اقامت دائم مالتا از طریق سرمایه گذاری

اقامت دائم مالتا از طریق سرمایه گذاریاخذ اقامت دائم مالتا از طریق پرداخت بلاعوض تنها 100,000 یورو و یا خرید اوراق قرضه دولتی به مبلغ 250,000 یورو تنها در 6 ماه یکی از سریعترین و امن ترین روش های اخذ اقامت یک کشور زیبای اروپای می باشد.اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری در اوراق قرضه 

مالتا در مرکز منطقه مدیترانه واقع شده است. مجمع الجزایر مالتیز، در زمینه میراث تاریخی و فرهنگی دنیا پرده ای نقشین و رنگین از تاریخی پر ماجرا و دنیای مدرن امروزه ارائه می دهد. به عنوان کوچکترین کشور دنیا با تاریخی کهن، مالتا به ساکنین، مقیمان و گردشگران خود سواحل زیبا، خلیج های بکر و دست نخورده، و برخی از کهن ترین سازه های تاریخی را در کنار سبک زندگی مدرن و لوکس به متقاضیان اخذ اقامت دائم مالتا از طریق سرمایه گذاری عرضه می کند.

روش اخذ اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری منحصرا برای اتباع کشورهای غیر اروپایی می باشد. دولت کشور مالتا با هدف جذب مردمانی با بالاترین استاندارد، اقدام به اجرای تحقیقات بسیار موشکافانه کرده است. متقاضی اصلی و تمام وابستگان او باید برای دریافت  اقامت خود به مالتا سفر کنند.

 مالتا گزینه ای مناسب برای اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری 

  1. اخذ اقامت دائم مالتا پر سرعت است و حدود 6 ماه به طول می انجامد.

  2. از طریق اقامت دائم مالتا متقاضیان می توانند در مالتا زندگی و کار کنند.

  3. متقاضیان می توانند بدون نیاز به ویزا در تمامی کشورهای منطقه شنگن آزادانه سفر کنند.

  4. برای اخذ اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری متقاضیان نیازی به سکونت در کشور مالتا در طول روند درخواست  و پس از آن ندارند.

  5. بر درآمد خارج از مالتا مالیاتی تعلق نمی پذیرد، ولی برای درآمد به دست آمده در مالتا مالیات وضع می شود.

  6. احتمال درخواست برای مجوز کار تحت روندی جداگانه امکان پذیر است.

  7. همسر، فرزندان وابسته به متقاضی تا هر سنی و والدین وابسته فرد متقاضی و همسر او در پرونده درخواست اقامت شامل می شوند.

  8. امکان وارد کردن فرزندان متقاضی اصلی یا همسر که بعد از قبول درخواست آنها به دنیا آمده یا به فرزندخواندگی قبول شده اند به پرونده درخواست اقامت وجود دارد (که البته مستلزم هزینه  اضافه و پرداخت هزینه بررسی پرونده می باشد).                                                                                                                                                                                                                                                                      

اقامت مالتا سرمایه گذاری مالتا

شرایط درخواست برای اقامت دائم مالتا:

متقاضی اصلی برای اخذ اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری باید حداقل 18 سال سن داشته باشد. وابسته های واجد شرایط شامل همسر، فرزندان، والدین و پدربزرگ و مادربزرگ  می توانند به همراه متقاضی اصلی درخواست بدهند.

دولت مالتا متعهد است تا در زمینه ی بررسی پرونده بالاترین استانداردها را به کار گیرد تا بتواند متقاضیان شایسته و خوش نام را برای درخواست اقامت انتخاب کند. متقاضیان باید گواهی عدم سوء پیشینه که توسط دادگاه بین المللی، اینترپل و یا دیگر مقامات قضایی تایید شود را ارائه دهند.به منظور اخذ اقامت دائم مالتا باید همه پنج شرط زیر وجود داشته باشند

1. سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه 

متقاضی اصلی باید مبلغ 250,000 یورو اوراق قرضه دولتی خریداری کرده و به مدت 5 سال نزد دولت نگاه دارد و یا مبلغ 100,000 یورو بلاعوض پرداخت نماید. همچنین دیگر موارد (از جمله خرید و یا اجاره ملک) به ترتیبی که در ادامه توضیح داده خواهد شد باید وجود داشته باشند.

2. اجاره یا خرید ملک

علاوه بر خرید اوراق قرضه دولتی، متقاضیان باید به ارزش حداقل 270,000 یورو در مالتا ملک بخرد و یا  قرارداد 5 ساله ی اجاره ی ملک حداقل 10,000 یورو در سال منعقد کنند.

3. پرداخت هزینه دولتی

برای اینکه بتوان اقامت مالتا را از طریق سرمایه گذاری  به دست آورد، متقاضی اصلی باید مبلغ 30,000 یورو به دولت مالتا کمک کند که از این مبلغ 5,500 یورو در مرحله ی  درخواست و 24,500 یورو در مرحله  تایید درخواست پرداخت می شود. مبلغ 5,000 یورو برای والدین، پدربزرگ و یا مادربزرگ که در لیست درخواست آورده شده اند نیز باید پرداخت شود.

4. برخورداری از سلامت جسمانی خوب

متقاضیان باید ثابت کنند که هیچ بیماری مسری و یا شرایط جسمانی که برای سیستم بهداشتی مالتا مشکل ساز شود را ندارند.

5.  درآمد

متقاضی باید درآمد سالانه اش که بیرون از مالتا به دست آورده است کمتر از 100,000 یورو نباشد و یا سرمایه ای بیشتر از 500,000 یورو داشته باشد.

شرایط اخذ اقامت دائم مالتا در یک نگاه:

 5,000 یورو
هزینه های دولتی
25,000 یورو
کمک به دولت
مبلغ 250,000 یورو برای خرید اوراق قرضه و یا پرداخت 100,000 یورو بلاعوض به جای آن
اوراق قرضه ی دولتی
خرید ملک به مبلغ حداقل 270,000 یورو و یا اجاره حداقل 10,000 یورو در سال و به مدت 5 سال
نشان دادن آدرس در مالتا
درآمد 100,000 یورو و یا داشتن سرمایه حداقل 500,000 یورو
بضاعت مالی


نکات جالب در رابطه با برنامه اقامت از طریق سرمایه گذاری مالتا


برای واجد شرایط شناخته شدن برای برنامه اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری، شخص سرمایه گذار باید در اقتصاد کشور سرمایه گذاری کرده و هزینه های دولتی را پرداخت کند، علاوه بر آنها باید حداقل 500,000 یورو اندوخته نقدی یا حداقل 100,000 یورو درآمد سالیانه داشته باشد.
طبق قوانین جدید برنامه اقامت مالتا، نیازی نیست که متقاضیان زیر 14 سال سن تحت پروسه بررسی صحت اطلاعات و بررسی پیشینه قرار بگیرند (سابقا فقط برای متقاضیان زیر 12 سال این معافیت صدق می کرد). همچنین نیازی به دریافت گواهی عدم سوءپیشینه از پلیس مالتا نیز نخواهد بود.
پروسه درخواست اخذ اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری، می تواند به صورت معمول 3 ماه به طول بیانجامد، و این سرعت عمل به دلیل آژانس جدیدالتاسیس ویزا و اقامت مالتا می باشد.
بر اساس یکی از شروط مهم در پروسه درخواست اخذ اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری، فرد باید یک ملکی که مورد تایید دولت است را در منطقه جنوبی کشور، یا در سایر مناطق مشخص شده توسط دولت ابتیاع نماید. برای مثال جزیره Gozo یکی از مناطقی است که توسط دولت کشور مالتا به عنوان مقصد مطلوب برای خرید ملک مشخص شده است. اگر که گزینه خرید ملک توسط فرد سرمایه گذار انتخاب شده باشد، خرید ملکی با ارزش حداقل 320,000 یورو در جنوب کشور، یا ملکی با ارزش  حداقل 270,000 یورو در جزیره Gozo باید صورت پذیرد. ولی اگر فرد متقاضی گزینه اجاره ملک مسکونی را برای خود برگزیده باشد، این برنامه حذقل اجاره 12,000 یورو ماهیانه در جنوب کشور، و 10,000 یورو اجاره ماهیانه در جزیره Gozo در نظر گرفته است.


اقامت مالتا سرمایه گذاری مالتا


سابقا اقامت مالتا محدودیت هایی برای دارندگان اقامت دائم مالتا به همراه داشت؛ ولی امروزه، فرد سرمایه گذار و اعضای خانواده او می توانند 12 ماه در سال در مالتا اقامت داشته باشند. در طول پروسه درخواست اخذ اقامت مالتا، فرد سرمایه گذار ملزم است که تنها یک بار، برای گرفتن اثر انگشت و دریافت کارت های اقامت، به مالتا سفر کند ولی شرط حضور فیزیکی برای حفظ حق اقامت در مالتا وجود ندارد.

سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی مالتا نه تنها گزینه ای بسیار مطمئن است بلکه می تواند سودآور نیز باشد (ممکن است 2 تا 3 درصد سود سالیانه به فرد تعلق پذیرد). تضمین های دولتی و اقتصادی زیادی برای اخذ و بازگشت این اوراق قرضه وجود دارند. آژانس Moody’s که به آنالیز و رتبه بندی موفقیت اقتصادی و روند انجام کسب و کار در کشورهای مختلف می پردازد، به مالتا رتبه A داده است. در سال 2016، کشور مالتا به 4.1% رشد اقتصادی دست یافت و رتبه 76 در میان 190 کشور در رتبه بندی سهولت انجام کسب و کار بانک جهانی را به خود اختصاص داد. طبق استانداردهای اتحادیه اروپا، این رشد اقتصادی واقعا جالب توجه است، بنابراین افراد سرمایه گذار می توانند نگرانی بابت سرمایه گذاری در مالتا را کنار بگذارند.

اقامت مالتا نه تنها به دارندگان آن مزیت بهره مندی از سیستم مالیاتی مالتا را می دهد، بلکه همچنین امکان زندگی در یک کشور اروپایی کاملا تکامل را یافته را در اختیار آنها قرار می دهد. در شاخص رفاه سال 2016 شرکت Legatum، مالتا رتبه 24 در میان 149 کشور را به خود اختصاص داد. کشور مالتا به حق آزادی فردی، امنیت شخصی، و خدمات درمانی با کیفیت برای شهروندان خود احترام می گذارد. بنابراین، کارت اقامت مالتا گزینه ای بسیار هوشمندانه و فرصتی برای داشتن زندگی بسیار راحت در صورت نیاز به یک منزلگاه جدید برای دارندگان خود می باشد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اخذ اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش