند بود در هر نقطه از کشور آزادانه زندگی کنند.

 متقاضی مهاجرت سرمایه گذاری استان کبک باید واجد شرایط زیر باشد:

 • اثبات داشتن حداقل دارایی به ارزش ۱,۶۰۰,۰۰۰ دلار کانادا
 • پرداخت مبلغ ۸۰۰ هزار دلار به خزانه ی دولت به مدت ۵ سال
 • و یا پرداخت بهره بانکی بلاعوض به مبلغ 220,000 دلار کانادا (به جای 800,000 دلار)
 • اثبات منشا ثروت
 • اثبات قانونی بودن کسب و کار و تجربیات فعلی

مزایای مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا:

 • ملزم نبودن به راه‌اندازی کسب‌وکار در کانادا جهت سرمایه دارانی که 220,000 $ بابت دریافت اقامت کانادا  با شرایط تعریف شده پرداخت می نمایند
 • آزادی انتخاب محل زندگی در هر جای کشور بدون پرداخت جریمه
 • سفر به بیش از ۱۷۰ کشور جهان
 • تحصیل در بهترین سیستم آموزشی و دانشگاه های دنیا
 • بهداشت و درمان رایگان

مراحل و زمانبندی احتمالی پروسه کشور کانادا:

کلیه مراحل توضیح داده شده در زیر بر اساس قوانین و تجربیات امروز است و در صورت تغییر در هر کدام شرکت کنکاش مسولیتی در قبال تغییرات ندارد. همچنین زمانبندی ارائه شده تقریبی می باشد.

مراحل
زمانبندی
فاز اول پرونده
قدم اول : ما در کنار مشتریان مان به جمع آوری تمام مدارک مورد نیاز اداره مهاجرت کبک خواهیم پرداخت. ما با بررسی فرم های درخواست و رزومه شما مطمئن می شویم که آن ها دارای استانداردهای مورد نظر اداره مهاجرت کانادا،  هستند. تمام اسناد ارائه داده شده با فرم ها و رزومه شما تطبیق داده می شوند تا فاقد هر گونه تناقض و اشتباهی باشند. هنگامی که تمام اسناد جمع آوری شدند، ما پرونده ای منسجم و قوی تنظیم می کنیم.
قدم دوم: هنگامی که درخواست کامل شد، کل پرونده به واسطه مالی تعیین شده که از آن طریق سرمایه گذاری 800.000 دلار کانادایی انجام خواهد شد ارسال می شود. واسطه مالی پرونده را بررسی کرده و سپس توافق نامه ی سرمایه گذاری را امضا می کنند. پرونده درخواست مهاجرت به کانادا، بدون توافق نامه سرمایه گذاری نمی تواند به اداره مهاجرت کانادا تحویل داده شود.
قدم سوم : این درخواست به نمایندگی از موکل به اداره مهاجرت کبک تحویل داده می شود. مبلغ 15.000 دلار کانادا به عنوان هزینه دولتی در زمان تسلیم پرونده پرداخت می شود.
قدم چهارم : درخواست های ناقص بدون بررسی پس داده می شوند. آن دسته که کامل تلقی می شوند، وارد صف انتظار می شوند و نامه رسید دریافت پرونده، برای متقاضی ارسال می  گردد.
قدم پنجم : یک افسر اداره مهاجرت در خواست را بررسی خواهد کرد تا مطمئن شود که تمام شرایط لازم از جمله حداقل ثروت 1.6 میلیون دلار کانادایی و تجربه ی مدیریت مورد نیاز، وجود دارند.
ماه اول تا دهم
فاز دوم – مرحله مصاحبه
قدم ششم : برای متقاضیانی که واجد شرایط و ضوابط مطلوب جهت مهاجرت از راه سرمایه گذاری به کبک هستند، قرار یک مصاحبه به همراه همسرشان با یکی از افسران اداره مهاجرت تنظیم می شود. ظرف ده روز کاری از زمان دریافت این نامه، از متقاضیان خواسته می شود تا مدارک و اطلاعات خود را به روز کنند و اگر اطلاعات آنان تغییر کرده است، آن تغییرات را اعمال کنند حتی تغییر شماره تلفن و یا آدرس. ما مطمئن می شویم تا موکلین درگیر تناقض با پرونده ایی که در ابتدا ارسال کرده اند نشوند. وکلای بومی ما در کبک در روز مصاحبه همراه موکل خواهند بود. جلساتی پیش از مصاحبه مقرر می گردد تا همه سوالات پاسخ داده شود و موکل برای شرکت در مصاحبه کاملا آماده باشد و کاملا با پرونده خود آشنایی داشته باشد.
ماه دهم
فاز سوم – سرمایه گذاری
قدم هفتم : اگر مصاحبه موفقیت آمیز باشد افسر اداره مهاجرت کبک مدرک درخواست انتقال مبلغ 800.000 دلار کانادا ظرف 110 روز را ارسال می کند. ما انتقال پول بین موکل و واسطه مالی را هماهنگ می کنیم تا مطمئن شویم که این مبلغ طی مدت زمان 110 روز منتقل می شود.
ماه دهم تا سیزدهم
فاز چهارم – قبولی رسمی توسط دولت کبک و ارسال درخواست به دولت فدرال
قدم هشتم : هنگامی که سرمایه دریافت شد گواهی منتخب استان کبک (CSQ) برای متقاضی صادر می شود. این گواهی به معنی تایید موکل در سطح استان کبک کانادا است. در این زمان، به منظور آماده کردن درخواست مهاجرت برای ارائه به دولت فدرال کانادا، ما با موکلین مان از نزدیک همکاری می کنیم تا درخواست آنان را از طریق سایت مهاجرت و شهروندیی کانادا (CIC) ارسال نماییم. دولت فدرال، سه وظیفه بر عهده خواهد داشت بک گراند چکینگ، صدور مدیکال و صدور ویزا. معمولا مرحله بک گراند چکینک برای ایرانی ها تا یک سال طول خواهد کشید.
ماه سیزدهم تا بیست و پنجم
فاز پنجم – آزمایشات پزشکی
قدم نهم : بعد از اینکه افسران اداره مهاجرت کانادا پرونده درخواست مهاجرت به کانادا فرد سرمایه دار را بررسی نمایند، برای موکلین نامه مدیکال برای انجام آزمایشات پزشکی صادر می  شود . متقاضی به همراه تمام اعضای خانواده باید معاینه های پزشکی را نزد پزشک تایید شده انجام دهند. ارسال نتیجه آزمایش های پزشکی به صورت محرمانه، به مرکز پزشکی کانادا توسط پزشک مورد نظر در این قدم انجام می گردد.
 هزینه های دولتی به همراه پرونده تکمیل شده به سفارت کانادا ارسال می گردد. دریافت شماره پرونده جدیدی از اداره مهاجرت کانادا و متعاقبا زمان انتظار جهت دریافت برگه های پزشکی است.
ماه بیست و پنجم تا بیست و ششم
فاز ششم – ویزای اقامت دائم
قدم دهم : اگر نتایج معاینات پزشکی مطلوب باشد، متقاضیان نامه رسمی دریافت خواهند کرد که از آنان می خواهد پاسپورت تمامی افراد شامل در پرونده برای دریافت ویزای کانادا ارائه شوند. ویزای کانادا به پاسپورت متقاضیان درج می شود و اجازه می دهد تا متقاضی و افراد خانواده او به عنوان مقیم دائم کانادا، همگی بتوانند به کانادا وارد شوند. این ویزا یک سال پس از انجام معاینات پزشکی اعتبار دارد و متقاضی و خانواده اش باید تا پیش از آن سر رسید به کانادا برسند. هنگامی که در کانادا متقاضی و همراهانش کارت های اقامت دائم خود را دریافت کردند ، آنگاه می توانند از آن برای مسافرت به کانادا استفاده کنند. ما از نزدیک مراقب هستیم تا برنامه مسافرت موکلانمان تا پیش از تاریخ ابطال ویزا انجام شود. ما در جهت به دست آوردن کارت اقامت دائم ، ارائه راهنمایی لازم در مورد اخذ بیمه سلامت و سایر کارت های مهم برای موکل در جهت اقامت در کانادا به وی کمک می کنیم.
ماه بیست و ششم تا بیست و هفتم


مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا - استان کبک کانادا

برنامه بسیار موفق مهاجرت به کبک از طریق سرمایه گذاری (QIIP) برای افراد متمول واجد شرایط و خانواده آنان در سراسر جهان فرصت مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک را فراهم می کند. پس از اینکه برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری فدرال اخیرا بسته شد، برنامه مهاجرت به کبک از طریق سرمایه گذاری تنها ویزای سرمایه گذاری کانادا به منظور اخذ اقامت کانادا از این نوع است که در حال حاضر در دسترس صاحبان کسب و کار بین المللی قرار دارد و دقیقا استانداردهای سرمایه گذاری مشابهی با برنامه سابق فدرال دارد.

بر اساس گزارش موسسه Reputation، کانادا محبوب ترین کشور با بیشترین اعتبار در جهان است و این کشور امن و مدرن، کیفیت بالای زندگی در جامعه ای با اقوام مختلف و با هزینه زندگی مقرون بصرفه به مهاجران عرضه می کند. متقاضیان مهاجرت به کبک که در این برنامه پذیرفته می شوند، ویزای اقامت دائم کانادا را بدون قید و شرط دریافت می کنند و می توانند بلافاصله شروع به زندگی، کار و انجام کسب و کار در هر نقطه از کشور کانادا کنند. فرزندان مهاجرین جدید برنامه سرمایه گذاری نیز می توانند بی درنگ در کانادا شروع به تحصیل کرده و بعنوان دارنده اقامت کانادا (در مقایسه با دانش آموزان و دانشجویان خارجی) برای تحصیل در مدارس و دانشگاه های محلی اقدام کنند.

توجه: آخرین دوره جذب متقاضی برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در کبک در 28 فوریه 2017 خاتمه یافت.  دوره جدید  جذب مهاجر از 29 می 2017 الی 23 فوریه 2018 است و تنها تعداد محدودی متقاضی جدید پذیرفته خواهند شد، بنابراین توصیه می کنیم هر چه سریع تر برای آماده کردن پرونده خود اقدام نمایید. شرکت مهاجرتی کنکاش می تواند پیش از بازگشایی رسمی برنامه مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک پرونده متقاضیان این برنامه را آماده کند تا پرونده در روز های  بازگشایی آماده ارسال باشد.

اقامت کانادا - برنامه استان کبک

متقاضیان برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک باید قصد اقامت در کبک داشته باشند که بزرگ ترین استان کانادا از نظر وسعت و دومین استان پر جمعیت این کشور است و تقریبا یک چهارم جمعیت 35 میلیونی کانادا را در خود جای داده است. کبک دارای جامعه ای باطراوت و موفق است که بر اساس تساوی حقوق انسان ها بنا شده و بطرز شگفت انگیزی از اقوام مختلف استقبال کرده و جامعه ای بسیار متنوع است. گرچه مهاجران روش سرمایه گذاری در کبک و خانواده های آنان اجازه دارند در هر شهری در کانادا زندگی کنند، کیفیت عالی زندگی در کبک این استان را در میان مهاجران جدید بسیار محبوب کرده است. مونترال بزرگ ترین شهر کبک، شهری مدرن و پویاست که دارای مراکز خرید، رستوران ها و زندگی شبانه استثنایی است و صاحب برخی از بهترین بیمارستان ها و امکانات بهداشتی کانادا است. سیستم آموزشی کبک طراز اول است و این استان میزبان موسسات آموزشی در بالاترین سطح جهان مانند دانشگاه مک گیل است. گرچه جمعیت غالب استان کبک فرانسوی زبان هستند، انگلیسی نیز بطور گسترده در مونترال بویژه در جامعه تجاری این شهر صحبت می شود. تنوع فرهنگی حیرت انگیز مونترال، به شدت از مهاجران جدید استقبال می کند و استان کبک به داشتن یکی از تمیزترین آب و هواهای جهان معروف است.

تجربه مدیریت تجاری

برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان کبک متقاضیانی را تایید صلاحیت می کند که دارای حداقل 2 سال تجربه مدیریت تجاری تمام وقت در 5 سال اخیر باشند. این تجربه مدیریتی باید شامل امور مدیریت، برنامه ریزی و کنترل منابع مالی و انسانی در یک شرکت یا سازمان باشد، مانند کسب و کارهای تجاری، کسب و کارهای حرفه ای (به شرطی که این کسب و کار خصوصی یا شراکتی دارای حداقل 2 کارمند تمام وقت  بوده باشد)، NGO ها، کشاورزی (مدیریت مزرعه)، دپارتمان یا آژانس های دولتی خارجی، سازمان های بین المللی یا مدیریت صنعتی. مقامات مهاجرتی کبک فقط تجربه تجاری ای را می پذیرند که به صورت قانونی انجام شده باشد و متقاضی دارای مجوز کار برای انجام آن بوده باشد. تجربه کاری بدون مجوز، واجد شرایط برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در کبک نیست.

سایر عوامل

علاوه بر شرایط مذکور، مقامات مسئول ویزای سرمایه گذاری کانادا که درخواست های مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک را ارزیابی می کنند، عوامل دیگری مانند سن، تحصیلات، قابلیت سازگاری، مهارت زبان و سابقه کاری را نیز در نظر می گیرند. یک وکیل خبره مهاجرت کانادا که تجربه زیادی در آماده سازی پرونده های برنامه سرمایه گذاری کبک دارد، اطمینان حاصل می کند که پرونده مشتری تمام ویژگی های متقاضی را که ممکن است پرونده او را قدرتمند تر و مستحکم تر کنند، در بر دارد. پیش از ورود به کانادا، تمام اعضای خانواده که ویزای کانادا دریافت کرده اند باید تحت آزمایشات پزشکی قرار گرفته و از نظر امنیتی و کیفری مورد بررسی قرار گیرند.

مراحل درخواست مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

قدم 1: شرکت حقوقی کنکاش با همکاری متقاضی اقدام به جمع آوری کلیه مدارک تکمیلی مورد نیاز برنامه سرمایه گذاری کبک می کند که شامل موارد زیر هستند:

 • مدارک شناسایی

 • گواهی عدم سوء پیشینه

 • مدارک اثبات ثروت

 • مدارک اثبات تجربه مدیریتی تجاری

 • مدارک تحصیلی

قدم 2: چنانچه مدارک تکمیلی متقاضی به زبان انگلیسی یا فرانسوی نباشند، شرکت کنکاش هماهنگی های لازم جهت ترجمه رسمی مدارک توسط مترجم رسمی را انجام می دهد.

قدم 3: کارشناسان شرکت کنکاش فرم درخواست اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری در کبک را بر طبق دستورالعمل دولت کانادا تکمیل نموده و مدارک تکمیلی متقاضی را ساماندهی می کنند.

قدم 4: متقاضی پرونده را بررسی کرده و فرم درخواست مهاجرت سرمایه گذاری کبک و وکالتنامه ای را امضاء می کند که به شرکت کنکاش اجازه می دهد به نمایندگی از او با دولت کانادا ارتباط برقرار نماید.

قدم 5: کارشناسان کنکاش درخواست امضا شده و مدارک تکمیلی را برای پردازش اولیه به اداره مهاجرت کبک ارسال می کنند. هزینه درخواست دولتی به مبلغ 15 هزار دلار کانادا باید در این مرحله  پرداخت گردد.

قدم 6: درخواست های ناقص به متقاضی بازگردانده می شوند. درخواست های کامل به صف پردازش پرونده ها افزوده می شوند و دریافت مدارک بصورت رسمی به متقاضی اعلام می گردد.

قدم 7: مقامات مهاجرت کبک پرونده را بررسی می کنند تا مطمئن شوند متقاضی تمام شروط برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری را برآورده می کند، از جمله حداقل میزان سرمایه که  بصورت قانونی کسب شده باشد و تجربه مدیریت تجاری.

قدم 8: برای متقاضیان واجد شرایط برنامه سرمایه گذاری یک وقت مصاحبه حضوری با افسر اداره مهاجرت کبک تنظیم می شود. ظرف 10 روز کاری از زمان تنظیم وقت مصاحبه، کاندیداها باید مدارک و فرم های آپدیت شده خود را به همراه کلیه مدارک تکمیلی دیگر که پرونده آنان را مستحکم تر می کند، به اداره مهاجرت کبک ارسال نمایند. کارشناسان کنکاش با همکاری متقاضی اطمینان حاصل می کنند که مدارک تجدید نظر شده بصورت صحیح و دقیق، وضعیت مالی فعلی مشتری را انعکاس می دهند و مشتری را برای انجام مصاحبه آماده می کنند. در شرایطی خاص، ممکن است مصاحبه حضوری متقاضیان توسط مقامات مهاجرتی لغو گردد که در این صورت متقاضی بطور رسمی از لغو مصاحبه خود آگاه خواهد شد.

قدم 9: پس از اتمام موفقیت آمیز مصاحبه شخصی، مقامات اداره مهاجرت کبک پرونده متقاضی را پذیرفته و دستورالعمل انتقال مبلغ سرمایه گذاری را برای او ارسال می کنند.

قدم 10: متقاضی حداکثر 110 روز فرصت دارد مبلغ 800 هزار دلار کانادا واریز نماید. متقاضیانی که از گزینه تامین مالی برای سرمایه گذاری در کبک استفاده می کنند، باید مبلغ تقریبی 220 هزار دلار  کانادا را ظرف این مدت به یک واسطه مالی مجاز برنامه سرمایه گذاری کبک بپردازند.

قدم 11: به محض دریافت کل مبلغ 800 هزار دلاری سرمایه گذاری، افسرهای اداره مهاجرت یک CSQ (گواهی منتخب کبک) (Quebec Selection Certificate) صادر خواهند نمود که عموما با نام CSQ از آن یاد می شود. صدور گواهی CSQ به معنای پذیرفته شدن متقاضی در سطح استانی است و سپس پرونده او به اداره جذب مرکزی اداره مهاجرت و تابعیت کانادا فرستاده خواهد شد تا در سطح فدرال پردازش شود. هزینه های پردازش فدرال باید در این مرحله پرداخت شوند.

قدم 12: پس از اینکه مقامات مهاجرت کانادا پرونده سرمایه گذاری متقاضی را ارزیابی کردند، دستورالعملی مرتبط با آزمایشات پزشکی برای متقاضی صادر می شود. متقاضی و اعضای خانواده همراه او  در پرونده مهاجرت باید تحت آزمایش مدیکال قرار گیرند که توسط پزشک مورد تایید اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا انجام شود.

قدم 13: پس ار دریافت نتایج آزمایش پزشکی توسط مقامات مهاجرتی، متقاضیان موفق و خانواده های آنان بطور کامل برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا تایید می شوند. در این زمان از متقاضی و  افراد همراه او در پرونده بطور رسمی درخواست می شود پاسپورت های خود را جهت صدور ویزا تحویل دهند. هزینه حق اقامت دائم  در این مرحله پرداخت می شود.

قدم 14: ویزای تجاری کانادا برای سرمایه گذاران برای متقاضی اصلی و هر یک از اعضای خانواده همراه او صادر می گردد. این ویزای سرمایه گذاری تاریخ انقضاء دارد که نشان دهنده آخرین روزی است که دارنده ویزا می تواند به قصد مهاجرت دائم وارد کانادا شود. پس از ورود به این کشور، دارندگان ویزای سرمایه گذاری کانادا کارت اقامت دائم (کارت PR کانادا) دریافت خواهند کرد که برای ترک و ورود مجدد به خاک کانادا مورد استفاده قرار می گیرد.

زمان پردازش مراحل مختلف برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در کبک

مدت زمان لازم جهت پردازش پرونده مهاجرت سرمایه گذاری کبک به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم ترین آن حجم فعلی پرونده های سرمایه گذاری در منطقه جغرافیایی شخص متقاضی است.

زمان پردازش استانی

معمولا 9 الی 12 ماه زمان لازم است تا متقاضی ویزای سرمایه گذاری موفق به اخذ گواهی CSQ شود که نشان دهنده پذیرفته شدن در سطح استان کبک است.

زمان پردازش فدرال

پس از دریافت گواهی CSQ، حداقل 2 سال طول می کشد تا پرونده در سطح فدرال توسط اداره مهاجرت و تابعیت کانادا (CIC) پردازش شود. اخیرا کبک قوانین مهاجرت اقتصادی به این استان را آپدیت کرده تا تعداد پرونده های دریافتی در شاخه های مهاجرت کارآفرینی، سرمایه گذاری و خویش فرما را کاهش دهد. این امر باعث کاهش تعداد پرونده هایی میشود که باید توسط دولت پردازش شوند. همچنین اداره مهاجرت و تابعیت کانادا روش پردازش برخی از درخواست‌های مهاجرت را تغییر داده است. قبلا زمان پردازش بسیاری از خدمات توسط اداره مهاجرت و تابعیت کانادا تفاوت زیادی میان ادارات منطقه ای صدور ویزا داشت. مثلا زمان پردازش پرونده های سرمایه گذاری کبک در مکزیک بیش از دو برابر سریع‌تر از امارات متحده عربی بود. از ژانویه ۲۰۱۶ اداره مهاجرت و تابعیت کانادا می تواند پرونده ها را بین ادارات صدور ویزا در سراسر جهان جابجا کند تا پرونده ها با حداکثر کارایی پردازش شوند. بنابراین ممکن است درخواست برنامه سرمایه گذاری کبک شما در سال ۲۰۱۸ در نزدیکترین اداره صدور ویزا به محل زندگی شما پردازش نشود اما با کارایی بالا تری مورد رسیدگی قرار گیرد. ضمناً دیگر نمی توان به صورت آنلاین زمان پردازش پرونده های سرمایه گذاری کبک را بر اساس کشورها مشاهده کرد زیرا اداره مهاجرت و تابعیت کانادا اکنون فقط یک زمان پردازش تقریبی واحد برای تمام کشورها ارائه می‌کند.

دلایل انتخاب وکیل مهاجرتی

دریافت اقامت کانادا از طریق برنامه سرمایه‌گذاری کبک سال ۲۰۱۷ کار آسانی نیست و ممکن است پرونده های ناقص بدون درخواست ارائه مدارک اضافی یا اطلاعات رد شوند. شرایط درخواست برنامه  مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک بسیار جامع تر از برنامه‌های اخذ تابعیت جزایر کارائیب است و مدارک لازم برای برنامه می تواند به راحتی باعث سردرگمی افراد بی تجربه شود. یکی از دشوارترین موارد پرونده های سرمایه گذاری کبک ارائه تاریخچه مفصلی است که نشان دهد دارایی های مالی متقاضیان به صورت قانونی کسب شده است. یک وکیل مهاجرتی متبحر با سابقه طولانی در آماده سازی پرونده های سرمایه گذاری کانادا به درستی میزان بالای جزئیاتی را که پرونده ها لازم دارند تا در این برنامه پذیرفته شوند، درک می‌کند. بر طبق آمارهای رسمی ۷۶ درصد پرونده های مهاجرت سرمایه گذاری کانادا رد می شوند، یعنی نرخ موفقیت فقط ۲۴ درصد است. چنانچه واقعاً قصد دارید از طریق سرمایه گذاری به کانادا مهاجرت کنید، اکیدا به شما توصیه می کنیم از خدمات یک وکیل مهاجرتی با تجربه در زمینه برنامه سرمایه‌گذاری کبک استفاده نمایید. البته کارشناسان انتظار دارند نرخ قبولی پرونده های سال ۲۰۱۷ افزایش یابد زیرا به واسطه های مالی مجاز این برنامه سهمیه معینی اختصاص می‌یابد که باعث محدودیت تعداد مشتریان آنها می‌شود و احتمالا تعداد پرونده‌های ضعیف ارسالی به مقامات مهاجرتی کانادا را کاهش میدهد.

چه تعداد پرونده از چین در برنامه سرمایه گذاری کبک پذیرفته می شود؟

دولت کبک مقرر کرده است که متقاضیان هیچ کشوری نباید بیش از ۷۰ درصد کل سهمیه برنامه سرمایه‌ گذاری کبک را در اختیار داشته باشند. بنابراین حداکثر ۱۳۳۰ پرونده از چین (شامل هنگ کنگ و ماکائو) پذیرفته می‌شود. این شرط باعث می‌شود اتباع غیر چینی راحت تر بتوانند در این برنامه شرکت کنند زیرا تقاضای بسیار بالای چینی ها نمی تواند بلافاصله پس از آغاز دوره جذب برنامه، کل ظرفیت موجود را پر کند.

اخذ تابعیت کانادا از طریق سرمایه گذاری

افراد و خانواده هایی که از طریق ویزای سرمایه گذاری کبک به کانادا مهاجرت می کنند، می توانند پس از ۴۸ ماه زندگی در این کشور تابعیت کانادا دریافت کنند. بدین منظور متقاضیان موظف هستند پیش از درخواست تابعیت، با داشتن اقامت دائم کانادا به صورت فیزیکی به مدت حداقل ۱۴۶۰ روز (۴ سال) از ۶ سال در کانادا حضور داشته باشند، به شرطی که تمام شرایط دیگر نیز محقق شوند. پس از اخذ تابعیت توسط دارندگان حق اقامت دائم کانادا، افراد باید برای دریافت پاسپورت این کشور اقدام نمایند. پاسپورت کانادا یکی از با ارزش ترین پاسپورت های دنیاست. ۱۷۲ کشور جهان به دارندگان پاسپورت کانادا اجازه ورود بدون ویزا یا با ویزای فرودگاهی به خاک خود می دهند.

برنامه مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک چه منفعتی برای استان کبک دارد؟

منابع مالی که از طریق برنامه مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک وارد این استان می شود، مستقیماً از کسب و کارهای کوچک کبک حمایت می کند. این منابع در قالب سوبسید در اختیار شرکتهای کبک با سرمایه ای کمتر از ۳۵ میلیون دلار کانادا قرار می گیرند که به دنبال کمک های اقتصادی در پروژه های محلی هستند. در طی دهه گذشته کمک های مالی به ارزش بیش از ۵۰۰ میلیون دلار در سراسر کبک به شرکت ‌های کوچک و متوسط ارائه شده که باعث ایجاد شغل و توسعه اقتصادی گشته است‌. همچنین درآمد حاصل از برنامه سرمایه گذاری کبک از طریق برنامه‌هایی ویژه به ورود مهاجرین جدید به بازار کار کبک کمک می کند. علاوه بر مزایای اقتصادی متعدد، این برنامه مستقیماً در امور استان کبک نیز مشارکت می‌کند. ضمنا بسیاری از مهاجرین تازه وارد که از طریق سرمایه‌گذاری وارد این استان شده اند، کسب و کارهای موفقی در جوامع خود تأسیس می‌کنند که به اقتصاد محلی کمک می کند.

مهاجرت فرزندان بزرگسال به کانادا

چند سال قبل دولت کانادا قوانین حمایت از مهاجرت و پناهندگی را اصلاح کرد و بدین ترتیب تعریف فرزند وابسته دیگر شامل فرزندان ۱۹ سال و بزرگتر که به صورت تمام وقت مشغول تحصیل هستند نمی‌شود. اکنون فرزند وابسته فرزندی است که زیر ۱۹ سال سن دارد و مجرد است یا فرزند بزرگسالی است که به دلیل شرایط ویژه جسمی یا ذهنی از نظر مالی به والدین خود وابسته است. به منظور تعیین وضعیت فرزندان تحت برنامه مهاجرت سرمایه گذاری کبک، سن فرزندان در روزی که درخواست مهاجرت به دولت کبک ارائه میگردد قفل می شود.

تابعیت دو گانه کانادا

در کانادا محدودیتی در مورد تابعیت مضاعف وجود ندارد. بنابراین شرکت کنندگان در برنامه مهاجرت سرمایه گذاری که موفق به اخذ تابعیت کانادا می شوند، توسط دولت این کشور مجبور به ترک تابعیت فعلی خود جهت اخذ پاسپورت کانادا نخواهند شد.

محدودیت های برنامه مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک

برنامه مهاجرت به کانادا از طریق کبک محدودیتی برای مهارت زبان متقاضیان، تحصیلات، ملیت یا سن آنان ندارد. البته متقاضی اصلی باید حداقل ۱۸ سال داشته باشد. در حالی که بسیاری از کشورها متقاضیانی را در برنامه‌های سرمایه‌گذاری خود می پذیرند که به زبان انگلیسی مسلط باشند و سن آنان پایین‌تر از حد خاصی باشد، مثلا ۴۵ سال، متقاضیان برنامه مهاجرت به کانادا از طریق کبک با چنین محدودیت های مواجه نیستند و در صورت برآورده ساختن شرایط استاندارد این برنامه می توانند به کانادا مهاجرت کنند.

آیا اقامت کبک زیر مجموعه ای از اقامت کانادا است؟

بله، افراد مقیم کبک مقیم کانادا نیز هستند و از مزایای مشابه افرادی که در سایر نقاط کانادا زندگی می‌کنند بهره می‌برند. یکی از این مزایا این است که بر اساس منشور حقوق و آزادی های کانادا، متقاضیان موفق برنامه مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک می‌توانند به هر استانی در کانادا نقل مکان کرده و در آنجا زندگی کنند. چیزی به نام کارت اقامت کبک وجود ندارد. افرادی که تحت برنامه سرمایه گذاری کبک به کانادا مهاجرت می کنند، کارت اقامت دائم کانادا دریافت می‌نمایند که در سراسر این کشور به رسمیت شناخته می‌شود.

برنامه کارآفرینی کبک

اتباع خارجی که شرط داشتن دارایی به میزان یک میلیون و ۶۰۰ هزار دلار کانادا در برنامه سرمایه گذاری استان کبک را ندارند، ممکن است واجد شرایط برنامه کارآفرینی کبک باشند. شرایط این برنامه شامل داشتن ۳۰۰ هزار دلار کانادا به عنوان دارایی و داشتن دو سال سابقه اداره یک کسب و کار است و روشی سریع در اختیار علاقه مندان به مهاجرت کانادا قرار می دهد که کسب و کاری در استان کبک ایجاد یا خریداری نمایند. دو تفاوت عمده میان برنامه کارآفرینی و سرمایه گذاری کبک وجود دارد. اولا برنامه کارآفرینی کبک تنها یک ویزای مشروط کانادا به متقاضیان اعطا می‌کند که آنان را موظف به مدیریت فعالانه یک کسب و کار محلی در استان کبک می کند. کارآفرینان تحت این برنامه نه تنها موظف به مالکیت و کنترل حداقل ۲۵ درصد سهام شرکت به ارزش حداقل ۱۰۰ هزار دلار کانادا هستند، بلکه باید به طور مرتب در حین فعالیت به منظور برآورده ساختن تمام شرایط برنامه، به مقامات مهاجرتی گزارش ارائه نمایند. از سوی دیگر، ویزای سرمایه گذاری کانادا که تحت برنامه مهاجرت سرمایه گذاری کبک اعطا می‌شود چنین شرط ‌هایی ندارد و پس از ورود متقاضی به کانادا تعهدات خاصی را بر او تحمیل نمی کند. دوما مدیران ارشدی که سابقه مالکیت کسب ‌و کار ندارند، واجد شرایط برنامه کارآفرینی کبک نیستند، در حالی که سابقه کاری مدیریت ارشد در برنامه سرمایه گذاری کبک مورد قبول است. ضمنا متقاضیان برنامه کارآفرینی کبک باید از بیزنس پلان خود در زمان مصاحبه گزینشی دفاع کنند و امکان پذیری پروژه و جزئیات آن را برای مقامات مهاجرتی توضیح دهند. لطفاً توجه داشته باشید که برنامه کارآفرینی کانادا و برنامه سرمایه گذاری فدرال پایان یافته اند و فقط برنامه‌های مشابه آنان در استان کبک فعال هستند.

جهت اطلاع از مهاجرت سرمایه گذاری کانادا و سایر برنامه های استانی با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.


درباره ی کبک بیشتر بخوانید:

دریافت خبرنامه کنکاش از طریق کانال تلگرام عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش