اقامت اروپا

اقامت اروپااخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری محدود به یک سری از کشورهای اروپا است که معمولا یا از طریق خرید ملک و یا خرید اوراق قرضه به متقاضی اعطا می شود. معمولا دارندگان اقامت در کشورهای اروپایی که اقامت خود را از طریق سرمایه گذاری کسب کرده اند، ملزم به رعایت حضور فیزیکی طولانی مدت در اروپا نمی باشند و می توانند تنها با حفظ سرمایه گذاری برای همیشه اقامت اروپا را تمدید کنند.

اقامت اروپا


قاره اروپا طیف وسیعی از گزینه ها را برای سرمایه گذاران و کارآفرینانی که علاقه مند به اخذ شهروندی یا اقامت اروپا هستند، ارائه می دهد. سرمایه گذاران بسته به نوع کشور و نوع سرمایه گذاری می توانند در ازاء سرمایه گذاری، اقامت موقت اروپا، اقامت دائم اروپا و یا حتی شهروندی اروپا را دریافت کنند.

 آنچه باعث می شود کشورهای اروپایی به ویژه در بازار مهاجرت سرمایه گذاری جذاب باشند، آزادی حرکت است که با اخذ شهروندی یا اقامت اروپا ممکن می شود. به دلیل قوانین و موافقت نامه های بین کشورهای اروپایی، با اخذ اقامت اروپا از هر یک از کشورهای اروپایی از طریق برنامه های سرمایه گذاری، در سراسر یا بیشتر نقاط اروپا می توان سفر بدون ویزا داشت. علاوه بر این، کسانی که شهروندی یک کشور عضو اتحادیه اروپا را از طریق سرمایه گذاری  به دست می آورند، توانایی زندگی و کار در هر جای اتحادیه اروپا را خواهند داشت.

گزینه های سرمایه گذاری در سراسر قاره اروپا به طور عمده از طریق یکی از سه روش ذیل امکان پذیر است: سرمایه گذاری در خرید ملک، سرمایه گذاری در کسب و کار و یا سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی / بدهی های عمومی. 

سرمایه گذاری های تجاری می تواند به دو دسته سرمایه گذاری غیر فعال - سرمایه گذاری در یک شرکت که سرمایه گذاری در امور اجرائی آن دخالتی ندارد - و سرمایه گذاری های فعال، که سرمایه گذار یا کارآفرین باید برنامه دقیق کسب و کار را ارائه دهد و فعالانه کسب و کار را راه اندازی کند، تقسیم می شود. این نوع سرمایه گذاری ها به طور معمول نیاز به تجربه قبلی در کسب و کار و اثبات دارائی خالص شخصی است. 

هر کشورممکن است یک یا چند گزینه سرمایه گذاری را ارائه دهد و مزایا بسته به نوع و مقدار سرمایه گذاری متفاوت است. برای مثال، پرتغال، در ازاء سرمایه گذاری در خرید ملک مسکونی به ارزش 500,000 یورو اقامت اعطا می کند، در حالی که اقامت بریتانیا از طریق سرمایه گذاری به خرید 2 میلیون پوند اوراق قرضه دولتی نیاز دارد، که گزینه های سریع تر مبالغ سرمایه گذاری بالاتری نیاز دارند.

قبل از انتخاب محل سرمایه گذاری، سرمایه گذاران باید نتیجه سرمایه گذاری (اقامت یا شهروندی)، نوع سرمایه گذاری مورد نیاز، زمان پردازش، تعهدات طولانی مدت مورد نیاز برنامه و هر محدودیتی در داشتن تابعیت دوگانه را در نظر بگیرند. بسیاری از کشورهای اروپایی الزام اقامت فیزیکی سرمایه گذار در کشور را ندارند، در حالیکه حقوق و مزایای اقامت قانونی را به آنها اختصاص می دهند، اما در برخی از کشور ها حضور اجباری است. به طور مشابه، بسیاری از کشورها نیازی به دانش زبان ندارند، اما بعضی از کشورها به مهارت های زبان نیاز دارند زیرا سرمایه گذاران از طریق سطح اقامت یا شهروندی پیشرفت می کنند. سرمایه گذاران ممکن است بخواهند در نظر بگیرند که آیا  کشور مدنظر، عضو اتحادیه اروپا یا منطقه شنگن است یا خیر، چرا که این عضویت ها حق سفر و استقرار مطلوبی را ارائه می دهند.

اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری محدود به یک سری از کشورهای اروپا است که معمولا یا از طریق خرید ملک و یا خرید اوراق قرضه به متقاضی اعطا می شود. معمولا دارندگان اقامت در کشورهای اروپایی که اقامت خود را از طریق سرمایه گذاری کسب کرده اند، ملزم به رعایت حضور فیزیکی طولانی مدت در اروپا نمی باشند و می توانند تنها با حفظ سرمایه گذاری برای همیشه اقامت اروپا را تمدید کنند. نکته قابل توجه دیگر این است که خیلی افراد تصور می کنند فرضا اگر اقامت کشور یونان را داشته باشند می توانند در اسپانیا زندگی کنند، اما قانون این اجازه را نمی دهد. شما از هر کشور اروپا که اقامت داشته باشید تنها در همان کشور می توانید زندگی کنید اما چنانچه آن کشور یکی از کشورهای عضو شنگن باشد قادر خواهید بود بدون نیاز به دریافت ویزا به دیگر کشورهای عضو شنگن نیز سفر کنید.

نتیجه مشترک سرمایه گذاری در یک کشور اروپایی از طریق برنامه مهاجرتی سرمایه گذاری، اقامت اروپا است. این اقامت می تواند به صورت اقامت موقت اروپا باشد که منجر به اقامت دائم اروپا می شود و یا می تواند بلافاصله با اقامت دائم اروپا آغاز شود. برنامه هایی که اقامت موقت اروپا را ارائه می دهند، معمولا نیاز دارند که سرمایه گذار برای تمدید اقامت، سرمایه گذاری را برای مدت مشخصی نگه دارد تا به سرمایه گذاران اجازه دهند پس از یک دوره زمانی خاص و با برآورده ساختن شرایط خاصی اقامت موقت خود را به دائم تبدیل کند. برنامه هایی که از ابتدا اقامت دائم اروپا را اعطا می کنند، نیاز به حفظ سرمایه گذاری برای مدت مشخص  دارند، اما حق اقامت اروپا محدود به سالهای مشخصی نخواهد بود. کسانی که از ابتدا اقامت دائم اروپا را دریافت می کنند، اغلب به سرعت شهروندی را کسب می کنند. برای مثال اسپانیا برای اولین بار اقامت موقت خود را از طریق ویزای طلایی اهدا می کند و این اقامت بعد از پنج سال به اقامت دائم تبدیل می شود. در این مرحله، سرمایه گذار مقیم می تواند سرمایه گذاری خود را به فروش برساند و وضعیت اقامت خود را حفظ می کنند.

اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری برای ایرانی ها در این کشور ها امکان پذیر است

• بلغارستان

• یونان

• پرتغال

• اسپانیا

• انگلستان

اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری در  خرید ملک

اقامت اروپا سرمایه گذاری خرید ملک


برنامه های اقامتی که می توان از طریق خرید ملک در آنها اقامت اروپا را کسب کرد شامل اقامت کشور اسپانیا، اقامت کشور پرتغال و اقامت کشور یونان می باشند. به این ترتیب نه تنها در یک کشور اروپایی با خرید ملک سرمایه گذاری انجام می دهید و مالک ملک خود خواهید بود، بلکه در یک کشور عضو شنگن و اتحادیه اروپا نیز اقامت کسب خواهید کرد. هیچ کدام از کشورهای نامبرده به منظور حفظ اقامت نیازی به حضور فیزیکی طولانی مدت ندارند اما در میان آنها تنها کشور پرتغال است که حتی بدون حضور فیزیکی طولانی مدت می تواند منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت و پاسپورت از اتحادیه اروپا شود.

برنامه های اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک از محبوب ترین برنامه های دنیا هستند. برای اقدام در این برنامه ها متقاضی نیاز به اثبات سابقه مدیریت و امتحان زبان ندارد و بر خلاف برخی برنامه ها مخصوصا برنامه های اقامتی کانادا و آمریکا، برنامه های اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک بسیار سریع و معمولا حدود سه تا شش ماه به نتیجه می رسند.

به منظور اخذ اقامت اروپا در کشور اسپانیا متقاضی باید ملکی به ارزش حداقل 500 هزار یورو خریداری کند.

به منظور اخذ اقامت اروپا در کشور پرتغال متقاضی باید ملکی به ارزش حداقل 500 هزار یورو خریداری کند و یا ملکی با قدمت بالای 30 سال که در حال بازسازی است را به قیمت 350 هزار یورو خریداری کند.

به منظور اخذ اقامت اروپا از کشور یونان متقاضی باید ملکی به ارزش حداقل 250 هزار یورو خریداری کند.

اخذ اقامت اروپا از طریق اوراق قرضه

اقامت اروپا اوراق قرضه


اخذ اقامت اروپا از طریق اوراق قرضه هم یک گزینه بسیار پر طرفدار است چرا که متقاضیان می توانند اوراق قرضه دولتی خریداری کنند که یک سرمایه گذاری امن و بدون ریسک محسوب می شود.

کشور مالتا که هم عضو شنگن است و هم اتحادیه اروپا، یک برنامه اخذ اقامت بر اساس قوانین مالیاتی ارائه می دهد. این برنامه در نوع خود بی نظیر است چرا که ارزانترین برنامه اخذ اقامت اروپا است و هیچ نیازی به شرط حضور و یا امتحان زبان وجود ندارد. همچنین فرزندان مجرد و وابسته اقتصادی به خانواده تا هر سنی می توانند در پرونده واجد شرایط باشند.

همچنین از طریق خرید اوراق قرضه به ارزش دو میلیون پوند می توان اقامت کشور انگلستان را بدست آورد و بعد از پنج سال زندگی در انگلستان اقامت دائم این کشور را کسب کرد و برای پاسپورت نیز اقدام کرد.

شهروندی اروپا از طریق سرمایه گذاری

اعطای شهروندی به طور مستقیم از طریق سرمایه گذاری در برنامه های اروپایی نادر است. شهروندی با برنامه های سرمایه گذاری معمولا هزینه بیشتری نسبت به برنامه های اقامت دارد و ممکن است به کمک های غیر قابل برگشت به کشور نیاز داشته باشد. سرمایه گذاران در عوض مبلغ سرمایه گذاری بالاتری می توانند به سرعت از امنیت شهروندی بهره مند شوند و از آنجایی که همه کشورها که در حال ارائه شهروندی هستند، عضو اتحادیه اروپا هستند - حق زندگی و کار در هر جای اتحادیه اروپا ممکن می باشد. قبرس تنها کشور اروپایی عضو اتحادیه اروپا است  که مستقیما شهروندی اروپا را اعطا می کند. علاوه بر قبرس، کشور مونته نگرو  (عضو اتحادیه اروپا نیست) که یک کشور اروپایی است، در عوض سرمایه گذاری، شهروندی و پاسپورت را از همان اول اعطا می کند.

در کدام یک از برنامه های اخذ اقامت اروپا، امکان اخذ تابعیت و پاسپورت وجود دارد؟

پاسپورت اروپا


اکثر برنامه های اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری، برنامه های اقامتی هستند و متقاضی می تواند بدون داشتن دغدغه تنها با حفظ سرمایه گذاری اقامت اروپا خود را برای همیشه تمدید کند. 

چنانچه متقاضی به دنبال اخذ پاسپورت از یکی از این کشورهای اروپایی باشد، بهترین انتخاب پرتغال خواهد بود. اخذ تابعیت پرتغال و در نتیجه پاسپورت کشور پرتغال تنها بعد از پنج سال و تنها با حضور فیزیکی یک هفته در سال در کشور پرتغال امکان پذیر است. البته باید امتحان زبان پرتغالی بدهید که  انتظار می رود در سطح ابتدایی به زبان پرتغالی آشنایی داشته باشید.

کشور دیگری که مسیری برای اخذ پاسپورت محسوب می شود، کشور انگلستان است. متقاضیان بعد از شش سال زندگی در انگلستان می توانند برای اخذ تابعیت انگلستان و در نتیجه پاسپورت کشور انگلستان اقدام کنند که البته برای این منظور حتما به حضور فیزیکی طولانی در این کشور نیاز است.

کشو اسپانیا دو تابعیتی را به رسمیت نمی شناسد.

برای اخذ پاسپورت  از مالتا باید شش سال در این کشور زندگی کرد.

برای اخذ پاسپورت از یونان باید ده سال در این کشور زندکی کرد.


ارزانترین برنامه اخذ اقامت اروپا کدام است؟

در حال حاضر، ارزانترین برنامه اخذ اقامت اروپا، برنامه اخذ اقامت از کشور مالتا بر اساس قوانین مالیاتی است. در این برنامه، افراد با پرداخت سالانه 15,000 یورو به دولت مالتا و داشتن آدرس در مالتا (از طریق اجاره ملک یا خرید ملک در مالتا) می توانند اقامت این کشور را دریافت کنند و در نتیجه حق سفر بدون ویزا به کشور های حوزه شنگن را داشته باشند.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک و اوراق قرضه با مشاوران  کنکاش تماس حاصل فرمایید.دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش