پاسپورت ترکیه

پاسپورت ترکیهبر اساس اصلاحات جدید در قوانین مربوط اخذ پاسپورت ترکیه، متقاضیان می توانند 250,000 دلار در ترکیه سرمایه گذاری کنند و تابعیت و پاسپورت ترکیه را برای خود و خانواده دریافت کنند.

پاسپورت ترکیه

ترکیه کشوری است که در آن زندگی مدرن با شیوه زندگی مسلمانان تلفیق شده است. مصطفی کمال آتاتورک در سال 1923، یک دولت سکولار را که به تمام انواع شیوه زندگی احترام می گذارد، تاسیس کرد.

همانطور که دنیا به سمت جهانی شدن پیش می رود و سفر به یک عادت رایج در میان مردم تبدیل شده است، داشتن دسترسی بدون ویزا باعث شده است که سفر برای مردم بسیار دلگرم کننده باشد. افراد می خواهند از مرزها عبور کنند و فرصت های مختلف کسب و کار، شغلی، فرهنگی و شیوه زندگی را در مقیاس جهانی به دست بیاورند. یکی از کشورهایی که در حال حاضر فرصت های سرمایه گذاری سودآور در برابر اعطای شهروندی را معرفی می کند، ترکیه است.

مزایای اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه

• بدون نیاز به حداقل مدت اقامت.

 پاسپورت ترکیه جزء 30 پاسپورت برتر جهان است

• برخورداری کامل از حق استفاده از خدمات درمانی.

• دارندگان پاسپورت ترکیه مانند شهروندان ترکیه از برنامه های بازنشستگی بهره مند می گردند.

• دسترسی به آموزش رایگان و برنامه های بازپرداخت دانشگاه 

• حق رای دادن در انواع انتخابات

پاسپورت ترکیه در هنگام صدور اعتبار 10 ساله دارد و برای تمام عمر قابل تمدید است.

شهروندی ترکیه و سیستم کارت تورکواز

تابعیت مضاعف وضعیتی از یک فرد است که همزمان شهروندی دو ملیت مختلف را دارد. در ترکیه تابعیت مضاعف مجاز است. اگر شما در کشوری زندگی می کنید که تابعیت مضاعف یا شهروندی دوم را اجازه نمی دهد، می توانید برای اخذ تورکواز کارت ترکیه اقدام کنید. کارت تورکواز به شما حقوق کامل شهروندی به جزء حق رای دادن در ترکیه را می دهد.

انواع پاسپورت های کشور ترکیه

پاسپورت ترکیه

چهار نوع پاسپورت ترکیه وجود دارد:

•  پاسپورت عادی: پاسپورت عمومی شهروندان ترکیه. خارجی ها با برنامه سرمایه گذاری، پاسپورت معمولی را با شهروندی کسب می کنند.

•  پاسپورت سبز: افسران سطح بالا

• پاسپورت خاکستری: کارمندان دولتی، روزنامه نگاران و غیره

• پاسپورت سیاه: مامورین دولتی مجاز که در خارج از کشور به عنوان دیپلمات کار می کنند

چگونه می شود پاسپورت ترکیه را دریافت کرد؟

قوانین مربوط به برنامه تابعیت و پاسپورت ترکیه اصلاح شده اند. بر اساس اصلاحات جدید در قوانین مربوط به اخذ پاسپورت ترکیه، متقاضیان می توانند  250,000 دلار در ترکیه سرمایه گذاری کنند و تابعیت و پاسپورت ترکیه را برای خود و خانواده دریافت کنند.

- خریداری ملکی با ارزش 250,000 دلار آمریکا (قبلا 1 میلیون دلار آمریکا بود) و حفظ آن ملک به مدت 3سال

- معادل این مقدار را می شود به لیر ترکیه هم پرداخت کرد.

- با خریداری ملک با ارزش 250,000 دلار آمریکا، فرد متقاضی می تواند برای خود، همسر و فرزندان زیر 18 سال (و 18 سال)، تابعیت و پاسپورت ترکیه را دریافت کند.

چند راه برای کسب پاسپورت ترکیه وجود دارد. با این حال، محبوب ترین گزینه در حال حاضر به دست آوردن شهروندی از طریق  خرید ملک و سپرده بانکی است. 

پروسه اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه چه مدت طول می کشد؟

اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه حدودا 4 تا 6 ماه طول می کشد به شرطی که همه مدارک لازم آماده باشد، ملک خریداری شود و پروسه پس از سرمایه گذاری هم به موقع اجرا شود.

چرا ترکیه؟

اخذ شهروندی از هر کشور مزایای خاص خود را دارد و ترکیه هم در این زمینه استثناء نیست. در حقیقت بسیاری از افراد خارجی، کشور ترکیه را به کشور های دیگر ترجیح می دهند. پیشینه تاریخی ترکیه، فرهنگ غنی، موقعیت استراتژیک، رشد اقتصادی، موقعیت جغرافیایی، آب و هوا و طبیعت زیبای ترکیه، این کشور را از دیگر کشورهای جهان جدا کرده است. سرمایه گذاران داخلی و خارجی و کارآفرینان هنگام دریافت پاسپورت ترکیه امتیازات بسیاری دریافت خواهند کرد.

تحقیقات نشان می دهد که فروش املاک در ترکیه افزایش یافته است و به این معنی است که افرادی که از ترکیه بازدید می کنند، قصد اقامت در ترکیه با دلایل مختلف دارند. یکی از دلایلی که باعث جذابیت ترکیه شده است این است که این کشور همه تمدن ها را شاهد بوده است. ترکیه میزبان نخستین سکونت گاه انسانی است که دارای تاریخ 12 هزار ساله است. ما بهترین املاک در شهرهای محبوب ترکیه مانند آنتالیا و منطقه مدیترانه (اگر شیوه زندگی ساحلی و تعطیلاتی را دوست دارید)، ترابزون و منطقه دریای سیاه (اگر دوست دارید در مکان های آرام زندگی کنید)، و  استانبول (اگر می خواهید در قلب ترکیه زندگی کنید) را برای شما پیدا میکنیم.

موقعیت جغرافیایی ترکیه یکی دیگر از عوامل مهم است. ترکیه یک پل بین اروپا و آسیا است و نقش مهمی در مسیر تجاری ایفا کرده است. در آینده نزدیک، ترکیه می تواند مرکزی بین آسیا و اروپای مدرن غربی باشد. 

طبیعت و آب و هوای ترکیه آن را به بهشت روی زمین تبدیل کرده است. ترکیه یک کشور منحصر به فرد با زیبایی های طبیعی، مناطق سرسبز، دریا، سواحل طلایی، مراتع و مناطق مسکونی است. با توجه به این ویژگی ها، بخش گردشگری دارای جایگاه مهمی در انتخاب پاسپورت ترکیه است.

رشد اقتصادی ترکیه موقعیت ترکیه در جهان را تعیین می کند. براساس دیدگاه تازه ای از دولت ترکیه، این کشور از سرمایه گذاران خارجی و داخلی و کارآفرینان حمایت می کند. استراتژی رشد ترکیه بر حمایت از اقتصاد، ارائه منابع جدید و تحولات پایدار در بلند مدت استوار است.

مقررات ویزا برای پاسپورت ترکیه

 پاسپورت ترکیه در رتبه 38 در سطح جهانی قرار دارد و قدرت سفر بدون ویزا به 114 کشور جهان را دارد. داده ها همچنین نشان می دهد که با داشتن پاسپورت ترکیه برای ورود و سفر به 72 کشور نیاز به ویزا نیست و با ورود به 42 کشور ویزا در محل صادر می شود. پاسپورت ترکیه همچنین امکان درخواست ویزای آنلاین را از طریق eVisa (اینترنتی) به 7 کشور ممکن ساخته است.

سفر بدون ویزا به چه معناست؟

هر گونه سفر به یک کشور دیگر بدون نیاز به اخذ ویزا همراه با پاسپورت را سفر بدون ویزا می نامند. با داشتن قدرت سفر بدون ویزا به یک کشور، دیگر به وقت مصاحبه سفارت، صرف هزینه ، نگرانی در مورد رد شدن درخواست ویزا و جمع آوری مدارک لازم برای اخذ ویزا نیازی نیست. تنها کاری که لازم است انجام دهید، خرید بلیط و بستن چمدان ها است.

با پاسپورت ترکیه به کدام کشور ها می شود بدون ویزا سفر کرد؟

با پاسپورت ترکیه می شود به 114 کشور از جمله قطر، تونس، اردن، عراق، مراکش، ژاپن، کره جنوبی، مالزی، سنگاپور، هنگ کنگ، اندونزی، برزیل، آرژانتین، بلاروس، بوسنی و هرزگوین، برونئی، شیلی، کلمبیا، اکوادور، ال سالوادور، گرجستان، پاراگوئه، صربستان، آفریقای جنوبی، تایلند، قبرس شمالی، اکراین، اروگوئه، ایران و ... بدون ویزا سفر کرد.

در صورتی که ترکیه عضو اتحادیه اروپا شود، دارندگان پاسپورت ترکیه از حق سفر بدون ویزا به کشور های حوزه شنگن برخوردار می شوند.


پاسپورت ترکیهبرای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش